Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οι Mediatek cpus είναι πλέον πολύ καλές. Το Helio X20 υστερεί σε gpu σε σχέση με τον SD650 αλλά σε απόδοση cpu, single core και multicore, είναι μπροστά. Το 4ρι έχει επίσης αρκετά καλύτερη οθόνη, με εμφανώς υψηλότερη αντίθεση και φωτεινότητα ενώ είναι γενικότερα και λίγο πιο καλοφτιαγμένο.

 

Κατά τη γνώμη μου το πλεονέκτημα του RN3P είναι πως δε σου επιφυλάσσει εκπλήξεις, ξέρεις τι παίρνεις. Το λογισμικό του είναι ώριμο και σταθερό και το υλικό αρκετά αξιόπιστο αν το έχεις σε θήκη. Επίσης ο πηγαίος κώδικας του kernel έχει δημοσιευθεί από την Xiaomi και η συσκευή έχει ένα αρκετά καλό developer support από την κοινότητα του android.

 

why MediaTek English name of the new brand called "helio"? According to general manager of MediaTek Wireless Communication Business Unit Zhu Shangzu live presentation, "helio" name comes from the ancient Greek sun god in the name of "Helios", MediaTek will simplify it as "helio", but meaning the same, meaning helio brand to light like the sun .

 

http://www.chinamobiles.org/threads/mediatek-helio-vorstellung-preisausschreiben.44214/

 

υπάρχει σε αρκετά site αν το ψάξετε όταν πρωτοδόθηκε το όνομα ΗΕLIO

 

να πουμε όμως ότι:

- όσο πιο γρήγορο κάτι τόση μεγαλύτερη υπερθέρμανση έχει (σε 1 pc tower σωνεται με ανεμιστήρες ψύκτρες η κατάσταση)

- όσο περισσότεροι οι πυρήνες τόσο γρηγορότερα καταναλώνει την μπαταρία (οι πυρήνες έχουν ξεφύγει όπως τα ξυραφάκια για τα μούσια...σε λίγο θα βγάλουν με 10 λεπίδες :lol:

θεωρητικά όλα αυτά αλλά υπάρχει μια λογική σε όλα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παίδες βοήθεια. Δεν μπορούσα να διαγράψω φωτογραφίες με το Quickpic. Ενω το δουλεύω καιρό. Έκανα κατάργηση , εγκατάσταση και ενεργοποίηση στα έγραφα. Μετα κατάλαβα ότι δεν μπορώ να κάνω διαγραφή απο τον φάκελο της κάμερας. Αντέγραψα τα αρχεία σε άλλο φάκελο και προσπαθώ για διαγραφή απο την μανισια εφαρμογή , απο το pc αλλά και με άλλα gallery. Αλλά τίποτα η φωτογραφίες ξαναεμφανιζονται αμέσως. Δεν ειναι στο cloud...

Ti να κάνω?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

snapdragon και ξερο ψωμι..

 

Καλά μαζί σου, απλά έλεγα μήπως έκανε καμιά καλή η xiaomi και έφερνε το 4 σύντομα με κανά snapdragon.

 

Οι Mediatek cpus είναι πλέον πολύ καλές. Το Helio X20 υστερεί σε gpu σε σχέση με τον SD650 αλλά σε απόδοση cpu, single core και multicore, είναι μπροστά. Το 4ρι έχει επίσης αρκετά καλύτερη οθόνη, με εμφανώς υψηλότερη αντίθεση και φωτεινότητα ενώ είναι γενικότερα και λίγο πιο καλοφτιαγμένο.

 

Κατά τη γνώμη μου το πλεονέκτημα του RN3P είναι πως δε σου επιφυλάσσει εκπλήξεις, ξέρεις τι παίρνεις. Το λογισμικό του είναι ώριμο και σταθερό και το υλικό αρκετά αξιόπιστο αν το έχεις σε θήκη. Επίσης ο πηγαίος κώδικας του kernel έχει δημοσιευθεί από την Xiaomi και η συσκευή έχει ένα αρκετά καλό developer support από την κοινότητα του android.

 

Από τα όσα έχω δει τις λίγες μέρες που βρήκα χρόνο με snapdragon έχεις σίγουρα καλύτερη αυτονομία και γραφικά. Τα γραφικά δεν μου λένε και τίποτα μιας και τα μόνα παιχνίδια που έχω είναι τύπου puzzle. Η αυτονομία είναι τόσο μεγάλη και στα δυο που έχοντας συμβιώσει με το nexus 5 απλά δεν θα έχω θέμα....

 

Τα μόνα που με κρατάνε είναι το μέγεθος (αν το redmi 3s είχε το ίδιο hw θα είχα κάνει την αλλαγή) μιας και δεν το έχω δει από κοντά και το γεγονός ότι εμφανισιακά το 4άρι είναι πιο όμορφο. Σε κάθε περίπτωση δεν βλέπω πουθενά να κάνω downgrade σε σχέση με το nexus 5 (ασύρματη φόρτιση και nfc δεν τα έχω χρησιμοποιήσει και η κάμερα αν και χωρίς ois θα είναι καλύτερη του r3np), πέραν ίσως του βαριού skin ενώ έχω συνηθίσει το γυμνό android.

Link to comment
Share on other sites

- όσο πιο γρήγορο κάτι τόση μεγαλύτερη υπερθέρμανση έχει (σε 1 pc tower σωνεται με ανεμιστήρες ψύκτρες η κατάσταση)

 

Αυτό ισχύει όταν μετράμε ανάμεσα σε 2 απόλυτα ίδιες αρχιτεκτονικές με ίδια υλοποίηση. Ο Helio και ο SD650 έχουν και οι 2 αρχιτεκτονική Big Little, αλλά 1ον ο πρώτος είναι κατασκευασμένος στα 20nm σε αντίθεση με το 2ο που φτιάχνεται ακόμα στα 28nm και 2ον, o Helio διαθέτει 2 διαφορετικά χρονισμένες συστάδες με A-53 cores, οπότε μπορεί να ρυθμίσει πιο δυναμικά την κατανάλωση του βάσει φόρτου. Βέβαια ο Helio διαθέτει και 2 παραπάνω Α-72 στη γρήγορη συστάδα του, οπότε σε απαιτητικές διεργασίες θα καταναλώνει όντως παραπάνω παρά την καλύτερη λιθογραφία του, αλλά θα έχει και πιο γρήγορη απόδοση.

 

- όσο περισσότεροι οι πυρήνες τόσο γρηγορότερα καταναλώνει την μπαταρία (οι πυρήνες έχουν ξεφύγει όπως τα ξυραφάκια για τα μούσια...σε λίγο θα βγάλουν με 10 λεπίδες :lol:

θεωρητικά όλα αυτά αλλά υπάρχει μια λογική σε όλα

 

Αυτό που λες θα ίσχυε αν όλα τα cores δούλευαν ταυτόχρονα. Ανταυτού, η αρχιτεκτονική Big Little επιτρέπει στο chipset να επιλέγει ανάμεσα σε διαφορετικές συστάδες με cores, ανάλογα με το φόρτο και την κατανάλωση της εκάστοτε διεργασίας. Με λίγα λόγια οι περισσότεροι πυρήνες στη συγκεκριμένη περίπτωση μειώνουν την κατανάλωση, δεν την αυξάνουν...

 

Από τα όσα έχω δει τις λίγες μέρες που βρήκα χρόνο με snapdragon έχεις σίγουρα καλύτερη αυτονομία και γραφικά. Τα γραφικά δεν μου λένε και τίποτα μιας και τα μόνα παιχνίδια που έχω είναι τύπου puzzle. Η αυτονομία είναι τόσο μεγάλη και στα δυο που έχοντας συμβιώσει με το nexus 5 απλά δεν θα έχω θέμα....

 

Η διαφορά σε αυτονομία ανάμεσα σε Ν3P και Ν4 είναι μικρή και λογική καθότι το Helio διαθέτει πιο πυκνές και πιο ψιλά χρονισμένες συστάδες από cores. Τα γραφικά είναι εντελώς άλλο θέμα, αφού η Adreno του 650 είναι πολύ πιο γρήγορη από τη Mali στον Helio.

 

Για την αυτονομία του Nexus 5 θα συμφωνήσω απόλυτα, σε κάνει να σου φαίνονται όλα τα μετέπειτα κινητά σαν παλιά Nokia στη διάρκεια της μπαταρίας. Για την κάμερα πάντως δεν είμαι απόλυτα σίγουρος, δεν είναι μόνο ο μέτριος αισθητήρας του Note, είναι και το παραδοσιακά πολύ κακό λογισμικό της Xiaomi στον τομέα αυτό.

Edited by SkiesOfAzel
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έxω Golobal stable 8.0.6.0 (LHOMIDG), προσπάθησα να αναβαθμίσω σε 8.1.1.0 που μου την βγάζει διαθέσιμη και η αναβάθμιση δεν ολοκληρώνεται ποτέ. Το κινητό μένει κλειστό και πρέπει να πατήσω το power για να ανοίξει. Μετά μου βγάζει αποτυχία αναβάθμισης και ότι πρέπει να κατεβάσω Full ROM. Το έχει πάθει κανείς;

Επίσης δοκίμασα να στείλω feedback με αφορμή το πρόβλημα και μου βγάζει συνέχεια not sent.

Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια πηγα απο την 6.12.15 σε 6.12.8 σε redmi note 3 pro και μολις το ανοιξα μου βγαζει η δια δικασια android.process.acore εχει σταματησει.τι να κανω???
Link to comment
Share on other sites

Εγώ από Greek XTRV 8.0.5.0 για να πάω σε Global 8.1.1.0 ακολούθησα αυτό: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607 , είχα ξεκλειδώσει τον bootloader. Ο bootloader κλείδωσε μετά την διαδικασία.
Link to comment
Share on other sites

παιδια λιγη βοηθεια πηγα απο την 6.12.15 σε 6.12.8 σε redmi note 3 pro και μολις το ανοιξα μου βγαζει η δια δικασια android.process.acore εχει σταματησει.τι να κανω???

 

Μάλλον ξανά πρέπει να flashαρεις την rom

[img]http://mowned.com/sig/zurabi.smart.jpg[/img]

Link to comment
Share on other sites

Έχει η marshmallow σε μας τη δυνατότητα να κάνουμε την sd συνένωση με την εσωτερική μνήμη?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ,

Σκεφτομαι να αγορασω το 16αρι εντος βδομαδας ,αλλα απο οσο διαβασα δεν εχει app2SD & μεσω root το 2nd ext4 partition και ενωση με link2sd δεν δουλευει...

Ξερει κανεις μηπως δουλευει το Foldermount για να κανω link .obb αρχεια απο sd σε internal?

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδια ,

Σκεφτομαι να αγορασω το 16αρι εντος βδομαδας ,αλλα απο οσο διαβασα δεν εχει app2SD & μεσω root το 2nd ext4 partition και ενωση με link2sd δεν δουλευει...

Ξερει κανεις μηπως δουλευει το Foldermount για να κανω link .obb αρχεια απο sd σε internal?

 

Από ότι κατάλαβα θέλεις να μεταφέρεις αρχεία obb από Internal σε sd και το αντίστροφο; αν όντως κατάλαβα καλά αυτό γίνεται με το xinternalsd είναι module του xposed

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει η marshmallow σε μας τη δυνατότητα να κάνουμε την sd συνένωση με την εσωτερική μνήμη?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Από ότι θυμάμαι όχι.. Τουλάχιστον όταν είχα βάλει μια miui beta εξαρα. Αυτό που θέλεις γίνεται σίγουρα σε cyanogen 13 και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα θέλεις να μεταφέρεις αρχεία obb από Internal σε sd και το αντίστροφο; αν όντως κατάλαβα καλά αυτό γίνεται με το xinternalsd είναι module του xposed

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Από ότι θυμάμαι όχι.. Τουλάχιστον όταν είχα βάλει μια miui beta εξαρα. Αυτό που θέλεις γίνεται σίγουρα σε cyanogen 13 και πάνω

Έχω βάλει την stable marshmallow και δν το βλέπω σαν δυνατότητα, είναι δυνατόν? Έλεος να μην μπορούμε να αυξήσουμε την εσωτερική μνήμη!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

H xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_XTRVbeta1_Stable_V8.1.1.0 μου βγάζει αυτό το μήνυμα μόλις την έβαλα και μένει σε αυτό το σημείο.

Τα wipes δεν βοήθησαν.

Couldn't check Find device status

An error occured

Είχε Global stable από Vickmall και είναι ξεκλείδωτο.

 

 

Επεξεργασία: Δοκίμασα να βάλω την xiaomi-miui-hellas-5.1_kenzo_Stable-V8.0.1.0

Μετά την επανεκκίνηση, 2 φορές εμφάνισε το λογότυπο ΜΙ και δονήθηκε, μετά έσβησε. Μόνο αυτό κάνει πια.

Όταν είναι σβηστό, αναβοσβήνει το κόκκινο λαμπάκι όταν το συνδέω στην USB ή σε φορτιστή.

Μπαίνει σε Fastboot.

Edited by talos_2002

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα θέλεις να μεταφέρεις αρχεία obb από Internal σε sd και το αντίστροφο; αν όντως κατάλαβα καλά αυτό γίνεται με το xinternalsd είναι module του xposed

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια ,ευχαριστω για την απαντηση!

Σε cyanogenmod ή αλλη custom rom ,εχεις ιδεα αν δουλευει το app2sd με δευτερο partition?

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λες θα ίσχυε αν όλα τα cores δούλευαν ταυτόχρονα. Ανταυτού, η αρχιτεκτονική Big Little επιτρέπει στο chipset να επιλέγει ανάμεσα σε διαφορετικές συστάδες με cores, ανάλογα με το φόρτο και την κατανάλωση της εκάστοτε διεργασίας. Με λίγα λόγια οι περισσότεροι πυρήνες στη συγκεκριμένη περίπτωση μειώνουν την κατανάλωση, δεν την αυξάνουν...

 

μακάρι για το καλύτερο όλων μας φυσικά να ισχύει αυτό που λες εσύ κι όχι αυτό που λέω γω :D

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ΟΝΤΩΣ παιδια χωρίς root παρά ότι είμαστε σε marshmallow android 6 δεν μας αφήνει να μεταφέρουμε στην SD

 

αν αρχίσει και τα <<κλειδώνει>> κι αυτή οπως samsung lg και καβαλάει κι αυτή καλάμι θα πάρει την κατιούσα γιατί αλλιώς μας έχει συνηθίσει και απευθύνεται σε συγκεκριμένο <<ακροατήριο>> θεωρώ

Link to comment
Share on other sites

Από ότι κατάλαβα θέλεις να μεταφέρεις αρχεία obb από Internal σε sd και το αντίστροφο; αν όντως κατάλαβα καλά αυτό γίνεται με το xinternalsd είναι module του xposed

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ωραια ,ευχαριστω για την απαντηση!

Σε cyanogenmod ή αλλη custom rom ,εχεις ιδεα αν δουλευει το app2sd με δευτερο partition?

 

Δεν ξέρω για το app2SD εγώ πάντα το xinternalsd χρησιμοποιουσα... Το cyanogen είναι σχεδόν stock android οπότε λογικά θα δουλεύει αυτό εδώ.. Ρώτα καλύτερα κάποιον άλλο που ξέρει σίγουρα.. Εγώ υποθέσεις κάνω.. Καλή συνέχεια

Link to comment
Share on other sites

 

Δεν ξέρω για το app2SD εγώ πάντα το xinternalsd χρησιμοποιουσα... Το cyanogen είναι σχεδόν stock android οπότε λογικά θα δουλεύει αυτό εδώ.. Ρώτα καλύτερα κάποιον άλλο που ξέρει σίγουρα.. Εγώ υποθέσεις κάνω.. Καλή συνέχεια

Οκ ,σε ευχαριστω!

Κατι ακομα ,σε 32bitο PC μπορουμε να κανουμε τπτ; Γιατι απο οσο ειδα απαιτει 64biτ το MiFlash...

Και επισης ,λολλιποπ ποια ειναι η τελευταια εκδοση σε miui?Ρωταω επειδη δεν εχω σκοπο να παω marshmallow με αυτα που διαβαζω ,απλα θελω να μεινω με lollipop ,root+xposed & να ειμαι κομπλε (εχοντας το Xperia M απεναντι μου με κλειδωμενη motherboard απο καποια cyanogenmod rom...)

Samsung Galaxy Gio -> Sony Xperia M -> Huawei P8 lite

CyanogenMod7.1 CyanogenMod12.1+overclock to 1.7ghz Lug is-everywhere(Root,UBL)

Link to comment
Share on other sites

VICKMALL απο μενα ΜΑΥΡΟ πλεον και από όλη την παρέα μου

 

το πανε απο sorry σε sorry & wait few days

ουτε την παραγγελια μου δεν ειχαν εκτελεσει σωστά αρχικώς

σε αλλα μαγαζια μου εχει τυχει να περιμενω επισης αλλα αυτοι μετα απο τοσα sorry

ουτε 1 εκπτωτικο κουπονι δεν δίνουν για αγορα άνω 100 ή 200€ εστωωωω για τα μάτια του κόσμου ή για την καλή την πίστη

 

ειμαι πριν τις 19/11 παραγγελία και δεν θα βγάλει ούτε των φωτων η παράδοση!

στη συζήτηση για refund ουτε λογος sorry for NL POST wait few days εεεεε?

λες κι εγώ επέλεξα NL POST, εδω άλλοι κάνουν παράκληση για καποιο carrier κι άλλο τους βαζουν ειναι πλεον συνηθεια. κι αν πεις και τιποτα σου απαντανε λες κι εσυ το διαλεξες

λες κι αυτα που παρηγγειλα τα είχαν διαθέσιμα στο να μην πω το EU WAREHOUSE της κακιάς ωρας μπείτε δειτε κι αν βρειτε τιποτα αξιολογο in stock πειτε μου κι εμενα

αμοιροι ευθυνών πλεον σου πετανε 1 sorry κ τελιωσε παιδια :(

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Συτο το τηλεφωνο είναι αυτό που πωλείται από κωτσοβολο; Αν ναι τι θήκη και προστατευτικό οθόνης προτείνετε;

 

Sent from mTalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

Έβαλα τη αναβάθμιση της global stable 8.1.1.0 MM, το φόρτισα κατά τις 19.00 το έψαξα λίγο, σερφάρισα λίγο και άφησα όπως πάντα το wifi ανοιχτό. Μέχρι το πρωί και μετά απο κανα δυο τηλέφωνα η μπαταρία είναι ακόμη στο 97%!

Μήπως διορθώθηκαν με τη Marshmallow τα συχνά αλλά τυχαία battery leaks;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Στην 8.0.5.0 ελληνική stable δεν έχει στο μενού, μπαταρία, χρήση, το χρόνο φωνητικων κλήσεων? Μόνο οθόνη (sot) έχει. Μήπως είναι bug? Γιατί στην 7.2.2 είχε και πόσο χρόνο έχεις μιλήσει από πλήρη φόρτιση. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Οκ ,σε ευχαριστω!

Κατι ακομα ,σε 32bitο PC μπορουμε να κανουμε τπτ; Γιατι απο οσο ειδα απαιτει 64biτ το MiFlash...

Και επισης ,λολλιποπ ποια ειναι η τελευταια εκδοση σε miui?Ρωταω επειδη δεν εχω σκοπο να παω marshmallow με αυτα που διαβαζω ,απλα θελω να μεινω με lollipop ,root+xposed & να ειμαι κομπλε (εχοντας το Xperia M απεναντι μου με κλειδωμενη motherboard απο καποια cyanogenmod rom...)

 

Εγώ είχα γυρίσει παλιά μέσω twrp από android 6 σε Android 5 χωρίς να χάσω imei όπως αναφέρουν.. Αν έχεις android 5 τώρα πάνω μπορείς με σιγουρια να πας πάλι σε Android 5 μέσω twrp.. Αλλά να ξέρεις ότι αν θέλεις να βάλεις global χρειάζεσαι το twrp by cofface για να ανοίξει το κινητό μετά το install.. Αν θέλει ελληνική miui γίνεται και με το απλό twrp.. Σε κάθε περίπτωση κράτα ένα backup μην γίνει τίποτα με imei και ψαχνεσαι.. Αν και δύσκολο.. Τώρα αν θέλεις σονυ και καλά miflash χρειάζεσαι 64 bit.. Δεν υπάρχει για 32.

 

Υ. Γ σου προτείνω να βάλεις cyanogen θα βρεις την υγειά σου.. Το μόνο αρνητικό είναι το λίγο χειρότερο σήμα WiFi και το λίγο χειρότερο GPS αλλά όλα τρέχουν ρολόι και τα προσπερνας αν αναλογιστεις τα πλεονεκτηματα της έναντι miui

Edited by oraiustepe
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα, εχω την εκδοση 7,3,2 και εδω κ λιγες μερες το ηχειο δεν λειτουργει. απο το ακουστικο ακουω αλλα το ηχειο ειτε παιζει ραδιο ειτε ανοιχτη ακροαση ειτε τραγουδια δεν ακουγεται τιποτα. κλησεις ξυπνητηρια κλπ ολα νεκρα.

μου το εκανε κ παλια αλλα του κανα επανερκκινηση κ επανερχονταν. τωρα τιποτα. υπαρχει καποια ρυθμιση που μπορει να το εκανε αυτο? γιατι εψαξα κ δεν βρηκα κατι.

και αν του κανω επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων φοβαμαι σε ποια ποροηγουμενη κατασταση επιστρεψει κ δεν βγαζω ακρη:blink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Συτο το τηλεφωνο είναι αυτό που πωλείται από κωτσοβολο; Αν ναι τι θήκη και προστατευτικό οθόνης προτείνετε;

 

Sent from mTalk

 

Φίλε κοίτα το νήμα για το international. To KATE δηλαδή. http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=441128&page=102

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...