Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας kongeo1994 και geoanto555! Παρόλο που δεν πολυκατάλαβα τους περισσότερους τεχνικούς όρους! :P

Αν κατάλαβα καλά... Είναι πιο ελαφριά του gkalen επειδή λείπουν οι περισσότερες άχρηστες εφαρμογές!

 

Αν και έχει προσθέσει κάποια.. είναι όντως πιο ελαφριά..

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μετα απο καθαρη εγκατασταση της νεας ΡΟΜ dev 6.9.15 και βαζοντας το adaway μου λεει οτι η ΡΟΜ δεν ειναι rooted... τι ακριβως συμαβαινει? Η ΡΟΜ εχει προεγκατεστημενο το superSU.

 

Ειχα και εγω το ιδιο θεμα.

Απεγκατασταση και ξανα περασμα της εφαρμογης και ολα ΟΚ :happy:

 

Εβαλα 6.9.15 και κανενα θεμα, it's preeetty good !

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. φανταζομαι οτι αυτο που θα ρωτησω εχει ξανα απαντηθει αλλα πλεον ειμαι και εγς κατοχος της συσκευης!!! μολισ κανω ota update σε 6.1.21 αλλα θελω οπωσδηποτε miui 8. τι κανουμε???

 

ξερω ειναι γενικο αυτο που ρωταω αλλα ειμαι εντελως καινουριος σε ολα αυτα... ειχα hauwei.πιο απλα μου φαινονταν εκει. αλλα το μενου του κινητου μου μοιαζει μαγικο πραγματικα..

Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια. φανταζομαι οτι αυτο που θα ρωτησω εχει ξανα απαντηθει αλλα πλεον ειμαι και εγς κατοχος της συσκευης!!! μολισ κανω ota update σε 6.1.21 αλλα

 

Ξαναδες την ρομ.....

Βάλε ένα screenshot καλυτερα.

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.... δυστυχως απο το μαγαζι που το πηρα εκαναν λαθος και μου εδωσαν το redmi note 3... χωρις pro... οποτε ειμαι σε διαδικασια επιστροφης και τα λοιπα....
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

με κλειδωμένο bootloader και gloabal μπορώ να φλασάρω ελληνική miui ?

 

Όχι δε μπορείς. Μπορείς μόνο να περάσεις global developer όπου περιλαμβάνει την Ελληνική γλώσσα.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.... δυστυχως απο το μαγαζι που το πηρα εκαναν λαθος και μου εδωσαν το redmi note 3... χωρις pro... οποτε ειμαι σε διαδικασια επιστροφης και τα λοιπα....

 

εισαι σιγουρος για αυτο; γιατι το pro δεν ειναι επισημη ονομασια ουτε φαινεται στις ρυθμισεις

Link to comment
Share on other sites

μαλιστα.... δυστυχως απο το μαγαζι που το πηρα εκαναν λαθος και μου εδωσαν το redmi note 3... χωρις pro... οποτε ειμαι σε διαδικασια επιστροφης και τα λοιπα....

 

δεν γραφει πουθενα το προ στις ρυθμισεις...

 

δες στον επεξεργαστη αμα λεει: hexa core max 1.8ghz εχεις το προ

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160921/b79b7506ce7d47cde18937fcecb30aa4.jpg

Με 5 ώρες οθόνη.. :) χωρίς greenify ή καμία τέτοια εφαρμογή

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δε μπορείς. Μπορείς μόνο να περάσεις global developer όπου περιλαμβάνει την Ελληνική γλώσσα.

 

Μπορείς να μου δώσεις Link?βασικά πέρασα μία Kenzo νόμιζα ότι έχει ελληνικα αλλα΄δεν έχει

σευχαριστώ.

όποια πιστευεις εσύ ότι είναι καλή ρομ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου δώσεις Link?βασικά πέρασα μία Kenzo νόμιζα ότι έχει ελληνικα αλλα΄δεν έχει

σευχαριστώ.

όποια πιστευεις εσύ ότι είναι καλή ρομ.

 

http://en.miui.com/download-301.html#438 Προσωπικά φοράω την 6.9.15. Είναι ή official global developer. Προσωπικά δεν έχω κάποιο παράπονο από αυτή. Φυσικά εάν ξεκλειδώσεις το bootloader θα έχεις πολύ μεγαλύτερη γκάμα rom για να επιλέξεις.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

Πήρα dev official rom εκανα ota update στην τελευταια 6.9.15 ολα ωραια ολα ομορφα

αλλα τα preinstalled G-apps δε τα θελω. Πως μπορω να το κανω root και με τι προγραμμα να τις αφαιρεσω ;

Link to comment
Share on other sites

ναι δυστυχως εγραφε στα 2 ο επεξαργαστης οκταπυρηνος. εβαλα cpuz. και δεν το βρισκω διαθεσιμο δυστυχως καπου..καπου αξιοπιστα...
Περπατάμε παράλληλα...και όλα θα γίνουν κατάλληλα (?) για να σμίξουμε πάλι...Μέχρι τότε θα.... έχω εναν πόλεμο ανοιχτό....ΜΕ ΤΟΝ ΙΔΙΟ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΑΥΤΟ...
Link to comment
Share on other sites

Το χα αναφερει ξανα πριν καμποσες σελιδες...

Πέρασα την 6.9.9 official global dev (οχι ελληνικη) με miflash, απο 6.8.18 official dev, με officially ξεκλειδωτο bootloader.

Απο μπαταρια μια χαρα:) , αλλα το ιντερνετ ειναι προβληματικο:mad:, κυριως οταν μεσω μιας εφαρμογης (πχ fb ή twitter) πας ν ανοίξεις link σε καποια αλλη( πχ chrome, youtube). Εκει θέλει υπομονη. Μεγάλη Υπομονη!:mad::mad::mad:

Εν τω μεταξύ δεν αναφερα οτι αυτο συμβαινει μόνο στο wifi. To 4G (cosmote) πάει "μαλλιά"...

στο speedtest πιανει 12,8 Μbps που είναι κ η ταχυτητα μου, το download απο τον updater της 6,9,15 το κανε παρα πολυ γρηγορα, αλλα μετα απο 6-7 προσπαθειες που δεν επιανε δικτυο!

Μετά την αναβάθμιση στη τελευταία dev, περιμενα, αλλα ΔΕ λυθηκε το προβλημα... :mad::mad::mad:

 

Επισης σε σχέση με το προηγούμενο μου Huawei Honor 3C, στα ίδια σημεία δεν πιανει καθολου δικτυα, που το παλιο επιανε 1-2 γραμμες!!! Αν είχε θεμα το wifi , δε θα εκανε μεγαλο σκορ στο speed test ουτε θα κατεβαζε αρχεία γρηγορα, όπως τωρα! Τι κανάλια εχω αλλάξει σε ρουτερ σε σπιτι κ δουλεια, τι κεραιες με Pringles, οτι περνα από το χέρι μου εχω κανει. Και το 4G πάει μαμιώντα... Εχω απογοητευτει πολύ με το κινητο...

 

Προτάσεις δεκτές... Ευχαριστώ...

Link to comment
Share on other sites

Το χα αναφερει ξανα πριν καμποσες σελιδες...

Πέρασα την 6.9.9 official global dev (οχι ελληνικη) με miflash, απο 6.8.18 official dev, με officially ξεκλειδωτο bootloader.

Απο μπαταρια μια χαρα:) , αλλα το ιντερνετ ειναι προβληματικο:mad:, κυριως οταν μεσω μιας εφαρμογης (πχ fb ή twitter) πας ν ανοίξεις link σε καποια αλλη( πχ chrome, youtube). Εκει θέλει υπομονη. Μεγάλη Υπομονη!:mad::mad::mad:

Εν τω μεταξύ δεν αναφερα οτι αυτο συμβαινει μόνο στο wifi. To 4G () πάει "μαλλιά"...

στο speedtest πιανει 12,8 Μbps που είναι κ η ταχυτητα μου, το download απο τον updater της 6,9,15 το κανε παρα πολυ γρηγορα, αλλα μετα απο 6-7 προσπαθειες που δεν επιανε δικτυο!

Μετά την αναβάθμιση στη τελευταία dev, περιμενα, αλλα ΔΕ λυθηκε το προβλημα... :mad::mad::mad:

 

Επισης σε σχέση με το προηγούμενο μου Huawei Honor 3C, στα ίδια σημεία δεν πιανει καθολου δικτυα, που το παλιο επιανε 1-2 γραμμες!!! Αν είχε θεμα το wifi , δε θα εκανε μεγαλο σκορ στο speed test ουτε θα κατεβαζε αρχεία γρηγορα, όπως τωρα! Τι κανάλια εχω αλλάξει σε ρουτερ σε σπιτι κ δουλεια, τι κεραιες με Pringles, οτι περνα από το χέρι μου εχω κανει. Και το 4G πάει μαμιώντα... Εχω απογοητευτει πολύ με το κινητο...

 

Προτάσεις δεκτές... Ευχαριστώ...

Εμείς γιατί δεν έχουμε ολα αυτά τα προβλήματα που γραφεις και το 4G πηγαίνει σφαίρα,προφανώς εχεις καποιο πρόβλημα στο δικτιο σου ,με το ρουτερ σου και το παροχο ίσως σου η κατι κατι αλλο παίζει,αν είχαμε ολα αυτα που γράφεις εγω θα το ειχα ξεκάνει εδω και καιρό το κινητό,μπες μεσα στα δίκτυα στην sim και άλλαξε τα και κανε δόκιμες, όταν λες 2 γραμμές δεν εχει σχεδον καθόλου σήμα,δεν φταίει το κινητο γιαυτό όμως.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

 

παρτο χρυσο εγω το εχω ασπρο κ το εχω σκυλομετανιωσει

Link to comment
Share on other sites

Εμείς γιατί δεν έχουμε ολα αυτά τα προβλήματα που γραφεις και το 4G πηγαίνει σφαίρα,προφανώς εχεις καποιο πρόβλημα στο δικτιο σου ,με το ρουτερ σου και το παροχο ίσως σου η κατι κατι αλλο παίζει,αν είχαμε ολα αυτα που γράφεις εγω θα το ειχα ξεκάνει εδω και καιρό το κινητό,μπες μεσα στα δίκτυα στην sim και άλλαξε τα και κανε δόκιμες, όταν λες 2 γραμμές δεν εχει σχεδον καθόλου σήμα,δεν φταίει το κινητο γιαυτό όμως.:cool::cool:

 

μου φαινεται οτι διαβασες βιαστικα τι εγραψα. μονο το wifi έχει θέμα και σε 3 διαφορετικα ρουτερ στα οποια εχω παιξει και στα τρια με τα καναλια. δεν εχω θεμα με τη σιμ. και οταν ειπα 1-2 γραμμες σημα, εννοουσα του wifi το σημα οχι των 3g,4g... το σημα wifi του honor ειχε 1-2 γραμμες και τοy κενζο τίποτα! Προβλημα με wifi περιγραφω οχι με δικτυο κινητής!

Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

 

εχω το χρυσο και είναι φοβερο. είναι καπως ματ... δε γυαλιζει... ειναι πολυ ωραιο... οτι με κραζουν οι φιλοι μου, με κραζουνε, αλλα το χω ήδη πάρει σε 3 γνωστους που το δαν σε μενα!

Link to comment
Share on other sites

μου φαινεται οτι διαβασες βιαστικα τι εγραψα. μονο το wifi έχει θέμα και σε 3 διαφορετικα ρουτερ στα οποια εχω παιξει και στα τρια με τα καναλια. δεν εχω θεμα με τη σιμ. και οταν ειπα 1-2 γραμμες σημα, εννοουσα του wifi το σημα οχι των 3g,4g... το σημα wifi του honor ειχε 1-2 γραμμες και τοy κενζο τίποτα! Προβλημα με wifi περιγραφω οχι με δικτυο κινητής!

Η γνώμη μου λοιπόν ειναι η εξης και η πρόταση μου,βρες κάποιο αλλο και δοκίμασε αν εχει και αυτο το ιδιο πρόβλημα τοτε ναι υπάρχει πρόβλημα,αν οχι μπορεί να φταίει η κεραία για το ασύρματο,νομιζω κάποιο αλλο εύκολα θα βρεις εκει στην περιοχή σου να το δοκιμάσετε ,μπορεί να εχει κάποιο πρόβλημα και σου εμφανίζει ολα αυτα που γράφεις,γενικα πάντως το ασύρματο σε πολυ μεγαλη απόσταση απο το ρουτερ δεν ειναι πολύ καλο σε σχέση με αρκετά αλλα κινητά που πέρασαν απο τα χέρια μου,τώρα μιλάμε απο 15 με 20 μέτρα μακριά.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τα φώτα σας παρακαλώ :) Είμαι έτοιμος να πατήσω το κουμπί αγοράς από Geekbuying. Σκαλώνω ...στο χρώμα! Το χρυσό (πιο φθηνό απ' όλα) είναι πολύ χτυπητό, Φλωρινιώτης ας πούμε; Ή είναι ελαφρύ; Πιο θεωρείτε εσείς πιο ωραίο χρώμα; Ευχαριστώ προκαταβολικά όσους απαντήσουν.

 

παρτο χρυσο εγω το εχω ασπρο κ το εχω σκυλομετανιωσει

 

δεν εχω δει ακομα το χρυσο απο κοντα αλλα μεταξυ ασπρου και μαυρου κερδιζει το μαυρο με διαφορα

 

το χρυσο λενε οτι ειναι σαμπανιζε και πιο διακριτικο απο οτι φαινεται

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...