Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τα λες ωραία φωτογράφε....

Μπήκες σε κανένα να δεις γτ έχουν το πρόβλημα;

Ψάξε βρες τίποτα... Μην τα περιμένεις όλα έτοιμα..

 

να μπηκα και ειδα οτι για να το λυσεις πρεπει να κανεις γύρω στις 40 σελιδες ενέργειες.

Τελικά το προβλημα το εχω μονο εγω όπως είπες ή ειναι λιγο πιο γενικο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

να μπηκα και ειδα οτι για να το λυσεις πρεπει να κανεις γύρω στις 40 σελιδες ενέργειες.

Τελικά το προβλημα το εχω μονο εγω όπως είπες ή ειναι λιγο πιο γενικο?

 

Το ΄πρόβλημα δεν είναι γενικό.... Το έχεις εσύ.. ίσως και κάποιοι άλλοι..

Να βάλεις την ρομ με clean all - flash all και θα δεις ότι δεν θα το ξανα κάνει..(έτσι λέω τουλάχιστον)

Link to comment
Share on other sites

Το ΄πρόβλημα δεν είναι γενικό.... Το έχεις εσύ.. ίσως και κάποιοι άλλοι..

Να βάλεις την ρομ με clean all - flash all και θα δεις ότι δεν θα το ξανα κάνει..(έτσι λέω τουλάχιστον)

 

μ΄αρεσει που επιμενεις!!!

Θα δω τι θα κανω αρκει να βρω χρόνο....:mad:

 

Ευχαριστω για τον χρονο σου....

 

σε ...θυμαμαι εσένα!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου η beta που εχω είναι της xiaomi δεν ειναι του οποιουδηποτε!!!! ειναι official! υποτιθεται την στέλνουν στους κατοχους λυνοντας bugs που παρατηρούνται κατα την διαρκεια της "ζωης" του κινητου.

 

3 μηνες γιατι δεν ειχα προβλημα με τις beta με 0 επανακκινησεις ?

 

Μην προσπαθουμε να τα δικαιολογησουμε ολα . Και να τα φορτώσουμε στον χρήστη. Δεν εχω international rom κινεζομαγαζου , δεν εχω μεταφρασμενη ρομ ελληνικης κοινοτητας.

Ίδια ρομ έχω και δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα.Βαλε stable να ηρεμήσεις.

 

zaf_4 means Zafeira

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση? Πήρα το κινητό με official dev global και πήγα να ξεκλειδώσω (έχω πάρει έγκριση ξεκλειδώματος εδώ και μήνες) και στο 50% μου γράφει not supported device. Θέλει μόνο china dev για να ξεκλειδώσει ή παίζει κάτι άλλο. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Ίδια ρομ έχω και δεν έχω κανένα τέτοιο πρόβλημα.Βαλε stable να ηρεμήσεις.

 

zaf_4 means Zafeira

 

E.. με έσκασε..... Πες τα ρε Ζαφ..:p

 

Επιμένω γτ έχω παραδείγματα κύριε φωτογράφε...

Αν ψάξεις εδώ μέσα (που στο ξανα πα δεν κάνει να μπαίνουμε μονο για να ζητάμε) θα δεις ότι ίσως να το χεις μόνο εσύ..

Βέβαια είναι λογικό γτ μάλλον δεν είχες τα...(διάθεση) να κάνεις μία καθαρή εγκατάσταση από τότε που το πήρες..

 

Άσε που πέρασες και την 6αρα έτσι....

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες θελω να κανω.1 Αν παραγγειλω απο vicmall μπορω να ζητησω να με βαλουν την ελληνικη miui δηλαδη στην ουσια να το ξεκλειδωσουν κιολας?Και 2 ερωτηση η global developer εχει root?

LG Optimus 2X,THL W8,Xiaomi mi2s,Xiaomi mi4, Xiaomi mi4c, Letv le1, Lg g2, Lg g3, Lg g4,Xiaomi mi5,Samsung Galaxy S6 Edge,Lg g5,Galaxy s7,Xiaomi mi5s,Xiaomi mi6,Galaxy s8,Lg g6,Oneplus 5,Oneplus 5t,Xiaomi mi note 3,Huawei mate 10 pro,Xiaomi mi mix 2s,Galaxy s9+,Huawei P20 Pro,Xiaomi mi 9,Huawei mate 20 pro,Xiaomi mi note 10,Huawei p30 pro,Samung s10 plus,Samsung s20 plus,Xiaomi mi 10,Pixel 4xl,Samsung s20 fe

Link to comment
Share on other sites

2 ερωτησουλες θελω να κανω.1 Αν παραγγειλω απο vicmall μπορω να ζητησω να με βαλουν την ελληνικη miui δηλαδη στην ουσια να το ξεκλειδωσουν κιολας?Και 2 ερωτηση η global developer εχει root?

 

1..Δεν νομίζω

2..Όπως είναι όχι.... Μπορείς όπως να το κάνεις,

Link to comment
Share on other sites

Oποτε αφου ξεκλιεδωσαμε το κινητο ποια είναι η καλύτερη τελευταια ελληνικη stable rom για να την περάσουμε?
Link to comment
Share on other sites

Oποτε αφου ξεκλιεδωσαμε το κινητο ποια είναι η καλύτερη τελευταια ελληνικη stable rom για να την περάσουμε?

 

Τώρα αν σου πω ποια είναι πολύ πιθανόν να με βρίσεις σε λίγο με αυτό που θα πάθεις...

Βάλε όποια θες (νέα ρομ Σεπτεμβρίου) εκτός stable..

Link to comment
Share on other sites

Τώρα αν σου πω ποια είναι πολύ πιθανόν να με βρίσεις σε λίγο με αυτό που θα πάθεις...

Βάλε όποια θες (νέα ρομ Σεπτεμβρίου) εκτός stable..

 

δλδ παλι σε dev θα πεσουμε? πχ αυτη εννοεις? GTV - 6.9.29 https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/18224-GTV-6-9-29-H-%CE%BD%CE%AD%CE%B1-%CE%AD%CE%BA%CE%B4%CE%BF%CF%83%CE%B7-%CF%84%CE%B7%CF%82-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE%CF%82-MIUI-V8-ROM-%CF%84%CE%B5%CE%BB%CE%B5%CF%85%CF%84-%CE%B5%CE%BD%CE%B7%CE%BC%CE%AD%CF%81%CF%89%CF%83%CE%B7-30-9-16-20/

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

παιδια χρειαζομαι επειγοντως βοηθεια!!

 

μετα απο 10 μερες με το κινητο (official rom με ολα τα updates) σημερα καποια στιγμη σταματησε να αποκρινεται η οθονη.. εκανα reboot και εκτοτε δεν δεχεται ουτε το PIN μου ουτε και το δακτυλικο μου αποτυπωμα! recovery δοκιμασα να μπω (με Power button+Vol up) αλλα δεν υπαρχει τιποτα!

 

αρα τωρα ειμαι σε μια κατασταση που αν βαλω κωδικο, δεν θα μπορω να ξαναβαλω για 2 ωρες, δεν εχω recovery, δεν εχω adb, και δεν μπορω να δω τα αρχεια μου στον υπολογιστη! τι να κανω, εκτος απ το να κλαψω; :Ρ

Link to comment
Share on other sites

Oποτε αφου ξεκλιεδωσαμε το κινητο ποια είναι η καλύτερη τελευταια ελληνικη stable rom για να την περάσουμε?

Επειδή ημουνα και εγω φανατικός οπαδός τον official και ελεγα οτι δεν πρόκειται να ξεκλειδωσω και να περασω ελληνική περισσότερο για λόγους ασφαλείας γιατι όλες τις συναλλαγές μου τις κανω απο το τηλέφωνο.Ωσπου έκανε και εμένα ενα ωραιο πρωινό πριν 15 μέρες περίπου το κόλλημα στο mi logo ετσι στα καλα καθουμενα και ξενερωσα γιατί είχε κάνα μισαωρο ετσι ( για global official beta μιλαω) ξεκλειδωσα το απόγευμα και πέρασα ελληνική

Από τοτε το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έχω βρει να αγοράσω το κινητό αλλα το παιδι που το δινει μου είπε οτι δε κρατάει ιστορικό κλησεων και δε διαβάζει τα μυνήματα. Πρεπει να κανω αιτηση στην xiaomi να μου στείλουν κωδικό για να το ξεκλειδωσω και να βαλω αλλη ρομ μου είπε. Ισχυει ότι αυτά είναι software bugs και διορθώνονται με αλλαγη ρομ; Ποσες μερες κανει η xiaomi να σου στειλει κωδικό;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Έχω βρει να αγοράσω το κινητό αλλα το παιδι που το δινει μου είπε οτι δε κρατάει ιστορικό κλησεων και δε διαβάζει τα μυνήματα. Πρεπει να κανω αιτηση στην xiaomi να μου στείλουν κωδικό για να το ξεκλειδωσω και να βαλω αλλη ρομ μου είπε. Ισχυει ότι αυτά είναι software bugs και διορθώνονται με αλλαγη ρομ; Ποσες μερες κανει η xiaomi να σου στειλει κωδικό;

 

αρχικα ρωτα τον να σου πει τη ρομ φοραει;; ή να σου στειλει ενα πριντ σκριν απο το "σχετικα με το τηλεφωνο " να δουμε τι φοραει..

 

λογικα ακουγεται για software bug και μαλλον απο την μυλτι..

κανε αιτηση και σε 2-3 μερες θα εχεις κωδικο..

Link to comment
Share on other sites

Επειδή ημουνα και εγω φανατικός οπαδός τον official και ελεγα οτι δεν πρόκειται να ξεκλειδωσω και να περασω ελληνική περισσότερο για λόγους ασφαλείας γιατι όλες τις συναλλαγές μου τις κανω απο το τηλέφωνο.Ωσπου έκανε και εμένα ενα ωραιο πρωινό πριν 15 μέρες περίπου το κόλλημα στο mi logo ετσι στα καλα καθουμενα και ξενερωσα γιατί είχε κάνα μισαωρο ετσι ( για global official beta μιλαω) ξεκλειδωσα το απόγευμα και πέρασα ελληνική

Από τοτε το τηλέφωνο δουλεύει τέλεια

 

Ευχαριστώ για την εμπειρία σου. Τελικά δεν είμαι ο μόνος... Αλλά ίσως ο μόνος που τα γράφει!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω μια ερώτηση? Πήρα το κινητό με official dev global και πήγα να ξεκλειδώσω (έχω πάρει έγκριση ξεκλειδώματος εδώ και μήνες) και στο 50% μου γράφει not supported device. Θέλει μόνο china dev για να ξεκλειδώσει ή παίζει κάτι άλλο. Ευχαριστώ.

Με την china dev θα ξεκλειδώσεις σε 10 δευτερόλεπτα.

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου έσπασε η οθόνη του κινητού. Λογικά και digitizer και lcd panel (αν τα λέω καλά). Ξέρουμε κάποιον που φτιάχνει σε Αθήνα η

 

----- προσθήκη μηνύματος 101 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα. Μου έσπασε η οθόνη του κινητού. Λογικά και digitizer και lcd panel (αν τα λέω καλά). Ξέρουμε κάποιον που φτιάχνει σε Αθήνα ή Πειραιά; Ευχαριστώ.

 

Ένας υπερευχαριστημένος κάτοχος Xiaomi Redmi Note 3 Pro που του το μάτιασαν.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την εμπειρία σου. Τελικά δεν είμαι ο μόνος... Αλλά ίσως ο μόνος που τα γράφει!

 

Προφανώς θα υπάρχουν κι άλλοι. Αλλά για εμένα λόγω της γραφής σου που έχει αρκετό βαθμό υπερβολής κατά καιρούς, σε βάζω στους λίιιιγο γκρινιάρηδες. Αλλά οκ δεκτόν, υπάρχουν παιδιά που έχουν προβλήματα και παιδιά που δεν έχουν. Αλλά πάντα λέω στην τελική όπως το έλεγα και στο xiaomi redmi note 2, κάνε μια καθαρή εγκατάσταση, βάλε μια καλή ρομ και δεν θα έχεις πρόβλημα, ποτέ ξανά.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται τόσο γρήγορα ήρθε (3/32 international edition)

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-10-2016 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-10-2016 09:38 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-10-2016 12:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Edited by Damned7
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την εμπειρία σου. Τελικά δεν είμαι ο μόνος... Αλλά ίσως ο μόνος που τα γράφει!

 

ποια ρομ περασες; gtv; gkalen;

Link to comment
Share on other sites

Αυτά δεν γίνονται τόσο γρήγορα ήρθε (3/32 international edition)

 

ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ 01-10-2016 ΣΙΓΚΑΠΟΥΡΗ

ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ 04-10-2016 09:38 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)

ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ 04-10-2016 12:41 Κ.Δ.ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟΥ

Φιλε μου ποτε ακριβως εκανες την παραγγελια?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...