Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Στο 23% ειναι. Εγω δεν μπορω να σου πω ποσες ωρες μου βγαζει καθως κανες πολλες μικρες φορτισεις και δεν εχω ακριβη εικονα. Απλα στη χρηση του κινητου και στο idle τα βραδια δεν εχω παρατηρησει καποια διαφορά σε σύγκριση με το 7.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα.. σήμερα για πολύ κακή μου τύχη μου έφυγε το redmi note 2 απο τσέπη πάνω στο μηχανάκι και το πήρα χαμπάρι μετα απο 6-7 χιλιόμετρα. Να αναφέρω κιολας οτι εβρεχε εντονα.. οποτε και να μη μου το εκλεψαν θα καταστραφηκε απο το νερο. Το κινητο λεει οτι ειναι απενεργοποιημενο αλλα δε αποκλειω το ενδεχομενο με το πεσιμο να εφυγε το καπακι και η μπαταρια και να ειναι καπου ακομα εκει εξω αν και περασαν 3-4 ωρες απο τοτε οποτε ολο και καποιος περαστικος θα το σηκωσε.

 

Τελος παντων στο θεμα μας. Λεω να αγορασω τωρα το Redmi Note 3 PRO αλλα απο Κινα μεριά λογω πολυ χαμηλοτερης τιμης ας αργήσει δε

με απασχολεί. Απο ποιο κινεζομαγαζο να το παρω και με πια rom ετσι ωστε οταν ερθει να ειναι ετοιμο για flash ελληνικης ;

 

Βλεπω το geekbuying σου δινει επιλογης rom.. dev official, english chinese, multi κλπ κλπ κλπ.

 

Thanks in advance :shifty:

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα μπορείς να δώσεις link?για την ρομ που περιγράφεις? :D

 

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6107-Stable-V8-0-1-0-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/#description

Redesigning the web! www.slumdog.gr
Link to comment
Share on other sites

Τα ελληνικά δεν είναι στο 100% της rom. Ωστόσο είναι μια απροβλημάτιστη rom με συχνές ΟΤΑ ενημερώσεις. Στα συν ότι είναι η κατάλληλη για εύκολη μετάβαση σε μια ελληνική rom.

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σου. Οπότε να προχωρήσει σε αγορά από vickmall.. Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Αλλες ROM βγαινουν για το Xiaomi Redmi Note 3 PRO και αλλες για το Xiaomi Redmi Note PRO 3 [iNTERNATIONAL] ?

 

Ποιο να παρω απο τα 2. Ποιες οι διαφορές ένα post επεξηγησης ;

Link to comment
Share on other sites

Με global stable rom, τα εχω παιξει με την μπαταρια. Την πρωτη μερα, που το εστηνα, τα πηγε παραπανω απο περιφημα. Εβγαλα περιπου 8 ωρες οθονη, και συνολο πανω απο 24 ωρες.το βραδυ ειχε φαει μολις 1%(με ιδιες εφαρμογες με τωρα). Πλεον(ουτε βδομαδα), βγαζω με το ζορι 5 ωρες, και με ουτε 24 ωρες.οκ το χρησιμοποιω αρκετα αλλα μεγαλη διαφορα. Αυτο που εκανα ειναι οτ εδωσα περμισιονς σε καποιες εφσρμογες για να μου ερχοντε ειδοποιησεις, πχ messenger,gmail,viber κτλ. Αλλα μεγαλη διαφορα.μηπως δεν χρειαζοντουσαν τα περμισιονς αυτα?

 

Στάλθηκε από το CW-Hi8-super μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω από χθες ένα θέμα ενώ το φόρτισα ξεφορτωσε πολύ γρήγορα. Rom 6.8.11 dev. Προσπάθησα να βάλω την 6 αλλά δεν την έκανε install..

 

Ποια 6 πήγες να βάλεις;

Link to comment
Share on other sites

Αλλες ROM βγαινουν για το Xiaomi Redmi Note 3 PRO και αλλες για το Xiaomi Redmi Note PRO 3 [iNTERNATIONAL] ?

 

Ποιο να παρω απο τα 2. Ποιες οι διαφορές ένα post επεξηγησης ;

 

Καλησπερα φιλε. Πλεον μιλαμε για δυο διαφορετικα κινητά redmi note 3 pro.

Το ενα ειναι χωρις την 800αρα μπαντα στο παρον θεμα του φορουμ και το αλλο πιο καινουργιο με την 800αρα μπαντα (internasional version) λιγο μεγαλυτερο σε διαστασεις και το θεμα του μπορεις να το βρεις εδώ. . Αν δεν κανω λαθος το international version δεν πρεπει να εχει ακομη Ελληνική ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα με την μπαταρία γενικά τρίβω τα μάτια μου :p

 

Fingerprint δεν χρησιμοποιώ γενικά..

 

Εγώ την nightly έβαλα.. Δεν νομίζω πως οι snapshots είναι πραγματικά πιο σταθερές..

Έβαλα και radon kernel :) εσύ με της cm είσαι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Ναι είμαι με την CM αλλά δεν έχω μπει από τότε και ποτέ στο recovery menu. Επίσης, για κάποιο λόγο ΔΕΝ μου κλείδωσε ο bootloader.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Επιδόσεις με Ελληνική dev 6.9.9.- 3η φόρτιση-

Δεν μπορώ ν' ανεβάσω screenshot με τπτ, δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος...Πάω Διαχ. Αρχείων/επισύναψη/ κλείσιμο παραθύρου, αλλά δεν βλέπω το αποθήκευση....και όταν γυρνω εδώ που γράφω το μνμ δεν υπάρχουν....

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ ν' ανεβάσω screenshot με τπτ, δεν μπορώ να καταλάβω τι κάνω λάθος...Πάω Διαχ. Αρχείων/επισύναψη/ κλείσιμο παραθύρου, αλλά δεν βλέπω το αποθήκευση....και όταν γυρνω εδώ που γράφω το μνμ δεν υπάρχουν....

 

το upload τερμα δεξια το πατησες μετα την επισυναψη?

Beelink BT1,Pipo M9pro, Meizu Mx3 , Nvidia Shield TV , Xiaomi Redmi Note 3 Pro SE , LeEco Le Max 2
Link to comment
Share on other sites

το upload τερμα δεξια το πατησες μετα την επισυναψη?

Το πάτημα... Μετά τι κάνω? Δεν υπάρχει το αποθήκευση που αναφέρουν στη βοήθεια...

Bαλε μεσω taptalk.οπως στελνεις στο βελάκι

Μάλλον θα το χρησιμοποιήσω..

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από everbuying έχει πάρει κανεις τίποτα? Έχουμε εμπειρίες?

Ναι πολλές φορές, πολύ καλό και αξιόπιστο μαγαζί κατ" εμέ....

 

Στάλθηκε από το IQ1030 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι πολλές φορές, πολύ καλό και αξιόπιστο μαγαζί κατ" εμέ....

 

Στάλθηκε από το IQ1030 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

OK thanks. Έχει βγάλει σε προσφορά το Mi band 2 στα 27 ευρώ και λέω να το χτυπησω

Link to comment
Share on other sites

Επιδόσεις με Ελληνική dev 6.9.9.- 3η φόρτιση-

Δοκιμάζω με το tapatalk...

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/0af5777c16f0e21e889c675108ce5f77.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/cf0b75b2764b2755afa5a836303403cc.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/9d1a5b0d4c707e57e3ca333d8415498b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/1213cfe67893485895b4628c8d8155d7.jpg

 

Στάλθηκε από το IQ1030 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα. εγω θα περιμενω να βγει η νεα ρομ. εντομεταξυ μ εγινε πορτοκαλι ο δειχτης μπαταριας. εχει τυχει σε αλλο μελος? και το κινητο σμρ εκαιγε και τελειωσε γρηγορα η μπαταρια.
Link to comment
Share on other sites

μια χαρα. εγω θα περιμενω να βγει η νεα ρομ. εντομεταξυ μ εγινε πορτοκαλι ο δειχτης μπαταριας. εχει τυχει σε αλλο μελος? και το κινητο σμρ εκαιγε και τελειωσε γρηγορα η μπαταρια.

Προφανώς έχεις ενεργοποιήσει το battery saver...Μπες στις ρυθμισης της μπαταρίας να το δεις...

 

Μετά από δύο μήνες χρήσης και μετάβαση από global stable σε global dev...δεν έχω κανένα παράπονο και κανένα πρόβλημα....

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/943be3cab44233b6145614b89c786a1b.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/8a30919920e34d0d1a84070a5fa2c859.jpg

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/ac60f2bdd81ed144af3fa39808cce192.jpg

 

Επίσης ρε παιδιά...έχω μία απορία...Γιατί τόσο ντόρος και άγχος για μία συχνότητα;;;;

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μια χαρα. εγω θα περιμενω να βγει η νεα ρομ. εντομεταξυ μ εγινε πορτοκαλι ο δειχτης μπαταριας. εχει τυχει σε αλλο μελος? και το κινητο σμρ εκαιγε και τελειωσε γρηγορα η μπαταρια.

Εγινε πορτοκαλι γιατι μπηκε η εξοικονομηση ενεργειας.(οταν πεφτει κατω απο 20℅). Πηγαινε ρυθμισεις,μπαταρια.καπου εκει το εχει

 

Ωστοσο εμενα, κατι δν παει καλα με την μπαταρια μου και δεν ξερω τι. Με κλειστη οθονη καταναλωνει πολυ γρηγορα.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω τη 6.9.15 developer μεσω updater και λεει couldnt verify update..ελεος...εχω την global 8.0.1.0 και παω σε global developer. γιατι το κανει αυτο?
Link to comment
Share on other sites

προσπαθω να περασω τη 6.9.15 developer μεσω updater και λεει couldnt verify update..ελεος...εχω την global 8.0.1.0 και παω σε global developer. γιατι το κανει αυτο?

 

Βάλε πρώτα την τελευταία dev που είναι σε 5.0.1 (δύο εκδόσεις πίσω...) και μετά θα πάρει μόνο του τις επόμενες...Επίσης πρέπει να έχεις wifi και ενεργή σύνδεση στην miui...

Link to comment
Share on other sites

Βάλε πρώτα την τελευταία dev που είναι σε 5.0.1 (δύο εκδόσεις πίσω...) και μετά θα πάρει μόνο του τις επόμενες...Επίσης πρέπει να έχεις wifi και ενεργή σύνδεση στην miui...

 

Η 6.8.18 ηταν σωστα?

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...