Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ταΒλιμπάν γιατί μετά θα μας πάρουνε με της πέτρες... είμαι ο τρομοκράτης του τάβλι :P
LUMIA 820, ftw -> no more. Redmi note 3 pro ftw
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Ήθελα να ρωτησω το ίδιο με τον Ταλιμπάν! Επειδή ψηνομαι να μου το κάνω δωρο, αν προτεινετε την cm14.

 

Στάλθηκε από το HM 1SW μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η CM13 είναι πιο σταθερή από την 14. Αλλά για το μέσο χρήστη δε νομίζω να καταλάβει διαφορές, ούτε από την 12 βασικά :) Τέπσα, η 13 είναι υπερπλήρης με κάποιους να έχουν θέμα με τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος (τα τελευταία κινητά, έχουν άλλο chip) και η κάμερα (κατ' εμέ) είναι 90% ίδια με της μαμάς ROM (MIUI δλδ). Η μπαταρία καλύτερη, data κανονικά 4G, και με κατάλληλο kernel, έχεις και double tap to wake στην οθόνη (πράγμα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει βάλει η ίδια η Xiaomi).

Λινκς εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6861481#post6861481

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμεενα μολις το παρελαβα σημερα απο aliexress αλλα δεν εχει ελληνικη γλωσσσα τι πρεπει να κανω και να ακολουθησω για να βαλω ελληνικα;

Motorola Moto X 2014

Samsung Galaxy Note II GT-N7100(Rom stock Jb 4.3)Lost imei :blink:

Vodafone smart 2 (DDESIGN ROM V1.0)http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=340377

LG V490 4G

Link to comment
Share on other sites

Η CM13 είναι πιο σταθερή από την 14. Αλλά για το μέσο χρήστη δε νομίζω να καταλάβει διαφορές, ούτε από την 12 βασικά :) Τέπσα, η 13 είναι υπερπλήρης με κάποιους να έχουν θέμα με τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος (τα τελευταία κινητά, έχουν άλλο chip) και η κάμερα (κατ' εμέ) είναι 90% ίδια με της μαμάς ROM (MIUI δλδ). Η μπαταρία καλύτερη, data κανονικά 4G, και με κατάλληλο kernel, έχεις και double tap to wake στην οθόνη (πράγμα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει βάλει η ίδια η Xiaomi).

Λινκς εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6861481#post6861481

 

το double tap δεν το βαζει γιατι οπως προειδοποιουν και οι developers των custom kernel που το υποστηριζουν, τρωει εξτρα μπαταρια. προσωπικα δεν εχω παρατηρησει κατι ιδιαιτερο αλλα ετσι λενε. εκτος αυτου, και αν το καλοσκεφτουμε λιγο, ειναι αχρηστο :p

οσο υπαρχει το fingerprint που δουλευει μαλιστα και τοσο καλα δεν υπαρχει λογος να χρησιμοποιεις double tap. ο μοναδικος λογος ειναι στις περιπτωσεις που το κινητο ειναι πανω στο τραπεζι και δεν θελεις να το σηκωνεις τσαμπα.

εννοειται πως ολα αυτα δεν τα διαβασα πουθενα.. απλα υποθετω πως αυτοι ειναι οι λογοι

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς αυτό είναι το χαρακτηριστικό που χρησιμοποιώ περισσότερο :) το έχω στο γραφείο και δε θέλω να το σηκώνω, να βάζω αποτύπωμα για να δω αν έχω κάτι ή αν θέλω κάτι να κάνω επί τόπου. Από μπαταρία δεν έχω κανένα παράπονο, οπότε αφού μου λειτουργεί θα το αφήσω. Το καλό με τα custom είναι αυτό ακριβώς: κάνεις ότι γουστάρεις :P
Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Η CM13 είναι πιο σταθερή από την 14. Αλλά για το μέσο χρήστη δε νομίζω να καταλάβει διαφορές, ούτε από την 12 βασικά :) Τέπσα, η 13 είναι υπερπλήρης με κάποιους να έχουν θέμα με τον αισθητήρα δακτυλικού αποτυπώματος (τα τελευταία κινητά, έχουν άλλο chip) και η κάμερα (κατ' εμέ) είναι 90% ίδια με της μαμάς ROM (MIUI δλδ). Η μπαταρία καλύτερη, data κανονικά 4G, και με κατάλληλο kernel, έχεις και double tap to wake στην οθόνη (πράγμα που δεν μπορώ να καταλάβω γιατί δεν έχει βάλει η ίδια η Xiaomi).

Λινκς εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6861481#post6861481

Συμφωνώ και επαυξανω 4η μέρα με cm13 και είμαι παραπανω απο ικανοποιημένος σε ολους τους τομεις εκτός απο ένα θέμα με τα μυνήματα δεν μπορω να γράψω 160 χαρακτηρες αλλά και ό,τι δοκιμασα απο store(next sms κλπ) τίποτα.Έχουμε κάποια λύση γι αυτό?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει εδώ και 2 βδομάδες που έχω παραλάβει από το vickmall το redmni note 3 pro. Σήμερα κόλλησε το κινητό και δεν λειτουργούσε το touch. Το έκανα reset πατώντας την ένταση και το πλήκτρο κλειδώματος και όταν άνοιξε μου ζήτησε κωδικό συσκευής. Έβαλα αρκετές φορές αυτόν που χρησιμοποιώ όταν δεν πιάνει το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά μου τον έβγαλε λάθος. Τώρα έχει κλειδώσει για 2 ώρες. Μπορώ να δεχτώ κλήσεις και μηνύματα αλλά είναι κλειδωμένο και δεν μπορώ να κάνω καμία ενέργεια. Έχει κανείς να προτείνει κάτι για να επαναφέρω τον κωδικό?

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα, εχω την εξης απορια.

Ποια ειναι η διαφορα της Official DEV Global Rom(Greek language&OTA update) που φοραει πλεον το κινητο απο Vickmall με την παλια Multi language ? η μηπως ειναι η ιδια απλα της εχουν αλλαξει τ ονομα ?

Σε αλλα κινεζομαγαζα δεν την εχω συναντισει αυτην την global

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Έχει εδώ και 2 βδομάδες που έχω παραλάβει από το vickmall το redmni note 3 pro. Σήμερα κόλλησε το κινητό και δεν λειτουργούσε το touch. Το έκανα reset πατώντας την ένταση και το πλήκτρο κλειδώματος και όταν άνοιξε μου ζήτησε κωδικό συσκευής. Έβαλα αρκετές φορές αυτόν που χρησιμοποιώ όταν δεν πιάνει το δακτυλικό αποτύπωμα αλλά μου τον έβγαλε λάθος. Τώρα έχει κλειδώσει για 2 ώρες. Μπορώ να δεχτώ κλήσεις και μηνύματα αλλά είναι κλειδωμένο και δεν μπορώ να κάνω καμία ενέργεια. Έχει κανείς να προτείνει κάτι για να επαναφέρω τον κωδικό?

 

το επαθα κ εγω.δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει...μπες απο εναν υπολογιστή ή αλλη συσκευή στο Google account κ κανε διαγραφή τηλεφώνου.ανοιξε το WiFi ή τα δεδομένα στο κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο.εχει στο i.mi.com να κανεις ρισετ τον κωδικο σου.αμα δεν είχες mi account ή gmail συγχρονισμενο,εμπλεξες

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

το επαθα κ εγω.δεν πρόκειται να ξεκλειδώσει...μπες απο εναν υπολογιστή ή αλλη συσκευή στο Google account κ κανε διαγραφή τηλεφώνου.ανοιξε το WiFi ή τα δεδομένα στο κινητό.

 

Εννοείς να διαγράψω το google account από το κινητό? Εάν γίνει αυτό, ανοίγοντας το κινητό θέλει κωδικό συσκευής..Ποιον θα βάλω?

Υπάρχει default κωδικός συσκευής για xiaomi??

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξανω 4η μέρα με cm13 και είμαι παραπανω απο ικανοποιημένος σε ολους τους τομεις εκτός απο ένα θέμα με τα μυνήματα δεν μπορω να γράψω 160 χαρακτηρες αλλά και ό,τι δοκιμασα απο store(next sms κλπ) τίποτα.Έχουμε κάποια λύση γι αυτό?

Εχει καποιος καμια λυση?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να διαγράψω το google account από το κινητό? Εάν γίνει αυτό, ανοίγοντας το κινητό θέλει κωδικό συσκευής..Ποιον θα βάλω?

Υπάρχει default κωδικός συσκευής για xiaomi??

 

όχι.. μπες απο αλλη συσκευή στο Gmail σου, κ πήγαινε εκεί που λέει 'ευρεση κινητού,διαγραφη κινητού' κ καντου διαγραφή.θα ανοίξει σαν καινούριο

Link to comment
Share on other sites

όχι.. μπες απο αλλη συσκευή στο Gmail σου, κ πήγαινε εκεί που λέει 'ευρεση κινητού,διαγραφη κινητού' κ καντου διαγραφή.θα ανοίξει σαν καινούριο

Την εύρεση και διαγραφή κινητού που θ τη βρω? Στην εφαρμογη gmail?

Link to comment
Share on other sites

Την εύρεση και διαγραφή κινητού που θ τη βρω? Στην εφαρμογη gmail?

 

μπες απο εναν υπολογιστή κ θα το βρεις

Link to comment
Share on other sites

Το κανα αλλά τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μπες απο εναν υπολογιστή κ θα το βρεις

Το κανα αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

Το κανα αλλά τίποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 72 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το κανα αλλά τίποτα...

 

το κινητό πρέπει να έχει συνδεθεί ή σε WiFi, ή να έχει τα δεδομένα ανοιχτά για να δεχτεί την εντολή απο το Gmail.αν δεν βγαλεις άκρη στειλε μου pm κάποιο τηλ να σε βοηθήσω

Edited by george_21
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και επαυξανω 4η μέρα με cm13 και είμαι παραπανω απο ικανοποιημένος σε ολους τους τομεις εκτός απο ένα θέμα με τα μυνήματα δεν μπορω να γράψω 160 χαρακτηρες αλλά και ό,τι δοκιμασα απο store(next sms κλπ) τίποτα.Έχουμε κάποια λύση γι αυτό?

παιδια υπαρχει καποια λυση γι αυτο?γιατι εχουμε τρελαθει στις χρεωσεις sms

Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει καποια λυση γι αυτο?γιατι εχουμε τρελαθει στις χρεωσεις sms

Στην Snapshot που είχα βάλει δεν είχα πρόβλημα και έστελνα 160 αν θυμάμαι καλά. Με την τελευταία nightly όντως στέλνει 70. Δοκίμασα το Google Messenger και στέλνει 160 κανονικά :) τους αφαιρεί τους τόνους και τα στέλνει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...