Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες ποιο αρχείο περίεχει τους σωστούς drivers; Έχω εγκαταστήσει miphone, έχω κατεβάσει χίλια αρχεία απο το net.. δεν μπορώ να τα βάλω για adb/android device...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Πρέπει να κάνω και root πριν να περάσω το twrp?

Το unlock έχει γίνει.

Και προσπαθώ με αυτόν τον οδηγό

http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

 

 

Αλλά στο βήμα: Create a specific "Boot.img" for the respective ROM version Using Android Image Kitchen

http://en.miui.com/thread-249666-1-1.html

Δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω.

Οχι τα εχεις μπερδέψει λιγο βασικα ξεκινας μετα αφου ξεκλειδωσες με την υπογράφη του φιλου geoanto555 εχει οδηγιες ακριβείς για να περάσεις το twrp,βημα βημα και προσεκτικά καθε βημα αν εχεις απορια εδω ειμαστε.

Δεν θελει ροοτ πρεπει να περάσεις την rom πρωτα μεσω του twrp,μετά το φλασαρεις και το ρουταρις μεσω twrp το SuperSU για να γινεις ροοτ.Βασικα περνα twrp με την υπογραφή του geoanto555 πρωτα :ninja::ninja:

Αυτος ο οδηγος ειναι παλιος και αρκετα δυσκολος απο οτι τον ειδα λιγο,των γνωριζω απο παλιότερα ειναι Μαρτιου τοτε δεν είχαμε dev rom για να ξεκλειδώσουμε,τωρα οπως σου γραφω ειναι πολυ ποιο ευκολα τα πράματα,αστών αυτον τον οδηγο που ειναι και αρκετά δύσκολος.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Οχι τα εχεις μπερδέψει λιγο βασικα ξεκινας μετα αφου ξεκλειδωσες με την υπογράφη του φιλου geoanto555 εχει οδηγιες ακριβείς για να περάσεις το twrp,βημα βημα και προσεκτικά καθε βημα αν εχεις απορια εδω ειμαστε.

Δεν θελει ροοτ πρεπει να περάσεις την rom πρωτα μεσω του twrp,μετά το φλασαρεις και το ρουταρις μεσω twrp το SuperSU για να γινεις ροοτ.Βασικα περνα twrp με την υπογραφή του geoanto555 πρωτα :ninja::ninja:

Ωραία ξεκινάω και βλέπουμε.

Πρέπει να βάλω και την "ελληνική ρομ" που αναφέρει ή να θεωρήσω πως αυτή θα είναι η CM;

Link to comment
Share on other sites

Αλλά στο βήμα: Create a specific "Boot.img" for the respective ROM version Using Android Image Kitchen

http://en.miui.com/thread-249666-1-1.html

Δεν έχω καταλάβει τι πρέπει να κάνω.

 

Αυτό με το boot.img δεν χρειάζεται εαν θες να βάλεις CM. Επίσης δεν χρειάζεται ακόμα και miui αν θες να εχεις αρκει να βαλεις το alka ή το cofface αντι το απλό twrp.

Link to comment
Share on other sites

Ωραία ξεκινάω και βλέπουμε.

Πρέπει να βάλω και την "ελληνική ρομ" που αναφέρει ή να θεωρήσω πως αυτή θα είναι η CM;

Αν θες κατέβασε μια ελληνικη και περασετην για δοκιμη βαλτην χύμα στο κινητό,μετα μπορεις να περάσεις όποια θες αν περάσεις πρώτα ομως το TWRP recovery,να ξερεις οτι θα σου κλειδώσει πιθανότατα με CM.

φυσικα μετα την ελληνικη μπορεις να περάσεις και CM rom.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κατάφερα να περάσω twrp με τις οδηγίες του φίλου geoanto555 αλλά είναι στα κινέζικα!!

 

EDIT: Εντάξει την άλλαξα τη γλώσσα.

 

 

Τώρα CM13 όπως είναι;

 

Για το backup που αναφέρεται...

Δεν έχω κάποια σημαντικά δεδομένα αυτή τη στιγμή

Χρειάζεται να γίνει για κάποιο άλλο λόγο;

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κατάφερα να περάσω twrp με τις οδηγίες του φίλου geoanto555 αλλά είναι στα κινέζικα!!

 

EDIT: Εντάξει την άλλαξα τη γλώσσα.

 

 

Τώρα CM13 όπως είναι;

 

Για το backup που αναφέρεται...

Δεν έχω κάποια σημαντικά δεδομένα αυτή τη στιγμή

Χρειάζεται να γίνει για κάποιο άλλο λόγο;

Οτι ακριβως απο εδω και περα εχεις διαβασει και λενε στο xda,εγω δεν εχω περάσει την CM13,περίμενε καποιον να απαντήσει που την εχει περάσει και γνωρίζει την διαδικασία καλύτερα.:rolleyes::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως κατάφερα να περάσω twrp με τις οδηγίες του φίλου geoanto555 αλλά είναι στα κινέζικα!!

 

EDIT: Εντάξει την άλλαξα τη γλώσσα.

 

 

Τώρα CM13 όπως είναι;

 

Για το backup που αναφέρεται...

Δεν έχω κάποια σημαντικά δεδομένα αυτή τη στιγμή

Χρειάζεται να γίνει για κάποιο άλλο λόγο;

Βρε περνα την cm να χαρεις το κινητο σου.

 

Εγω στο ειπα καλου κακου να εισαι σιγουρος

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι τώρα, έχω περάσει twrp έκανα ένα backup και reboot to system αλλά δεν ανοίγει...

Χωρίς να πειράξω τίποτα.

Είναι κολλημένο στο MI logo, μπαίνει στο twrp όμως.

Edited by giorgos3924
Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι τώρα, έχω περάσει twrp έκανα ένα backup και reboot to system αλλά δεν ανοίγει...

Χωρίς να πειράξω τίποτα.

Είναι κολλημένο στο MI logo, μπαίνει στο twrp όμως.

 

Φαντάζομαι έβαλες το απλό twrp και δεν πέρασες κάποια άλλη ρομ, πήγες να μπουτάρεις στην MIUI που είχες έτσι?

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι ότι τώρα, έχω περάσει twrp έκανα ένα backup και reboot to system αλλά δεν ανοίγει...

Χωρίς να πειράξω τίποτα.

Είναι κολλημένο στο MI logo, μπαίνει στο twrp όμως.

Μπες twrp κανε τα wipes και περνα την cm

Link to comment
Share on other sites

Φαντάζομαι έβαλες το απλό twrp και δεν πέρασες κάποια άλλη ρομ, πήγες να μπουτάρεις στην MIUI που είχες έτσι?

Ναι, γιατί δεν μπορούσα να ανοίξω τον αποθηκευτικό χώρο για να ρίξω την CM μέσα.

Κάνω mount αλλά τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

kongeo διόρθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά θα πρέπει να περάσει και ένα firmware σωστά? Για την official CM εννοώ.
Link to comment
Share on other sites

kongeo διόρθωσέ με αν κάνω λάθος αλλά θα πρέπει να περάσει και ένα firmware σωστά? Για την official CM εννοώ.

 

Έτσι είχα διαβάσει κι εγώ κάπου αλλά δεν αναφέρεται κάπου εδώ στις οδηγίες

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6738929#post6738929

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να κάνω restore to backup;

Να ξαναφλασάρω την τελευταία developer Που βρήκα με την οποία αντικατέστησα την stable για να κάνω unlock;

ή πως αλλιώς θα περάσω μέσα οτιδήποτε άλλο εφόσον δεν κάνει mount;

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός ο οδηγός αναφέρεται μόνο στην ελληνική ρομ. Δεν καλύβει τις παραξενιές κάθε άλλης custom rom που έχει βγει.
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτός ο οδηγός αναφέρεται μόνο στην ελληνική ρομ. Δεν καλύβει τις παραξενιές κάθε άλλης custom rom που έχει βγει.

Άρα δεν ισχύει αυτό για την cyanogen...

Θα δουλέψει αν κάνω backup?

Αλλιώς τί κάνω;

Link to comment
Share on other sites

Άρα δεν ισχύει αυτό για την cyanogen...

Θα δουλέψει αν κάνω backup?

Αλλιώς τί κάνω;

 

δεν φλασαρες την cm? τι σου ελεγε ο οδηγος;;;

 

μπορεις να κανεις restore μπορεις και να περασεις την ελληνικη.

 

αν θες στειλε και την σελιδα της cm που θες να περασεις...να ξερουμε τι θες να δουμε τι λεει

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν είναι bug της έκδοσης twrp που έχεις βάλει ή όχι, οπότε πες μου λίγο πως προσπαθείς να κάνεις το mount?
Link to comment
Share on other sites

δεν φλασαρες την cm? τι σου ελεγε ο οδηγος;;;

 

μπορεις να κανεις restore μπορεις και να περασεις την ελληνικη.

 

αν θες στειλε και την σελιδα της cm που θες να περασεις...να ξερουμε τι θες να δουμε τι λεει

 

Μα πώς θα περάσω οποιαδήποτε ρομ αν δεν μπορώ να κάνω mount τον αποθηκευτικό χώρο;

Από εδώ κατέβασα αλλά δεν την έχω περάσει μέσα στο κινητό.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656

 

Μέσα στον αποθηκευτικό χώρο έχω μόνο την developer έκδοση που χρειάστηκα για να κάνω το unlock.

τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Μα πώς θα περάσω οποιαδήποτε ρομ αν δεν μπορώ να κάνω mount τον αποθηκευτικό χώρο;

Από εδώ κατέβασα αλλά δεν την έχω περάσει μέσα στο κινητό.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/rom-cyanogenmod-13-0-xiaomi-redmi-note-3-t3350656

 

Μέσα στον αποθηκευτικό χώρο έχω μόνο την developer έκδοση που χρειάστηκα για να κάνω το unlock.

τίποτα άλλο.

 

μπορεις να περασεις την ρομ σε μια καρτα μνημης αλλα νομιζω οτι απο την στιγμη που εισαι σε twrp αμα συνδεσεις το κιν στον υπολογιστη μπορεις να περασεις αρχεια μεσα

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να περασεις την ρομ σε μια καρτα μνημης αλλα νομιζω οτι απο την στιγμη που εισαι σε twrp αμα συνδεσεις το κιν στον υπολογιστη μπορεις να περασεις αρχεια μεσα

Αυτό προσπαθώ να πώ ότι είμαι σε twrp και δεν μπορώ να κάνω mount τον αποθηκευτικό χώρο.

Πατάω Mount -> Mount USB Storage περιμένω 2-3 λεπτά αλλά δεν βλέπω το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό προσπαθώ να πώ ότι είμαι σε twrp και δεν μπορώ να κάνω mount τον αποθηκευτικό χώρο.

 

εδω σε χανω με το τι εννοεις mount..

 

δεν βλεπεις τιποτα στο install?

 

ουτε αμα την περασεις στην καρτα μνημης την βλεπει;;

 

εκανες restore και δεν ανοιγει;

Link to comment
Share on other sites

εδω σε χανω με το τι εννοεις mount..

 

δεν βλεπεις τιποτα στο install?

Στο Install βλέπω τον αποθηκευτικό χώρο, ότι έχει μέσα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...