Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ηρέμησε ρε φίλε. δν σε υποχρέωσε κανε΄ς ν απαντήσεις.. κ ποτε μ απαντησες?μπερδευεσαι..

Ναι εχεις δίκιο στο αλλο παιδί ειχα απαντηση,κανε αυτα που σου έγραψα προηγούμενός και δεν θα έχεις κάποιο πρόβλημα,.:cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα έχω και εγώ μια ερώτηση, επειδή το πήρα μεταχειρισμένο το κινητό ,έχω wind και πιάνει κανονικά 4g σήμα λέτε να είναι ή international έκδοση? Από ότι ξέρω το παιδί πριν είχε cosmote οπότε δεν θα είχε κάνει το mod για 4g.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Η Wind στις μεγάλες πόλεις χρησιμοποιεί και άλλες μπάντες 4g εκτός της 800αρας.

Link to comment
Share on other sites

Χτες είπα να απενεργοποιήσω το 4g (vodafone) μιας και δε χρειάζομαι ταχύτητες ανώτερες του 3g (Η+). Μένω στο κέντρο σχεδόν της αθήνας σε πυκνοκατοικημένη περιοχή και σε πολυκατοικία και εντός σπιτιού το σήμα είναι χαμηλό. Το αποτέλεσμα ήταν μετά από 9 ώρες (ύπνου) τη νύχτα να μην μου πέσει καθόλου η μπαταρία! Από κει που με το 4g μέσα σ ένα βράδυ έχανα 2% τώρα δε μου πεσε ούτε αυτό. Άρα θεωρώ λίγο περιττή την όλη συζήτηση για την 800άρα μπάντα. Ακόμα και στην επαρχία. Οι διαφορές ταχύτητας ανάμεσα σε 3g και 4g είναι σχετικά μικρές και η διαφορά κατανάλωσης μπαταρίας μεγάλη. Είμαι με global stable 8.0.1.0

Συγνώμη αλλά αυτά που λες δεν εχουν καμία σχέση με την πραγματικότητα εκτός του δικού σου κόσμου.

Οπου έχει 4g δεν είναι υποχρεωτικό ότι έχει 3g.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Νομος Χανίων και ίσως και νήσος Κρήτη.

Σε ελαχιστοτατα σημεια ενα κινητό χωρίς 800 θα έχει γρήγορο ίντερνετ και σίγουρα 4g με wind.

Τα πράγματα με voda ειναι καλύτερα εντος πόλης σε σχεση με wind που ουτε στα κεντρικά σημεια δεν δεν δεν δεν.. αν δεν κάνεις τον σημαιοφόρο.

Εκτος πόλης και η voda MONO 800 με εξαίρεση παλιές λιγοστές εγκαταστάσεις

Edited by drdedus
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το κιν με την 800αρα.... και με την international εχει προβληματα....?

 

Όχι,απλα αν δεν εκπέμπει 4g με την 800αρα θα έχει 4g απο αλλη συχνότητα.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη το κιν με την 800αρα.... και με την international εχει προβληματα....?

 

στην ΕΕ, αλλα ΠΟΛΥ συντομα και στυην Ελλαδα, χωρις την 800αρα ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 4G Εκτος Αστικων Κεντρων. ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ

Και μαλιστα στα περιφερειακα κεντρα εκει που τωρα εχει ΜΟΝΟ 2G θα μπει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ 4G στα 800 MHz kαι sxetika ΣΥΝΤΟΜΑ σε 900 και 700 mhz

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

στην ΕΕ, αλλα ΠΟΛΥ συντομα και στυην Ελλαδα, χωρις την 800αρα ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 4G Εκτος Αστικων Κεντρων. ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ

Και μαλιστα στα περιφερειακα κεντρα εκει που τωρα εχει ΜΟΝΟ 2G θα μπει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ 4G στα 800 MHz kαι sxetika ΣΥΝΤΟΜΑ σε 900 και 700 mhz

 

Αναφέρεσαι για αυτό: http://www.eett.gr/opencms/opencms/EETT/Electronic_Communications/Antennas_EMR/health/BaseStationRdt/GRNetworks/

Link to comment
Share on other sites

στην ΕΕ, αλλα ΠΟΛΥ συντομα και στυην Ελλαδα, χωρις την 800αρα ΔΕΝ ΘΑ ΕΧΕΙΣ 4G Εκτος Αστικων Κεντρων. ΤΕΛΕΣΙΔΙΚΟ

Και μαλιστα στα περιφερειακα κεντρα εκει που τωρα εχει ΜΟΝΟ 2G θα μπει ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ 4G στα 800 MHz kαι sxetika ΣΥΝΤΟΜΑ σε 900 και 700 mhz

 

αλλο ρωταω...

 

υπαρχει εκδοση xiaomi redmi note 3 pro με την 800αρα μπαντα,, και φοραει official international...

 

αυτο το κιν τωρα... θα εχει θεματα με αυτην την ρομ?

μπορεις να την αλλαξεις?

Link to comment
Share on other sites

αλλο ρωταω...

 

υπαρχει εκδοση xiaomi redmi note 3 pro με την 800αρα μπαντα,, και φοραει official international...

 

αυτο το κιν τωρα... θα εχει θεματα με αυτην την ρομ?

μπορεις να την αλλαξεις?

Ειναι official rom απο την στιγμη που εχει οτα...

 

Αλλωστε βγαινει κανονικα global rom για αυτη τη συσκευή...οποτε και να εχει θεματα θα την αλλαξεις

Link to comment
Share on other sites

αλλο ρωταω...

 

υπαρχει εκδοση xiaomi redmi note 3 pro με την 800αρα μπαντα,, και φοραει official international...

 

αυτο το κιν τωρα... θα εχει θεματα με αυτην την ρομ?

μπορεις να την αλλαξεις?

 

Είναι επίσημη Ρομ

Global

Θεωρητικά θα αλλάζει κιόλας.....

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετω τη παρεα.Ας υποθεσουμε οτι εχω dev rom,ξεκλειδωτο bl,twrp recovery και φλασαρισμενο supersu.

1)θα παιρνει ota update ή οχι,λογω οτι θα ειναι root και θα χει μη εργοστασιακο recovery;

2)αν παρει ota update o bl κλειδωθει;

3αν παρει ota και ο bl δεν κλειδωθει θα πρεπει να ξαναφλασαρω twrp και supersu για να ειναι root;

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια γιατι το μπρικαρα! ειχα βαλει cm13 και μετα κανω ολα τα wipes βαλω την τελευτεα greek developer την εκανε εγκατασταση αλλα δεν μπουταρει! αναβοσβηνει το miui το λογοτυπο και τιποτα αλλο! μετα σβηνει παλι! recovery δεν μπαινει! μονο fastboot! τι κανω? το διελυσα??!!
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια γιατι το μπρικαρα! ειχα βαλει cm13 και μετα κανω ολα τα wipes βαλω την τελευτεα greek developer την εκανε εγκατασταση αλλα δεν μπουταρει! αναβοσβηνει το miui το λογοτυπο και τιποτα αλλο! μετα σβηνει παλι! recovery δεν μπαινει! μονο fastboot! τι κανω? το διελυσα??!!

Δοκίμασε με mi flash αφού μπαίνει σε fastboot να του βάλεις official

Link to comment
Share on other sites

kenzo_global_images_V8.0.1.0.LHOMIDG_20160805.0000.29_5.1_global_5e65360aff.tgz κατεβαζω αυτη φιλε μου

ο bootloader θα κλειδωθει?

Ειχες ξεκλειδωσει μετα την cm? Γιατι συνηθως κλειδωνει μολις περασεις την cm.

Καο ναο μαλλον θα κλειδώσει αν δεν ειχε κλειδώσει ηδη

Link to comment
Share on other sites

Ειχες ξεκλειδωσει μετα την cm? Γιατι συνηθως κλειδωνει μολις περασεις την cm.

Καο ναο μαλλον θα κλειδώσει αν δεν ειχε κλειδώσει ηδη

 

τιποτα δεν εκανα φιλε....δεν ξερω οτι κλειδωνει με cm!απλα την εκανα install και τιποτα αλλο. μετα βαζω την greek developer μπρικαρε!

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν εκανα φιλε....δεν ξερω οτι κλειδωνει με cm!απλα την εκανα install και τιποτα αλλο. μετα βαζω την greek developer μπρικαρε!

Αμα περασεις cm κλειδωνει.ΠΡΙΝ αλλαξεις ρομ ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ τσεκαρουμε αν κλειδωσε ο bl

Link to comment
Share on other sites

Αμα περασεις cm κλειδωνει.ΠΡΙΝ αλλαξεις ρομ ΠΑΝΤΑ μα ΠΑΝΤΑ τσεκαρουμε αν κλειδωσε ο bl

 

καταλαβα..την εκανα την μαμακια μου...και τωρα δοκιμασα miflash και βγαζει

error failed...remote device is locked cant flash image...

τη κανω τωρα ? το πεταω? και μολις σημερα το πηρα μεταχειρισμενο..

Link to comment
Share on other sites

καταλαβα..την εκανα την μαμακια μου...και τωρα δοκιμασα miflash και βγαζει

error failed...remote device is locked cant flash image...

τη κανω τωρα ? το πεταω? και μολις σημερα το πηρα μεταχειρισμενο..

Δεν το πετας σιγουρα...εχεις ακομα πραγματα να δοκιμασεις απλα πρεπει να περιμενεις τις μεγαλες δυμαμεις να σου πουνε... geoanto555,deni77 εμφανιστειτε

Link to comment
Share on other sites

Δεν το πετας σιγουρα...εχεις ακομα πραγματα να δοκιμασεις απλα πρεπει να περιμενεις τις μεγαλες δυμαμεις να σου πουνε... geoanto555,deni77 εμφανιστειτε

 

καταλαβα!! το χερι του θεου! αχχχχχχχχχχχχχ:cry:

Link to comment
Share on other sites

μην αγχώνεσαι δεν έχει τίποτα το τηλ. απλά θέλει λίγο χρόνο για να το ξεμπρικαρεις, καταρχάς κάνε ένα account και μια αίτηση για unlock εδώ http://en.miui.com/unlock/, και για πιο γρήγορα ρώτα και το παλικάρι από τον οποίο το πήρες μήπως έχει κάνει ήδη την διαδικασία και μπορεί να σου δώσει τα στοιχεία.

 

Ολα τα άλλα βρίσκονται στους οδηγούς στην πρώτη σελίδα αυτου του thread, διάβασε τους και ότι απορία έχεις ρώτα εδώ.

Link to comment
Share on other sites

παιδια εβαλα την τελευτεα cm13 nightly και πεταει το τηλεφωνο....ολα δουλευουν τελεια! ελπιζω να συνεχισει και ετσι!

 

Σου απάντησα και στο μήνυμα...

Για αρχή πας για ξεκλειδωμα όπως είσαι..

Αρκεί να έχεις account ΄μέσα με άδεια..

Αν όχι το βάζεις σε fastboot mode και το γυρίζεις σε edl για φλασάρισμα official rom..

Ενώ είσαι σε fastboot τρέχεις το edl.cmd

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...