Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κατεβασα τον Nova Launcher αλλα οταν μπαινεις στον φακελο δεν εχει οριζοντια κυλιση μονο καθετη.:confused:

παραπεταμενο menu button και ρυθμισεις nova launcher συρταρι εφαρμογων νομιζω..

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

 

[/color]

Είχα θέμα με ότι είχα βάλει, handsent, textra, chompSMS. Οπότε έβαλα το mod για 160 χαρακτήρες και χρησιμοποιώ μία χαρά της miui. Είμαι με global developers, twrp recovery, superuser.

 

zaf_4 means Zafeira

 

Χμμμμμ, οκ απλά ήθελα να εξακριβωσω ότι όντως παίζει πρόβλημα γιατί δεν ημουνα και σίγουρος. (Global dev)

Link to comment
Share on other sites

παραπεταμενο menu button και ρυθμισεις nova launcher συρταρι εφαρμογων νομιζω..

 

Ενταξει το εκανα:) Σ'ευχαριστω πολυ! Πατριωτη απο την Σαλονικα!

Επειδη φοραω την global rom και το εχω στα αγγλικα,παραθετω τον τροπο ρυθμισης για να εμφανιζονται οριζοντια οι καρτελες:

 

Παρατεταμενο πατημα στο (κατω αριστερο) πληκτρο μενου-εκει επιλεγουμε Nova Settings-

μετα επιλεγουμε App&widget drawers-

και τελος στο App drawer style- μας δινει τρεις επιλογες, εμεις επιλεγουμε την πρωτη. Horizontal (page left and right);)

Edited by lakisman46
Link to comment
Share on other sites

υπαρχει καποιο προγραμμα που να μπλοκαρει τις διαφημιεις?

 

AdGuard, χωρίς να είσαι Root.

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Δεν τίθεται θέμα brick αλλά θα παιδευόσουν κανα χρόνο τζάμπα...:lol:

 

Ούτε με fastboot ρομ τίθεται θέμα brick;... Α επειδή έχω Windows 7 το driver signature είναι disable από μόνο του σωστά;... Οπότε δεν χρειάζεται να κάνω την διαδικασία που κάνεις στα 10αρια;Πάντως στις ρυθμίσεις μου γράφει Global γιαυτό δεν κατάλαβα αν είναι multi.. Δεν ήξερα ότι η Global δεν είχε ελληνικά.. Στο note 2 μόνο ελληνική έβαζα.. Πόσες ρομ βγάζουν τι γίνεται;... Global, China, multi global, ελληνική χαμός γίνεται.. Δεν λέω καλό είναι να υπάρχουν αλλά όχι κάθε beta και κάθε Stable να βγαίνει σε 4 εκδόσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν νομίζω να ζητάμε τίποτα παραπάνω!!! Με dev 6.9.29...wifi εναλλαγή με δεδομένα όλη μερα...Εννοείται ότι είχε και ένα 8ωρο "ύπνου" το βράδυ...

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/f2805b55325797ba5ff1d792d83125ab.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161002/6035508edad930b9f58052eb99a6a4ca.jpg

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και έχεις και 35 τις εκατό ακόμα; συγνώμη κιόλας αλλά δεν γίνεται αυτό.. Δεν ξέρω πως τα κατάφερες και αν όντως τα κατάφερες... Σε σε πόσες ώρες από την τελευταία φόρτιση έγινε αυτό;

 

Πλάκα πλάκα εγώ με multi μόνο με WiFi έχω 1 ώρα και 15 λεπτά οθόνης και έχω 92 τις εκατό.. Οπότε λογικό μου φαίνεται και το δικό σου

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τα παιδιά με ελληνικές ή και άλλες rom. Τι ελεύθερο χώρο έχει διαθέσιμο με όλες τις εφαρμογές κλειστές? Δηλαδή όταν τα κλείνεις όλα πόσο χώρο διαθέσιμο λέει ότι υπάρχει? Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τα παιδιά με ελληνικές ή και άλλες rom. Τι ελεύθερο χώρο έχει διαθέσιμο με όλες τις εφαρμογές κλειστές? Δηλαδή όταν τα κλείνεις όλα πόσο χώρο διαθέσιμο λέει ότι υπάρχει? Ευχαριστώ

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Σε μένα σχεδον παντα 1.7-.1.8 αλλα εχω δει και 2..

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με fastboot ρομ τίθεται θέμα brick;... Α επειδή έχω Windows 7 το driver

 

Φυσικά και πρέπει να κάνει απενεργοποίηση και στα win7....

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους !

Διαβάζοντας τις απόψεις σας εδώ μέσα, αποφάσισα να πάρω το redmi note 3 pro!

Το παρήγγειλα από Gearbest.com και ήρθε σε 2 εβδομάδες με την postnl και δώρο Tempered Glass!

Έβαλα την Official Global stable μιας και είμαι απλός χρήστης......(αγγλικό μενού-ελληνικό πληκτρολόγιο-αναβαθμίσεις ΟΤΑ)

Νταξ το κινητό απλά δεν παίζεται....... εμφάνιση-κάμερα-αποδόσεις-μπαταρίαααααααααα !

Εύχομαι να συνεχίσει να μας εκπλήσσει ευχάριστα η Xiaomi :)

Link to comment
Share on other sites

Πραγματικα πολυ καλο φαινετε. Μολις το εβαλα.

Βεβαια στο background,η "ειδοποιηση" δεν πολυφαινετε γτ εχει ασπρα γραμματα σε ασπρο φοντο.αλλλαζει αυτο?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Δεν το επεξεργαστηκα και πολύ να σου πω!

Το μόνο που ήθελα ήταν background YouTube. Ίσως αλλάζει..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα θα ήθελα να με βοηθήσετε στο εξής.Εχω το viber και τα δεδομενα πάντα ανοικτά αλλά οι επαφές μου δεν με βλέπουν οτι είμαι σε σύνδεση παρά μόνο όταν μπαίνω και ανοίγω την εφαρμογή. Έκανα τον "Ελληνικός οδηγός ενεργοποίησης Δικαιωμάτων & Ειδοποιήσεων στην MIUI 8" αλλά το πρόβλημα συνεχίζεται.Κάποια ιδέα τι μπορεί να φταίει.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βρήκα το τηλ στο geekbying

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

 

και αυτη εδώ με 2 extras.

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369191.html

 

Αυτή είναι η πιο απλή που βρήκα. Να την παρω;

Αλλα δεν ξέρω ποια έκδοση ΡΟΜ να διαλέξω. Μπορω να βάλω όποια θέλω και να έχω ΟΤΑ updates χωρίς κολλήματα;

 

Στο gearbest όπως είδα στα γρήγορα είναι κανα δεκαρικο παραπάνω!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βρήκα το τηλ στο geekbying

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

 

και αυτη εδώ με 2 extras.

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369191.html

 

Αυτή είναι η πιο απλή που βρήκα. Να την παρω;

Αλλα δεν ξέρω ποια έκδοση ΡΟΜ να διαλέξω. Μπορω να βάλω όποια θέλω και να έχω ΟΤΑ updates χωρίς κολλήματα;

 

Στο gearbest όπως είδα στα γρήγορα είναι κανα δεκαρικο παραπάνω!

Οτι ρομ θες βαζεις απλα το geekbuying στελνει με μυλτι οποτε θελει μια διαδικασια

Link to comment
Share on other sites

Ούτε με fastboot ρομ τίθεται θέμα brick;... Α επειδή έχω Windows 7 το driver signature είναι disable από μόνο του σωστά;... Οπότε δεν χρειάζεται να κάνω την διαδικασία που κάνεις στα 10αρια;Πάντως στις ρυθμίσεις μου γράφει Global γιαυτό δεν κατάλαβα αν είναι multi.. Δεν ήξερα ότι η Global δεν είχε ελληνικά.. Στο note 2 μόνο ελληνική έβαζα.. Πόσες ρομ βγάζουν τι γίνεται;... Global, China, multi global, ελληνική χαμός γίνεται.. Δεν λέω καλό είναι να υπάρχουν αλλά όχι κάθε beta και κάθε Stable να βγαίνει σε 4 εκδόσεις

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Και έχεις και 35 τις εκατό ακόμα; συγνώμη κιόλας αλλά δεν γίνεται αυτό.. Δεν ξέρω πως τα κατάφερες και αν όντως τα κατάφερες... Σε σε πόσες ώρες από την τελευταία φόρτιση έγινε αυτό;

 

Πλάκα πλάκα εγώ με multi μόνο με WiFi έχω 1 ώρα και 15 λεπτά οθόνης και έχω 92 τις εκατό.. Οπότε λογικό μου φαίνεται και το δικό σου

 

Σαββατο κατα τις 01:00 βγήκε από τον φορτιστη...Η ώρα που δείχνει είναι την Κυριακη...Ενεργοποιημένο το πλάνο εξοικονόμησης ενέργειας σε ένα λεπτό από την ώρα που σβήνει η οθόνη (κλείνει όλες τις ανοιχτές εφαρμογές στο παρασκήνιο ...) και ο φωτισμός στο 70 % περίπου στο αυτόματο...Η αλήθεια είναι ότι Σαββατοκύριακο δεν έχει την χρήση που έχω τις καθημερινές (σε κλήσεις και email...). Υπολόγισε ότι και τις νυχτερινές ώρες που κοιμάμαι δεν έχω καθόλου drain battery...άντε το πολύ 1%....Πάντως στην καθημερινή χρήση μου βγάζει κοντά στις 7 ώρες...

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει το εξής, το κινητό έχει γενικά πρόβλημα(δεν σε ακούνε παρά μόνο από μικρόφωνο του κινητού) με hands free άλλου brand ή είναι θέμα ρυθμίσεων η/και rom;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Βρήκα το τηλ στο geekbying

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

 

και αυτη εδώ με 2 extras.

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-369191.html

 

Αυτή είναι η πιο απλή που βρήκα. Να την παρω;

Αλλα δεν ξέρω ποια έκδοση ΡΟΜ να διαλέξω. Μπορω να βάλω όποια θέλω και να έχω ΟΤΑ updates χωρίς κολλήματα;

 

Στο gearbest όπως είδα στα γρήγορα είναι κανα δεκαρικο παραπάνω!

 

Με τα ίδια λεφτά πάρε καλύτερα την international edition απ το ίδιο μαγαζί για να χεις καλύτερο σήμα και επίσημη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει το εξής, το κινητό έχει γενικά πρόβλημα(δεν σε ακούνε παρά μόνο από μικρόφωνο του κινητού) με hands free άλλου brand ή είναι θέμα ρυθμίσεων η/και rom;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Συνηθως τα προβληματα ειναι θεμα ρομ.κατι αλλο δεν εχει βγάλει..

 

Ποια ρομ εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Με τα ίδια λεφτά πάρε καλύτερα την international edition απ το ίδιο μαγαζί για να χεις καλύτερο σήμα και επίσημη ρομ.

 

Cosmote έχω, έχει σχέση το σήμα; Ακουσα οτι την cosmote δεν την ενοχλεί μονο wind voda!

Kάνει 10 μέρες να σταλει απο κίνα έχουν πολλές παραγγελίες, πάτα αν θες να δεις. Βγάζει μια αντίστροφη μέτρηση. Κανα άλλο μαγαζί;

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω καταλάβει το εξής, το κινητό έχει γενικά πρόβλημα(δεν σε ακούνε παρά μόνο από μικρόφωνο του κινητού) με hands free άλλου brand ή είναι θέμα ρυθμίσεων η/και rom;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Έχει βρεθεί η λύση. Είναι μια επιλογή στις ρυθμίσεις. Ψάξε λίγο πιο πίσω και θα βρεις αυτό που θες. Το θυμάμαι σίγουρα, το επιβεβαίωσε και Αλλος χρήστης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Cosmote έχω, έχει σχέση το σήμα; Ακουσα οτι την cosmote δεν την ενοχλεί μονο wind voda!

Kάνει 10 μέρες να σταλει απο κίνα έχουν πολλές παραγγελίες, πάτα αν θες να δεις. Βγάζει μια αντίστροφη μέτρηση. Κανα άλλο μαγαζί;

 

Εφοσον εχεις cosmote εισαι οκ. Κοιτα και στο vickmall που συνηθως είναι λιγο πιο ακριβο αλλα αξιοπιστο και εχει επιλογη ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βρεθεί η λύση. Είναι μια επιλογή στις ρυθμίσεις. Ψάξε λίγο πιο πίσω και θα βρεις αυτό που θες. Το θυμάμαι σίγουρα, το επιβεβαίωσε και Αλλος χρήστης.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ναι το enhancer από τις ρυθμίσεις, το διάβασα. Δεν μου δουλεύει, το δοκιμασα την ώρα που μιλαγα με hands free...

Συνηθως τα προβληματα ειναι θεμα ρομ.κατι αλλο δεν εχει βγάλει..

 

Ποια ρομ εχεις;

Global dev από vickmall

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Με Global Stable, όταν μου έρχεται κάποιο mail ή γενικότερα κάποια ειδοποίηση στο Lock Screen, ανάβει η οθόνη, εμφανίζει την όποια ειδοποίηση (και τον τύπο ειδοποίησης που έχω λάβει) αλλά στα περιεχόμενα της γράφει "Hidden Content". Πρέπει να πατήσω πάνω, να ξεκλειδώσω και αφού μου ανοίξει η εφαρμογή να δω τι περιεχόμενα έχει αυτό που έχει έρθει.

Υπάρχει τρόπος από το Lock Screen να έχω περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το mail/sms/κλπ. που ήρθε;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες.

Με Global Stable, όταν μου έρχεται κάποιο mail ή γενικότερα κάποια ειδοποίηση στο Lock Screen, ανάβει η οθόνη, εμφανίζει την όποια ειδοποίηση (και τον τύπο ειδοποίησης που έχω λάβει) αλλά στα περιεχόμενα της γράφει "Hidden Content". Πρέπει να πατήσω πάνω, να ξεκλειδώσω και αφού μου ανοίξει η εφαρμογή να δω τι περιεχόμενα έχει αυτό που έχει έρθει.

Υπάρχει τρόπος από το Lock Screen να έχω περισσότερες πληροφορίες σχετικά με το mail/sms/κλπ. που ήρθε;

 

Settings ->Notifictions & status bar -> App notifications -> επιλέγεις APP και ενεργοποιείς lockscreen notifications. Για δοκίμασε...δεν ξέρω αν είναι πάλι hidden βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

Settings ->Notifictions & status bar -> App notifications -> επιλέγεις APP και ενεργοποιείς lockscreen notifications. Για δοκίμασε...δεν ξέρω αν είναι πάλι hidden βέβαια.

 

Eυχαριστώ για την απάντηση. Είναι ενεργοποιημένο αυτό για όλες τις εφαρμογές. Και όντως εμφανίζονται οι ειδοποιήσεις. Το πρόβλημα είναι ότι το περιεχόμενό τους είναι κρυφό στο Lockscreen. Είναι σε όλους σας έτσι; (για να μην παιδεύομαι τσάμπα!) :p

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...