Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

στο restore μου

βγάζει το μήνυμα cannot restore system -- mounted read only

Πάνε Mount και βγάλε το tick από το mount system partition read only.

Μετά λογικά θα σου ζητήσει να κάνεις swype για να επιτρέψεις στο twrp να κάνει modify το system.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

ρε παιδια οσοι μπρικαρετε το κινητο σας γιατι δεν το κανετε unbrick μεσω το mi pc suite σε κινεζικη ρομ?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

για πες τι θα σου λειψει και τι σε ενθουσιασε.

Εντάξει βασικά δεν έχω και κάτι καινούργιο να πω, ούτε τίποτα που δεν περίμενα να συναντήσω. Πιο "καθαρή" ρομ. Πρώτα και καλά, τελευταία έκδοση Android (στην cm13 είναι η marshmallow αλλά η 14 είναι ήδη διαθέσιμη, απλά όχι ακόμα αρκετά "σταθερή" και φαντάζομαι μέχρι τέλει Οκτωβρίου θα είναι τέλεια), με ότι κιαν συνεπάγεται για τον καθένα αυτό.

Είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι ένα κλικ πιο γρήγορη από την miui. Ένα παιχνιδάκι έπαιξα καμποση ώρα, μια χαρά πήγαινε. Όλα φυσικά δουλεύουν ρολόι. Η κάμερα, το GPS, το Bluetooth, το wifi κτλ. Από εκεί και πέρα έχει κάποιες ρυθμίσεις πιο κοντά στο γούστο μου. Μαρεσει πολύ να κλειδωνω το κινητό με διπλό πάτημα στην status bar και η καλύτερη λειτουργία του Google στο κινητό με το google Now on tap (Όπως στο screenshot. Τραβήχτηκε όσο έγραφα το ποστ).

Πιο μεγάλο ενδιαφέρον για εμένα θα έχει να δω την μπαταρία.. Αυτό το τεστάρω καλά από αύριο το πρωί.

Όπως είπα και πριν.. Θα πω περισσότερα σε μια δυο μέρες :)

 

Από τα πράγματα που θα μου λείψουν πάντως θα είναι

1. Ο Launcher (δεν περίμενα να το πω αλλά τελικά τον συμπάθησα). Πιο πολύ μαρεσει ο Google αλλά για την αλλαγή δεν ήταν καθόλου άσχημος και του miui σε στυλ ios. (κάποιον custom launcher σίγουρα μπορώ να βάλω αλλά αλλιώς του συστήματος)

2. Ηχογράφηση κλήσεων. Λίγο κριπι αλλά με είχε βολέψει έναν σκασμό φορές :p οδούς και τηλέφωνα σταμάτησα να σημειώνω όταν μου τα λένε και παριστανω πως γραφω :p (όπως και στο πρώτο.. Μπορώ να βάλω εφαρμογή για ηχογράφηση αλλά θα δουλεύει το ίδιο καλά?)

3. Με μεγάλο ερωτηματικό.. Η σταθερότητα της ρομ. Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό στραβό με την cm αλλά η λογική λέει πως σαν την miui δεν θα είναι.. Ελπίζω να βγω λάθος και η cm να συνεχίσει να είναι έτσι γρήγορη και σταθερή όπως δείχνει τώρα.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ακόμα..

Στο γυρισμό προσεχε..

Ακόμα δεν είμαι σίγουρος με τι τρόπο θα γυρίσω :p

Backup πήρα από recovery αλλά δεν τολμώ να το δοκιμάσω απλά για πείραμα.

Απ ότι κατάλαβα για να γυρίσω θέλω miflash... Κάτι που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Αν τελικά θελήσω να γυρίσω κάποια στιγμή ελπίζω να έχω κάποια βοήθεια από εδώ.. Ευτυχώς είστε όλοι προθυμοι και ξεαγχωνεται όλους εμάς που με το που δούμε cmd μας πιάνει πανικός :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/70a5f6b3bde7dbe535c19a16fb80c7eb.jpg

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό είναι μάλλον σε φάση brick. Δεν ανοιγεί και βγάζει μόνο το mi όταν πατάω το power. Σε fastboot μπαίνει. Όλα αυτά διότι δεν περνούσε η τελευταία global stable μου έβγαζε ότι δεν υπάρχει χώρος. Τώρα κατεβάζω μία 7.2.5... κάτι, που υποτίθεται ότι περνάει. Θα μπορέσω να την περάσω από την στιγμή που δεν ανοίγει το κινητό;

Αφού μπαίνει σε fastboot ναι. Δες εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/13290-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CE%BF%CE%B4%CE%B7%CE%B3%CF%8C%CF%82-Unbrick-Flash-Official-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro-Kenzo/

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro μου με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

στο restore μου

βγάζει το μήνυμα cannot restore system -- mounted read only

Μπούταρε κανονικά στο κινητό και πάνε αρχεία/TWRP/από πάνω εμφάνιση κρυφών αρχείων και σβήσε το .twrps

Μετά από αυτό μπες σε twrp και θα σου ζητησει το swipe to allow modification

Link to comment
Share on other sites

 

Όλα καλά τελικά. Ευχαριστώ πολύ. Πέρασε και την 8.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ρωτάω για λογαριασμό φίλου που θέλει να παραγγείλει από vickmall το κινητό. Δίνει επιλογή για μια official dev global rom με OTA update με ελληνικά. Είναι εντάξει η ρομ η έχει θέματα. Δεν θέλει να το σκαλιζει συνέχεια. Αν γνωρίζει κανείς να μου πει. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει βασικά δεν έχω και κάτι καινούργιο να πω, ούτε τίποτα που δεν περίμενα να συναντήσω. Πιο "καθαρή" ρομ. Πρώτα και καλά, τελευταία έκδοση Android (στην cm13 είναι η marshmallow αλλά η 14 είναι ήδη διαθέσιμη, απλά όχι ακόμα αρκετά "σταθερή" και φαντάζομαι μέχρι τέλει Οκτωβρίου θα είναι τέλεια), με ότι κιαν συνεπάγεται για τον καθένα αυτό.

Είναι πολύ νωρίς ακόμα αλλά έχω την εντύπωση ότι είναι ένα κλικ πιο γρήγορη από την miui. Ένα παιχνιδάκι έπαιξα καμποση ώρα, μια χαρά πήγαινε. Όλα φυσικά δουλεύουν ρολόι. Η κάμερα, το GPS, το Bluetooth, το wifi κτλ. Από εκεί και πέρα έχει κάποιες ρυθμίσεις πιο κοντά στο γούστο μου. Μαρεσει πολύ να κλειδωνω το κινητό με διπλό πάτημα στην status bar και η καλύτερη λειτουργία του Google στο κινητό με το google Now on tap (Όπως στο screenshot. Τραβήχτηκε όσο έγραφα το ποστ).

Πιο μεγάλο ενδιαφέρον για εμένα θα έχει να δω την μπαταρία.. Αυτό το τεστάρω καλά από αύριο το πρωί.

Όπως είπα και πριν.. Θα πω περισσότερα σε μια δυο μέρες :)

 

Από τα πράγματα που θα μου λείψουν πάντως θα είναι

1. Ο Launcher (δεν περίμενα να το πω αλλά τελικά τον συμπάθησα). Πιο πολύ μαρεσει ο Google αλλά για την αλλαγή δεν ήταν καθόλου άσχημος και του miui σε στυλ ios. (κάποιον custom launcher σίγουρα μπορώ να βάλω αλλά αλλιώς του συστήματος)

2. Ηχογράφηση κλήσεων. Λίγο κριπι αλλά με είχε βολέψει έναν σκασμό φορές :p οδούς και τηλέφωνα σταμάτησα να σημειώνω όταν μου τα λένε και παριστανω πως γραφω :p (όπως και στο πρώτο.. Μπορώ να βάλω εφαρμογή για ηχογράφηση αλλά θα δουλεύει το ίδιο καλά?)

3. Με μεγάλο ερωτηματικό.. Η σταθερότητα της ρομ. Δεν έχω παρατηρήσει το παραμικρό στραβό με την cm αλλά η λογική λέει πως σαν την miui δεν θα είναι.. Ελπίζω να βγω λάθος και η cm να συνεχίσει να είναι έτσι γρήγορη και σταθερή όπως δείχνει τώρα.

Δεν μπορώ να σκεφτώ κάτι άλλο ακόμα..

 

Ακόμα δεν είμαι σίγουρος με τι τρόπο θα γυρίσω :p

Backup πήρα από recovery αλλά δεν τολμώ να το δοκιμάσω απλά για πείραμα.

Απ ότι κατάλαβα για να γυρίσω θέλω miflash... Κάτι που δεν έχω χρησιμοποιήσει ποτέ.

Αν τελικά θελήσω να γυρίσω κάποια στιγμή ελπίζω να έχω κάποια βοήθεια από εδώ.. Ευτυχώς είστε όλοι προθυμοι και ξεαγχωνεται όλους εμάς που με το που δούμε cmd μας πιάνει πανικός :p

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160919/70a5f6b3bde7dbe535c19a16fb80c7eb.jpg

Με τη μπαταρία να τρίβεις τα μάτια σου. Προσωπικά έχω καλύτερα αποτελέσματα από MIUI, και πλέον το φορτίζω κάθε 2 μέρες και είμαι στο 25-30% όταν το βάζω στην πρίζα. Πίστεψέ με, δε θα φύγεις :)

Δεν έχω βρει κάτι που να μη δουλεύει. Ακόμη και το smart lock παίζει άψογα (τουλάχιστον για σπίτι/γραφείο που το έχω ενεργοποιήσει).

Κάποιες φορές που πάω να ξεκλειδώσω με δακτυλικό τρώει φλασιά και αναβοσβήνει η οθόνη, αλλά λύνεται αν πατήσω το Power για να ανάψει η οθόνη τελικά. Είμαι με την από 20/08 SHANPSHOT και θα πάω στην επόμενη αν και όποτε βγει. Και φυσικά σε Nougat όταν με το καλό βγει stable.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, για root σε official global dev, περναω το twrp cofface και μετα το superuser σωστά? Με το root παιρνω κανονικά ενημερώσεις μετα ή θα εχω πρόβλημα? Θέλει κάποια συγκεκριμένη έκδοση του superuser? Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία να τρίβεις τα μάτια σου. Προσωπικά έχω καλύτερα αποτελέσματα από MIUI, και πλέον το φορτίζω κάθε 2 μέρες και είμαι στο 25-30% όταν το βάζω στην πρίζα. Πίστεψέ με, δε θα φύγεις :)

Δεν έχω βρει κάτι που να μη δουλεύει. Ακόμη και το smart lock παίζει άψογα (τουλάχιστον για σπίτι/γραφείο που το έχω ενεργοποιήσει).

Κάποιες φορές που πάω να ξεκλειδώσω με δακτυλικό τρώει φλασιά και αναβοσβήνει η οθόνη, αλλά λύνεται αν πατήσω το Power για να ανάψει η οθόνη τελικά. Είμαι με την από 20/08 SHANPSHOT και θα πάω στην επόμενη αν και όποτε βγει. Και φυσικά σε Nougat όταν με το καλό βγει stable.

 

Εγώ προχθες πέρασα σε nightly,την 16/09 μια και απο τα λεγόμενα τους είναι το ίδιο σωστή, που όντως ειναι:)

Βέβαια ενα backup επιβάλλεται γιατί δεν ξέρεις τι θα συναντήσεις.

Για N είναι ακόμα πολύ νωρίς και όπως τα λες για αρχή σε snapshot.

Σε νέες αναβαθμίσεις που έκανε η xiaomi με διαφορετικά εξαρτήματα πολλοι έχουν διάφορα θέματα εκεί,ευτυχώς δεν συνάντησα κάτι τέτοιο έως τώρα αρα πιστεύω αν δωθεί η N ούτε παλι θα έχω δυσλειτουργία κάπου. Ελπίζω:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Με τη μπαταρία να τρίβεις τα μάτια σου.

Κάποιες φορές που πάω να ξεκλειδώσω με δακτυλικό τρώει φλασιά και αναβοσβήνει η οθόνη, αλλά λύνεται αν πατήσω το Power για να ανάψει η οθόνη τελικά. Είμαι με την από 20/08 SHANPSHOT και θα πάω στην επόμενη αν και όποτε βγει.

 

Καλα με την μπαταρία γενικά τρίβω τα μάτια μου :p

 

Fingerprint δεν χρησιμοποιώ γενικά..

 

Εγώ την nightly έβαλα.. Δεν νομίζω πως οι snapshots είναι πραγματικά πιο σταθερές..

Έβαλα και radon kernel :) εσύ με της cm είσαι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με την εφαρμογή για SMS. Έχω εγκαταστήσει το Messenger της Google και μόλις το πρωτοάνοιξα με ρώτησε αν θέλω να είναι αυτή η default εφαρμογή διαχείρισης SMS. Είπα ναι, απενεργοποίησα τα πάντα από το System Apps > Messaging ώστε να μη λαμβάνω διπλές ειδοποιήσεις, πιστοποίησα κι από το Default Apps ότι για SMS είναι επιλεγμένο το Google Messenger και όλα καλά (νόμιζα!).

Μου ήρθε προχθές ένα SMS και η μόνη ειδοποίηση ήταν από την Stock εφαρμογή. Φυσικά όταν πάτησα πάνω, άνοιξε από την stock εφαρμογή του τηλεφώνου. Ανοίγω το Google Messenger, απαντάω κι όταν μου έρχεται ξανά απάντηση, έρχεται κανονικά στο Google Messenger. :confused: Μετά ξαναέλαβα SMS, πάλι στη stock. Χθες το βράδυ κάποια στιγμή στο άκυρο έλαβα από Google Messenger.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κοιτάξω; Tι κόμπλα έχει φάει και μια μου έρχονται στο Google Messenger και μια στην stock;

 

Γενικώς δε λαμβάνω πολλά SMS και δεν ξέρω πότε ξεκίνησε αυτό. Δεν έχει αλλάξει κάτι πάντως στο τηλέφωνο ώστε να πω ότι επηρεάστηκε με κάποιον τρόπο.

Είμαι με την Stable 7.5.3.0 (LHOMIDE) και δεν το έχω σκαλίσει καθόλου.

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλα με την μπαταρία γενικά τρίβω τα μάτια μου :p

 

Fingerprint δεν χρησιμοποιώ γενικά..

 

Εγώ την nightly έβαλα.. Δεν νομίζω πως οι snapshots είναι πραγματικά πιο σταθερές..

Έβαλα και radon kernel :) εσύ με της cm είσαι;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Για την την ηχογράφηση κλήσεων που αναφερες χθες παιζει με module απο xposed.

Το CM settings!

Αρα αν κάπου κάπου θες έξτρα καλουδια το xposed επιβάλλεται:cool:

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πριν μερικές μέρες τα παρακατω:

 

Μία βδομάδα σχεδόν με την MIUI 8 GTV stable ερχόμενος από 7.5.1 GTV και εχω να πω μόνο τα καλύτερα!!!

 

1. Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας!! Επιστρεψαμε στις 8+ ώρες οθόνης με ανοιχτά data και wifi, nonstop!

2. Έχω την αίσθηση αρκετά καλύτερης κάμερας αλλά με χαλάει που δεν μπορώ να αλλάξω μπροστά και πίσω κάμερα με swipe

3. Ένα κλικ πιο γρήγορη σε όλα ή ROM!

4. Μου αρέσει που στην μπάρα ειδοποιησεων βγαίνει το πόσες ώρες θέλει για να φορτιστεί πλήρως!

5. Με 2000+ επαφές περασμένες δεν νιώθει το κινητό!

6. Ελαφρώς καλύτερος proximity sensor

 

Υπενθύμιση ότι έκανα update μέσα από τον updater και όχι με TWRP και διαγραφή data ούτε factory reset!!!

 

καλημέρα μπορείς να δώσεις link?για την ρομ που περιγράφεις? :D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει εντοπίσει κανείς πρόβλημα με το μικρόφωνο των ακουστικών? Ότι ακουστικά και αν δοκίμασα δεν δουλεύει το μικρόφωνο τους. Ο ήχος ακούγεται μόνο από το μικρόφωνο του τηλεφώνου (ενώ είναι τοποθετημένα ακουστικά). Rom Official Miui 8 Global Dev 6.9.9

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα.

Έχει εντοπίσει κανείς πρόβλημα με το μικρόφωνο των ακουστικών? Ότι ακουστικά και αν δοκίμασα δεν δουλεύει το μικρόφωνο τους. Ο ήχος ακούγεται μόνο από το μικρόφωνο του τηλεφώνου (ενώ είναι τοποθετημένα ακουστικά). Rom Official Miui 8 Global Dev 6.9.9

 

έχω 2 hands free xiaomi το ενα στα 15euro kai το άλλο στα 7euro σε ενδιαφέρει να τα τεστάρω? με official miui είμαι 8.0.1

 

λειτουργεί το μικρόφωνο και στα 2 handsfree το dev που το βλέπω?

Edited by markosch
τα δοκίμασα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

έχω 2 hands free xiaomi το ενα στα 15euro kai το άλλο στα 7euro σε ενδιαφέρει να τα τεστάρω? με official miui είμαι 8.0.1

 

Καλημέρα. Έχω διάφορα ακουστικά και όλα δουλεύουν. Δοκιμασμένα σε Redmi Note 3 Pro με Ελληνική rom GTV 7.5.2.0 δουλεύει κανονικά το μικρόφωνο τους. Σε άλλο Redmi Note 3 Pro με Global Dev 6.9.9 δεν δουλεύει σε κανένα ακουστικό το μικρόφωνο και ενώ είναι τοποθετημένα δουλεύει το μικρόφωνο της συσκευής. Άρα κάτι πρέπει να παίζει με την rom ή τις ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Ρωτάω για λογαριασμό φίλου που θέλει να παραγγείλει από vickmall το κινητό. Δίνει επιλογή για μια official dev global rom με OTA update με ελληνικά. Είναι εντάξει η ρομ η έχει θέματα. Δεν θέλει να το σκαλιζει συνέχεια. Αν γνωρίζει κανείς να μου πει. Ευχαριστώ!

 

Κάνεις βρε παιδιά?

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις βρε παιδιά?

 

Τα ελληνικά δεν είναι στο 100% της rom. Ωστόσο είναι μια απροβλημάτιστη rom με συχνές ΟΤΑ ενημερώσεις. Στα συν ότι είναι η κατάλληλη για εύκολη μετάβαση σε μια ελληνική rom.

Link to comment
Share on other sites

Έγραψα πριν μερικές μέρες τα παρακατω:

 

Μία βδομάδα σχεδόν με την MIUI 8 GTV stable ερχόμενος από 7.5.1 GTV και εχω να πω μόνο τα καλύτερα!!!

 

1. Πολύ καλύτερη διαχείριση μπαταρίας!! Επιστρεψαμε στις 8+ ώρες οθόνης με ανοιχτά data και wifi, nonstop!

[...]

Υπενθύμιση ότι έκανα update μέσα από τον updater και όχι με TWRP και διαγραφή data ούτε factory reset!!!

 

Πώς στο καλο συμβαίνει αυτό; Με την ίδια ρομ ούτε 5 ωρες δεν βγάζω! Πώς εξηγείται αυτό; Επίσης για τον φιλο που είπε για καμμένο pixel, εμένα έχει σημαδι η οθονη κάτω χαμηλά, που φαινεται άσπρο όταν εχω μαυρο φόντο. Και ειναι αρκετης έκτασης, οχι σαν pixel. Από vickmall επίσης. Κρίμα.

 

Στα περι ρομ: Πώς εξηγείται η ίδια ρομ να τα πάει τόσο χάλια στο δικό μου; Τί αλλο μπορεί να παίζει. Έκανα φορματ εννοείται, πάλι τα ίδια.

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπίζω ένα θεματάκι με την εφαρμογή για SMS. Έχω εγκαταστήσει το Messenger της Google και μόλις το πρωτοάνοιξα με ρώτησε αν θέλω να είναι αυτή η default εφαρμογή διαχείρισης SMS. Είπα ναι, απενεργοποίησα τα πάντα από το System Apps > Messaging ώστε να μη λαμβάνω διπλές ειδοποιήσεις, πιστοποίησα κι από το Default Apps ότι για SMS είναι επιλεγμένο το Google Messenger και όλα καλά (νόμιζα!).

Μου ήρθε προχθές ένα SMS και η μόνη ειδοποίηση ήταν από την Stock εφαρμογή. Φυσικά όταν πάτησα πάνω, άνοιξε από την stock εφαρμογή του τηλεφώνου. Ανοίγω το Google Messenger, απαντάω κι όταν μου έρχεται ξανά απάντηση, έρχεται κανονικά στο Google Messenger. :confused: Μετά ξαναέλαβα SMS, πάλι στη stock. Χθες το βράδυ κάποια στιγμή στο άκυρο έλαβα από Google Messenger.

 

Υπάρχει κάτι άλλο που θα μπορούσα να κοιτάξω; Tι κόμπλα έχει φάει και μια μου έρχονται στο Google Messenger και μια στην stock;

 

Γενικώς δε λαμβάνω πολλά SMS και δεν ξέρω πότε ξεκίνησε αυτό. Δεν έχει αλλάξει κάτι πάντως στο τηλέφωνο ώστε να πω ότι επηρεάστηκε με κάποιον τρόπο.

Είμαι με την Stable 7.5.3.0 (LHOMIDE) και δεν το έχω σκαλίσει καθόλου.

 

Ευχαριστώ.

 

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα παλιότερα. Συνήθιζε το κινητό να επαναφέρει ως default επιλογή τη δική του επιλογή. Δεν έχω να σου πω λύση. Απλά είχα δοκιμάσει google messenger, textra και handcent. Το google Μου έκανε αυτά που λες εσύ, με το textra είχα φτάσει σε σημείο να μη μπορώ να στείλω μήνυμα με καμία εφαρμογή και το έσβησα και με το handcent πλέον είμαι ήσυχος. Δεν ξέρω αν είναι η εφαρμογή ή το ότι αναβαθμίστηκα σε miui 8 αλλά πλέον δεν έχω τέτοια θέματα

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ είχα το ίδιο πρόβλημα παλιότερα. Συνήθιζε το κινητό να επαναφέρει ως default επιλογή τη δική του επιλογή. Δεν έχω να σου πω λύση. Απλά είχα δοκιμάσει google messenger, textra και handcent. Το google Μου έκανε αυτά που λες εσύ, με το textra είχα φτάσει σε σημείο να μη μπορώ να στείλω μήνυμα με καμία εφαρμογή και το έσβησα και με το handcent πλέον είμαι ήσυχος. Δεν ξέρω αν είναι η εφαρμογή ή το ότι αναβαθμίστηκα σε miui 8 αλλά πλέον δεν έχω τέτοια θέματα

 

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το κουφό είναι ότι στα default ακόμα το G Messenger παραμένει, άλλο που το αγνοεί και κάνει τα δικά του. Για την 8 με προβληματίζει το θέμα της μπαταρίας που διαβάζω ότι δεν τα πάει και τόσο καλά. Γι' αυτό και δεν έχω κάνει ακόμα το Update.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Το κουφό είναι ότι στα default ακόμα το G Messenger παραμένει, άλλο που το αγνοεί και κάνει τα δικά του. Για την 8 με προβληματίζει το θέμα της μπαταρίας που διαβάζω ότι δεν τα πάει και τόσο καλά. Γι' αυτό και δεν έχω κάνει ακόμα το Update.

 

Προσωπικά με global stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) δεν έχω κανένα θέμα με μπαταρία

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά με global stable 8.0.1.0 (LHOMIDG) δεν έχω κανένα θέμα με μπαταρία

To android system σε τι ποσοστο σου δουλευει; Βλέπω από 23 έως 28%! Και οθονη βγαζω max 5 ωρες με απλη χρήση, data on, μονοκαρτο 3g. Και μιλάω για την ίδια ακριβώς ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω από χθες ένα θέμα ενώ το φόρτισα ξεφορτωσε πολύ γρήγορα. Rom 6.8.11 dev. Προσπάθησα να βάλω την 6 αλλά δεν την έκανε install..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...