Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα.Αν εχω developer rom και ξεκλειδωσω bootloader μπορω να το ρουταρω ή θα πρεπει για να εχω ρουτ να περασω την ελληνικη ρομ;

Ναι μπορεις αν ξεκλειδώσεις ,δεν ειναι αναγκαίο να περασεις την ελληνική για να ρουταρις αφού ξεκλειδώσεις πάντα.:wacko::wacko:

Φυσικα θα περάσεις TWRP μετα το ξεκλείδωμα για ενα εγκαταστήσεις το SuperSU μεσα απο το TWRP recovery,αυτο εννοείται.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

τι κερδιζουμε αν περασουμε τον kernel του Radon .εγω εχω αυτον 3.10.73-perf-g05a0c8a.να τον αλλαξω δηλαδη ρε παιδια?

 

Διαβασε το : http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

 

προσωπικα εγω δεν ειδα κατι αξιοσημειωτο! (δεν ειμαι και απαιτητικος χρηστης)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Android 5.1.1 Miui 7.3.2

 

ολη την εκδοση miui θελω! οτι γραφει ακριβως.αλλιως ανεβασε ενα πριντ σκριν

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πως γυρίζουμε από cm σε MiUI stable (ή beta), έχω το zip της 8άρας το πέρασα απο TWRP και δεν κάνει boot, από MI flash σε fastboot δεν το flasharei τι πρέπει να κάνω?
Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς θέμα με το PlayStore μετά το MIUI8? Εγώ ξαφνικά εκεί που μπαίνω μου λέει Απαιτείται έλεγχος ταυτότητας.Πρεπει να συνδεθείτε με τον λογαριασμό σας Google.

Καμιά γνώμη?

 

Βγάλε google account..κάνε καθαρισμό play store,eπανακκίνηση.. Βάλε goolle account.

Link to comment
Share on other sites

ποια ρομ εχεις; Android 5.1.1 Miui 7.3.2 ----- προσθήκη μηνύματος 95 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ελα, εδω νομιζω εισαι: http://en.miui.com/thread-240531-1-1.html

Android 5.1.1 Miui 7.3.2
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, πως γυρίζουμε από cm σε MiUI stable (ή beta), έχω το zip της 8άρας το πέρασα απο TWRP και δεν κάνει boot, από MI flash σε fastboot δεν το flasharei τι πρέπει να κάνω?

Σε fastboot μπαίνει;Αν ναι με την μία έλεγχο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το : http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

 

προσωπικα εγω δεν ειδα κατι αξιοσημειωτο! (δεν ειμαι και απαιτητικος χρηστης)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ολη την εκδοση miui θελω! οτι γραφει ακριβως.αλλιως ανεβασε ενα πριντ σκριν

7.3.2.0.0(LHOCNDD)

Link to comment
Share on other sites

Διαβασε το : http://forum.xda-developers.com/redmi-note-3/development/kernel-t3414884

 

προσωπικα εγω δεν ειδα κατι αξιοσημειωτο! (δεν ειμαι και απαιτητικος χρηστης)

 

----- προσθήκη μηνύματος 37 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ολη την εκδοση miui θελω! οτι γραφει ακριβως.αλλιως ανεβασε ενα πριντ σκριν

 

μπορεις να μου πεις πως περασες τον kernel?γιατι απο αγγλικα δεν τα παω καλα?

Link to comment
Share on other sites

μπορεις να μου πεις πως περασες τον kernel?γιατι απο αγγλικα δεν τα παω καλα?

 

Φλας απο recovery ... Μόνο φλας.. τίποτα άλλο.

Link to comment
Share on other sites

Σε fastboot μπαίνει;Αν ναι με την μία έλεγχο bootloader.

 

Πως τσεκάτω bootloader?

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

τωρα που θα αλλαξει η ρομ σε marshmallow θα εχουμε προβλημα με τον kernel????γιατι λεει για miui 7 η 8 lollipop???? δηλαδη τον περναω χυμα στο κινητο και τον κανω instal απο το recovery????μονο αυτο????
Link to comment
Share on other sites

Πως τσεκάτω bootloader?

 

Σε fastboot mode δινεις fastboot oem device-info

 

----- προσθήκη μηνύματος 42 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

τωρα που θα αλλαξει η ρομ σε marshmallow θα εχουμε προβλημα με τον kernel????γιατι λεει για miui 7 η 8 lollipop????

 

Δεν θα τον βάλεις αν έχεις marshmallow..

Link to comment
Share on other sites

c:\adb>fastboot.exe oem device-info

...

(bootloader) Device tampered: false

(bootloader) Device unlocked: true

(bootloader) Charger screen enabled: true

(bootloader) Display panel:

OKAY [ 0.011s]

finished. total time: 0.014s

Ξεκλείδωτος είμαι... Τι κάνω?

(είχα ξεκλειδώσει official)

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει τίποτα αν έιχες ξεκλειδώσει.. Το θέμα είναι να μην σου κλειδώσει.

Σε τι φάση είσαι ; Εχεις twrp?

Ποιες ρομ έχεις κατεβασμένες;

Link to comment
Share on other sites

Αυτός ο φορτιστής λογικά θα κάνει για εμάς με το xiaomi redmi note 3 pro?

 

SAMSUNG CHARGER ETA-U90E 2000MAH BLACK BULK

http://www.skroutz.gr/s/5136302/Samsung-USB-Wall-Adapter-Μαύρο-ETA-U90EB-Bulk.html

 

 

Τον έχει το esh0p στα 6,45€ , γιατί δεν παλεύετε πολύ ο κινέζικος αντάπτορας ...Καμιά άλλη επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

ενταξει τοτε.λογικα δεν θα βγαλει και για marshmallow, kernel??

 

Θα βγάλει ναι... σίγουρα.. Αλλά μην δοκιμάσεις αυτό..... ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω twrp έχω και CM13 έχω και αυτο που πήγα να περάσω miui_HMNote3ProGlobal_V8.0.1.0.LHOMIDG_8976c33651_5.1.zip

και kenzo_images_6.5.12_20160419.0000.19_5.1_cn_953b19e080 και κατεβάζω: kenzo_global_images_V7.3.7.0.LHOMIDD_20160523.0000.23_5.1_global_f5889c1549.tgz

Nokia 3510 - Nokia 3510i - Siemens SX1 - Sony Ericsson W300 - Motorola MING A1200e - (A-phones: Sony Ericsson J132 - Nokia 1112) - HTC Wildfire - Motorola Moto G 1st gen - Xiaomi Redmi Note 3 Pro
Link to comment
Share on other sites

Γιατί παρέλαβε το Geekbuying;;

Την Τρίτη περίπου θα παραλάβουν (30/8) και μετά από 2-7 εργάσιμες θα κάνουν αποστολή...

(σύμφωνα με όσα μου είχαν πει στο chat)

Edit: Πάντως τώρα στη σελίδα τους δεν λέει 30/8, μπορεί να έχουν ήδη παραλάβει

Έχω πάρει ήδη tracking σε καμία 10αρια ελπίζω να είναι εδω

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όλες οι ζιπ που έχεις είναι official ?Δεν μπορείς έτσι απλά να φλασάρεις οfficial ρομ με το twrp..

Κατέβασε μία Ελληνική.. Αν θες official βάλτην με miflash.

Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το temperglasses της μάνας του που είχε γιατί ήταν μάπα. Να του βάλω άλλο; Υπάρχει περιπτώσει γρατζουνιας;
Link to comment
Share on other sites

Έβγαλα το temperglasses της μάνας του που είχε γιατί ήταν μάπα. Να του βάλω άλλο; Υπάρχει περιπτώσει γρατζουνιας;

 

Μ αρεσει η ερώτηση σου... Φυσικά και υπάρχει περίπτωση βρε... Βάλτου ένα nillkin να σωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπώ σε fastboot πατώντας volume down + power αλλά μετά που εμφανίζεται το σχετικό logo κολάει εκεί

και δεν κάνει τίποτα εδώ και ένα τέταρτο. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι restart και να εκκινήσει κανονικά. Δεν μπαίνει σε fastboot mode

Link to comment
Share on other sites

Προσπαθώ να μπώ σε fastboot πατώντας volume down + power αλλά μετά που εμφανίζεται το σχετικό logo κολάει εκεί

και δεν κάνει τίποτα εδώ και ένα τέταρτο. Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι restart και να εκκινήσει κανονικά. Δεν μπαίνει σε fastboot mode

 

fastboot = volume - & power..

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...