Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εχω το χρυσο και είναι φοβερο. είναι καπως ματ... δε γυαλιζει... ειναι πολυ ωραιο... οτι με κραζουν οι φιλοι μου, με κραζουνε, αλλα το χω ήδη πάρει σε 3 γνωστους που το δαν σε μενα!

Επελεξε το χρυσό και δεν θα το μετανιώσεις αυτο έχω,δεν είναι το χρυσό το έντονο ,ειναι διακριτικό και πολυ ωραίο σαν χρώμα,καμια σχεση με αυτα που γράφεις,οι φίλοι σου θα τρελαθούν μόλις το δουν απο κοντά θα δεις.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Η γνώμη μου λοιπόν ειναι η εξης και η πρόταση μου,βρες κάποιο αλλο και δοκίμασε αν εχει και αυτο το ιδιο πρόβλημα τοτε ναι υπάρχει πρόβλημα,αν οχι μπορεί να φταίει η κεραία για το ασύρματο,νομιζω κάποιο αλλο εύκολα θα βρεις εκει στην περιοχή σου να το δοκιμάσετε ,μπορεί να εχει κάποιο πρόβλημα και σου εμφανίζει ολα αυτα που γράφεις,γενικα πάντως το ασύρματο σε πολυ μεγαλη απόσταση απο το ρουτερ δεν ειναι πολύ καλο σε σχέση με αρκετά αλλα κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου,τώρα μιλάμε απο 15 με 20 μέτρα μακριά.

 

αν εφταιγε η κεραια για το ασυρματο, δε θα κατεβαζε πολυ γρηγορα αρχεια, ουτε το test θα επιανε max ταχυτητες όπως τώρα...

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

 

Χρυσό δε το λες σαμπανί ίσως καλύτερα. Το έχω πάρει σε ενα φιλο μου του αρεσε πολύ.

 

Εγώ πάλι σήμερα παρέλαβα για μένα το άσπρο απο μπροστά και είναι φοβερό για τα δικά μου γούστα...

Το μαυρο και τελευταιο απο μπροστα κ πισω γκρι τελειως αδιαφορο και αταιριαστο.

 

Good luck στην επιλογή! :D

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.
\

 

 

 

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

nΝα ρωτήσω η Kenzo rom είναι official σωστά

θέλω να περάσω άλλη oficial μπορώ να την περάσω με update από το κιν? ή με mi flash?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

nΝα ρωτήσω η Kenzo rom είναι official σωστά

θέλω να περάσω άλλη oficial μπορώ να την περάσω με update από το κιν? ή με mi flash?

Κενζο ειναι η κωδικη ονομασια του κινητου... Πες μας ολο το ονομα της ρομ να σου πουμε

Link to comment
Share on other sites

Κενζο ειναι η κωδικη ονομασια του κινητου... Πες μας ολο το ονομα της ρομ να σου πουμε

 

 

οκ :shifty:

Global Stable (V7.1.8.0)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα, έχω παραγείλει αυτο:

 

Official Global Version Xiaomi Redmi Note 3 3i pro prime special Edition

 

σε προσφορά στις 20/9 και πρακτικα αυτη η version είναι λιγο πιο μεγαλη απο την κινεζικη.

 

Λενε λοιπόν ότι τα αξεσουαρ (θηκη-τζαμι) δεν ταιριάζουν.

 

Γνωρίζει κάποιος κατι σχετικα αν ισχυει και ναι που θα βρω τα σωστα αξεσουάρ ?

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

Ειχα και εγω το ιδιο προβλημα. Στο τελος παρήγγειλα το χρυσο και περιμενα πως και πως να το δω. Τελικα μου άρεσε πάρα πολύ το χρωμα και πηρα το ιδιο για ενα φιλο μου μιας και εκεινου του αρεσε το χρωμα.

Το χρυσο(το οποιο οπως ειπαν και προηγούμενος ειναι πιο σαμπανιζε) ειναι φοβερο αλλα η χρυση θηκη της niklin (flip) ειναι αθλια(για τα γουστα μου).

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

καλημερα! αυτο ακριβως εχω..παρτο χωρις αλλη σκεψη..ειναι πολυ διακριτικο το χρωμα για μενα πανεμορφο και αν του παραγγειλεις και θηκη nillkin μαυρο χρωμα η και την κοκινη θα πρεπει μετα να το προσεχεις πολυ μη στο ...βουτηξουν :lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! αυτο ακριβως εχω..παρτο χωρις αλλη σκεψη..ειναι πολυ διακριτικο το χρωμα για μενα πανεμορφο και αν του παραγγειλεις και θηκη nillkin μαυρο χρωμα η και την κοκινη θα πρεπει μετα να το προσεχεις πολυ μη στο ...βουτηξουν :lol::lol::lol:

ΧΑ ΧΑ Καλο δηλαδή εγώ που το έχω σε χρυσό και εχω 3 θήκες μαύρες θα πρέπει να ανήσυχο περισσότερο..:X:X

Φυσικά θέλει και ενα tempered glass που του εχω φορέσει μαζί με την θήκη και να ειναι της nillkin .:lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα από geekbuying με google store και ελληνικά άρα international ROM. Τα ελληνικά δε με ενδιαφέρουν οπότε σε ποια ROM να πάω ώστε να έχω και ΟΤΑ updates;

Θα χρειαστεί ξεκλειδωμα και ο bootloader;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου ήρθε σήμερα από geekbuying με google store και ελληνικά άρα international ROM. Τα ελληνικά δε με ενδιαφέρουν οπότε σε ποια ROM να πάω ώστε να έχω και ΟΤΑ updates;

Θα χρειαστεί ξεκλειδωμα και ο bootloader;

Οχι δεν χρειάζεται ξεκλείδωμα ο bootloader θα περασεις τους σωστούς οδηγούς και μετά μέσω MiPCSuite θα του περασεις νεα rom,δες την πρώτη σελίδα.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Από ROM τη latest global κατεβάζω ή κάποια άλλη; Ποια είναι η δοκιμασμένα καλύτερη αυτή τη στιγμή;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς την παλεύεται με το μαύρο πλαίσιο της οθόνης στα Gold και Silver; Νομίζω πως φαίνεται πολύ φθινιάρικη η οθόνη με το πλαίσιο...

Dark Grey ftw :)

Link to comment
Share on other sites

nΝα ρωτήσω η Kenzo rom είναι official σωστά

θέλω να περάσω άλλη oficial μπορώ να την περάσω με update από το κιν? ή με mi flash?

 

γνωρίζει κάποιος?

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω το κίνητο ένα μήνα τώρα. δεν βρίσκω ρύθμιση πουθενά για να αλλάξω τα megapixel από την κάμερα μήπως ξέρει κανείς από που ρυθμίζουν
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ. Από ROM τη latest global κατεβάζω ή κάποια άλλη; Ποια είναι η δοκιμασμένα καλύτερη αυτή τη στιγμή;

Και να την κατεβάσεις δεν θα στην περάσει το πρόγραμμα θα συνδεθει στο σερβερ τους και θα σου δώσει να επιλέξεις μια official rom κινέζικη,αυτην θα περασεις ,μετα μέσα απο αυτην θα μπορεις μεσω update του κινητου μια dev για να μπορείς να ξεκλειδώσεις αργότερα μονο με dev το ξεκλειδώνεις αμεσως,μπορείς να μείνεις και με την official rom θα έχει αναβαθμησεις κανονικά,όπως και η dev θα παιρνει κανονικά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

γνωρίζει κάποιος?

Βασικα εδω που μπήκες γνωρίζουν αρκετοί αυτο που ρωτας αλλα δεν γράφεις ποια rom εχεις τωρα και τι θες να κάνεις,γραψε ποιο αναλυτικά τι θες ,αλλιώς μην περιμένεις με γενικοτητες απάντηση και δεν υπάρχει Kenzo rom,το κινητό λέγετε απλά έτσι το ονόμασαν Kenzo.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

.

 

Βασικα εδω που μπήκες γνωρίζουν αρκετοί αυτο που ρωτας αλλα δεν γράφεις ποια rom εχεις τωρα και τι θες να κάνεις,γραψε ποιο αναλυτικά τι θες ,αλλιώς μην περιμένεις με γενικοτητες απάντηση και δεν υπάρχει Kenzo rom,το κινητό λέγετε απλά έτσι το ονόμασαν Kenzo.:ninja::ninja:

 

β) Global Stable (V7.1.8.0) : Download Here (Αυτή η ρομ δεν έχει καθόλου κινέζικες εφαρμογές μέσα, έχει προεγκατεστημένα τα Google Services, Play Store κλπ και δεν μπορείς να ξεκλειδώσεις τον Bootloader) από miui GR forum

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω το κίνητο ένα μήνα τώρα. δεν βρίσκω ρύθμιση πουθενά για να αλλάξω τα megapixel από την κάμερα μήπως ξέρει κανείς από που ρυθμίζουν

 

οταν εισαι στη καμερα πατα παρατεταμενα το αριστερο On-screen button και ποιοτητα εικονας. Φανταζομαι αυτό ειναι. :lost:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχει ο αδερφος μου το κινητο αυτο. το εχουμε ξεκλειδωσει εχει ελληνικη dev ρομ πανω. για να περασω την τελευταια την gtv-6.9.9 γινεται με dirty flash απο twr ή απο τον updater της ρομ?
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά πώς την παλεύεται με το μαύρο πλαίσιο της οθόνης στα Gold και Silver; Νομίζω πως φαίνεται πολύ φθινιάρικη η οθόνη με το πλαίσιο...

Dark Grey ftw :)

 

ειναι !!! αλλωστε κοστιζαν λιγοτερα από το dark grey!!! από 10 ως 20 $ αναλογα την περίοδο. :lol:

Link to comment
Share on other sites

καλημερα εχει ο αδερφος μου το κινητο αυτο. το εχουμε ξεκλειδωσει εχει ελληνικη dev ρομ πανω. για να περασω την τελευταια την gtv-6.9.9 γινεται με dirty flash απο twr ή απο τον updater της ρομ?

 

Όλα γίνονται αλλά υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει σωστά..

Επίσης με το που βάλεις την 6 αρα εκτός ότι θα κλειδώσει θα σε αναγκάσει να κάνεις και format data στο twrp...

Γι αυτό ή πρέπει να έχεις ένα βαρβάτο backup ή να ξεπεράσεις το κλείδωμα του twrp.

Με λίγα λόγια ή κάθεται όπως είναι ή ας προετοιμαστεί για σπαζοκεφαλιά..:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όλα γίνονται αλλά υπάρχει περίπτωση να μην δουλεύει σωστά..

Επίσης με το που βάλεις την 6 αρα εκτός ότι θα κλειδώσει θα σε αναγκάσει να κάνεις και format data στο twrp...

Γι αυτό ή πρέπει να έχεις ένα βαρβάτο backup ή να ξεπεράσεις το κλείδωμα του twrp.

Με λίγα λόγια ή κάθεται όπως είναι ή ας προετοιμαστεί για σπαζοκεφαλιά..:wacko:

 

φιλε εσυ που ξερεις σχεδον τα παντα για το κινητο και τις ΡΟΜ μπορεις να μου απαντησεις σε μια ερωτηση που δεν εχει απαντηθει απο κανεναν εδω και καιρο?

Οταν εχω ακουστικα και το κινητο στη τσεπη, κανενας δε με ακουει, ενω εγω τους ακουω κανονικα. Οταν το βγαζω απ τη τσεπη ολα καλα, εχω δοκιμασει να ενεργοποιησω και απενεργοποιησω τοσο την προληψη ατυχων κλησεων, οσο και το smartcover, αλλα τιποτα. Εχεις καμια αλλη ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...