Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή παρήγγειλα και εγώ την ιδια μερα απο το vickmall αλλη συσκευή βέβαια και το tracking μου βγαζει τα ίδια, μου κανει εντύπωση που ολες οι σελίδες tracking (17track,aftership,trackchecker) αλλα και η επίσημη της singpost το δείχνει Ελλάδα ενω μόνο τα ΕΛΤΑ το βλεπουν ακομα Κίνα. Το οτι εχει φτάσει αλλα δεν έχει σκαναριστει δεν παίζει ?

Αυτό που είπες παίζει. Τα δέματα μόλις ξεφορτώνεται απο το αεροπλάνο σκανάρονται απο Μηχάνημα των κινέζικων ταχυδρομείων/υπηρεσίων (γιαυτό και "arrival at destination post") αλλά όχι των ΕΛΤΑ. Στα ΕΛΤΑ έχουν σαν τελευταία ενημέρωσητην καταγραφή στη Σιγκαπούρη, ασχέτως που βρίσκονται σε ταχυδρομικούς σάκους σε Ελληνικό έδαφος. Μόλις ανοιχτούν οι σάκοι και γίνει η καταγραφή στα ΕΛΤΑ παίρνουν το δρόμο τους. Απλά μάλλον πέσατε σε περίοδο πολλών δεμάτων οπότε υπήρξαν καθυστερήσεις.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ξερει κανεις το μαξιμουμ capacity που μπορει να παρει σε Micro SD σε μια θεση Sim?

 

64αρα και 128αρα που δοκιμασα αναγνωριστηκαν απο το κινητο .

Απλα την πρωτη φορα σου ζητα να κανει διαμορφωση (format) της καρτας.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή παρήγγειλα και εγώ την ιδια μερα απο το vickmall αλλη συσκευή βέβαια και το tracking μου βγαζει τα ίδια, μου κανει εντύπωση που ολες οι σελίδες tracking (17track,aftership,trackchecker) αλλα και η επίσημη της singpost το δείχνει Ελλάδα ενω μόνο τα ΕΛΤΑ το βλεπουν ακομα Κίνα. Το οτι εχει φτάσει αλλα δεν έχει σκαναριστει δεν παίζει ?

Ναι γιαυτο έγραψα χθες τι παιζη με αυτό,όλες οι σελίδες tracking μου το εμφανίζουν το πακέτο 2/4 ελλαδα προχθές η κυρία στα ΕΛΤΑ στο τηλέφωνο μου λέει δεν είναι εδώ και έχω και εγώ μέλλων για να παραλάβω .Προφανώς εννοούσε πολύ μέλλων ακόμα χα χα :lol::lol::D

Αν διαβάσεται πριν λίγες σελίδες νωρίτερα και σε ένα άλλο παιδί έγραφε τα ίδια με εμάς και ξαφνικά το ειδοποίησαν από το ταχυδρομείο να παραλάβει.

Δεν ξέρω τι γίνεται με τα ΕΛΤΑ τα δικά μας,πολύ περίεργα πράγματα,προφανώς θα σε ειδοποιήσουν ξαφνικά έλα να παραλαβής και τελείωσε,

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεστε τόσο επειδή τον π@ιζουν στα ΕΛΤΑ..:X

Σε 8 μέρες "πάτησε" Ελλαδα, μην έχετε παράπονο.

Μπορεί και σήμερα αύριο να παραλαβετε...;)

Link to comment
Share on other sites

Μην τρελενεστε τόσο επειδή τον π@ιζουν στα ΕΛΤΑ..:X

Σε 8 μέρες "πάτησε" Ελλαδα, μην έχετε παράπονο.

Μπορεί και σήμερα αύριο να παραλαβετε...;)

Μην παίζεις με τον πόνο μας :lol::lol::lol:, χα χα είσαι ωραίος φίλε..:rolleyes::X:lol:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μην παίζεις με τον πόνο μας :lol::lol::lol:, χα χα είσαι ωραίος φίλε..:rolleyes::X:lol:

Μόλις επικοινώνησα πριν λίγη ώρα με τα κεντρικά ΕΛΤΑ,όπως με ενημέρωσαν το πακέτο με το κινητό ακόμη δεν έχει έρθει Ελλάδα,άπλα έφυγε απο Σιγκαπούρη,αν είχε έρθει θα φαινόταν στο track το δικό τους.

Όπλα ακόμη στην αναμονή και δεν γνωρίζουν και πόσο θα είναι αυτήν η αναμονή και έχει ο θεός........................:rolleyes:::cool::O

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αισίως τις 168 σελίδες,…. παραπομπές από δω, παραπομπές από κει, το κεφάλι μου πάει να σπάσει!! Πώς να ξεκλειδώσω τελικά το τηλ., που το παρήγγειλα με multi, να βάλω πρώτα global, ή απευθείας dev;…. Λέει κάποιος έτσι, κάποιος αλλιώς, τι κάνω τελικά; (Οι παραπομπές τύπου…, κοίτα 2-3 σελίδες πίσω…, δεν βοηθούν σε τίποτα!)
Link to comment
Share on other sites

Αισίως τις 168 σελίδες,…. παραπομπές από δω, παραπομπές από κει, το κεφάλι μου πάει να σπάσει!! Πώς να ξεκλειδώσω τελικά το τηλ., που το παρήγγειλα με multi, να βάλω πρώτα global, ή απευθείας dev;…. Λέει κάποιος έτσι, κάποιος αλλιώς, τι κάνω τελικά; (Οι παραπομπές τύπου…, κοίτα 2-3 σελίδες πίσω…, δεν βοηθούν σε τίποτα!)

 

Μάλλον δεν διάβασες αρκετά.

Υπάρχει τρόπος να περάσεις απευθείας dev

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Μετά ξεκλειδώνεις..

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες αρκετά.

Υπάρχει τρόπος να περάσεις απευθείας dev

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Μετά ξεκλειδώνεις..

και μετά εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αισίως τις 168 σελίδες,…. παραπομπές από δω, παραπομπές από κει, το κεφάλι μου πάει να σπάσει!! Πώς να ξεκλειδώσω τελικά το τηλ., που το παρήγγειλα με multi, να βάλω πρώτα global, ή απευθείας dev;…. Λέει κάποιος έτσι, κάποιος αλλιώς, τι κάνω τελικά; (Οι παραπομπές τύπου…, κοίτα 2-3 σελίδες πίσω…, δεν βοηθούν σε τίποτα!)

Φίλε εγώ δεν έχω παραλάβει ακόμη. Ειχα επιλέξει να μου έρθει με official rom και εγώ τα έχω μπερδεμένα στο κεφάλι μου.Ελπίζω μέχρι να μου ερθει να τα ξεκαθαρίσω και να προστεθεί κάποιος συμπληρωματικός οδηγός στην αρχική σελιδα.

Ασχετο παίδες αλλά ξέρετε στο vickmall η πληρωμή γίνεται σε οποίο νόμισμα θέλεις ή μονο δολάρια; Γιατί εγώ που πληρωσα με χρεωστική Πειραιώς σε δολάρια, η τράπεζα με χρέωσε + 4 € για προμήθεια συναλλάγματος.

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μολις απεκτησα και εγω το κινητο σε χρυσο χρωμα (πολυ ομορφο)!!! .Το πηρα απο minideal και σε δεκα μερες το ειχα.

Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης..το πηρα με multi και δεν μπορω να βρω πως δουλευει το ξεκλειδωμα με το αποτυπωμα. :(.Εψαξα στις ρυθμισεις και δεν εχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια.Μολις απεκτησα και εγω το κινητο σε χρυσο χρωμα (πολυ ομορφο)!!! .Το πηρα απο minideal και σε δεκα μερες το ειχα.

Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης..το πηρα με multi και δεν μπορω να βρω πως δουλευει το ξεκλειδωμα με το αποτυπωμα. :(.Εψαξα στις ρυθμισεις και δεν εχει κατι.

Δες σε ρυθμίσεις/Κλείδωμα οθόνης και κωδικός πρόσβασης/κωδικός και δαχτυλικό αποτύπωμα.

Αν εχουμε το ίδιο μενου ..Εχω Ελληνική stable.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση . Πηγα εκει αλλα μολις παταω κωδικος και δακτυλικο αποτυπωμα με βγαζει σε μια κενη σελιδα και αμεσως με πεταει παλι στην προηγουμενη (ρυθμισεις ) χωρις να μπορω να κανω κατι. Μηπως η multi δεν υποστηριζει αυτη την εφαρμογη;

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπερα παιδια.Μολις απεκτησα και εγω το κινητο σε χρυσο χρωμα (πολυ ομορφο)!!! .Το πηρα απο minideal και σε δεκα μερες το ειχα.

Θα ηθελα να σας ρωτησω το εξης..το πηρα με multi και δεν μπορω να βρω πως δουλευει το ξεκλειδωμα με το αποτυπωμα. :(.Εψαξα στις ρυθμισεις και δεν εχει κατι.

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστω για την απαντηση . Πηγα εκει αλλα μολις παταω κωδικος και δακτυλικο αποτυπωμα με βγαζει σε μια κενη σελιδα και αμεσως με πεταει παλι στην προηγουμενη (ρυθμισεις ) χωρις να μπορω να κανω κατι. Μηπως η multi δεν υποστηριζει αυτη την εφαρμογη;

 

H multi θα υποστηρίζει.

Ο τρόπος που περάστηκε ίσως όχι.

Μου θυμίζει φλασάρισμα χωρίς wipe Κλπ.. Κάτι που δεν μπορείς να κάνεις αυτή τη στιγμή αν δεν έχεις ξεκλείδωτο bootloader και εγκατεστημένο recovery.

Δεν έχεις σκοπό να ξεκλειδώσεις και να περάσεις δική μας ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι και ασχετη αλλα παρολα αυτα εκανα αιτηση για κωδικο και περιμενω.Θελω να την αλλαξω ελπιζω να τα καταφερω :)

 

Θα το κάνεις και με σχετική ευκολία.. Εδώ είμαστε κ εμεις για βοήθεια.

Στην προηγούμενη σελιδα έχει 3 λινκ με οδηγίες.(κράτησε τα θα χρειαστούν)

Πρώτα περνάς dev κινέζικη ρομ

Ξεκλειδώνεις

Περνάς Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις και με σχετική ευκολία.. Εδώ είμαστε κ εμεις για βοήθεια.

Στην προηγούμενη σελιδα έχει 3 λινκ με οδηγίες.(κράτησε τα θα χρειαστούν)

Πρώτα περνάς dev κινέζικη ρομ

Ξεκλειδώνεις

Περνάς Ελληνική.

 

Ευχαριστω πολυ:) Εχω διαβασει ολες τις σελιδες και κρατησα αυτα που πιστευω θα μου χρειαστουν.

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν διάβασες αρκετά.

Υπάρχει τρόπος να περάσεις απευθείας dev

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Μετά ξεκλειδώνεις..

 

Πάλι κάνετε το ίδιο, με τις προηγούμενες εκατοντάδες σελίδες. θεωρείτε αυτονόητο ότι κάποιος έχει τις δικές σας γνώσεις και δίνεται ένα link το οποίο πρέπει να είσαι προγραμματιστής για να το καταλάβεις, ειδικά αν τα αγγλικά σου είναι περιορισμένα! Οδηγός σε απλά ελληνικά, που να απευθύνεται σε απλούς χρήστες υπάρχει κάπου;

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Θα το κάνεις και με σχετική ευκολία.. Εδώ είμαστε κ εμεις για βοήθεια.

Στην προηγούμενη σελιδα έχει 3 λινκ με οδηγίες.(κράτησε τα θα χρειαστούν)

Πρώτα περνάς dev κινέζικη ρομ

Ξεκλειδώνεις

Περνάς Ελληνική.

Αυτό που δεν μπορώ να βρω είναι, πια είναι αυτή η dev κινέζικη ρομ, και από που την κατεβάζεις, αν μπορείς βοήθα!

Link to comment
Share on other sites

Πάλι κάνετε το ίδιο, με τις προηγούμενες εκατοντάδες σελίδες. θεωρείτε αυτονόητο ότι κάποιος έχει τις δικές σας γνώσεις και δίνεται ένα link το οποίο πρέπει να είσαι προγραμματιστής για να το καταλάβεις, ειδικά αν τα αγγλικά σου είναι περιορισμένα! Οδηγός σε απλά ελληνικά, που να απευθύνεται σε απλούς χρήστες υπάρχει κάπου;

 

Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κάπου Ελληνικός οδηγός για κάτι τέτοιο.

Χωρίς παρεξήγηση όμως το συγκεκριμένο τηλέφωνο ξέραμε από την αρχή ότι χρειάζεται βασικές γνώσεις για να το ξεκλειδώσεις και να βάλεις Ελληνικές ρομ κλπ.

Βέβαια πολλοί "φωνάζαμε" από την αρχή να μην ζητάτε το τηλ με άλλη ρομ εκτός την official κινέζικη για να μην είναι δύσκολο το ξεκλείδωμα του.

Πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Στο κέντρο περίπου της σελίδας γράφει

China Stable (V7.1.20.0) : Download Here

China Developer (6.3.17) : Download Here

Global Stable (V7.1.7.0) : Download Here

η δευτερη είναι αυτη που θες.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Θα το κάνεις και με σχετική ευκολία.. Εδώ είμαστε κ εμεις για βοήθεια.

Στην προηγούμενη σελιδα έχει 3 λινκ με οδηγίες.(κράτησε τα θα χρειαστούν)

Πρώτα περνάς dev κινέζικη ρομ

Ξεκλειδώνεις

Περνάς Ελληνική.

Αυτό που δεν μπορώ να βρω είναι, πια είναι αυτή η dev κινέζικη ρομ, και από που την κατεβάζεις, αν μπορείς βοήθα!(Εδω https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/11222-%CE%9E%CE%B5%CE%BA%CE%BB%CE%B5%CE%AF%CE%B4%CF%89%CE%BC%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CF%85-Bootloader/ έχει link μα όταν πατάω δεν μπορώ να βρω πια είναι!)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εσείς που μπερδέυεδτε, τα πράγματα είναι πολύ απλά!!Πρέπει να έχετε την official developer για να ξεκλειδώσετε και να βάλετε την Ελληνική!!Υπάρχει και σχετικός οδηγός στο miui.gr.Μη λέμε συνέχεια τα ίδια

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι ότι δεν υπάρχει κάπου Ελληνικός οδηγός για κάτι τέτοιο.

Χωρίς παρεξήγηση όμως το συγκεκριμένο τηλέφωνο ξέραμε από την αρχή ότι χρειάζεται βασικές γνώσεις για να το ξεκλειδώσεις και να βάλεις Ελληνικές ρομ κλπ.

Βέβαια πολλοί "φωνάζαμε" από την αρχή να μην ζητάτε το τηλ με άλλη ρομ εκτός την official κινέζικη για να μην είναι δύσκολο το ξεκλείδωμα του.

Πάντα φιλικά και χωρίς παρεξήγηση.

Τι βασικές γνώσεις φίλε μου! Έχω αλλάξει rom στο cubot s308, κάτι ψιλοξέρω, αυτό που δεν μπορώ να βρω είναι , πια είναι αυτή η dev κινέζικη ρομ, και από που την κατεβάζεις, αν μπορείς βοήθα!(Εδω https://xiaomi-miui.gr/com...85-Bootloader/ έχει link μα όταν πατάω δεν μπορώ να βρω πια είναι!)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...