Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Χαιρετώ την παρέα....

Ανάθεμα την ώρα που είπα να αλλάξω το RN2...

Τι καλά ήμουν εκεί....έβαζα-έβγαζα-φλασάριζα.

Εδώ στο RN3.....οδηγός για να δω ΑΝ είναι ξεκλειδωτος ο bootloader ή όχι....Μην φλασάρεις αυτό- αν δεν είσαι έτσι....ΑΝ είσαι έτσι πρώτα βάζεις αυτό και μετά το άλλο....Πρόσεχε γιατί αν ξανά φλασάρεις στο μέλλον μπορεί να χαθεί το ξεκλείδωμα......και θα πρέπει να ΞΑΝΑκλειδώσεις το bootloader.Eχω μπερδευτεί ΤΕΛΕΙΩΣ...τα έχω στο μυαλό μου όλα άνω-κάτω.

 

Πήρα το τηλέφωνο από Ελλάδα.Ζήτησα από το μαγαζί να μου βάλουν μία DEV rom γιατί ΠΡΙΝ αγοράσω το τηλέφωνο, μπήκα να παρακολουθήσω το νήμα.

Ήταν το μοναδικό που κατάλαβα και ήταν κάπως ξεκάθαρο.Οτι με DEV ξεκλειδώνεις κατευθείαν όπως είσαι,ενώ αν μου ερχόταν αλλιώς θα έπρεπε να το γυρίσω σε DEV πρώτα.Αρα extra διαδικασία για μένα.

 

Λοιπόν..... το τηλέφωνο λέει....6.9.22 beta.

Επειδή δεν έχω εμπιστοσύνη το μαγαζί και το ΤΙ ξέρουν και ΑΝ ξέρουν ....θέλω να τα ξηλώσω ΟΛΑ....και να το στήσω εξ αρχής...όπως πρέπει για να είμαι σίγουρος.Οπως έκανα παλιά με το Coolpad F1 και μετά με το RedmiNote 2.

Αυτό θέλω να το κάνω τώρα γιατί χθες το τηλέφωνο πάγωσε.Δεν έκανε τίποτα.Απλά ξεκλείδωνε από πίσω με το δάκτυλο και μετά ΤΕΛΟΣ.Δεν μπορούσα να κάνω τίποτα.Μπαταρία δεν υπάρχει για να την βγάλω.Ετσι πάτησα ενώ ήταν ανοιχτό το power+ volume+ έκανε επανεκκίνηση και τώρα προς το παρών δουλεύει καλά.

Μπορεί κάποιος είτε εδώ,είτε σε pm...να μου πει:....1)ξεκινάς- κάνεις αυτό...2)Ακολουθείς αυτόν τον οδηγό....3)Στέλνεις αίτημα για ξεκλείδωμα σύμφωνα με αυτόν τον οδηγό.(η σειρά ήταν τυχαία)

 

Θα ήμουν υποχρεωμένος σε κάποιον που θέλει να βοηθήσει.Για να είμαι σίγουρος ότι το τηλέφωνο στήθηκε όπως πρέπει.Ευχαριστώ εκ των προτέρων.

Edited by pontokeras
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλημέρες.

Την εγγραφή είχε κάνει η κόρη μου (Άννα) πριν χρόνια για να ρωτήσει κάτι για ένα τηλέφωνο που είχε τότε και δεν ξανασχολήθηκε.

Έτσι το username το κληονόμησα εγώ (Γιώργος).

 

Λύθηκε το μυστήριο λοιπόν........

 

Όπως ανεφερα πιο πριν, χθες παρέλαβα. Το πηρα απο Vickmall με Global Dev + OTA + Ελληνικά. Οταν ηρθε ήταν με lollipop 5.1. (δεν είδα ποια εκδοση ήταν) και εκανα δύο φορές update. Τώρα είναι με adroid 6.0.1 ΜΜΒ29Μ και MIUI8 Global 6.9.22 | Beta.

 

Λοιπόν, ξέρω ότι δεν έχω μέτρο σύγκρισης αφού αμεσως που το έπιασα στα χερια μου έκανα update αλλά το κινητό πετάει στην κυριολεξία, μου δουλευουν όλα, και απο μπαταρία..... τι να πω..... τρομερό!!!! Το φόρτησα χθες στις 3 το μεσημέρι και μέχρι τις 4 το πρωί δεν το άφησα από τα χέρια μου. Όλα ανοιχτά εκτός από δεδομένα γιατι ακόμη δεν εχω καινούρια sim. Κοιμήθηκα με 37% και μετά από 5 ώρες πάλι 37% είχε!!!! Το έλιωσα για κανα δύο ώρες ακόμη και έφτασε στο 24% η μπαταρία. Και τότε την ξαναφόρτησα...... μέχρι τώρα είναι πολύ ευχαριστημένος!!!!:happy: Μάλλον είναι το θαυματουργό καλώδιο της Νόκια...... ά ρε νόκια.......!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω Google Camera για να τραβαω 4K video ? Γιατι δε το εχει στο Playstore για Ελλάδα.

 

Ξερω να το βρω αλλα δεν ειμαι σιγουρος πια ειναι η τελευταια εκδοση.

Link to comment
Share on other sites

Που μπορω να βρω Google Camera για να τραβαω 4K video ? Γιατι δε το εχει στο Playstore για Ελλάδα.

 

Ξερω να το βρω αλλα δεν ειμαι σιγουρος πια ειναι η τελευταια εκδοση.

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/

Κατεβάζεις την 2.7.008.

 

Σε μένα με ΜΜ 6.9.15 global dev που δοκίμασα και την 3.2.045 δουλεύει μόνο η λήψη φωτογραφίας. Όταν επιλέγω το βίντεο, βγάζει σφάλμα. Η 2.7.008 δουλεύει μια χαρά.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/

Κατεβάζεις την 2.7.008.

 

Σε μένα με ΜΜ 6.9.15 global dev που δοκίμασα και την 3.2.045 δουλεύει μόνο η λήψη φωτογραφίας. Όταν επιλέγω το βίντεο, βγάζει σφάλμα. Η 2.7.008 δουλεύει μια χαρά.

 

Ωραίος.. thanks.. δε κανει παντως εστιαση απο οτι βλεπω ε ; Ουτε χειροκινητα ουτε αυτοματα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά την αναβάθμιση σε MIUI8 εχει πέσει λίγο η φωτεινότητα της οθόνης όταν ειναι στο αυτόματο ή ειναι η ιδέα μου;

 

 

Sent from my iPad Air 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.επειδη εχω θεμα με τις σιμ και τις κανει ρεσταρτ ολη την ωρα πρεπει να περασω την 6.9.9 αλλα με το miflash μου βγαζει error ολη την ωρα και μη επαρκης χωρος.τι μπορω να κανω?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Ωραίος.. thanks.. δε κανει παντως εστιαση απο οτι βλεπω ε ; Ουτε χειροκινητα ουτε αυτοματα.

Σε μενα κανονικα η 2.7.008

 

From RN3P through Tapatalk

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας.επειδη εχω θεμα με τις σιμ και τις κανει ρεσταρτ ολη την ωρα πρεπει να περασω την 6.9.9 αλλα με το miflash μου βγαζει error ολη την ωρα και μη επαρκης χωρος.τι μπορω να κανω?ευχαριστω

 

Ξεκλειδώνεις bootloader και περνάς μία marshmallow σε fastboot mode

Link to comment
Share on other sites

Ξεκλειδώνεις bootloader και περνάς μία marshmallow σε fastboot mode

 

για να μην παιδευομαι αδικα μου δινεις ενα λινκ.βασικα την official dev με τα ελληνικα

θελω να περασω

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγώ μια ερώτηση πέρασα την 8.0.1.0 stable και όταν κατέβαζω την γραμμή κατάστασης με βγάζει στις ειδοποιήσεις και όχι στην δίπλα καρτέλα που έχει τα κουμπιά Wi-Fi κλπ. Στην προηγούμενη 7.5.1.0 νομίζω σε πήγαινε στα κουμπιά, κάνω Λάθος?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ρυθμίσεις-γραμμη κατάστασης-διαταξη ειδοποιησεων και επιλεγεις

Δεν θέλω ξεχωριστή ή συνδυασμένη. Θέλω όταν κατέβαζω την task bar να με βγάζει στα κουμπιά και όχι στις ειδοποίησεις !

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλω ξεχωριστή ή συνδυασμένη. Θέλω όταν κατέβαζω την task bar να με βγάζει στα κουμπιά και όχι στις ειδοποίησεις !

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Και στην 7.5 όταν είχες ειδοποίηση σε αυτήν σε πήγαινε..

Link to comment
Share on other sites

Όποιος έχει Global Dev rom μπορεί να επιβεβαιώσει αν έχει θέμα με το μικρόφωνο των ακουστικών. Σήμερα δοκίμασα και σε τρίτη συσκευή με Global Dev και πάντα έχει το ίδιο θέμα (όπως σε άλλες 2 συσκευές με Global Dev). Σε ότι ακουστικά τοποθετείς, δεν δουλεύει το μικρόφωνο τους. Δουλεύει το μικρόφωνο της συσκευής ενώ δεν θα έπρεπε. Όποιος έχει Global Dev και μπορεί, ας το δοκιμάσει και να γράψει αν παρουσιάζει το ίδιο θέμα. Αν είναι γενικό το θέμα, να το αναφέρουμε σαν bug.

εχω και εγω αυτο το προβλημα αλλα εγω ειμαι με ρομ του gkalen !!και οπως ειπες

εγω ακουω οι αλλοι δεν με ακουνε απο το μικρόφωνο του ακουστικου!!!

Link to comment
Share on other sites

Και στην 7.5 όταν είχες ειδοποίηση σε αυτήν σε πήγαινε..

Ναι αλλά τώρα με βγάζει εκεί χωρίς να έχω ειδοποίηση

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το κινητο κανα μηνα και βλεπω οτι στην οθονη στο πλαι αριστερα εχει δημιουργηθει μια κιτρινιλα οχι πολυ εντονη και οταν πιεζω την οθονη στο σημειο αυτο με λιγο περισοτερη δυναμη οχι απλα να ακουμπισω το δακτυλο μου δηλαδη εκει σαν να αλλαζει χρωματα στο σημειο αυτο η οθονη (σαν να αλλοιώνονται τα χρωματα σε εκεινο το σημειο μονο δεν ξερω πως να το περιγραψω).Σκευτικα οτι μπορει να ειναι απο την loca κολλα που δεν εχει κολισει καλα γιατι και στο φως φενεται σαν να ειναι κατι σαν υγρο κατω απο την οθονη.Αλλα σκεφτομαι οτι μπορει και να ειναι κατι αλλο οπως να εχει δεκτει πιεση στην περιοχη αυτη για καποιο λογο και να εχει παθει καποια ζημια το digitizer.Μηπως ξερει κανεις τι μπορει να επαθε η να με καθοδιγησει για το τι μπορω να κανω τωρα με αυτο το προβλημα .Το κινητο ειναι αγορασμενο απο vickmall και ειναι το δευτερο προβλημα που συναντω .Το αλλο ειναι οτι μερικες φορες οταν το κλεινω και το ξαναανοιγω το τηλεφωνο το proximity sensor δεν λειτουργει μεχρι να ξανακανω επανεκκινηση το κινητο...

 

Ανεβασα και ενα βιντεακι για να φενεται το προβλημα της οθονης

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί συνέχεια Bluetooth ακουστικό για κλήσεις; σε μένα κάνει μια παραμόρφωση όταν είναι ανοιχτό και το WiFi σαν ρομποτική φωνή.το κάνει και στον εισερχόμενο και στον εξερχόμενο ήχο.

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί συνέχεια Bluetooth ακουστικό για κλήσεις; σε μένα κάνει μια παραμόρφωση όταν είναι ανοιχτό και το WiFi σαν ρομποτική φωνή.το κάνει και στον εισερχόμενο και στον εξερχόμενο ήχο.

 

Κι εμένα το κάνει.

Χρησιμοποιώ Plantronics ακουστικό.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εύκαιρο το link για να κατεβάσω την μεταφρασμένη rom στα ελληνικά που την κάνεις update μέσα από την ήδη περασμένη rom;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιος που χρησιμοποιεί συνέχεια Bluetooth ακουστικό για κλήσεις; σε μένα κάνει μια παραμόρφωση όταν είναι ανοιχτό και το WiFi σαν ρομποτική φωνή.το κάνει και στον εισερχόμενο και στον εξερχόμενο ήχο.

 

Και εδω το ιδιο,ειχα ξαναρωτησει αλλα απαντηση δεν πηρα εαν υπαρχει λυση

Ακουστικα http://www.lg.com/us/bluetooth-headsets-headphones/lg-HBS-750

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποιος εύκαιρο το link για να κατεβάσω την μεταφρασμένη rom στα ελληνικά που την κάνεις update μέσα από την ήδη περασμένη rom;

Ποιά φοράς τώρα; Εννοείς την global dev έτσι; Αν ναι εδώ είσαι

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by kyrgeo1978
Link to comment
Share on other sites

Ποιά φοράς τώρα; Εννοείς την global dev έτσι; Αν ναι εδώ είσαι

 

Στάλθηκε από το Nexus 7 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω αυτή είναι, πιο link να κατεβάσω το πρώτο που λέει stable rom ή το δεύτερο developer rom;

Xiaomi Mi 8 pro stable Rom MIUI 11 Pie 9

Samsung Galaxy A8 (2018) Pie 9

ODYS Wintab 9 plus 3G Windows 10

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω αυτή είναι, πιο link να κατεβάσω το πρώτο που λέει stable rom ή το δεύτερο developer rom;

 

Την dev 6.9.22.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...