Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απαντάς σε μια κλήση, η οθόνη δείχνει τον καλούντα, απαντάς και μιλάς βάζοντας το τηλέφωνο στο αυτί ή μέσω bt ή με hands free. Η οθόνη μαυρίζει σε όλες τις περιπτώσεις. Όταν με το καλό τελειώσεις την κλήση και θέλεις να την τερματίσεις η οθόνη συνεχίζει να είναι μαύρη και πρέπει να πατήσεις το Power button για να την ενεργοποιήσεις ώστε να μπορέσεις να δεις αν ο συνομιλητής σου έχει κλείσει ή πρέπει να κλείσεις εσύ.

Κάνει το ίδιο και σε εσάς;

Είναι πρόβλημα του αισθητήρα εγγυήτητας, φταίει το software ή θέλει κάποια ρύθμιση;

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Απαντάς σε μια κλήση, η οθόνη δείχνει τον καλούντα, απαντάς και μιλάς βάζοντας το τηλέφωνο στο αυτί ή μέσω bt ή με hands free. Η οθόνη μαυρίζει σε όλες τις περιπτώσεις. Όταν με το καλό τελειώσεις την κλήση και θέλεις να την τερματίσεις η οθόνη συνεχίζει να είναι μαύρη και πρέπει να πατήσεις το Power button για να την ενεργοποιήσεις ώστε να μπορέσεις να δεις αν ο συνομιλητής σου έχει κλείσει ή πρέπει να κλείσεις εσύ.

Κάνει το ίδιο και σε εσάς;

Είναι πρόβλημα του αισθητήρα εγγυήτητας, φταίει το software ή θέλει κάποια ρύθμιση;

 

Το κάνει και σε μένα με την 7.1.20

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σας θα ηθελα να ρωτησω αν καποιος απο σας αντιμετωπισε καποιο προβλημα με το ξεκλειδωμα του bootloader. Eχω περασει την developer rom και δε ξεκλειδωνει με τιποτα παντα σταματαει στο 50%

 

Βρήκες άκρη η ακόμη τίποτα;

Εγώ πλέον τα παράτησα.. Περιμένω να βγει άλλη dev ή να μου έρθει άλλο sms unlock σε άλλο νουμερο.

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς μετά από πόσο καιρό σε αφήνουν να ξανακάνεις αίτηση για unlock code; Όταν έκανα την αίτηση έβαλα έναν αριθμό wind στον οποίο δεν παραδίδονται ποτέ τα μηνύματα της xiaomi. Δεν έχω ιδέα γιατί.

 

δεν πρόκειται να σου έρθει ποτέ σε wind, βάλε άλλο αριθμό, είχα και εγώ το ίδιο θέμα μερικές σελίδες πίσω.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανενας το head sar του κινητου? Επειδη ειναι το μονο πραγμα που με εμποδιζει να το αγορασω, οσο περιεργο και αν ακουγεται
私の名前はシェフです
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ν ρωτήσω κάτι? Ένας φίλος τ ψάχνει για ν τ πάρει αλλά φοβάται για τν μπαταρία π Δν βγαίνει. Αν παθει κάτι παίζει ν αλλάξουμε μπαταρία? Έχει κανείς ιδέα Αν υπάρχει κάνα μαγαζί ν τ κάνει?
Link to comment
Share on other sites

ένας που ξέρει το κάνει, σιγά το πράγμα.

 

μου ήρθε το σμς για το ανλοκ ακριβώς στις 10 μέρες.δεν έχει κάποιο κωδικό όμως απλά να κατεβάσω το miunlock, είναι οκ?

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ν ρωτήσω κάτι? Ένας φίλος τ ψάχνει για ν τ πάρει αλλά φοβάται για τν μπαταρία π Δν βγαίνει. Αν παθει κάτι παίζει ν αλλάξουμε μπαταρία? Έχει κανείς ιδέα Αν υπάρχει κάνα μαγαζί ν τ κάνει?

Από το 1:10 και μετά

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

δεν πρόκειται να σου έρθει ποτέ σε wind, βάλε άλλο αριθμό, είχα και εγώ το ίδιο θέμα μερικές σελίδες πίσω.

 

Ναι το άλλαξα και έβαλα Cosmote αλλά φοβάμαι ότι το έχουν στείλει ήδη στη Wind και δεν το πήρα ποτέ...

Link to comment
Share on other sites

Ναι το άλλαξα και έβαλα Cosmote αλλά φοβάμαι ότι το έχουν στείλει ήδη στη Wind και δεν το πήρα ποτέ...

 

εγώ το έκανα 200 φορές με της wind και τελικά έβαλα κοσμοτε, ήρθε κανονικά το unlock στις 10 μέρες.

 

αργότερα θα επιχειρήσω να ξεκλειδώσω τον bl και να βάλω ελληνικά

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας και από εμένα στο Forum.Σκέφτομαι πολύ σοβαρά να αγοράσω το συγκεκριμένο κινητό. Δεν έχω τις γνώσεις να να εκτελέσω όλες τις ενέργειες που αναφέρεται σε προηγούμενα post για να ξεκλειδώσετε το κινητό να περάσετε Ελληνικά κλπ. Θα ήθελα να ρωτήσω την κοινότητα, αν αγοράσω το κινητό από το vicmall που το χρεώνει 229.99$, ποια η διαφορά από της επιλογή του ship from europe, που το χρεώνει 265.99$.Γιατί αυτή η μεγάλη οικονομική διαφορά... Αφού λέω εγώ στην πρώτη περίπτωση το vickmall το διατίθεται και με Multi-language Rom.

Ευχαριστώ εκ των προτέρων .

Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που θα ερθει ο κωδικος με sms, υπαρχει χρονικος περιορισμος για το ποσο διαστημα ισχυει;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

γιατί στο ship from europe θα έρθει σε 2-3 μέρες

 

----- προσθήκη μηνύματος 46 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

απο τη στιγμη που θα ερθει ο κωδικος με sms, υπαρχει χρονικος περιορισμος για το ποσο διαστημα ισχυει;

 

νομίζω πως όχι

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

απο τη στιγμη που θα ερθει ο κωδικος με sms, υπαρχει χρονικος περιορισμος για το ποσο διαστημα ισχυει;

Παιδιά, με sms δεν έρχεται κανένας κωδικός.

Ούτε χρειάζεται κάποιος κωδικός για να ξεκλειδωθει το πρόγραμμα.

Ούτε είναι απαραίτητο να πάρετε κάποιο sms για να εγκριθεί η αίτηση ξεκλειδωματος.

 

Με sms έρχεται απλά μία ενημέρωση πως ο λογαριασμός miui είναι πλέον εξουσιοδοτημένος να ξεκλειδώσει.

 

Επίσης δεν υπάρχει χρονικη ισχύς της ικανότητας του λογαριασμού να ξεκλειδώσει.

Ο μόνος περιορισμός είναι πως από κάθε λογαριασμό μπορείς να ξεκλειδωσεις 1 συσκευή ανά μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η καθε αδεια για ξεκλειδωμα ισχυει για 1 μηνα.

Οποτε εαν δε ξεκλειδωσεις μεσα σε 1 μηνα απο τη στιγμη που λαβεις αδεια,πρεπει να ξανακανεις αιτηση.

Ετσι ελεγαν τουλαχιστον οι ιδιοι.

Link to comment
Share on other sites

μου βγάζει ότι ο λογαριασμός στο κινητό με το miuiflash είναι διαφορετικός και σταματάει στο 50%.φυσικά είναι ο ίδιος λογαριασμός.καμια ιδέα?

 

υγ ειμαι με dev rom εννοείται

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η καθε αδεια για ξεκλειδωμα ισχυει για 1 μηνα.

Οποτε εαν δε ξεκλειδωσεις μεσα σε 1 μηνα απο τη στιγμη που λαβεις αδεια,πρεπει να ξανακανεις αιτηση.

Ετσι ελεγαν τουλαχιστον οι ιδιοι.

 

Φίλε Dante η δικιά μου ήταν από τέλος Δεκεμβρίου με το απλό redni note 3 και ξεκλείδωσα χτες με αυτήν την έγκριση το pro.

Link to comment
Share on other sites

παιδια που κανουμε αιτηση για ξεκλειδωμα βοηθηστε λιγο και ειμαι λιγο ασχετος...

Επισης το παραγγειλα απο vickmaill μου εχουν στηλει registration νυμβερ αλλα δεν εμφανιζεται πουθενα

Ευχαριστω πολλυ

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω πως η καθε αδεια για ξεκλειδωμα ισχυει για 1 μηνα.

Οποτε εαν δε ξεκλειδωσεις μεσα σε 1 μηνα απο τη στιγμη που λαβεις αδεια,πρεπει να ξανακανεις αιτηση.

Ετσι ελεγαν τουλαχιστον οι ιδιοι.

Notes:

1. After getting unlocking permission for a Mi account, users can unlock the verified device immediately. One Mi account could only unlock one device within 30 days

 

Από εδώ http://en.miui.com/thread-202290-1-1.html

 

Ο περιορισμός του μήνα αφορά στον αριθμό συσκευών που μπορείς να ξεκλειδωσεις, και όχι στην ισχύ της δυνατότητας ξεκλειδωματος.

Link to comment
Share on other sites

παιδια στο vickmall.com απο οτι ειδα μπορεις απο κατω να τους γραψεις αν θες να σου βγαλουν καποιες αφαρμογες και τι rom να βαλουν και αλλα τετοια.οντως ισχυει?να το παραγγειλω απο vickmall.com? η απο xiaomidevice? τι προτεινετε εσεις που ειστε κατοχοι?
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/unlock/ εδώ μπαίνεις για να κάνεις άιτηση για ξεκλείδωμα; διότι όταν κάνω κλικ στο unlock με πετάει έξω μερικές φορές και μερικές άλλες με βγάζει σε σελίδα να βάλω username και password και στη συνέχεια στο forum, απο κεί που πάω;
Link to comment
Share on other sites

http://en.miui.com/unlock/ εδώ μπαίνεις για να κάνεις άιτηση για ξεκλείδωμα; διότι όταν κάνω κλικ στο unlock με πετάει έξω μερικές φορές και μερικές άλλες με βγάζει σε σελίδα να βάλω username και password και στη συνέχεια στο forum, απο κεί που πάω;

Πρέπει α έχει πρόβλημα το site, γιατί και ένας φίλος μου που προσπαθεί από προχτες να κάνει αίτηση, όλο του πετάει μήνυμα πως δεν γίνεται σωστή ανακατεύθυνσης της σελίδας...

Link to comment
Share on other sites

πρόβλημα έχει η γελοία εταιρία με τους ηλίθιους τρόπους που έχει για ένα απλό πράγμα.1 ώρα παλεύω να το ξεκλειδώσω και κολλάει στο 50% και βγάζει ότι είναι άλλος ο λογαριασμός στο miunlock και άλλος στο κινητό.2 πισι δοκίμασα
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εγώ το έκανα 200 φορές με της wind και τελικά έβαλα κοσμοτε, ήρθε κανονικά το unlock στις 10 μέρες.

 

αργότερα θα επιχειρήσω να ξεκλειδώσω τον bl και να βάλω ελληνικά

 

Πώς ξαναέκανες αίτηση; Εμένα δε με αφήνει όταν πηγαίνω στο http://en.miui.com/unlock/ να κάνω πάλι αίτηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια που κανουμε αιτηση για ξεκλειδωμα βοηθηστε λιγο και ειμαι λιγο ασχετος...

Επισης το παραγγειλα απο vickmaill μου εχουν στηλει registration νυμβερ αλλα δεν εμφανιζεται πουθενα

Ευχαριστω πολλυ

 

http://en.miui.com/unlock/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...