Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η αλήθεια είναι πως δεν τα είχα και τα 2 μαζί....

Σε μερικές μέρες παραλαμβάνω ένα .... θα το ψάξω.

 

Τι παραλαμβάνεις Γιώργο; Συσκευή με τον άλλο φακό; Ξέρεις ρε συ κανέναν που να έχει international version και τι φακό φοράει; Περιμένω από Geekbuying ένα γι αυτό.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Κατεβάζεις την ρομ στο κινητο και μπαίνεις στο twrp.

Εκεί μέσα κάνεις τα wipe που θέλεις-πρέπει και μετά install.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι παραλαμβάνεις Γιώργο; Συσκευή με τον άλλο φακό; Ξέρεις ρε συ κανέναν που να έχει international version και τι φακό φοράει; Περιμένω από Geekbuying ένα γι αυτό.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

 

To rn3pro του νήματος...

Περιμένω να δω τις διαφορές που λέει ο΄φίλος πιο πάνω..

Θυμάμαι τα κινητά παραγωγής Μαρτίου και μετά είχαν τον f16

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την ρομ στο κινητο και μπαίνεις στο twrp.

Εκεί μέσα κάνεις τα wipe που θέλεις-πρέπει και μετά install.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

To rn3pro του νήματος...

Περιμένω να δω τις διαφορές που λέει ο΄φίλος πιο πάνω..

Θυμάμαι τα κινητά παραγωγής Μαρτίου και μετά είχαν τον f16

Ναι σωστά. Οι τελευταίες παρτίδες νομίζω πάλι με omida έρχονται. Πήρε κάποιο παιδί Ιούλιο και του ήρθε με Omida.

 

Στάλθηκε από το Thunder Redmi Note 3 Pro με Rom by Gkalen

Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζεις την ρομ στο κινητο και μπαίνεις στο twrp.

Εκεί μέσα κάνεις τα wipe που θέλεις-πρέπει και μετά install.

 

----- προσθήκη μηνύματος 116 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

To rn3pro του νήματος...

Περιμένω να δω τις διαφορές που λέει ο΄φίλος πιο πάνω..

Θυμάμαι τα κινητά παραγωγής Μαρτίου και μετά είχαν τον f16

δεν εχει να κάνει αυτό παρέλαβα τον Ιούλιο δυο κινητά κ ειχαν τον omida και οχι f16

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

δεν εχει να κάνει αυτό παρέλαβα τον Ιούλιο δυο κινητά κ ειχαν τον omida και οχι f16

 

Ξέρεις-είδες ημερομηνία παραγωγής και το λες;

Γιατί τελευταία στέλνουν όλες τις τότε επιστροφές..

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείται κ τις ειδα στο κουτί τις ημερομηνίες ηταν Ιούλιο

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

ναι εννοείται κ τις ειδα στο κουτί τις ημερομηνίες ηταν Ιούλιο

 

Αν ψάξεις το νήμα το ψάχναμε τότε και είχαμε καταλήξει ότι μέχρι τελη μαρτιου ήταν omida.. μετα f16 .

Μπορεί ιούνιο να ξανα γύρισαν omida .

Δεν ξέρω.. θα σου πω σε λίγες μέρες που θα παραλάβω το άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Αν ψάξεις το νήμα το ψάχναμε τότε και είχαμε καταλήξει ότι μέχρι τελη μαρτιου ήταν omida.. μετα f16 .

Μπορεί ιούνιο να ξανα γύρισαν omida .

Δεν ξέρω.. θα σου πω σε λίγες μέρες που θα παραλάβω το άλλο.

την θυμάμαι την συνομιλία φίλε.... εγω πιστεύω είναι λοττο γιαυτο ειναι καλο να το επισημανουμε στην αγορά

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

αλλιως το καταλαβα εγω

 

----- προσθήκη μηνύματος 52 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

περνας την ρομ στην μνημη του κινητου. twrp ,wipe cache και dalvik ,install rom

 

----- προσθήκη μηνύματος 100 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

αμα εχεις εγκριση για ξεκλειδωμα ειναι μιση ωρα διαδικασια.αλλα καλυτερα οfficial , μπορει να σου αρεσει και να μεινεις εκει

Ok καταλαβα. Εκανα παραγγελία την official dev με τα Ελληνικά. Οπως λες μπορεί να μου αρεσει αλλα θέλω να το ψαξω όσο μπορώ που λογικα σημαίνει ότι θα κάνω την αίτηση (μονο κινεζικα εχει το site ή εχει και αγγλικά καπου;) για το ξεκλείδωμα και θα προχωρήσω κανονικά σε custom roμ. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα το update με το mi pc suite ειχα μονο μια επιλογη και αυτην εβαλα . ειναι η MIUI 8 STABLE 8.0.1.0 LHOCNDG

ΠΡΙΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΙΔΑ οτι το κινητο εχει ξεκλειδωτο τον bootloader. τωρα εχει αλλαξει αυτο?

πρεπει να κανω κανενα reset ? wipe η κατι αλλο ?

στο playstore δεν μπαινει και λεει " error retrieving information from server . RH-01 "

 

επισης ειδα διαφορα στην καμερα 1] με ενεργο hdr ποιο μεγαλη καθυστερηση στην ληψη. 2] το βιντεο κανει σκαλωματα [ σαν να εχει πολυ αργη ταχυτητα στο κλειστρο ] και σε δυο βιντεακια με την μπροστινη καμερα ειχα eco στον ηχο .....

 

αυτα...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Ok καταλαβα. Εκανα παραγγελία την official dev με τα Ελληνικά. Οπως λες μπορεί να μου αρεσει αλλα θέλω να το ψαξω όσο μπορώ που λογικα σημαίνει ότι θα κάνω την αίτηση (μονο κινεζικα εχει το site ή εχει και αγγλικά καπου;) για το ξεκλείδωμα και θα προχωρήσω κανονικά σε custom roμ. Ευχαριστώ.

 

http://en.miui.com/unlock/ αγγλικα! το μονο κομματι που εχει κινεζικα ειναι ενα σημειο που βαζεις απλα ενα nickname για το φορουμ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το πήρα τέλος Αυγούστου και ΔΕΝ είναι με omida

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εκανα το update με το mi pc suite ειχα μονο μια επιλογη και αυτην εβαλα . ειναι η MIUI 8 STABLE 8.0.1.0 LHOCNDG

ΠΡΙΝ ΔΟΚΙΜΑΣΩ ΕΙΔΑ οτι το κινητο εχει ξεκλειδωτο τον bootloader. τωρα εχει αλλαξει αυτο?

πρεπει να κανω κανενα reset ? wipe η κατι αλλο ?

στο playstore δεν μπαινει και λεει " error retrieving information from server . RH-01 "

 

επισης ειδα διαφορα στην καμερα 1] με ενεργο hdr ποιο μεγαλη καθυστερηση στην ληψη. 2] το βιντεο κανει σκαλωματα [ σαν να εχει πολυ αργη ταχυτητα στο κλειστρο ] και σε δυο βιντεακια με την μπροστινη καμερα ειχα eco στον ηχο .....

 

αυτα...

 

σου εβαλε την china stable .

τσεκαρε ξανα αμα κλειδωσε ο bootloader

δεν θελει κατι αλλο

η china εχει θεματακια με το πλειστορ , βαλε την official (νομιζω περναει μεσω updater)

για την καμερα δεν ξερω να σου πω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα! Είχα βάλει πριν από περίπου ένα μήνα την εξής ρομ: GTV 6.7.21 Developer... Αν κ δεν ήταν από τότε η πιο πρόσφατη, τελικά την έβαλα μετά από συμβουλή σας ότι ήταν η πιο δοκιμασμένη κ πιο σταθερή από τις υπόλοιπες! Επειδή έλειπα σε διακοπές κ μόλις γύρισα κ δεν έχω διαβάσει το forum από τότε, έχει βγει κάποια καλύτερη από τότε για να κάνω αναβάθμιση; Τι με συμβουλεύετε; Αν δεν κάνω λάθος δεν χάνω κάτι με την αναβάθμιση (φωτογραφίες, εφαρμογές, αποθηκευμένα παιχνίδια κτλ)... Έτσι δεν είναι;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα. Και εμενα δεν με ενθουσιασε η καμερα.την f 16 εχει και δεν βγαζει καλες φωτο.το προηγουμενο idol xplus με 13 mp που εχω το ξεφτυλιζει..αχρωμες.εχω την unofficial εκδοση απο gearbest.

 

Στάλθηκε από το SM-T311 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το παρηγγειλα και εγω από Vicmall με την official dev που έχει και ελληνικά, είναι κάποιος που το δουλεύει με αυτή τη rom, και αν έχει παρατηρήσει προβλήματα γενικά...Βασικό ή άνευ λόγου υπερθέρμανση και ή μπαταρια να μην έχει drain.
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια είναι πως δεν τα είχα και τα 2 μαζί....

Σε μερικές μέρες παραλαμβάνω ένα .... θα το ψάξω.

 

----- προσθήκη μηνύματος 47 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν κάνει μόνη της η Ελληνική αναβάθμιση.. Κάνεις "χειροκίνητα.."

Για να γινει σωστα πρεπει να τα εχεις μαζι και να εχουν την ιδια ρομ. Φαντάζομαι θα το κανεις. Εγω εχω την χαλια καμερα αλλα προβλημα δεν εχω. Και οι φωτογραφιες στο ταξιδακι που πηγα μια χαρα βγηκαν. Όντως οταν την ειχαμε συγκρίνει δεν ειχαν διαφορα και δεν ειναι λόγος να τους βαζουμε ολους να ψαχνουν αν εχουν την ημερα ή την νυχτα. Επισης δεν ξερω ποιο καταστημα θα καθισει να ψαξει ποιο κινητο απο το στοκ της εχει την "καλη" καμερα.Και να το ζητήσει ο πελατης ενα τυχαιο θα παρει. Νομιζω επίσης οτι omida ηταν τα αρχικά τηλ και μετα βγαινουν μονο f16.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα.

Δεν υπάρχει πληκτρολόγιο στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro;

απαιτείται προσθήκη από το play store;

προσπαθούσα να το βρώ σε φίλο μου που το αγόρασε πρόσφατα αλλά δεν κατάφερα.

η επιλογή primary keyboard δεν λειτουργεί.

Δεν γνωρίζω τα κινητά της Xiaomi γι αυτό ρωτώ.

ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

απο που θα κατεβασω την official dev με τα ελληνικα και τις αναβαθμισεις?

 

http://en.miui.com/download-301.html εδω εισαι. για το pro θες την qualcomm

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα στην παρέα! Είχα βάλει πριν από περίπου ένα μήνα την εξής ρομ: GTV 6.7.21 Developer... Αν κ δεν ήταν από τότε η πιο πρόσφατη, τελικά την έβαλα μετά από συμβουλή σας ότι ήταν η πιο δοκιμασμένη κ πιο σταθερή από τις υπόλοιπες! Επειδή έλειπα σε διακοπές κ μόλις γύρισα κ δεν έχω διαβάσει το forum από τότε, έχει βγει κάποια καλύτερη από τότε για να κάνω αναβάθμιση; Τι με συμβουλεύετε; Αν δεν κάνω λάθος δεν χάνω κάτι με την αναβάθμιση (φωτογραφίες, εφαρμογές, αποθηκευμένα παιχνίδια κτλ)... Έτσι δεν είναι;

 

εχουν βγει καινουριοες: https://xiaomi-miui.gr/community/wsif/index.php/Entry/6114-GTV-6-8-18-Xiaomi-Redmi-Note-3-PRO/#files

 

δεν χανεις τιποτα , την βαζεις στην μνημη ,wipe dalvik+cache ,install και δεν εχεις χασει τιποτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 62 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλησπέρα.

Δεν υπάρχει πληκτρολόγιο στο Xiaomi Redmi Note 3 Pro;

απαιτείται προσθήκη από το play store;

προσπαθούσα να το βρώ σε φίλο μου που το αγόρασε πρόσφατα αλλά δεν κατάφερα.

η επιλογή primary keyboard δεν λειτουργεί.

Δεν γνωρίζω τα κινητά της Xiaomi γι αυτό ρωτώ.

ευχαριστώ.

 

τι ρομ εχει;;

 

για δες στις ρυθμισεις στο "γλωσσα & εισαγωγη" (ή αντιστοιχα στα αγγλικα)

Link to comment
Share on other sites

Για να γινει σωστα πρεπει να τα εχεις μαζι και να εχουν την ιδια ρομ. Φαντάζομαι θα το κανεις. Εγω εχω την χαλια καμερα αλλα προβλημα δεν εχω. Και οι φωτογραφιες στο ταξιδακι που πηγα μια χαρα βγηκαν. Όντως οταν την ειχαμε συγκρίνει δεν ειχαν διαφορα και δεν ειναι λόγος να τους βαζουμε ολους να ψαχνουν αν εχουν την ημερα ή την νυχτα. Επισης δεν ξερω ποιο καταστημα θα καθισει να ψαξει ποιο κινητο απο το στοκ της εχει την "καλη" καμερα.Και να το ζητήσει ο πελατης ενα τυχαιο θα παρει. Νομιζω επίσης οτι omida ηταν τα αρχικά τηλ και μετα βγαινουν μονο f16.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κάπως έτσι το σκέφτομαι και γω...

Ας έρθει και θα κάνω σοβαρή δοκιμή...:p

Link to comment
Share on other sites

geekbuying ρεζίλι απαράδεκτο έχει δυο μέρες προσπαθώ να τους εξηγήσω κ να τσεκαρουν την omida version!!!

 

Σοβαρα?

Σιγα μη σας κανουν και oc να δουν αν ανεβαινει ψηλα,αλλιως να σας δοκιμασουν αλλο κομματι...

Ειναι παραλογο αυτο που ζητας και προφανως δε φταιει το μαγαζι.

Σε ολα τα κινητα κατα τη διαρκεια της παραγωγης τους μπορει να αλλαξει ο προμηθευτης για ενα part.

Ναι μπορει να υπαρχουν μικροδιαφορες αλλα να ζηταμε απο το μαγαζι να κοιταξει αυτο το πραγμα και να καθονται να ψαχνουν αυτο που θες,ειναι λιγακι αστειο.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μάλλον κατέληξα, είμαι ανάμεσα στις εξής 2 εκδόσεις:

http://www.vickmall.com/golden-xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

(Official Stable Global Rom(OTA update&No Greek Language))

Και:

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-371731.html

(Official international)

 

Ποια είναι πιο σταθερή? Τα Ελληνικά μενού δεν με ενδιαφέρουν αλλά σίγουρα με ενδιαφέρει να μπορώ να αποθηκεύσω επαφή στα ελληνικά ή να γράψω κάποιο μήνυμα.

Είμαι με cosmote, με ενδιαφέρει η 800αρα μπάντα?

Μπορώ να τους πω κατα την παραγγελία να βάλουν omida camera?

 

Καλησπέρα και πάλι.

Διαβάζω τόση ώρα για τις διάφορες rom και από οτι φαίνεται κάποιοι γνωρίζουν κάτι περισσότερο. Θα μπορούσε κάποιος να απαντήσει στα παραπάνω ερωτήματα?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα από ελληνική dev σε global dev πως πηγαίνω?

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...