Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα έχει κανείς θεμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα?? ειμαι με τελευταία global dev και δεν δέχεται το αποτύπωμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/0430f5867b793a2220244f8c39aff434.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ευκολο ειναι ρε φιλε...απλα ακολουθεις τις οδηγιες...προσεξε μονο μην κανεις καποιο λαθος

Το λέω εγκεφαλικό γιατί; Είναι ή πρώτη φορά που πήρα xiaomi και δεν περίμενα να έχει τόση δουλειά για να βάλεις μία ρομ....το κάτσω να αλλάξω ρομ ξέρω να το κάνω όπως στα παλιά κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου όπως coolpad doogee και αλλα...αλλά στο xiaomi είναι λίγο πιο περίπλοκο νομίζω....τώρα θα το δω στη πράξη!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημέρα έχει κανείς θεμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα?? ειμαι με τελευταία global dev και δεν δέχεται το αποτύπωμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/0430f5867b793a2220244f8c39aff434.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημέρα φίλε μου ναι κεγω το έχω το θέμα αυτό αλλά εδώ που ρωτησα που είπαν τα παιδιά να γυρναω στην αγγλική γλώσσα και σκαναρι κανονικά και μετά γυρναμε πάλι στα ελληνικά...το κανει το κρασάρισμα αυτό με την ελληνική γλώσσα... δεν είναι τίποτα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει απαντηθεί κάπου αλλά δεν μπορώ να το βρω. Είμαι με τελευταία official global stable και θέλω να πάω σε official global dev. Θυμάμαι ότι το είχα κάνει στο Hennessy που είχα πριν με miui 7 και απλά κατέβαζα τη Dev Rom και την φλασαρα από τον updater. Τώρα πάω να κάνω το ίδιο και παίρνω couldn't verify update package. Έχω προσπαθήσει με rename στο αρχείο, με move στο root directory, με clear to default Στο updater.app αλλά τίποτα. Τι πρέπει να κάνω; Thanks
Link to comment
Share on other sites

Το λέω εγκεφαλικό γιατί; Είναι ή πρώτη φορά που πήρα xiaomi και δεν περίμενα να έχει τόση δουλειά για να βάλεις μία ρομ....το κάτσω να αλλάξω ρομ ξέρω να το κάνω όπως στα παλιά κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου όπως coolpad doogee και αλλα...αλλά στο xiaomi είναι λίγο πιο περίπλοκο νομίζω....τώρα θα το δω στη πράξη!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημέρα φίλε μου ναι κεγω το έχω το θέμα αυτό αλλά εδώ που ρωτησα που είπαν τα παιδιά να γυρναω στην αγγλική γλώσσα και σκαναρι κανονικά και μετά γυρναμε πάλι στα ελληνικά...το κανει το κρασάρισμα αυτό με την ελληνική γλώσσα... δεν είναι τίποτα...

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

σ'ευχαριστώ φιλε μου έτσι δουλεύει λογικα θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

σ'ευχαριστώ φιλε μου έτσι δουλεύει λογικα θα διορθωθεί στην επόμενη έκδοση

 

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τίποτα να σε καλά! Καλό μήνα!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για κάμερα δούλεψε αλλη εφαρμογή.

Για τους σενσορες που λες μη κανεις το λάθος και βάλεις SuperSU,τα μπλοκάρει όλα.

Σε όλες δυστυχώς το κάνει το θέμα αλλά αφού ξέρω πως θα διορθωθεί μπορώ να ζήσω με αυτό προς το παρόν.

 

Τώρα για τους σενσορες όντως ότι διάβαζα αφορούσε το supersu και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που θέλει κάποιος αυτό έναντι αυτού του συστήματος.

 

Το πρώτο πράγμα που μπορώ να πω για την rom εφόσον πέρασε η νύχτα είναι πως έχασε μόλις 2% στο standby σε 10 ώρες, που είναι καλό, και άλλο 6% σε 40 λεπτά οθόνης.

Είναι νωρίς ακόμα αλλά φαίνεται Οκ η μπαταρία. Τουλάχιστον δεν είναι χάλια :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έχει απαντηθεί κάπου αλλά δεν μπορώ να το βρω. Είμαι με τελευταία official global stable και θέλω να πάω σε official global dev. Θυμάμαι ότι το είχα κάνει στο Hennessy που είχα πριν με miui 7 και απλά κατέβαζα τη Dev Rom και την φλασαρα από τον updater. Τώρα πάω να κάνω το ίδιο και παίρνω couldn't verify update package. Έχω προσπαθήσει με rename στο αρχείο, με move στο root directory, με clear to default Στο updater.app αλλά τίποτα. Τι πρέπει να κάνω; Thanks

 

Έχω καιρό να παρακολουθήσω τις εξελίξεις στο xiaomi.miui.gr αλλά αν η stable που είσαι τώρα δεν είναι marshmallow (νομίζω δεν βγήκαν ακόμα stable marshmallow) καθώς η τελευταία dev είναι 6.0 δεν μπαίνει απευθείας. Με μία μικρή επιφύλαξη στα λέω καθώς απέχω λίγο καιρό αλλά το Σεπτέμβριο είχα αντιμετωπίσει αυτό το θέμα θέλοντας να πάω από dev lollipop σε dev marshmallow μέσω updater.

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες δυστυχώς το κάνει το θέμα αλλά αφού ξέρω πως θα διορθωθεί μπορώ να ζήσω με αυτό προς το παρόν.

 

Τώρα για τους σενσορες όντως ότι διάβαζα αφορούσε το supersu και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που θέλει κάποιος αυτό έναντι αυτού του συστήματος.

 

Το πρώτο πράγμα που μπορώ να πω για την rom εφόσον πέρασε η νύχτα είναι πως έχασε μόλις 2% στο standby σε 10 ώρες, που είναι καλό, και άλλο 6% σε 40 λεπτά οθόνης.

Είναι νωρίς ακόμα αλλά φαίνεται Οκ η μπαταρία. Τουλάχιστον δεν είναι χάλια :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Σαν Ρομ μονη της είναι ενα κλικ σε κατανάλωση απο την cm λογο των διαφόρων λειτουργιών που έχει ενσωματωμένα, σιγά την διάφορα:lol:.

Όσο για το SuperSU το ανακάλυψα χθες βράδυ αυτό το νεο αλλά ακόμα είναι νωρίς, για δες https://www.xda-developers.com/chainfire-releases-supersu-v2-78-sr5-fixing-some-nougat-bugs/

Link to comment
Share on other sites

Έχω καιρό να παρακολουθήσω τις εξελίξεις στο xiaomi.miui.gr αλλά αν η stable που είσαι τώρα δεν είναι marshmallow (νομίζω δεν βγήκαν ακόμα stable marshmallow) καθώς η τελευταία dev είναι 6.0 δεν μπαίνει απευθείας. Με μία μικρή επιφύλαξη στα λέω καθώς απέχω λίγο καιρό αλλά το Σεπτέμβριο είχα αντιμετωπίσει αυτό το θέμα θέλοντας να πάω από dev lollipop σε dev marshmallow μέσω updater.

 

Ναι αυτό ήταν. Κατέβασα παλαιότερη dev που ήταν πάνω σε lollipop και πέρασε κανονικά. Μετά πέρασα την τελευταία. Thanks

Link to comment
Share on other sites

Σε όλες δυστυχώς το κάνει το θέμα αλλά αφού ξέρω πως θα διορθωθεί μπορώ να ζήσω με αυτό προς το παρόν.

 

Τώρα για τους σενσορες όντως ότι διάβαζα αφορούσε το supersu και ακόμα δεν μπορώ να καταλάβω τον λόγο που θέλει κάποιος αυτό έναντι αυτού του συστήματος.

 

Το πρώτο πράγμα που μπορώ να πω για την rom εφόσον πέρασε η νύχτα είναι πως έχασε μόλις 2% στο standby σε 10 ώρες, που είναι καλό, και άλλο 6% σε 40 λεπτά οθόνης.

Είναι νωρίς ακόμα αλλά φαίνεται Οκ η μπαταρία. Τουλάχιστον δεν είναι χάλια :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Φαντασου και ακομα ειναι πολυ νωρις για σταθερη nougat!Εχει ενα δικο της ενσωματομενο wakelock detector που μπορεις να δεις τι παιζει με την μπαταρια και ποιες εφαρμογες ξυπνουν απο μονες τους...Ειναι πολυ καλη ρομ την εχω δουλεψει πολυ λιγο σε mi4c 6.0.1..εχεις βαλει αυτη με το Volte η την νορμαλ εκδοση?

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω την εξής απορία. Γιατί στο "Ρυθμίσεις/Installed apps" ενώ έχει την επιλογή "απενεργοποίηση" μέσα στις εφαρμογές αυτό δεν πατιέται; δεν είναι διαθέσιμο σε καμιά εφαρμογή
Link to comment
Share on other sites

Το λέω εγκεφαλικό γιατί; Είναι ή πρώτη φορά που πήρα xiaomi και δεν περίμενα να έχει τόση δουλειά για να βάλεις μία ρομ....το κάτσω να αλλάξω ρομ ξέρω να το κάνω όπως στα παλιά κινητά που πέρασαν από τα χέρια μου όπως coolpad doogee και αλλα...αλλά στο xiaomi είναι λίγο πιο περίπλοκο νομίζω....τώρα θα το δω στη πράξη!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

εγω στο ξαναλεω απλα να ξερεις...official rom εχεις οχι μουλτι...

τωρα αν ειναι να βαλεις china φλας θα κανεις δεν το γλυτωνεις...

 

τσεκαρε bootloader..κλειδωμενος ειναι;

Link to comment
Share on other sites

Φαντασου και ακομα ειναι πολυ νωρις για σταθερη nougat!Εχει ενα δικο της ενσωματομενο wakelock detector που μπορεις να δεις τι παιζει με την μπαταρια και ποιες εφαρμογες ξυπνουν απο μονες τους...Ειναι πολυ καλη ρομ την εχω δουλεψει πολυ λιγο σε mi4c 6.0.1..εχεις βαλει αυτη με το Volte η την νορμαλ εκδοση?

 

volte αλλα χωρις να το χρειαζομαι :P δεν νομιζω πως εχω χρησιμοποιησει τετοιο πραμα ποτε. οι ινδοι ειναι που μας εχουν τρελανει :P

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρελαβα σημερα το τηλ απο ελληνικο καταστημα με αυτη την εκδοση.Android 5.1.1 LMY47V και MIUI VERSION MIUI GLOBAL8.0 stable 8.0.1.0.0 LHOMIDGΔεν περνει ομως αναβαθμισεις και ειναι μισα ελληνικα μισα αγγλικα.Ποια πρεπει να περασω για να εχω ελληνικα με σωστη και πληρη μεταφραση αλλα και οτα updates? Edited by kyrosjohny2003
ξεχασα να ανεβασω φωτο
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρελαβα σημερα το τηλ απο ελληνικο καταστημα με αυτη την εκδοση.Android 5.1.1 LMY47V και MIUI VERSION MIUI GLOBAL8.0 stable 8.0.1.0.0 LHOMIDGΔεν περνει ομως αναβαθμισεις και ειναι μισα ελληνικα μισα αγγλικα.Ποια πρεπει να περασω για να εχω ελληνικα με σωστη και πληρη μεταφραση αλλα και οτα updates?

 

σωστη και πληρη μεταφραση και οτα updates δεν εχει καμια...

η global dev ειναι μεταφρασμενη κατα 97% και εχει ενημερωσεις καθε παρασκευη (εκτος απροοπτου) ...

 

Πληρη και σωστα ελληνικα μονο η ελληνικη ρομ αλλα τα updates τα κανεις χειροκινητα..

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα έχει κανείς θεμα με το δαχτυλικο αποτύπωμα?? ειμαι με τελευταία global dev και δεν δέχεται το αποτύπωμα

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20161201/0430f5867b793a2220244f8c39aff434.jpg

Στάλθηκε από το SM-G935F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φαινομενικά δεν ρυθμίζεται, ωστόσο άμα πας μετά να το χρησιμοποιήσεις το κάνεις χωρίς πρόβλημα
Link to comment
Share on other sites

φαινομενικά δεν ρυθμίζεται, ωστόσο άμα πας μετά να το χρησιμοποιήσεις το κάνεις χωρίς πρόβλημα

Γύρνα στα αγγλικά και σκαναρι κανονικά και μετά γυρναμε πάλι στα ελληνικά και όλα είναι οκ! Το έχω κεγω αυτό το πρόβλημα... ελπίζω στης επόμενες ενημέρωσης να διορθωθεί!

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.Παρελαβα σημερα το τηλ απο ελληνικο καταστημα με αυτη την εκδοση.Android 5.1.1 LMY47V και MIUI VERSION MIUI GLOBAL8.0 stable 8.0.1.0.0 LHOMIDGΔεν περνει ομως αναβαθμισεις και ειναι μισα ελληνικα μισα αγγλικα.Ποια πρεπει να περασω για να εχω ελληνικα με σωστη και πληρη μεταφραση αλλα και οτα updates?

Αυτη που εχεις αλλαξε την το συντομότερο. Βαλε official global developer για να εχεις και Ελληνικα.

 

Sent from my Redmi 3S using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ήταν. Κατέβασα παλαιότερη dev που ήταν πάνω σε lollipop και πέρασε κανονικά. Μετά πέρασα την τελευταία. Thanks

Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις την διαδικασία που ακολούθησες και από που κατέβασες την rom. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα και εγώ σήμερα το ένα από τα δύο που περιμένω το 2/16.

MIUI 8 STABLE 8.0.10.0 (LHOMIDD) η rom και έχει ελληνικά. Είναι αυτή με τα προβλήματα ή είναι οκ;

Και κάτι άλλο, στο model number το αναφέρει ως redmi note 3 και όχι ως pro. Έτσι πρέπει να είναι;

Μάνος
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos κοίταζα τώρα το μήνυμα που μου έχει έρθει οτι μου δίνει την αδεια να ξεκλειδωσω το bootloader αλλά είδα ότι μου έχει έρθει ή άδεια με κωδικό Mi acount διαφορετικό από αυτόν που έχω τωρα... γιαυτό δεν μπορώ να το ξεκλειδωσω... προφανώς επειδή στη παλιά συσκευή που είχα είχα περάσει miui rom και είχα άλλο νούμερο κινητό τότε έχει κρατήσει αυτό στα δεδομένα τους....τώρα τι γίνεται; Πως περνώ ξανά άδεια με αυτό το Mi acount που έχω τώρα; Ή βοήθεια σας πολύτιμη..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς σε παρακαλώ να γράψεις την διαδικασία που ακολούθησες και από που κατέβασες την rom. Ευχαριστώ

 

Κατέβασα αυτή εδώ την (παλαιότερη) dev (προσοχή την recovery και οχι την fastboot), την πέρασα στο φάκελο "downloaded rom" στο internal storage του κινητού, μετά άνοιξα την εφαρμογή Updater (συνήθως στο φάκελο Tools) και απο τις τελίτσες πάνω choose update package, διάλεξα το zip που κατέβασα και μπουμπούνισα. Μόλις εγκατασταθεί σου βγάζει απ' ευθείας να κάνει update στην τελευταία dev που είναι android 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα σήμερα απο vickmall και ρώτησα με ποια ρομ έρχεται

Και μου απάντησαν αυτό

 

we installed is the official dev global rom,which support OTA update,with full Greek language.

 

Ποια ρομ είναι αυτή?

Μπορώ να ξεκλειδωσω τον bootloader με αυτήν?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά παράγγειλα σήμερα απο vickmall και ρώτησα με ποια ρομ έρχεται

Και μου απάντησαν αυτό

 

we installed is the official dev global rom,which support OTA update,with full Greek language.

 

Ποια ρομ είναι αυτή?

Μπορώ να ξεκλειδωσω τον bootloader με αυτήν?

 

Ναι μπορείς. Αλλά για ποιο λόγο να το κάνεις;

Εγώ αυτήν έχω και είμαι απόλυτα ικανοποιημενος.

Link to comment
Share on other sites

volte αλλα χωρις να το χρειαζομαι :P δεν νομιζω πως εχω χρησιμοποιησει τετοιο πραμα ποτε. οι ινδοι ειναι που μας εχουν τρελανει :P

 

Παρανοια οι Ινδοι με αυτο και σκεψου οτι για περιορισμενο χρονο!!!Νομιζω και η Cosmote ειχε αναφερει οτι θα εχει αυτη την υπηρεσια!!

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...