Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σιγουρα aliexpress banggood κτλπ αλλα και στο dragon-tt να κοιταξει
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δοκιμάζοντας την lineage OS cm 14.1 βασισμένη στο Android 7.1 έχω να πω πως το κινητό πετάει.. Το μόνο πρόβλημα είναι που ο φακός δεν ανοίγει με την πρώτη και ότι το GPS δεν κλειδώνει όπως στην miui.. Κατά τα άλλα η μπαταρία όσο το χρησιμοποιεις δεν παίζεται.. Καμία σχέση με την miui όπου με την χρήση που έκανα έπιανα 4 ώρες σοτ σε 5 μέρες.. Βέβαια έχω πάνω radon kernel σε battery profile... Ωστόσο σε αναμονή με 4g έχασε 6 τις εκατό το βράδυ ενώ με miui έχανε 1 με 2. Επίσης το ηχείο μου αρέσει περισσότερο παίζει καθαρά και πιο δυνατά διότι σε miui το έχουν μπουκωσει με πολλά μπάσα. Αλλά το κυριότερο η ταχύτητα του είναι τρομερή και η διαχείριση της ραμ άψογη... Αυτά αύριο που θα το φορτίσω πλήρως θα σας πω και μπαταρία αν και ενδέχεται να περάσει τις 6 ώρες σε 5 μέρες .. Σας προτείνω να την δοκιμάσετε. Με την rr πάλι 7.1 είχα αρκετά θέματα καλύτερα lineage Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμάζοντας την lineage OS cm 14.1 βασισμένη στο Android 7.1 έχω να πω πως το κινητό πετάει.. Το μόνο πρόβλημα είναι που ο φακός δεν ανοίγει με την πρώτη και ότι το GPS δεν κλειδώνει όπως στην miui.. Κατά τα άλλα η μπαταρία όσο το χρησιμοποιεις δεν παίζεται.. Καμία σχέση με την miui όπου με την χρήση που έκανα έπιανα 4 ώρες σοτ σε 5 μέρες.. Βέβαια έχω πάνω radon kernel σε battery profile... Ωστόσο σε αναμονή με 4g έχασε 6 τις εκατό το βράδυ ενώ με miui έχανε 1 με 2. Επίσης το ηχείο μου αρέσει περισσότερο παίζει καθαρά και πιο δυνατά διότι σε miui το έχουν μπουκωσει με πολλά μπάσα. Αλλά το κυριότερο η ταχύτητα του είναι τρομερή και η διαχείριση της ραμ άψογη... Αυτά αύριο που θα το φορτίσω πλήρως θα σας πω και μπαταρία αν και ενδέχεται να περάσει τις 6 ώρες σε 5 μέρες .. Σας προτείνω να την δοκιμάσετε. Με την rr πάλι 7.1 είχα αρκετά θέματα καλύτερα lineage

 

Βρηκα 2 ρομ lineage ... lineage-14.1-20170222-nightly-kenzo-signed.zip απο το επισημο που ειναι και η τελευτεα και αυτη lineage-14.1-20170307-UNOFFICIAL-kenzo.zip που ειναι σημερινη...παραξενο απο το offcial ναι εχει ποιο παλια εκδοση

Edited by couros1
Link to comment
Share on other sites

Σιγουρα aliexpress banggood κτλπ αλλα και στο dragon-tt να κοιταξει

 

Το ψαξαμε αλλα δεν βρηκαμε ανταλλακτικο πισω case. :confused:

Link to comment
Share on other sites

Ενα φιλαρακι μου που τον εβαλα στο τρυπακι με xiaomi εχει το Redmi Note 3 pro και γρατσουνισε το πισω καπακι και θελει να αγορασει ανταλλακτικο υπάρχει απο κάπου να αγορασει?

 

Ευχαριστω!

Στο eBay http://www.ebay.com/itm/222098350428

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έβαλα τελικά RR και το κινητό πετάει όντως! Εμφανώς πιο smooth από miui, stock Android look και άπειρα customizatons!

 

Η δε μπαταρία, ακόμη καλύτερη, από MIUI !

Όλο το βράδυ έχασε 1% μόνο.

Που και να παίξω με τις ρυθμίσεις απορρήτου για να ρυθμίσω το keep awake των εφαρμογών, θα αυξηθεί ακόμη περισσότερο..

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει bugs, αλλά είναι νωρίς ακόμη, θα κοιτάξω μήπως βγει τιποτα στην πορεία.

Έπρεπε να είχα κάνει τη μετάβαση νωρίτερα, παρόλο που μου άρεσε η MIUI !

Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Για TV control τι χρησιμοποιούμε? Βλέπω δεν έχει προεγκατεστημένη κάποια εφαρμογή τύπου mi remote.

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Θελω να πάρω Tempered glass για ολόκληρη την οθόνη αλλά με χρώμα μιας και το βαρέθηκα το λευκό. Δεν βρίσκω όμως απο Ελλάδα για το απλό μα μόνο για το International. Λογικά δεν θα κάνει. Ξέρει κανείς που μπορώ να βρω.?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έβαλα τελικά RR και το κινητό πετάει όντως! Εμφανώς πιο smooth από miui, stock Android look και άπειρα customizatons!

 

Η δε μπαταρία, ακόμη καλύτερη, από MIUI !

Όλο το βράδυ έχασε 1% μόνο.

Που και να παίξω με τις ρυθμίσεις απορρήτου για να ρυθμίσω το keep awake των εφαρμογών, θα αυξηθεί ακόμη περισσότερο..

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει bugs, αλλά είναι νωρίς ακόμη, θα κοιτάξω μήπως βγει τιποτα στην πορεία.

Έπρεπε να είχα κάνει τη μετάβαση νωρίτερα, παρόλο που μου άρεσε η MIUI !

Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Για TV control τι χρησιμοποιούμε? Βλέπω δεν έχει προεγκατεστημένη κάποια εφαρμογή τύπου mi remote.

Συγνώμη, τι είναι αυτό που έβαλες; και πως;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη, τι είναι αυτό που έβαλες; και πως;

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είναι custom ROM. Resurrection Remix. Βασίζεται στο Android 7.1.1

Την φλασαρα μέσω TWRP recovery.

Link to comment
Share on other sites

Είναι custom ROM. Resurrection Remix. Βασίζεται στο Android 7.1.1

Την φλασαρα μέσω TWRP recovery.

 

ποια ακριβως εβαλες?με την καμερα εχεις θεματα?εγω ειμαι εδω και καιρο με cm13 που ειναι τρομερη και με τρωει να δοκιμαω την rr.

Link to comment
Share on other sites

Για TV control τι χρησιμοποιούμε? Βλέπω δεν έχει προεγκατεστημένη κάποια εφαρμογή τύπου mi remote.

 

Πάρε αν τη εχεις μαθει την εφαρμογή απο την miui ,παιζει μια χαρά.

 

Όσο για GPS μια χαρά παίζει και σε lineage os και στην RR.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, εγώ έβαλα τελικά RR και το κινητό πετάει όντως! Εμφανώς πιο smooth από miui, stock Android look και άπειρα customizatons!

 

Η δε μπαταρία, ακόμη καλύτερη, από MIUI !

Όλο το βράδυ έχασε 1% μόνο.

Που και να παίξω με τις ρυθμίσεις απορρήτου για να ρυθμίσω το keep awake των εφαρμογών, θα αυξηθεί ακόμη περισσότερο..

 

Μέχρι στιγμής δεν έχω βρει bugs, αλλά είναι νωρίς ακόμη, θα κοιτάξω μήπως βγει τιποτα στην πορεία.

Έπρεπε να είχα κάνει τη μετάβαση νωρίτερα, παρόλο που μου άρεσε η MIUI !

Την συστήνω ανεπιφύλακτα.

 

Για TV control τι χρησιμοποιούμε? Βλέπω δεν έχει προεγκατεστημένη κάποια εφαρμογή τύπου mi remote.

 

βαλε το peel για tv control

Link to comment
Share on other sites

ποια ακριβως εβαλες?με την καμερα εχεις θεματα?εγω ειμαι εδω και καιρο με cm13 που ειναι τρομερη και με τρωει να δοκιμαω την rr.

 

Κι εγώ στην ίδια φάση ήμουν αλλά το έκανα το βήμα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου! Κάποιες φορές η κάμερα κρασάρει αλλά η Google camera ακόμη σπανιότερα, αυτή χρησιμοποιώ. Άλλο κινητό. Έχει ψιλό bugs αλλά πιστεύω θα διορθωθούν, τύπου: η μπαταρία μπορεί να πέσει δύο δύο μονάδες αντί για 1%, αλλά στο διπλάσιο χρόνο, οπότε το bug είναι μόνο visual :)

 

Πάρε backup κ δοκίμασε τη.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ στην ίδια φάση ήμουν αλλά το έκανα το βήμα και δεν το έχω μετανιώσει καθόλου! Κάποιες φορές η κάμερα κρασάρει αλλά η Google camera ακόμη σπανιότερα, αυτή χρησιμοποιώ. Άλλο κινητό. Έχει ψιλό bugs αλλά πιστεύω θα διορθωθούν, τύπου: η μπαταρία μπορεί να πέσει δύο δύο μονάδες αντί για 1%, αλλά στο διπλάσιο χρόνο, οπότε το bug είναι μόνο visual :)

 

Πάρε backup κ δοκίμασε τη.

 

Κοιτά απο όσο ξέρω, μια και το είχα συναντήσει το ίδιο φαινόμενο σε άλλες Ρομ παλαιότερα, διορθώνει με άλλο kernel,πχ Radon.

Τώρα το καλό είναι οτι σαν Ρομ βελτιώνονται, στα τελευταία built έφτιαξαν το battery stats.

Ok,αν φτιάξουν και τους κώδικες απο κάμερα ,λίγο πιο σταθερή, τότε. . . θα είναι ιδανικό.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτά απο όσο ξέρω, μια και το είχα συναντήσει το ίδιο φαινόμενο σε άλλες Ρομ παλαιότερα, διορθώνει με άλλο kernel,πχ Radon.

Τώρα το καλό είναι οτι σαν Ρομ βελτιώνονται, στα τελευταία built έφτιαξαν το battery stats.

Ok,αν φτιάξουν και τους κώδικες απο κάμερα ,λίγο πιο σταθερή, τότε. . . θα είναι ιδανικό.

Ας ελπίσουμε να βγάλει γρήγορα τους drivers η xiaomi και να κυκλοφορήσει η Nugat επίσημα και μετά δε θα παίζεται η ROM. Είμαι με το build από 28/02 αλλά δεν αλλάζω γιατί διαβάζω διάφορα... Και για όσους ενδιαφέρονται παραθέτω το λινκ https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-resurrectionremix-5-8-0-t3507433

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ας ελπίσουμε να βγάλει γρήγορα τους drivers η xiaomi και να κυκλοφορήσει η Nugat επίσημα και μετά δε θα παίζεται η ROM. Είμαι με το build από 28/02 αλλά δεν αλλάζω γιατί διαβάζω διάφορα... Και για όσους ενδιαφέρονται παραθέτω το λινκ https://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-resurrectionremix-5-8-0-t3507433

 

Αν και δεν έχω κάτσει να διαβάσω όλα τα τελευταία δεν έχω θέματα και με τις πρόσφατες αναβαθμίσεις.

Απο xiaomi μπορεί να αργήσει, κατά το καλοκαίρι αλλιως αν πατενταρουν την κάμερα απο άλλο με ίδιο φακό, αυτό είχα μάθει μέσα απο το θέμα της lineage .

Οτι έρθει καλοδεχούμενο.

Link to comment
Share on other sites

H RR 582 r21 σε zte z7 mini πετάει πραγματικα.Ο μόνος λογος που δν την περασα είναι γτ έστρωσε με την 7.3.2 η μπαταρία,και επειδή κουβαλάω το zte σαν tablet,xaxa Edited by senniha1994
Link to comment
Share on other sites

πως περναω απο 8.1.6.0 MHOMIDI official σε developer rom 7.3.2;

 

Η 7.3.2 δεν είναι developer είναι stable. Την περνάς μέσω twrp κανονικά κάνοντας όλα τα wipe πρώτα... Cache, data, dalvic, system και internal storage... Μην ανησυχείς δεν υπάρχει πιθανότητα για χαμένο imei.

Link to comment
Share on other sites

ποια ακριβως εβαλες?με την καμερα εχεις θεματα?εγω ειμαι εδω και καιρο με cm13 που ειναι τρομερη και με τρωει να δοκιμαω την rr.

 

Έβαλα την nightly 04/03, ολα καλά μέχρι στιγμής.

Η κάμερα δεν είναι τελείως stable , κάνει κάποια force close αλλά αυτό ισχύει σε όλες τις nougat Roms. Αν βάλεις όμως άλλη εφαρμογή κάμερας από το play store, η κατάσταση βελτιώνεται.

Δεν μπορώ να συγκρίνω με cm13 γιατί δεν είχα, όμως οι πρώτες εντυπώσεις από RR είναι πολύ καλες, δοκίμασέ την!

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την nightly 04/03, ολα καλά μέχρι στιγμής.

Η κάμερα δεν είναι τελείως stable , κάνει κάποια force close αλλά αυτό ισχύει σε όλες τις nougat Roms. Αν βάλεις όμως άλλη εφαρμογή κάμερας από το play store, η κατάσταση βελτιώνεται.

Δεν μπορώ να συγκρίνω με cm13 γιατί δεν είχα, όμως οι πρώτες εντυπώσεις από RR είναι πολύ καλες, δοκίμασέ την!

Ναι καμία σχέση με miui. απίστευτα. smooth

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...