Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάναμε καλή δουλεια... Τώρα ή κατεβάζεις και τις 2 ρομ που υπάρχουν και τις βάζεις με τις οδηγίες ή κατεβάζεις την τελευταία και σου λέω τι να κάνεις..

 

Δηλαδη ποιο ευκολος τροπος ή παλι θα εχουμε ..........:(

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δηλαδη ποιο ευκολος τροπος ή παλι θα εχουμε ..........:(

 

Όποιος δεν το πολυ έχει ας περιμένει την επόμενη ρομ...

Link to comment
Share on other sites

===============================================================

Παιδιά για την rom έκανα έναν οδηγό για να μην σκάτε με το τι έρχεται. Δεν χρειάζονται Drivers και καμία ουσιαστική προετοιμασία.

 

Εγκατάσταση official Global stable/dev μέσω fastboot

 

Επιλέγουμε να κατεβάσουμε την τελευταία kenzo έκδοση του κινητού μας από εδώ http://en.miui.com/a-234.html και αποσυμπιέζουμε.

Κατεβάζουμε την beta έκδοση του mi tools από εδώ http://en.miui.com/f...Nzk=&mobile=2(ηbeta έκδοση λειτουργεί καλύτερα όταν δεν έχουμε τα απαραίτητα drivers, προσωπικά αυτή χρησιμοποιώ)Αν σε κάποιον δεν λειτουργεί απλά βάζει την κανονική έκδοση. Και την κάνουμε εγκατάσταση στον C και όχι σε κάποιο υποφάκελο.

Κατεβάζουμε και κάνουμε unzip αυτό το αρχείο http://en.miui.com/f...A5NTk=&mobile=2

 

Διαδικασία εγκατάστασης

 

Κλείνουμε το κινητό

Πατάμε power bottom + vol down ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το λακουδακι που γράφει fastboot

Συνδέουμε το κινητό με το usb

Ανοίγουμε το φάκελο fastboot _edl που κατεβάσουμε και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο edl.cmd, τότε η οθόνη πρέπει να σβήσει και να ανάψει το ledακι κόκκινο

Ανοίγουμε το beta mi flash tools επιλέγουμε την Rom που κατεβασαμε.

Παταμε refresh για να εντοπίσει το mi flash την συσκευή, κάτω χαμηλά clear all/data ( η πρώτη επιλογή)

Πατάμε εγκατάσταση και περιμένουμε 230-260sec, μόλις γράψει success βγάζουμε το usb και πατάμε το power bottom μέχρι να νοιώσουμε μία δόνηση.

Αφήνουμε το κινητό 5-10 λεπτά μέχρι να ανοίξει.

 

Το κινητό είναι πλέον έτοιμο :) Έτσι μπαίνουν όλες οι kenzo rom.

======================================================================

Τα παραπάνω ειναι οδηγός απο το διπλανό φορουμ και μοιάζει πιο εύκολη διαδικασία. την εχει δοκιμασει κανεις;

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με τον αισθητηρα δακτυλικου με την 6.9.9?

Παρα πολλες φορες δεν αναγνωριζει το αποτυμωμα ενω με την προηγουμενη ολα ηταν μια χαρα

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα και την πατεντα και τωρα εχω και 2 sim και καρτα sd 32gb :):):) με λιγη προσοχη γινεται ... αν και χρειαστηκε να φορμαρω την καρτα για να παιξει ενω πριν δουλευε κανονικα ... οποτε buckup πριν για σιγουρια....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Αντιμετωπιζει κανεις προβλημα με τον αισθητηρα δακτυλικου με την 6.9.9?

Παρα πολλες φορες δεν αναγνωριζει το αποτυμωμα ενω με την προηγουμενη ολα ηταν μια χαρα

 

ποια 6,9,9 εχεις;

Link to comment
Share on other sites

Επειδη ειχα ενα προβλημα με μια εφαρμογη το 'voxer walkie talkie', συγκεκριμενα δεν μου εμφανιζε τις ειδοποιησεις και τα μυνηματα γενικα και επειδη βρηκα τι εφταιγε ειπα να το μοιραστω εδω μηπως και βοηθησει σε αλλες εφαρμογες με αναλογο προβλημα. εκτος οτι του εδωσα ολα τα "δικαιωματα" και απο την μπαταρια το εβαλα "χωρις κανενα περιορισμο" ηθελε και το εξης για να δουλεψει: στα δικαιωματα - αυτοματη εναρξη - ηθελε να το "ανοιξεις" και εκει τικαρωντας το. :ninja::ninja:
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά την εφαρμογή plex τη δουλεύει κανείς ? Εμένα δν ανοίγει καν.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1. Το κινητο φορτιζει πολυ γρηγορα. Δεν θα βλαψει την μπαταρια αυτο;

 

2. Το reading mode οταν το παταω δεν αλλαζει τιποτα. Χρειαζεται καποια ρυθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Το σύντομα δεν το πιστεύω.... Σε κανα 2-3 μήνες λέω.///

Ωχ λες ε??? Υπομονη τότε....

Τον ΝΟΥ σου και να πίνεις το ΝΟΥΝΟΥ σου!!!!:ninja:
Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια . Μου αρέσει και δουλεύω την εφαρμογή Quickpic. Πάω να σβήσω φωτογραφία και μου λέει: για να ολοκληρώσετε την ενέργεια αυτή πατήστε στο πάνω δεξί μενού στην επόμενη οθόνη και επιλέξτε ριζικο κατάλογο sd κάρτας για χορήγηση άδειας

Πρόσβασης....

Βέβαια πατάω Οκ και μετά φεύγει και δεν σβήνει την φωτογραφία.

Τι κάνω? Στα δικαιώματα της εφαρμογής τα έχω όλα τσεκαρισμενα. Στην μαμά εφαρμογή σβήνει το αρχείο κανονικά....

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Μια βοήθεια . Μου αρέσει και δουλεύω την εφαρμογή Quickpic. Πάω να σβήσω φωτογραφία και μου λέει: για να ολοκληρώσετε την ενέργεια αυτή πατήστε στο πάνω δεξί μενού στην επόμενη οθόνη και επιλέξτε ριζικο κατάλογο sd κάρτας για χορήγηση άδειας

Πρόσβασης....

Βέβαια πατάω Οκ και μετά φεύγει και δεν σβήνει την φωτογραφία.

Τι κάνω? Στα δικαιώματα της εφαρμογής τα έχω όλα τσεκαρισμενα. Στην μαμά εφαρμογή σβήνει το αρχείο κανονικά....

Ενεργοποιησε απο τις εγαρμογες το Documents.

Σε μενα εκει οφειλοταν παρομοιο προβλημα.

Η συγκεκριμενη εφαρμογη ειναι frozen καθε φορα που ανοιγει η συσκευη.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έβγαλα άκρη. Έπρεπε να πάω στα έγραφα και να ενεργοποιηθεί από εκεί....

 

----- προσθήκη μηνύματος 66 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Απαντησα πριν δω το post σου. Σε ευχαριστώ.... Ήταν όντως εκεί το πρόβλημα

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να γίνεται και system

Εκανα και system wipe πριν περασω την beta ,

αλλα για το update μετα εκανα μονο τα απλα.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου θα μπορέσεις να πεις δύο τρία λόγια για αυτή την Rom; Πιο πολύ θέλω να μάθω επιδόσεις μπαταρίας. Γιατί μέχρι τώρα η ελληνική dev έχει drain με marshmallow.

 

Επίσης δεν θυμάμαι αν είναι η gkalen ή η Cm έκδοση που έχει θέμα με Bluetooth ακουστικά. Το είχε αναφέρει ένας φίλος στις προηγούμενες σελίδες.

 

φιλε μου η ρομ του gkalen ειναι απλα φανταστικη !!ειναι πιο γρηγορη απο την 5.1.1!!το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει χωρις κανενα προβλημα και αλλο ευχαριστω ειναι οτι συστημα android δεν ειναι στα ουράνια οπως ηταν !!τωρα εινα 10% οχι οπως πριν που εβλεπα κατι 35-45%!!

η μπαταρια προς το παρον μου φενεται το ιδιο δεν βλεπω καμια διαφορα(τούμπανο δηλαδη!!) αλλα ακομα δεν εχει κανει πλήρη φορτιση του κινητου!!

ακουστικα Bluetooth δεν εχω φιλε μου οποτε δεν μπορω να σου πω!!

Link to comment
Share on other sites

Εκανα και system wipe πριν περασω την beta ,

αλλα για το update μετα εκανα μονο τα απλα.

 

Σίγουρα κάτι δεν έκατσε καλά...

Σε μένα που έβαλα μόνο την δεύτερη όλα λειτουργούν τέλεια.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου η ρομ του gkalen ειναι απλα φανταστικη !!ειναι πιο γρηγορη απο την 5.1.1!!το δακτυλικό αποτύπωμα δουλεύει χωρις κανενα προβλημα και αλλο ευχαριστω ειναι οτι συστημα android δεν ειναι στα ουράνια οπως ηταν !!τωρα εινα 10% οχι οπως πριν που εβλεπα κατι 35-45%!!

η μπαταρια προς το παρον μου φενεται το ιδιο δεν βλεπω καμια διαφορα(τούμπανο δηλαδη!!) αλλα ακομα δεν εχει κανει πλήρη φορτιση του κινητου!!

ακουστικα Bluetooth δεν εχω φιλε μου οποτε δεν μπορω να σου πω!!

 

Σε τέτοιες περιπτώσεις πρέπει να γίνεται και system

 

Το update το περασες με καθαρη;

 

Παιδιά δοκιμάσατε την νέα version του gkalen ;;;

 

RedmiNote3Pro Kenzo 6.0.1 MiUi8-6.9.9-2

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-9-9/#files

Link to comment
Share on other sites

===============================================================

Παιδιά για την rom έκανα έναν οδηγό για να μην σκάτε με το τι έρχεται. Δεν χρειάζονται Drivers και καμία ουσιαστική προετοιμασία.

 

Εγκατάσταση official Global stable/dev μέσω fastboot

 

Επιλέγουμε να κατεβάσουμε την τελευταία kenzo έκδοση του κινητού μας από εδώ http://en.miui.com/a-234.html και αποσυμπιέζουμε.

Κατεβάζουμε την beta έκδοση του mi tools από εδώ http://en.miui.com/f...Nzk=&mobile=2(ηbeta έκδοση λειτουργεί καλύτερα όταν δεν έχουμε τα απαραίτητα drivers, προσωπικά αυτή χρησιμοποιώ)Αν σε κάποιον δεν λειτουργεί απλά βάζει την κανονική έκδοση. Και την κάνουμε εγκατάσταση στον C και όχι σε κάποιο υποφάκελο.

Κατεβάζουμε και κάνουμε unzip αυτό το αρχείο http://en.miui.com/f...A5NTk=&mobile=2

 

Διαδικασία εγκατάστασης

 

Κλείνουμε το κινητό

Πατάμε power bottom + vol down ταυτόχρονα μέχρι να εμφανιστεί το λακουδακι που γράφει fastboot

Συνδέουμε το κινητό με το usb

Ανοίγουμε το φάκελο fastboot _edl που κατεβάσουμε και κάνουμε διπλό κλικ στο αρχείο edl.cmd, τότε η οθόνη πρέπει να σβήσει και να ανάψει το ledακι κόκκινο

Ανοίγουμε το beta mi flash tools επιλέγουμε την Rom που κατεβασαμε.

Παταμε refresh για να εντοπίσει το mi flash την συσκευή, κάτω χαμηλά clear all/data ( η πρώτη επιλογή)

Πατάμε εγκατάσταση και περιμένουμε 230-260sec, μόλις γράψει success βγάζουμε το usb και πατάμε το power bottom μέχρι να νοιώσουμε μία δόνηση.

Αφήνουμε το κινητό 5-10 λεπτά μέχρι να ανοίξει.

 

Το κινητό είναι πλέον έτοιμο :) Έτσι μπαίνουν όλες οι kenzo rom.

======================================================================

Τα παραπάνω ειναι οδηγός απο το διπλανό φορουμ και μοιάζει πιο εύκολη διαδικασία. την εχει δοκιμασει κανεις;[/Q

 

Αυτόν τον τρόπο τον έχει δοκιμάσει κανείς ,αν όντως ισχύει, καθώς φαίνεται αρκετά πιο εύκολος?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά για την rom έκανα έναν οδηγό για να μην σκάτε με το τι έρχεται. Δεν χρειάζονται Drivers και καμία ουσιαστική

 

Μόνο αν έχεις ξεκλειδώσει bootloader...

Εχει κάποια διαφορά με αυτό???

Καθαρή εγκατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά δοκιμάσατε την νέα version του gkalen ;;;

 

RedmiNote3Pro Kenzo 6.0.1 MiUi8-6.9.9-2

 

https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6126-ROM-MiUi-8-Custom-Rom-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-RedmiNote3-Pro-Kenzo-MiUi8-6-9-9/#files

Εγω :) αυτη φοραω τωρα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...