Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε fastboot μπαίνει;Αν ναι με την μία έλεγχο bootloader.

Αν περασω το kernel του Radon θα εχω αυτα που γράφει σαν κέρδος φίλε η δεν αξίζει ,θα μπορώ να περνάω μέσω TWRP μετα νέες ρομ η θέλει νεο recovery??

Λογικα δεν εχει καμιά σχεση το ενα με το άλλο,αλλα και δεν χρειάζεται νεο recovery απλά ρωτάω .:ninja::ninja:

Εσυ το πέρασες και ειδες διαφορά,η τελευταια GTV 6.8.18 ειναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μεχρι σήμερα σε dev.

Σε θεμα μπαταρίας αρκετά καλή αλλα και ποιο γρήγορη την βλέπω αυτήν σε σχέση με την απόκριση του κινητού.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μ αρεσει η ερώτηση σου... Φυσικά και υπάρχει περίπτωση βρε... Βάλτου ένα nillkin να σωθείς.

Χα χα αυτο το τσαμακι,μονο τσάμι δεν ειναι που στέλνουν τα κινεζομαγαζα,αναρωτιέμαι γιατι το στέλνουν εγω δεν το έβαλλα καν,μολις παρέλαβα το nillkin του το φόρεσα.:ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν περασω το kernel του Radon θα εχω αυτα που γράφει σαν κέρδος φίλε η δεν αξίζει ,θα μπορώ να περνάω μέσω TWRP μετα νέες ρομ η θέλει νεο recovery??

Λογικα δεν εχει καμιά σχεση το ενα με το άλλο,αλλα και δεν χρειάζεται νεο recovery απλά ρωτάω .:ninja::ninja:

Εσυ το πέρασες και ειδες διαφορά,η τελευταια GTV 6.8.18 ειναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μεχρι σήμερα σε dev.

Σε θεμα μπαταρίας αρκετά καλή αλλα και ποιο γρήγορη την βλέπω αυτήν σε σχέση με την απόκριση του κινητού.:ninja::ninja:

 

Οικονομία σε μπαταρία κάνει deni.. Διάβασα βέβαια σε κάποιους δεν μπαίνει σε deep sleep..

Καλό είναι.. δοκίμασε το.. αλλά μην πειράζεις κάτι.

Μετά αν βάλεις άλλη ρομ το "σβήνει.."

Link to comment
Share on other sites

7.3.2.0.0(LHOCNDD)

Εχεις μυλτι.διαβασε στο πρωτο μηνυμα στο συχνες ερωτησεις.καλο ειναι να την αλλαξεις εχει προβληματα

Link to comment
Share on other sites

Γραψε μας λιγο ποιο αναλυτικά τι εκανες,πέρασες twrp και δεν είχες βαλει στο κινητο την νεα ελληνικη rom,αν δεν την είχες περάσει περνα την τωρα μέσα απο μια καρτα μνήμης χύμα ρυξτην θα την δει κανονικά.

ΣΕ twrp μπαίνεις ετσι ,εχεις ξεκλειδώσει και ήθελες να περάσεις την ελληνικη,δεν παιζει ρολο το backup που δεν έκανες ,δεν έχεις περασει η περασες νεα ρομ.

Γραψε αναλυτικά τι έκανες,οχι με μονο2 λέξεις αν θες να σε βοηθήσουμε πρέπει να γνωρίζουμε ακριβώς τι εκανες,δεν τρέχει κατι που δεν πήρες backup.:ninja::ninja:

 

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έπρεπε να φύγω ταξίδι . Θέλοντας να δω αν μπορώ να περάσω την rom μέσα από την εφαρμογή

Flashify πέρασα στην κάρτα το zip της rom και το TWRP 3.0.0. Έπειτα μπήκα στο TWRP 3.0.0 και αφού επέλεξα γλώσσα αγγλικά πήγα να κάνω bacup το οποίο όπως είπα σταμάτησα και πηγαίνοντας να κάνω reboot δεν ανοίγει. Μπήκα ξανά και έκανα hard reset αλλά τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ζιπ που έχεις είναι official ?Δεν μπορείς έτσι απλά να φλασάρεις οfficial ρομ με το twrp..

Κατέβασε μία Ελληνική.. Αν θες official βάλτην με miflash.

 

Respect φίλε και χίλια ευχαριστώ για τις τόσο γρήγορες απαντήσεις!!!!

Πέρασα μία παλιότερη MIUI μπήκε, τώρα θέλω να περάσω την 8 (υπάρχει τρόπος να κάνω clean install ή μόνο update?), και τελευταία ερώτηση πως μπορώ να περάσω τον kernel (τον πειραγμένο) τώρα που μου έσβησε το twrp?

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη για την καθυστέρηση αλλά έπρεπε να φύγω ταξίδι . Θέλοντας να δω αν μπορώ να περάσω την rom μέσα από την εφαρμογή

Flashify πέρασα στην κάρτα το zip της rom και το TWRP 3.0.0. Έπειτα μπήκα στο TWRP 3.0.0 και αφού επέλεξα γλώσσα αγγλικά πήγα να κάνω bacup το οποίο όπως είπα σταμάτησα και πηγαίνοντας να κάνω reboot δεν ανοίγει. Μπήκα ξανά και έκανα hard reset αλλά τίποτα.

 

Ποια ρομ έχεις μέσα; (Ποια φοράει και ποια κατεβασες;) Θεωρώ δεδομένο ότι το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο έτσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Respect φίλε και χίλια ευχαριστώ για τις τόσο γρήγορες απαντήσεις!!!!

Πέρασα μία παλιότερη MIUI μπήκε, τώρα θέλω να περάσω την 8 (υπάρχει τρόπος να κάνω clean install ή μόνο update?), και τελευταία ερώτηση πως μπορώ να περάσω τον kernel (τον πειραγμένο) τώρα που μου έσβησε το twrp?

 

ποια 8 την official? Ποια έχεις βάλει τώρα?

Link to comment
Share on other sites

fastboot = volume - & power..

Αυτό έγραψα... volume down + power.

Βλέπω το Logo του fastboot, περιμένω γύρω στο τεταρτο αλλά τίποτα δεν γίνεται...

 

Προσπαθώ να μπώ σε fastboot πατώντας volume down + power αλλά μετά που εμφανίζεται το σχετικό logo κολάει εκεί

και δεν κάνει τίποτα εδώ και ένα τέταρτο. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι restart και να εκκινήσει κανονικά. Δεν μπαίνει σε fastboot mode

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις μέσα; (Ποια φοράει και ποια κατεβασες;) Θεωρώ δεδομένο ότι το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο έτσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποια 8 την official? Ποια έχεις βάλει τώρα?

 

Android version: 5.1.1 LMY47V

Επίπεδο ενημέρωσης κώδικα: 2016-09-01

MIUI Version: MIUI 8 6.8 .18 Beta

Έκδοση βασικού φάσματος: -8976_GEN_PACK-1.63218.1.66111.1

Έκδοση kernel: 3.10.73-perf-gb32dba4

 

Ξεκλείδωτο και ρουτ βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο οτι δεν είναι τσεκαρισμένο το USB Debugging

-5.1_kenzo_V8_GTV-6.8.18.zip

 

----- προσθήκη μηνύματος 87 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Android version: 5.1.1 LMY47V

Επίπεδο ενημέρωσης κώδικα: 2016-09-01

MIUI Version: MIUI 8 6.8 .18 Beta

Έκδοση βασικού φάσματος: -8976_GEN_PACK-1.63218.1.66111.1

Έκδοση kernel: 3.10.73-perf-gb32dba4

 

Ξεκλείδωτο και ρουτ βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο οτι δεν είναι τσεκαρισμένο το USB Debugging

-5.1_kenzo_V8_GTV-6.8.18.zip

 

Δεν έχω προσπαθήσει να περάσω rom

Link to comment
Share on other sites

Αυτό έγραψα... volume down + power.

Βλέπω το Logo του fastboot, περιμένω γύρω στο τεταρτο αλλά τίποτα δεν γίνεται...

 

sorry.. λαθος μου... Τι περιμενεις να γινει εκει?

Για ποιο λόγο μπήκες εκεί μεσα?:D

Link to comment
Share on other sites

Αν περασω το kernel του Radon θα εχω αυτα που γράφει σαν κέρδος φίλε η δεν αξίζει ,θα μπορώ να περνάω μέσω TWRP μετα νέες ρομ η θέλει νεο recovery??

Λογικα δεν εχει καμιά σχεση το ενα με το άλλο,αλλα και δεν χρειάζεται νεο recovery απλά ρωτάω .:ninja::ninja:

Εσυ το πέρασες και ειδες διαφορά,η τελευταια GTV 6.8.18 ειναι η καλύτερη που έχω δοκιμάσει μεχρι σήμερα σε dev.

Σε θεμα μπαταρίας αρκετά καλή αλλα και ποιο γρήγορη την βλέπω αυτήν σε σχέση με την απόκριση του κινητού.:ninja::ninja:

Εγω που το περασα οντως antutu ανεβηκε στα 80000 αλλα στο ματι δεν ειδα καμια τρελη διαφορα(δεν παιζω παιχνιδια βεβαια)

Ομως δεν εμπαινε deep sleep καθολου ουτε με restart ουτε ξανακανοντας τα wipe οπoτε ξαναφλασαρα την τελευταια ελληνική ρομ(6.6.18) απο πανω και σβήστηκε . Δεν χρειαζετε νεο recovery μονο ενα backup για να εχεις το κεφαλι σου ήσυχο μην γινει τιποτα κατα το φλασαρισμα .

@geoanto555 οι ερωτησεις για το κερνελ βροχη!! χαχαχαχ θα ξεπερασουν και το "ποια ρομ να επιλεξω"

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Μ αρεσει η ερώτηση σου... Φυσικά και υπάρχει περίπτωση βρε... Βάλτου ένα nillkin να σωθείς.

 

:pΚαλα Γιωργάκη μην βαρας!!!!!!!! :):lol:Ακριβο το nillkin φιλαράκι. Έχουμε κάνα μαγαζί εδώ Αθήνα να το πάρω αύριο κιόλας;

Edited by gjimmys
Link to comment
Share on other sites

Android version: 5.1.1 LMY47V

Επίπεδο ενημέρωσης κώδικα: 2016-09-01

MIUI Version: MIUI 8 6.8 .18 Beta

Έκδοση βασικού φάσματος: -8976_GEN_PACK-1.63218.1.66111.1

Έκδοση kernel: 3.10.73-perf-gb32dba4

Ξεκλείδωτο και ρουτ βέβαια δεν ξέρω αν παίζει ρόλο οτι δεν είναι τσεκαρισμένο το USB Debugging

-5.1_kenzo_V8_GTV-6.8.18.zip

Δεν έχω προσπαθήσει να περάσω rom

Μπες και φλασαρε την GTV και θα ανοίξει..

Link to comment
Share on other sites

sorry.. λαθος μου... Τι περιμενεις να γινει εκει?

Για ποιο λόγο μπήκες εκεί μεσα?:D

Για να τσεκάρω τον bootloader μήπως είναι ξεκλειδωμένος.

 

Επίσης ψάχνω το nillkin 9h+ pro tempered glass από ευρώπη ή Ελλάδα αλλά δε το βρίσκω;

Το έχει αγοράσει κανείς από κάπου εκτός Κίνας;

Link to comment
Share on other sites

:pΚαλα Γιωργάκη μην βαρας!!!!!!!! :):lol:

 

Βασικά.. αστο να δούμε...:lol::lol::lol: θα γεμίσει εκατομμύρια μικρές...

 

----- προσθήκη μηνύματος 94 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για να τσεκάρω τον bootloader μήπως είναι ξεκλειδωμένος.

 

Πρεπει ενω εισαι σε fastboot να συνδεσεις το κινητό σου στο pc και μέσα απο γραμμη εντολών να δώσεις fastboot oem device-info.

Φυσικά πρέπει να έχεις και έναν φάκελο adb στο pc σου.,

Link to comment
Share on other sites

Πρεπει ενω εισαι σε fastboot να συνδεσεις το κινητό σου στο pc και μέσα απο γραμμη εντολών να δώσεις fastboot oem device-info.

Φυσικά πρέπει να έχεις και έναν φάκελο adb στο pc σου.,

Όπως είναι δηλαδή τη στιγμή που βλέπω το logo;

Link to comment
Share on other sites

Ποια ρομ έχεις μέσα; (Ποια φοράει και ποια κατεβασες;) Θεωρώ δεδομένο ότι το τηλέφωνο είναι ξεκλείδωτο έτσι;

 

----- προσθήκη μηνύματος 67 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ποια 8 την official? Ποια έχεις βάλει τώρα?

 

Ναι την 8άρα την official θέλω. Στο update δεν μου την βγάζει, εχω global stable 7.3.7.0

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Μπες και φλασαρε την GTV και θα ανοίξει..[/quote

 

Παω δηλαδή Instal βρίσκω το zip αρχείο και στο επόμενο μου βγάζει

 

Zip signature verification

Reboot after installation is complete

τσεκάρω κάποιο κουτάκι

 

----- προσθήκη μηνύματος 74 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μπες και φλασαρε την GTV και θα ανοίξει..[/quote

 

Παω δηλαδή Instal βρίσκω το zip αρχείο και στο επόμενο μου βγάζει

 

Zip signature verification

Reboot after installation is complete

τσεκάρω κάποιο κουτάκι

Και στο τέλος swipe to confirm flash

Link to comment
Share on other sites

Όπως είναι δηλαδή τη στιγμή που βλέπω το logo;

 

Ναι βρε δες εδώ..............

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ναι την 8άρα την official θέλω. Στο update δεν μου την βγάζει, εχω global stable 7.3.7.0

 

Αν την βρεις κατεβασε την και περνα με miflash.. Αλλιως περίμενε.. θαααα στην δώσει.

 

[/color]

Παω δηλαδή Instal βρίσκω το zip αρχείο και στο επόμενο μου βγάζει

Zip signature verification

Reboot after installation is complete

τσεκάρω κάποιο κουτάκι

Και στο τέλος swipe to confirm flash

Μην τσεκαρεις τίποτα... κανε swipe to confirm flash και μετα reboot

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Thanks! Την περνάω τώρα από το κινητό, ερώτηση: custom kernel μπορώ να περάσω σε official global stable, και γίνεται root κάπως?
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Ναι βρε δες εδώ..............

 

----- προσθήκη μηνύματος 85 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Αν την βρεις κατεβασε την και περνα με miflash.. Αλλιως περίμενε.. θαααα στην δώσει.

 

[/color]

Μην τσεκαρεις τίποτα... κανε swipe to confirm flash και μετα reboot

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλα τα παιδιά. Είστε φοβερή. Γείτονα χρωστάω κέρασμα αν και όπως με βλέπω θα πρέπει μέχρι το τέλος του χρόνου αν συνεχίσω έτσι να δουλεύω για τα κεράσματα που χροστάω

Link to comment
Share on other sites

[/color]

Μην τσεκαρεις τίποτα... κανε swipe to confirm flash και μετα reboot

 

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλα τα παιδιά. Είστε φοβερή. Γείτονα χρωστάω κέρασμα αν και όπως με βλέπω θα πρέπει μέχρι το τέλος του χρόνου αν συνεχίσω έτσι να δουλεύω για τα κεράσματα που χροστάω

 

 

Καλα δεν ειναι μονο αυτός ο γείτονας σου πατρίδα,χα χα πόσα του χρωστάς δηλαδη κεράσματα.Εισαι μεσα απο Φλώρινα που γράφεις στειλε μου pm και για καθε βοηθεια πάντα ευπρόσδεκτη .:ninja::ninja::ninja::p:p:D

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πάρα πολύ όλα τα παιδιά. Είστε φοβερή. Γείτονα χρωστάω κέρασμα αν και όπως με βλέπω θα πρέπει μέχρι το τέλος του χρόνου αν συνεχίσω έτσι να δουλεύω για τα κεράσματα που χροστάω

 

 

Καλα δεν ειναι μονο αυτός ο γείτονας σου πατρίδα,χα χα πόσα του χρωστάς δηλαδη κεράσματα.Εισαι μεσα απο Φλώρινα που γράφεις στειλε μου pm και για καθε βοηθεια πάντα ευπρόσδεκτη .:ninja::ninja::ninja::p:p:D

Αυτό είπα και ποιο πάνω χρωστάω σε πολλούς κέρασμα

Link to comment
Share on other sites

Thanks! Την περνάω τώρα από το κινητό, ερώτηση: custom kernel μπορώ να περάσω σε official global stable, και γίνεται root κάπως?

 

Μπαίνει αλλά θα βρεις μπελά....

Μην ασχολείσαι καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160828/0d2e122e407cc2f744a7f635b58747d6.jpg

Τιν τούτο; Δεν φεύγει χωρίς force stop, δεν με αφήνει να πειραξω τα δικαιώματα για να βγάλω το gps, και το βγάζει μερικές φορές όταν είμαι στο πλέι στορ. (Όταν βάλω να κατεβει μία εφαρμογή νομίζω)

Καμιά ιδέα;

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Πως ξεφυγες και δεν σου απάντησε κανείς εσένα; :p

Η ελληνική ρομ είναι η μόνη ρομ (εκτός των custom) με ελληνικά στο μενού της (κάτι που ίσως έρθει στο μέλλον και στις άλλες). Έρχεται pre rooted και έχει μερικές έξτρα εφαρμογες που μπορεί να σου φανουν χρήσιμες (πχ Dolby).

Τώρα κατά πόσο ούτως ή άλλως έχουμε εγγύηση όταν το κινητό το πουλάνε με multi rom (ανεπίσημη προφανώς) είναι ένα ερώτημα.

 

Ολα οκ με τις σιμ. Δεν το έχω δοκιμάσει ο ίδιος αλλά ξέρω από εδώ από τα παιδιά.

 

Αναβαθμίσεις ota δεν θα έχεις αλλά μπορείς εύκολα να τις κατεβάζεις και να τις φλασαρεις από recovery. Μην αγχωνεσαι, δεν θέλει να είσαι ειδικός ;)

 

Sent from Redmi Note 3 Pro

Χαχαχα άντε ντε! Ευτυχώς μου απαντήσες εσύ και σε ευχαριστώ πολύ γι αυτό! Νομίζω ότι με καλύψες ότι χρειαστεί θα επανέλθω! Οσο για τα flash rom τα έχω διαβάσει για το συγκεκριμένο κινητό και είναι εύκολα! (Σκέψου ότι έχω ξεκινήσει με αυτά από εποχή windows mobile Samsung omnia)

 

Στάλθηκε από το Lenovo P70-A μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλος μου ξέχασε τον κωδικό ξεκλειδώματος της συσκευής του και από τις πολλές προσπάθειες βγάζει να περιμένουμε 120 λεπτά. Μπορούμε να το ξεμπλοκαρουμε με κάποιον τρόπο πιο γρήγορα; είναι με κλειδωμένο bootloader και δεν έχει mi account.

 

Στάλθηκε από το m2 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]

Motorola Moto G 4g

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...