Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έβαλα την cm14.1 σήμερα, προερχόμενος από την rr 5.8.0 (πάλι nougat).

Αλλά εδώ θα τα πω λίγο συγκριτικά με την cm13.

Με λίγα λόγια, από άποψη ταχύτητας αλλά και σταθερότητας, δεν πολυκαταλαβαινεις ότι άλλαξες ρομ. Το μοναδικό σημείο που θέλει δουλειά ακόμα η rom είναι στην κάμερα. Δεν ξέρω πως, αλλά σε σχέση με την rr τα κρασαρισματα είναι φανερά λιγότερα και πάλι εμφανίζονται κατά την εναλλαγή μεταξύ μπροστινής και πίσω κάμερας. Την έχω μόνο μισή μέρα αλλά αν εξαιρέσεις το θέμα της κάμερας (που δεν είναι και ασήμαντο) δεν βρίσκω λόγο να μένει κάποιος στην cm13.

Και λίγα screenshots αν θέλετε εδώ.

https://drive.google.com/folderview?id=0B7rCT-FJ4lpXZ2tRQm1qeEZORnM

 

(Edit: Περισσότερα στο επόμενο ποστ μου)

 

 

Λιγάκι προσοχή με το firmware που δίνουν μόνο παιδιά γιατί την πάτησα και εγώ και έτρεχα. Το νέο firmware θα σας κλειδώσει τον bootloader την στιγμή που το φλασαρετε. Επιτόπου μπαίνετε fastboot και ξεκλειδωνετε με το επίσημο εργαλείο της xiaomi με την βοηθεια ενός PC. Όσο ο bootloader παραμένει κλειδωμένος το κινητό είναι άχρηστο. Μετά μπαίνετε twrp και φλασαρετε κανονικά ότι χρειάζεστε (rom + Gapps + kernel προαιρετικά. To fw φλασαριστηκε προηγουμένως).

Ακούγεται τρομακτικό αλλά δεν είναι (όσο κιαν τρόμαξα και ο ίδιος) :p

 

Ότι θέλετε ρωτήστε! Και εντάξει εγώ δεν ξέρω και τα πάντα άλλα ευτυχώς που είναι εδώ ο filosofos77 και μας λύνει κάθε απορία. (ευχαριστώ και πάλι φίλε :p )

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έβαλα την cm14.1 σήμερα, προερχόμενος από την rr 5.8.0 (πάλι nougat).

Αλλά εδώ θα τα πω λίγο συγκριτικά με την cm13.

Με λίγα λόγια, από άποψη ταχύτητας αλλά και σταθερότητας, δεν πολυκαταλαβαινεις ότι άλλαξες ρομ. Το μοναδικό σημείο που θέλει δουλειά ακόμα η rom είναι στην κάμερα. Δεν ξέρω πως, αλλά σε σχέση με την rr τα κρασαρισματα είναι φανερά λιγότερα και πάλι εμφανίζονται κατά την εναλλαγή μεταξύ μπροστινής και πίσω κάμερας. Την έχω μόνο μισή μέρα αλλά αν εξαιρέσεις το θέμα της κάμερας (που δεν είναι και ασήμαντο) δεν βρίσκω λόγο να μένει κάποιος στην cm13.

Και λίγα screenshots αν θέλετε εδώ.

https://drive.google.com/folderview?id=0B7rCT-FJ4lpXZ2tRQm1qeEZORnM

 

Λιγάκι προσοχή με το firmware που δίνουν μόνο παιδιά γιατί την πάτησα και εγώ και έτρεχα. Το νέο firmware θα σας κλειδώσει τον bootloader την στιγμή που το φλασαρετε. Επιτόπου μπαίνετε fastboot και ξεκλειδωνετε με το επίσημο εργαλείο της xiaomi με την βοηθεια ενός PC. Όσο ο bootloader παραμένει κλειδωμένος το κινητό είναι άχρηστο. Μετά μπαίνετε twrp και φλασαρετε κανονικά ότι χρειάζεστε (rom + Gapps + kernel προαιρετικά. To fw φλασαριστηκε προηγουμένως).

Ακούγεται τρομακτικό αλλά δεν είναι (όσο κιαν τρόμαξα και ο ίδιος) :p

 

Ότι θέλετε ρωτήστε! Και εντάξει εγώ δεν ξέρω και τα πάντα άλλα ευτυχώς που είναι εδώ ο filosofos77 και μας λύνει κάθε απορία. (ευχαριστώ και πάλι φίλε :p )

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ευχαριστουμε για το review, αλλα προσωπικά ακομα δεν πηγαινω λογω απουσιας gravity box και ολο και καποια αλλη εφαρμογη απο αυτες που εχω στο xposed δεν θα παιζει...περιμενουμε εξαλλου εφοσον ειπες οτι δεν εχει διαφορα σε ταχυτητα και σταθεροτητα δεν υπαρχει λογος αναβαθμισης αν και ολο κατι θα εχουν προσθεσει στην 7.1...οπως και να χει ευχαριστουμε για το review

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστουμε για το review

 

Δεν έγραψα και τίποτα ιδιαίτερο αλλά παρακαλώ. Αύριο έχω σκοπό να σας πω πως πάει από μπαταρία και ξανά άμα παρατηρήσω τίποτα ιδιαίτερο πάνω στην rom. Γενικά όμως δεν βλέπω τρελές διάφορες από cm13. Νιώθεις απλά πως είσαι πιο κοντά στα Nexus (ή Pixel πλέον) :p .

Η εμφάνιση άλλαξε λιγάκι (παραπάνω από όσο άλλαξε από lollipop σε marshmallow) αλλά αυτά τα ξέρετε, γιαυτό και δεν λέω κάτι σε αυτό το επίπεδο.

 

Να συμπληρώσω πως η rom ακόμα ΔΕΝ έχει κάποιο theme engine αλλά νομίζω πως υπάρχουν κάποια third party που μπορούν να εγκατασταθουν. Δεν έχω δοκιμάσει τίποτα τέτοιο βέβαια.

 

Και κάτι ακόμα που ξέχασα να διεκρινησω πριν και δεν είναι αυτονόητο... Το shortcut για το φλας που έχει στα Quick settings καμιά φορά δεν δουλεύει και αυτό πιστεύω έχει να κάνει με τα θεματακια της κάμερα. Δεν έχω καταλάβει ακόμα πότε ακριβώς δουλεύει και πότε όχι αλλά ίσως είναι "τυχαίο".

 

Προηγουμένως ξέχασα να αναφέρω το xposed μιας και έχω να το χρησιμοποιήσω από εποχή kitkat και ελάχιστα σε lollipop. Όπως έχω πει και παλιότερα θεωρώ (καθαρά δική μου άποψη με βάση την προσωπική εμπειρία μου) πως, ενώ πράγματι μερικές φορές είναι μονόδρομος σε αυτό που θέλουμε να κάνουμε, είναι αιτία για διάφορα μικρά προβληματάκια που εμφανίζονται στο κινητό και αυτό ισχύει σε ΟΛΕΣ τις roms, όχι μόνο στην CM. Γιαυτό και το αποφεύγω.

Το xposed λοιπόν απ ότι διάβασα δεν είναι έτοιμο ακόμα αλλά είναι σε καλό δρόμο. Τα τελευταία νέα που είχαμε πάνω σε αυτό νομίζω ήταν πριν έναν μήνα. Αν σας απασχολεί το ζήτημα αυτό βρίσκετε απάντηση σχετικά με την εξέλιξη του xposed στην nougat, με ένα απλό googlαρισμα :)

 

Από εδώ και μπρος παιδιά πάντως μην περιμένετε το κινητό να γίνεται "καλύτερο" όσο προχωρανε εκδόσεις Android (μετά την nougat δηλαδή), που είναι λογικό αφού τα sources που έχουν οι developers σταματάνε στην marshmallow (διορθώστε με αν ξέρετε κάτι παραπάνω και κάνω λάθος εδώ).

 

Εντάξει τώρα που τα ξαναδιαβαζω ίσως υπάρχουν λόγοι να μείνει κάποιος στην cm13 :p να το διορθώσω λοιπόν.

ΥΠΆΡΧΟΥΝ λόγοι να μείνεις στην cm13 αλλά για άλλους είναι σημαντικοί και για άλλους σχετικά ασήμαντοι (όπως εμένα). Daily drivers θεωρούνται σίγουρα και οι δύο.

Δεδομένου ότι η cm13 σταμάτησε, αντε να βγει καμιά snapshot αρχές 17, και ότι πλέον μόνο η cm14.1 προχωράει και από άποψη rom και από τους developers των custom kernels (ήδη αυτός του Radon είπε ότι τα δίνει όλα στην nougat και βγάζει μια τελευταία στην cm13) δεν έχω θέμα να μείνω με την cm14.1 και να αναβαθμίζω μια στο τόσο γνωρίζοντας πως θα είναι κάθε φορά καλύτερη.

 

Καληνυχτιζω την παρέα!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

εδω εισαι https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

 

 

 

 

unofficial αν εχεις σκοπο να την αλλαξεις παρτο αλλιως οχι γιατι θα τραβας τα ιδια με τον anddem απο πανω :p

 

παιδια δοκιμασα διαφορες rom αλλα βαζει σφαλμα το miflash. canot recieve hellopacket

Link to comment
Share on other sites

παιδια δοκιμασα διαφορες rom αλλα βαζει σφαλμα το miflash. canot recieve hellopacket

 

Για δοκίμασε επανεκκίνηση στο PC σου!;)

Link to comment
Share on other sites

Για την CM14 είναι πανω κάτω όπως τα λέει ο NickName98

Δεν εχεις να δεις τις τρελλες διάφορες σε σχέση με την CM13,αλλά για την ωρα μιας και δεν έχει περπατήσει θέματα υπάρχουν.:O

Εν αναμονή λοιπόν για βελτιώσεις.

Σίγουρα όμως για οποίον επιθυμεί να την βάλει θέλει λίγο προσοχή στην εγκατάσταση, κυρίως με αυτό το firmware,που τόσος ντόρος έχει γίνει στο θέμα της ROM,ενώ δεν θες για όλα πανω απο 5λεπτα!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω πάθει το εξής κουλό από χθες και έχω σκάσει...

Εγκατεστησα την εφαρμογή network signal guru να τεσταρω κάτι, και από τότε δημιουργήθηκε πρόβλημα στο κινητό και δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο, λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμη. Ενώ έχω φουλ σήμα... Επίσης, δεν μπορώ να στείλω ή να λαβω σμσ, μπορώ μόνο να κάνω κλήσεις εγώ.

 

Εκανα επαναφορά default από τις ρυθμισεις της εφαρμογής, αλλά τίποτα. Διέγραψα την εφαρμογή, έκανα reboot, ανοιξα και έκλεισα την λειτουργία πτησης, πάλι τίποτα.

Εκανα wipe cache από recovery, μετά factory reset , μετά format data, πάλι τίποτα!

Μέχρι που θυμήθηκα ότι είχα ένα nandroid backup της miui 7.5.2. stable, το έκανα restore, και πάλι το πρόβλημα παραμένει...

Μετά, δοκιμασα να φλασαρω με miflash μία official rom , μπας και επανέλθουν όλα τα partitions, αλλά ενώ το κινητό αναγνωρίζεται στο pc κανονικά στο παράθυρο με τις εντολές και στο device manager, δεν αναγνωρίζεται από το miflash με τίποτα! Ούτε και με παλαιότερη έκδοση miflash.

 

Έχει κάνεις καμία ιδέα ?? Δεν το πιστεύω ότι το επαθα αυτό από μία απλή εφαρμογή... :(

Edited by maria_1
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά , έχω πάθει το εξής κουλό από χθες και έχω σκάσει...

Εγκατεστησα την εφαρμογή network signal guru να τεσταρω κάτι, και από τότε δημιουργήθηκε πρόβλημα στο κινητό και δεν μπορούν να με πάρουν τηλέφωνο, λέει ότι δεν είμαι διαθέσιμη. Ενώ έχω φουλ σήμα... Επίσης, δεν μπορώ να στείλω ή να λαβω σμσ, μπορώ μόνο να κάνω κλήσεις εγώ.

 

Εκανα επαναφορά default από τις ρυθμισεις της εφαρμογής, αλλά τίποτα. Διέγραψα την εφαρμογή, έκανα reboot, ανοιξα και έκλεισα την λειτουργία πτησης, πάλι τίποτα.

Εκανα wipe cache από recovery, μετά factory reset , μετά format data, πάλι τίποτα!

Μέχρι που θυμήθηκα ότι είχα ένα nandroid backup της miui 7.5.2. stable, το έκανα restore, και πάλι το πρόβλημα παραμένει...

Μετά, δοκιμασα να φλασαρω με miflash μία official rom , μπας και επανέλθουν όλα τα partitions, αλλά ενώ το κινητό αναγνωρίζεται στο pc κανονικά στο παράθυρο με τις εντολές και στο device manager, δεν αναγνωρίζεται από το miflash με τίποτα! Ούτε και με παλαιότερη έκδοση miflash.

 

Έχει κάνεις καμία ιδέα ?? Δεν το πιστεύω ότι το επαθα αυτό από μία απλή εφαρμογή... :(

 

Αρα εχεις να κανεις με αυτον τον οδηγό.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-Ελληνικός-οδηγός-Unbrick-Flash-Official-Rom-για-το-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

Καλύτερα διέγραψε όλους τους drivers απο το PC σου και άρχισε σιγά σιγά απο αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Αρα εχεις να κανεις με αυτον τον οδηγό.

https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-Ελληνικός-οδηγός-Unbrick-Flash-Official-Rom-για-το-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/?pageNo=1

Καλύτερα διέγραψε όλους τους drivers απο το PC σου και άρχισε σιγά σιγά απο αρχή.

 

Δηλαδή πρέπει να πάω μέσω edl ? Γιατί όμως... Τσεκαρα τον bl και είναι ξεκλειδωτος. Το κινητό δεν βγαίνει unauthorized, αναγνωρίζεται κανονικά. Το miflash και το mi pc suite δεν μου το αναγνωρίζουν. Το edl δεν είναι για κλειδωμένο bl ?

Link to comment
Share on other sites

Το edl είναι για οτιδήποτε οποτεδήποτε πρόβλημα υπάρχει και δεν επιλύεται αλλοιώς.

Μετά ξαναξεκλειδώνεις bl και κάνεις ότι θέλεις.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Το edl είναι για οτιδήποτε οποτεδήποτε πρόβλημα υπάρχει και δεν επιλύεται αλλοιώς.

Μετά ξαναξεκλειδώνεις bl και κάνεις ότι θέλεις.

 

Αχα. Να υποθέσω ότι το edl θέλει το μαμά USB cable?

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή πρέπει να πάω μέσω edl ? Γιατί όμως... Τσεκαρα τον bl και είναι ξεκλειδωτος. Το κινητό δεν βγαίνει unauthorized, αναγνωρίζεται κανονικά. Το miflash και το mi pc suite δεν μου το αναγνωρίζουν. Το edl δεν είναι για κλειδωμένο bl ?

 

Εχεις δίκαιο, αρα είσαι χωρίς download mode.

Απλα υπεθεσα αφού δεν το διάβαζε το PC θα είχες θέμα και με συσκευή.

Αυτό για τους driver's όμως καλό είναι να γίνει.

Η εφαρμογή πιθανώς να σου έβαλε καμια φραγή στις καρτες.

Αν μπορείς δες το και με αλλη συσκευή παράλληλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αχα. Να υποθέσω ότι το edl θέλει το μαμά USB cable?

 

Όχι απλα να είναι καλό.....ποιοτικά.

Edited by filosofos77
Link to comment
Share on other sites

επίσης γνωρίζεται κάποια app για πολλαπλά email? που να έρχονται αμέσως ειδοποίηση όταν λαμβάνω νέο email?

 

Χρησιμοποιω το myMail με 5 email και ειμαι απολυτα ευχαριστημένος.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi Redmi Note 3 Pro / MIUI 8 (6.0.1)

Samsung 9+

Link to comment
Share on other sites

Εχεις δίκαιο, αρα είσαι χωρίς download mode.

Απλα υπεθεσα αφού δεν το διάβαζε το PC θα είχες θέμα και με συσκευή.

Αυτό για τους driver's όμως καλό είναι να γίνει.

Η εφαρμογή πιθανώς να σου έβαλε καμια φραγή στις καρτες.

Αν μπορείς δες το και με αλλη συσκευή παράλληλα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 39 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Όχι απλα να είναι καλό..

 

Εκει είναι που μπερδευομαι κι εγώ.. το pc το διαβάζει κανονικά αλλά δεν το διαβάζουν τα miflash και pc suite..

Θα δοκιμασω την σιμ σε άλλη συσκευή μήπως λειτουργήσει.. και μετά θα δοκιμασω και με edl mode , μόλις βρω λίγο χρόνο.

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Α, και θα συνιστούσα να μείνετε μακριά από αυτήν την εφαρμογή, παρότι υποτίθεται ότι ειναι τεσταρισμένη.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει λέτε νόημα να δοκιμασω να φλασαρω κανένα μόντεμ της miui , πριν πάω σε edl ? Ή το θεωρείτε άσκοπο δεδομένου ότι γυρισα με restore σε stable gtv 7.5.2 και το πρόβλημα παραμένει?

Link to comment
Share on other sites

Εκει είναι που μπερδευομαι κι εγώ.. το pc το διαβάζει κανονικά αλλά δεν το διαβάζουν τα miflash και pc suite..

Θα δοκιμασω την σιμ σε άλλη συσκευή μήπως λειτουργήσει.. και μετά θα δοκιμασω και με edl mode , μόλις βρω λίγο χρόνο.

Παιδιά σας ευχαριστώ για τις απαντήσεις..

Α, και θα συνιστούσα να μείνετε μακριά από αυτήν την εφαρμογή, παρότι υποτίθεται ότι ειναι τεσταρισμένη.

 

ρε συ μήπως ρύθμισες κάτι με την εφαρμογή και μπορεί να διορθωθεί με την εφαρμογή πάλι?

π.χ. μήπως προσπάθησες να αλλάξεις μπάντα και δεν σου δούλεψε άλλα μετά δεν το ξανά άλλαξες?

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

ρε συ μήπως ρύθμισες κάτι με την εφαρμογή και μπορεί να διορθωθεί με την εφαρμογή πάλι?

π.χ. μήπως προσπάθησες να αλλάξεις μπάντα και δεν σου δούλεψε άλλα μετά δεν το ξανά άλλαξες?

 

Αυτό ακριβώς είχα κάνει, είχα τεσταρει τις μπάντες από περιέργεια με band locking και έπαιξαν γενικά με τις ρυθμισεις. Ο dev λέει ότι εάν επιλεξω την επιλογή clear all μέσα από την εφαρμογή, θα επαναφέρει τα αρχικά. Έλα όμως που δεν το κάνει..:(

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς είχα κάνει, είχα τεσταρει τις μπάντες από περιέργεια με band locking και έπαιξαν γενικά με τις ρυθμισεις. Ο dev λέει ότι εάν επιλεξω την επιλογή clear all μέσα από την εφαρμογή, θα επαναφέρει τα αρχικά. Έλα όμως που δεν το κάνει..:(

 

κάπου εκεί έγινε η δουλειά λοιπόν.

Βέβαια δεν είμαι σίγουρος για το αν ενα καινουριο φλασάρισμα έπρεπε να το διορθώσει αυτό ή όχι

Εγώ στην θέση σου και αφού δεν δούλεψαν τα Flash/wipes/reset, θα δοκίμαζα πάλι την εφαρμογή. λογικα το clear all δεν θα δουλεψει αυτην την φορά αφού τα defaults προφανώς τα έχεις αλλάξει.

 

το site της εφαρμογής είναι αυτό στειλτους και ενα email δεν χάνεις τίποτα

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

κάπου εκεί έγινε η δουλειά λοιπόν.

Βέβαια δεν είμαι σίγουρος για το αν ενα καινουριο φλασάρισμα έπρεπε να το διορθώσει αυτό ή όχι

Εγώ στην θέση σου και αφού δεν δούλεψαν τα Flash/wipes/reset, θα δοκίμαζα πάλι την εφαρμογή. λογικα το clear all δεν θα δουλεψει αυτην την φορά αφού τα defaults προφανώς τα έχεις αλλάξει.

 

το site της εφαρμογής είναι αυτό στειλτους και ενα email δεν χάνεις τίποτα

 

Έστειλα μέιλ στον dev της εφαρμογής, αυτός μου είπε να χρησιμοποιησω το clear all.. το θέμα είναι ότι και πριν τα wipes που έκανα, δεν γινόταν επαναφορά με τίποτα..

 

Αυτό που αδύνατώ να καταλάβω είναι πως γίνεται με επιστροφή σε παλια ρομ μέσω restore, όπου ήταν όλα απείραχτα, να μην διορθωνεται πάλι!

Πάντως τρομαξα τώρα με αυτό που είπες, μήπως ο,τι και να κάνω δεν επανέλθει..

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μέιλ στον dev της εφαρμογής, αυτός μου είπε να χρησιμοποιησω το clear all.. το θέμα είναι ότι και πριν τα wipes που έκανα, δεν γινόταν επαναφορά με τίποτα..

 

Αυτό που αδύνατώ να καταλάβω είναι πως γίνεται με επιστροφή σε παλια ρομ μέσω restore, όπου ήταν όλα απείραχτα, να μην διορθωνεται πάλι!

Πάντως τρομαξα τώρα με αυτό που είπες, μήπως ο,τι και να κάνω δεν επανέλθει..

 

Δεν την έχω ακόμα την συσκευή στα χέρια μου να σε βοηθούσα παραπάνω.

ίσως κάποιος που την έχει να μπορέι να δει ποια bands ειναι ενεργοποιημένα απο το engineer menu και να κανεις αντιπαραβολή.

*#*#3648665#*#* με αυτόν νομίζω μπαίνεις στο menu

 

 

κάτι που βρήκα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει

*2767*3855# - Think before you give this code. This code is used for factory format. It'll remove all files and settings including the internal memory storage. It'll also reinstall the phone firmware. [/i]

 

τα βρηκα εδώ και υποτίθεται οτι ειναι για το redmi note 3

-το καλό μπορεί πάντα να γίνει καλύτερο

-οχι πάντα...

-πάντα!!! ψάξτο στο google και θα δεις!

Link to comment
Share on other sites

Δεν την έχω ακόμα την συσκευή στα χέρια μου να σε βοηθούσα παραπάνω.

ίσως κάποιος που την έχει να μπορέι να δει ποια bands ειναι ενεργοποιημένα απο το engineer menu και να κανεις αντιπαραβολή.

*#*#3648665#*#* με αυτόν νομίζω μπαίνεις στο menu

 

 

κάτι που βρήκα αλλά δεν το έχω δοκιμάσει

*2767*3855# - Think before you give this code. This code is used for factory format. It'll remove all files and settings including the internal memory storage. It'll also reinstall the phone firmware. [/i]

 

τα βρηκα εδώ και υποτίθεται οτι ειναι για το redmi note 3

 

Έστειλα μέιλ και στο site που παρέθεσες. Θα περιμένω μήπως μου απαντήσουν μέχρι αύριο, λόγω και της διαφοράς ώρας. Εάν όχι θα πάω σε edl mode και στους κωδικούς που παρέθεσες. Σ ευχαριστώ για την βοήθεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

Ξέρει κάποιος αν η Developer ROM MIUI Official 6.12.8 (MIUI8) από το http://en.miui.com/download-301.html#438 έχει Ελληνικά; Αν την βάλω μετά θα παίρνει αυτόματα update; Και πως μπαίνει μετά την xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_XTRVbeta1-6.11.3 που έχω από το https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6114-GTV-XTRV-6-12-8-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/#files

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Εχει ελληνικα κανονικα παιρνει ota καθε βδομαδα.

Εγω ειχα την ελληνική stable 8.0.5 και περασα την global dev μεσω fastboot

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα μέιλ και στο site που παρέθεσες. Θα περιμένω μήπως μου απαντήσουν μέχρι αύριο, λόγω και της διαφοράς ώρας. Εάν όχι θα πάω σε edl mode και στους κωδικούς που παρέθεσες. Σ ευχαριστώ για την βοήθεια!

Έχεις μιλήσει με τον πάροχο, μήπως έχεις βάλει φραγή εισερχομένων κλήσεων?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, το τηλεφωνο μου εφαγε κολλημα ξαφνικα,δεν ανταποκρινεται σε τιποτα, μονο αναβοσβηνει το λαμπακι οταν το συνδεω. προσπαθησα να το φλασαρω αλλα βγαζει σφαλμα. Μπορει καποιος που ξερει καλα να μου στειλει σε πμ ενα τηλεφωνο να μου πει τι να κανω;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, το τηλεφωνο μου εφαγε κολλημα ξαφνικα,δεν ανταποκρινεται σε τιποτα, μονο αναβοσβηνει το λαμπακι οταν το συνδεω. προσπαθησα να το φλασαρω αλλα βγαζει σφαλμα. Μπορει καποιος που ξερει καλα να μου στειλει σε πμ ενα τηλεφωνο να μου πει τι να κανω;

Ή στην ίδια ή στην προηγούμενη σελίδα έπαθε κάποιος το ίδιο. Ρίξε μια ματιά.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...