Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν την πέρασα γτ κάνω κάτι δοκιμές σε αυτήν που έχω...

Αν θες κατέβασε την από εδώ...

Τωρα ποια εχεις αν ειναι καλη να την περάσω ,είναι dev η Stable αυτήν που έχεις τώρα.:ninja:

Η μετα τις δόκιμες που γράφεις είναι καλύτερα να την δοκιμάσω :lol::lol::D και αυτην που εχω τωρα ειναι αρκετά καλη και εχω στρώσει αρκετά την μπαταριά του.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τωρα ποια εχεις αν ειναι καλη να την περάσω ,είναι dev η Stable αυτήν που έχεις τώρα.:ninja:

Η μετα τις δόκιμες που γράφεις είναι καλύτερα να την δοκιμάσω :lol::lol::D και αυτην που εχω τωρα ειναι αρκετά καλη και εχω στρώσει αρκετά την μπαταριά του.

 

Την 6,8,11 έχω την EU με κάποια δικά μου κομμάτια..

Προσπαθώ τώρα να αλλάξω το αρχείο των λήψεων... να μην έχει περιορισμό...

Εσύ ποια έχεις;

Link to comment
Share on other sites

Την 6,8,11 έχω την EU με κάποια δικά μου κομμάτια..

Προσπαθώ τώρα να αλλάξω το αρχείο των λήψεων... να μην έχει περιορισμό...

Εσύ ποια έχεις;

Την προηγούμενή απο την δική σου εχω εδω και καιρό,την V8_GTV-6.8.4. και κατεβαζω την τελευταια,γενικα ειναι πολυ καλες οι τελευταίες,στεθερες και με αρκετές βελτιώσεις και στην διάρκεια της μπαταριας που για μενα εινα το πιο βασικοτερο,με τα αλλα κινητα που ειχα και πέρασαν απο τα χερια μου άλλαζα συνέχεια rom,ειδικά για την μεγαλύτερή διάρκεια της μπαταρίας,αυτο εχει θηρίο μπαταρία.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

και κατεβαζω την τελευταια,

 

Είναι καλή και η τελευταία... έτσι διάβασα.

 

 

φίλε deni μπορείς να βοηθήσεις κάποιον από Αμύνταιο...???

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο china developer πως παμε σε global developer?

επισης η global developer εχει ελληνικα?

περναει απο τον updater?

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή και η τελευταία... έτσι διάβασα.

 

 

φίλε deni μπορείς να βοηθήσεις κάποιον από Αμύνταιο...???

Ναι φυσικά μίλησα το απόγευμα με αυτο το παιδι Amyntaios ,αν ειναι άλλος οκ και με τον άλλο κανένα πρόβλημα :ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Ναι φυσικά μίλησα το απόγευμα με αυτο το παιδι Amyntaios ,αν ειναι άλλος οκ και με τον άλλο κανένα πρόβλημα :ninja:

Περιμένω μήνυμα.... θα σου στείλω φίλε.

Link to comment
Share on other sites

6.8.11 και Εγώ ..του gkalen πολύ καλή σε εμπειρία χρήσης και με αρκετά καλή μπαταρία 8 ώρες οθόνη μέσο όρο..με wi fi πιο πολύ χωρίς πολλά παιχνίδια..αρκετά σβέλτη και smooth/απαλή

 

tapatalk & redmi note 3 pro

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ όλους όσους απάντησαν στις περίεργες ερωτήσεις που είχα. Τελικά εγω θα την προτιμησω τη συσκευή μονο για μενα (global stable). Για την σύζυγο κοιτάζω κάτι καλύτερο σε φωτογραφίες.
:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

Για την σύζυγο κοιτάζω κάτι καλύτερο σε φωτογραφίες.

 

Αν βρεις κάτι κοντά στα λεφτά αυτά με ενδιαφέρει... Στείλε μου μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ξαναπω την ερωτηση μου αν μπορει καποιος να βοηθησει.αυτην την στιγμη εχω china developer-πως μπορω να βαλω global stable η global developer?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Αν βρεις κάτι κοντά στα λεφτά αυτά με ενδιαφέρει... Στείλε μου μήνυμα.

Ok φίλε. Θα ενημερώσω.

 

Sent from my M7 using Tapatalk

:ninja:ΟΖ...
Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα να ξαναπω την ερωτηση μου αν μπορει καποιος να βοηθησει.αυτην την στιγμη εχω china developer-πως μπορω να βαλω global stable η global developer?

 

Με miflash......

Link to comment
Share on other sites

Ανεβασε μια φωτογραφια απο την "χρηση μπαταρίας"

 

Φιλε μου εδω και μια ωρα προσπαθω μετα μανιας να κανω upload το screenshot ειτε σαν URL ειτε κατευθείαν και δυστυχώς δεν μπορώ. Οπότε θα σου τα πω με λογάκια!!!!!

 

Λοιπον, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα. Στις 6 ώρες φόρτισης πηγε απο 15% στο 85%. Ετσι λοιπον το άφησα εχθες το βράδυ απο τις 10 μέχρι σημερα τις 11 το πρωι (13 ώρες) οπότε και πήγε στο 100%.

Η χρήση που του έκανα σήμερα είναι η εξής: Ηταν συνεχως συνδεδεμένο στο wifi, δεν είχα τοποθετήσει τις sim, έπαιξα 10 λεπτα με chrome, και επειτα το άφησα στην ησυχία του. Μετα απο μερικές ώρες έπεσε στο 77% με το andoid να παίρνει 42% της μπαταριας, το android system 31%, chrome 7% και messenger 3%.

Επίσης προχθες το βράδυ που δεν το φόρτισα, η μπαταρία έπεσε κατα 30% χωρίς να το ακουμπήσω.

 

Ελπίζω να φταίει η ROM (επίσημη Global). Δυστυχώς δεν το δοκίμασα με την ευρωπαική που μου το είχαν στείλει απο το geekbying για να έχω μέτρο σύγκρισης. Λέω να ξανακατεβάσω την ROM και να την ξαναεγκαταστήσω με το miflash.

 

Πιστεύεις οτι θα βοηθήσει η επανεγκατάσταση της ROM? Λες να δοκιμάσω και καμία ελληνική?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι και εγώ να προχωρήσω στην αγορά της συσκευής μετά τα τόσα καλά λόγια που διαβάζω.

Για λόγους κόστους λέω να το πάρω από εδώ που το έχουν στα 153 ευρώ

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

 

Είναι οκ να το πάρω από το εν λόγω κατάστημα?

Επίσης η ρομ που φοράει είναι καλή?

Γράφει το εξής : Please kindly note that this item will be installed with international firmware before shipped out, with Google play store, Google services and multi-languages

Edited by tedgr13
Link to comment
Share on other sites

αναλογα τι θες! η dev εχει κατα 40% ελληνικα,η stable καθολου (προς το παρον). οτα εχουν και οι 2!

 

αμα θες φουλ ελληνικο μενου πας αναγκαστικα σε dev,ξεκλειδωνεις και περνας την ελληνικη χωρις οτα ομως!

 

To ota σε τι ακριβως βοηθαει για να καταλαβω, συγνωμη για την ερωτηση κιολας φιλε μου απλα ειναι πολλα που δεν γνωριζουμε!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, σκέφτομαι και εγώ να προχωρήσω στην αγορά της συσκευής μετά τα τόσα καλά λόγια που διαβάζω.

Για λόγους κόστους λέω να το πάρω από εδώ που το έχουν στα 153 ευρώ

 

http://www.geekbuying.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-3-Pro-5-5-Inch-FHD-3GB-32GB-Smartphone-Qualcomm-Snapdragon-650-Hexa-Core-1MIUI-V7-16-0MP-TOUCH-ID---Silvery-White-362395.html

 

Είναι οκ να το πάρω από το εν λόγω κατάστημα?

Επίσης η ρομ που φοράει είναι καλή?

Γράφει το εξής : Please kindly note that this item will be installed with international firmware before shipped out, with Google play store, Google services and multi-languages

Δεν εχω αγοράσει ποτε απο αυτους ,απο αυτο το καταστημα ποιο συγκεκριμένα,βασικά διαβασε σωστα τι γράφει το εχει presale δηλαδη οχι σε στοκ,θα κανει τις παραγγελίες του και μετα θα στο αποστείλει σε εσενα,γιατι ψάχνετε ομως την ποιο φτηνή λυση για 10 με 15 ευρ δεν το εχω καταλάβει αυτο,έχουμε πρωτινοί αλλα αξιόπιστα μαγαζια εδω μεσα,διάβασε καμια προηγούμενη σελιδα και θα τα βρεις πολύ εύκολα. :ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

To ota σε τι ακριβως βοηθαει για να καταλαβω, συγνωμη για την ερωτηση κιολας φιλε μου απλα ειναι πολλα που δεν γνωριζουμε!

OTA σημαίνει Over The Air δηλαδή αναβάθμιση μέσω wifi / data μέσα από το κινητό χωρίς να χρειαστείς να το συνδέσεις σε Η/Υ για να το αναβαθμίσεις.

Tα κινητά μου : S25-M55-S65-EL71-W302-Mio A701-K530i-Monte-Blade-Xperia T-Meizu M2 Note-Xiaomi Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

To ota σε τι ακριβως βοηθαει για να καταλαβω, συγνωμη για την ερωτηση κιολας φιλε μου απλα ειναι πολλα που δεν γνωριζουμε!

To ota σημαίνει συνεχείς ενημέρωσή μεσω νετ ( μέσω wifi ) απο την μαμά του στην κινα,βελτιώνοντας τα διάφορα προβλήματα,με συνεχείς αναβαθμησεις και βελτιώσεις του κινητού.:ninja::ninja::ninja:

Συνεχείς υποστήριξη δηλαδή.

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Φιλε μου εδω και μια ωρα προσπαθω μετα μανιας να κανω upload το screenshot ειτε σαν URL ειτε κατευθείαν και δυστυχώς δεν μπορώ. Οπότε θα σου τα πω με λογάκια!!!!!

 

Λοιπον, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα. Στις 6 ώρες φόρτισης πηγε απο 15% στο 85%. Ετσι λοιπον το άφησα εχθες το βράδυ απο τις 10 μέχρι σημερα τις 11 το πρωι (13 ώρες) οπότε και πήγε στο 100%.

Η χρήση που του έκανα σήμερα είναι η εξής: Ηταν συνεχως συνδεδεμένο στο wifi, δεν είχα τοποθετήσει τις sim, έπαιξα 10 λεπτα με chrome, και επειτα το άφησα στην ησυχία του. Μετα απο μερικές ώρες έπεσε στο 77% με το andoid να παίρνει 42% της μπαταριας, το system 31%, chrome 7% και messenger 3%.

Επίσης προχθες το βράδυ που δεν το φόρτισα, η μπαταρία έπεσε κατα 30% χωρίς να το ακουμπήσω.

 

Ελπίζω να φταίει η ROM (επίσημη Global). Δυστυχώς δεν το δοκίμασα με την ευρωπαική που μου το είχαν στείλει απο το geekbying για να έχω μέτρο σύγκρισης. Λέω να ξανακατεβάσω την ROM και να την ξαναεγκαταστήσω με το miflash.

 

Πιστεύεις οτι θα βοηθήσει η επανεγκατάσταση της ROM? Λες να δοκιμάσω και καμία ελληνική?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Αυτην ποια ειναι η Global που μας γράφεις,μηπως εχει ελληνικά,ολα αυτα που γραφεις τα προβλήματα παρουσιάζονται με την rom που εχει ελληνικά και βάζουν τα κινεζομαγαζα,

Αφου δεν μπορεις να ανεβάσεις screenshot που ειναι σχετικα ευκολο,γράψε μας τι ακριβώς γράφει η rom που έχεις τώρα.

Εκει που γράφει - Σχετικα με το τηλέφωνο- εκδοση MIUI , τι γράφει .:ninja::rolleyes:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν εχω αγοράσει ποτε απο αυτους ,απο αυτο το καταστημα ποιο συγκεκριμένα,βασικά διαβασε σωστα τι γράφει το εχει presale δηλαδη οχι σε στοκ,θα κανει τις παραγγελίες του και μετα θα στο αποστείλει σε εσενα,γιατι ψάχνετε ομως την ποιο φτηνή λυση για 10 με 15 ευρ δεν το εχω καταλάβει αυτο,έχουμε πρωτινοί αλλα αξιόπιστα μαγαζια εδω μεσα,διάβασε καμια προηγούμενη σελιδα και θα τα βρεις πολύ εύκολα. :ninja:

 

Εντάξει και 15 ευρώ στα 150 είναι μία διαφορά, αν τίθεται θέμα έλλειψης αξιοπιστίας όμως εννοείται πως είναι αμεληταία.

Δηλαδή προτείνεις αυτό ε?

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Αν το πάρω με official stable global rom θα είμαι οκ? Θ προτιμούσα να μην το πειράξω. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να έχει ελληνικά, με νοιάζει μόνο το θέμα της απόδοσης.

Link to comment
Share on other sites

Το ότι είναι ποιο μεγάλο σε μέγεθος με την 800αρα είναι σίγουρο;; έχω παραγγείλει ήδη μια θήκη και Tempered glass 2.5d.. Και σήμερα που το έψαξα κάνεις δεν έχει Accessories για την international version

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εντάξει και 15 ευρώ στα 150 είναι μία διαφορά, αν τίθεται θέμα έλλειψης αξιοπιστίας όμως εννοείται πως είναι αμεληταία.

Δηλαδή προτείνεις αυτό ε?

http://www.vickmall.com/xiaomi-redmi-note-3-pro-3gb-ram-32gb-rom-snapdragon-650-hexa-core-miui-v7-16-0mp-touch-id-5-5-inch-fhd-4000mah-battery.html

Αν το πάρω με official stable global rom θα είμαι οκ? Θ προτιμούσα να μην το πειράξω. Δεν με ενδιαφέρει καθόλου να έχει ελληνικά, με νοιάζει μόνο το θέμα της απόδοσης.

Αυτο που εγραψες αλλα και αυτο εδω ειναι τα ποιο αξιόπιστα,εγω απο αυτο το αγόρασα .:ninja::ninja:

Με όποια rom και να το πάρεις εύκολα την αλλάζεις μετα,δεν υπάρχει θεμα με αυτό.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Φιλε μου εδω και μια ωρα προσπαθω μετα μανιας να κανω upload το screenshot ειτε σαν URL ειτε κατευθείαν και δυστυχώς δεν μπορώ. Οπότε θα σου τα πω με λογάκια!!!!!

 

Λοιπον, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα. Στις 6 ώρες φόρτισης πηγε απο 15% στο 85%. Ετσι λοιπον το άφησα εχθες το βράδυ απο τις 10 μέχρι σημερα τις 11 το πρωι (13 ώρες) οπότε και πήγε στο 100%.

Η χρήση που του έκανα σήμερα είναι η εξής: Ηταν συνεχως συνδεδεμένο στο wifi, δεν είχα τοποθετήσει τις sim, έπαιξα 10 λεπτα με chrome, και επειτα το άφησα στην ησυχία του. Μετα απο μερικές ώρες έπεσε στο 77% με το andoid να παίρνει 42% της μπαταριας, το android system 31%, chrome 7% και messenger 3%.

Επίσης προχθες το βράδυ που δεν το φόρτισα, η μπαταρία έπεσε κατα 30% χωρίς να το ακουμπήσω.

 

Ελπίζω να φταίει η ROM (επίσημη Global). Δυστυχώς δεν το δοκίμασα με την ευρωπαική που μου το είχαν στείλει απο το geekbying για να έχω μέτρο σύγκρισης. Λέω να ξανακατεβάσω την ROM και να την ξαναεγκαταστήσω με το miflash.

 

Πιστεύεις οτι θα βοηθήσει η επανεγκατάσταση της ROM? Λες να δοκιμάσω και καμία ελληνική?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

 

το android πιανει πολυ εκει ειναι το θεμα της καταναλωσης.τωρα αμα εχεις official global καλο ειναι να την ξαναπερασεις.αλλα να εισαι σιγουρος οτι εχεις official μην εχεις μυλτι και μπρικαρει! οπως ειπε και ο deni πες μας ακριβως ποια εκδοση miui εχεις!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον, το κινητό δεν φορτίζει γρήγορα. Στις 6 ώρες φόρτισης πηγε απο 15% στο 85%. Ετσι λοιπον το άφησα εχθες το βράδυ απο τις 10 μέχρι σημερα τις 11 το πρωι (13 ώρες) οπότε και πήγε στο 100%.

Η χρήση που του έκανα σήμερα είναι η εξής: Ηταν συνεχως συνδεδεμένο στο wifi, δεν είχα τοποθετήσει τις sim, έπαιξα 10 λεπτα με chrome, και επειτα το άφησα στην ησυχία του. Μετα απο μερικές ώρες έπεσε στο 77% με το andoid να παίρνει 42% της μπαταριας, το android system 31%, chrome 7% και messenger 3%.

Επίσης προχθες το βράδυ που δεν το φόρτισα, η μπαταρία έπεσε κατα 30% χωρίς να το ακουμπήσω.

 

Ελπίζω να φταίει η ROM (επίσημη Global). Δυστυχώς δεν το δοκίμασα με την ευρωπαική που μου το είχαν στείλει απο το geekbying για να έχω μέτρο σύγκρισης. Λέω να ξανακατεβάσω την ROM και να την ξαναεγκαταστήσω με το miflash.

 

Πιστεύεις οτι θα βοηθήσει η επανεγκατάσταση της ROM? Λες να δοκιμάσω και καμία ελληνική?

 

Ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σου.

Φόρτισε το κλειστό να δεις αν είναι οκ..

το android θα πρεπε να είναι στο 10% , αυτό την κάνει την ζημειά.

Βάλε κανα πρόγραμμα να δεις τι τρέχει.. gsam battery πχ.

Link to comment
Share on other sites

Κ ποιά βάζω από όλες τις cm ,οποια θέλω (nightly, snapshot).?προφανώς θα είναι καλύτερες από αυτή στο xda μιας κ είναι οφισιαλ

Προσωπικά προτίμησα την τελευταία snapshot μιας που οι snapshot είναι λίγο πιο σταθερές από τις nightly. Έβαλα δλδ το zip της "cm-13.0-20160820-SNAPSHOT-ZNH5YAO0J4-kenzo.zip". Να ξέρεις όμως πως αν βάλεις nightly θα έχεις καθημερινά updates (τα οποία τα περνάς αν θες) ενώ τα updates των snapshot βγαίνουν πιο σπάνια. Από προχθες το βράδυ με ότι "έχει τραβήξει" από μένα το κινητό (και με airplain mode τα βράδια) είμαι στο 54% και είμαι σούπερ ευχαριστημένος. Θα το σκεφτώ για να ρίξω έστω και το επόμενο snapshot update (όταν αυτό βγει).

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...