Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σε ευχαριστω πολυ...την κατεβαζω και ελπιζω να πανε ολα καλα... ευχαριστω πολυ και παλι.
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τελικά κάποιος τρόπος να απενεργοποιηθουν οι εφαρμογές Google υπάρχει??π.χ. Περίπτερο,ταινιες κλπ? δεν είμαι root,σ ε ολα τα κινητά που είχα πηγαινα κ τα παγωνα.μεχρι κ στο προηγούμενο της huawei.
Link to comment
Share on other sites

Καλή επιτυχία :)

 

Στην εσωτερική μνήμη την βάζεις..... να ξέρεις ότι θα χαθούν όλα σου τα δεδομένα και ρυθμίσεις

 

 

 

ναι σε ευχαριστω πολυ δεν πειραζει να στρωσει η ιστορια με το fingerprint θελω γιατι με ξενερωνει...ελπιζω βεβαια να μην ειναι θεμα hardware..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

δυστυχως μου εβγαλε αυτο...

 

Can't verify update , couldn't verify update package...

 

τι κανουμε...?

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τον χρονο σου.αν καποιος αλλος μπορει μακαρι...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

σε ευχαριστω για τον χρονο σου.αν καποιος αλλος μπορει μακαρι...

Ποια πηγες να περασεις; Την τελευταία;

 

Και πανω σε ποια ρομ;

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι cm13, μπορεί κάποιος να μου πει λιγάκι αν μπορεί με κάποιο τρόπο να έχει χειροκίνητες ρυθμίσεις στην κάμερα (μέσα από άλλη εφαρμογή ίσως?). Γιατί εγώ χρησιμοποιώ Manual camera αυτή τη στιγμή και μέχρι και το φοκους μπορώ να το πειράξω. Απλά ψηθηκα λιγάκι μήπως επιστρέψω για ένα τεσταρισματακι γενικά της ρομ :p (ξέρω, στην επιστροφή σε miui θέλει προσοχή. Θα το ψάξω αλλά αν έχει κάποιος κανένα τιπ να μου το πει, τον ευχαριστώ. Έχω πάρει τα ΠΆΝΤΑ μπακαπ με twrp. Το ριστορ θα δουλέψει?)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Δηλαδή τι παραπάνω ρυθμίσεις; κλείστρο ας πούμε; και εγω με cm13 είμαι και σκέφτομαι να περάσω και μια την Google camera να δω διαφορές.. στο miui.gr έχουν πει και για την oppo camera τσεκαρε μια να δεις και εκεί,διάβασα καλά λόγια

Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Έχω global stable 8.0.5.0 , δν μπορούμε να αποθηκεύσουμε εφαρμογές στην sd?

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω redmi note 3 pro MIUI Global 8.0 stable

8.0.5.0 (LHOMIDG) kenzo

 

και πηγα να περασω http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no

 

κανω κατι λαθος....

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλημερα

 

εχω redmi note 3 pro MIUI Global 8.0 stable

8.0.5.0 (LHOMIDG) kenzo

 

και πηγα να περασω http://en.miui.com/extra.php?mod=rom/download&r=301&mobile=no

 

κανω κατι λαθος....

Πως πήγες να την περάσεις;

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το αρχειο, το πεταξα στην internal και απο τις 3 τελιτσες διαλεξα το update package...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

κατεβασα το αρχειο, το πεταξα στην internal και απο τις 3 τελιτσες διαλεξα το update package...

Θα πας να κατεβάσεις την Τρίτη προηγούμενη ρομ από την τελευταία.. Την 6.7.κατι. Και μετά θα λάβεις ενημέρωση στην 6.10.13

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μηπως εχει προχειρο το link γιατι στο site Που εγραψα, η πιο παλια που βρισκω ειναι αυτη,,.

Version: 6.8.18

 

υ.γ γενικως πιστευετε οτι οι dev ειναι καλυτερες απο τις stable? και αν σε τι..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Kαλημερα μπορει να προτεινει καποιος φιλος το καλυτερο app για βιντεο και φωτο (ας ειναι και διαφορετικα) για την κινηταρα μας? Αν χρειαζονται και καποιο ιδιαιτερη ρυθμιση θα βοηθουσε. Στα βιντεο που τραβαω δεν ακουγεται σχεδονς καθολου ο ηχος. καμια προταση? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τι παραπάνω ρυθμίσεις; κλείστρο ας πούμε; και εγω με cm13 είμαι και σκέφτομαι να περάσω και μια την Google camera να δω διαφορές.. στο miui.gr έχουν πει και για την oppo camera τσεκαρε μια να δεις και εκεί,διάβασα καλά λόγια

 

Manual focus Ας πούμε που ανέφερα; υπάρχει εφαρμογή που να το επιτρέπει σε miui? Ήμουν miui 8 σε Android lollipop και με Manual camera δεν είχα όλες τις ρυθμίσεις.. Γιαυτό ρωτάω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας, σκέφτομαι να αγοράσω το Note 3 Pro, που έχει πέσει αρκετά η τιμή του και θα ήθελα κάποιες πληροφορίες. Διάβασα λίγο εδώ, αλλά είναι μεγάλο το νήμα και θέλω αρκετό καιρό να τα διαβάσω όλα. Στα χαρακτηριστικά του που διάβασα στο eshop, λέει ότι έχει αγγλικό μενού. Δηλαδή το μενού του μέσα και οι ρυθμίσεις είναι στα αγγλικά και καθόλου στα ελληνικά; Δεν με πειράζει βέβαια ιδιαίτερα αυτό, αλλά το αν θα μπορώ να γράφω ελληνικά. Δεν είχα πάλι πριν κινέζικο smartphone. Επίσης από αναβαθμίσεις πως πάει; Στο gsmarena το δείχνει με τη lollipop και δεν αναφέρει κάτι για επόμενη αναβάθμιση.
Link to comment
Share on other sites

Manual focus Ας πούμε που ανέφερα; υπάρχει εφαρμογή που να το επιτρέπει σε miui? Ήμουν miui 8 σε Android lollipop και με Manual camera δεν είχα όλες τις ρυθμίσεις.. Γιαυτό ρωτάω

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ψάξε στο XDA για την snap camera,δεν έχω χρόνο να να σου στείλω link μια και είμαι δουλεια,ίσως αργότερα.

Την version που έχω πανω έχει ενα σκασμο ρυθμίσεις που σίγουρα θα βρεις αυτό που θες. Σαν ποιότητα είναι εξίσου καλη που μερικές φορές ίσως και ενα κλικ πανω απο την στοκ.

Βέβαια μια και δεν την ψάχνω πολύ με την φωτογραφία δεν έχω ασχολειθει αρκετά.

Την δουλευα στα δυο προηγούμενα κινητά χωρίς πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Η snap camera ρε σεις Δεν είναι η προεγκατεστημενη στην cyanogenmod? :p

Δεν ψάχνομαι ούτε εγώ με φωτογραφία.. Απλά σκεφτόμουν πως αν γυρίσω σε miui δεν θα ήθελα να έχω λιγότερες ρυθμίσεις στην κάμερα. :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, μια βοήθεια για μια φίλη μου.

Έχει την miui 86.10.13 beta. Το έχει κάνει restore και πως θα βάλει τώρα το plays store?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα! Κάποια εφαρμογή για την κάμερα που να είναι καλύτερη από την "μανίσια" γνωρίζετε αν υπάρχει; Κυρίως παρατήρησα ότι μετά από ζουμ δεν μπορεί να κάνει εύκολα εστίαση γι αυτό κ ρωτάω!
Link to comment
Share on other sites

Η snap camera ρε σεις Δεν είναι η προεγκατεστημενη στην cyanogenmod? :p

Δεν ψάχνομαι ούτε εγώ με φωτογραφία.. Απλά σκεφτόμουν πως αν γυρίσω σε miui δεν θα ήθελα να έχω λιγότερες ρυθμίσεις στην κάμερα. :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Νομιζω ναι αν και πιστευω οτι ειναι μια μιξη απο snapdragon και snap camera..θες λινκ απο την καμερα που μου εχει στειλει ο filosofos77?

Edited by Shinig
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Νομιζω ναι αν και πιστευω οτι ειναι μια μιξη απο snapdragon και snap camera..θες λινκ απο την καμερα που μου εχει στειλει ο filosofos77?

 

Αν το εχεις ευκαιρο στείλε του το.

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η snap camera ρε σεις Δεν είναι η προεγκατεστημενη στην cyanogenmod? :p

Δεν ψάχνομαι ούτε εγώ με φωτογραφία.. Απλά σκεφτόμουν πως αν γυρίσω σε miui δεν θα ήθελα να έχω λιγότερες ρυθμίσεις στην κάμερα. :)

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Τι σε χαλάει στην cm,αν εχεις κάποιο θέμα συμβατότητας τοτε πάσο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...