Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια το κινητο εχει fm ραδιο?

Έχει κανονικά.

 

Γιώργο μιλάω για China dev αυτή που έχει δύο γλώσσες. Όταν λέμε καθαρή εγκατάσταση τι εννοούμε; Αυτή που υπάρχει στην πρώτη σελίδα δεν είναι καθαρή; Δλδ ξεκλείδωμα - Twrp - wipes - install.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδια το κινητο εχει fm ραδιο?

Ναι έχει χωρίς ακουστικά αλλα και με ακουστικά.:ninja::ninja:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν μπει δεύτερη σιμ (ή μπει κ κάνεις πατέντα) παίρνει κανονικά..

καλημερα

Υπάρχει κάποια πατέντα για 2 sim και sd card ταυτοχρονα?

 

Edit : Σε αναζήτηση στο Google βρήκα αυτό

Με λιγη προσοχή είναι εφικτό να γινει

Edited by akapsali
Link to comment
Share on other sites

Γιώργο μιλάω για China dev αυτή που έχει δύο γλώσσες. Όταν λέμε καθαρή εγκατάσταση τι εννοούμε; Αυτή που υπάρχει στην πρώτη σελίδα δεν είναι καθαρή; Δλδ ξεκλείδωμα - Twrp - wipes - install.

 

Περίμενε βρε με έχεις μπερδέψει..

Εσύ έχεις china dev.. Αν θες να στρώσει το google play καλά είναι να κάνεις reset και πέρασμα από την αρχή.. έχει ένα βιντεο youtube στην πρώτη σελίδα.

Αν πας για Ελληνική με wipe data είναι καθαρή εγκατάσταση..

Ασχολείσαι με 2 τηλέφωνα και με έχεις μπερδέψει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα

Υπάρχει κάποια πατέντα για 2 sim και sd card ταυτοχρονα?

 

Edit : Σε αναζήτηση στο Google βρήκα αυτό

Με λιγη προσοχή είναι εφικτό να γινει

 

Με πρόλαβες.... τοχουν κάνει πολλοί

Link to comment
Share on other sites

Λίγο offtopic! Επανέρχομαι στο θέμα του κινητού που είχα αγοράσει από το vickmall. Τελικά το μαγαζί είναι αναξιόπιστο όσο δεν πάει. Η πρώτη συσκευή που ήρθε είχε θέμα με τον φωτισμό των πλήκτρων όπου δεν άναβε το back. Την στέλνω πίσω,μου στέλνουν άλλη που είχε πρόβλημα με το touch. Την ξαναστέλνω πίσω και σήμερα παρέλαβα μια συσκευή σε χρυσό χρώμα ενώ μου είχαν πει ότι θα μου στείλουν Grey όπως ήταν και οι προηγούμενες. Πραγματικά με κούρασαν!!!

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,το κινητο το εχω εδω και 4 μηνες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Το κινητο ειναι με global stable και κλειδωμενο bootloader. Για να περασω την global dev ακολουθω αυτον τον οδηγο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607; Geoanto555 ; :p:D
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ,το κινητο το εχω εδω και 4 μηνες και ειμαι πολυ ικανοποιημενος.Το κινητο ειναι με global stable και κλειδωμενο bootloader. Για να περασω την global dev ακολουθω αυτον τον οδηγο: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607; Geoanto555 ; :p:D

 

Βάλτην μέσω Updater..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση,θα το προσπαθησω :p

 

Αν δεν την πάρει ξανα δοκίμασε πιο μετά. Με wifi on εννοείται.

Ίσως να χρειαστεί κανα ρεσετ..

Link to comment
Share on other sites

Περίμενε βρε με έχεις μπερδέψει..

Εσύ έχεις china dev.. Αν θες να στρώσει το google play καλά είναι να κάνεις reset και πέρασμα από την αρχή.. έχει ένα βιντεο youtube στην πρώτη σελίδα.

Αν πας για Ελληνική με wipe data είναι καθαρή εγκατάσταση..

Ασχολείσαι με 2 τηλέφωνα και με έχεις μπερδέψει...

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Με πρόλαβες.... τοχουν κάνει πολλοί

Εδώ έχω μπερδευτεί εγώ! Μπα Γιώργη θα πάω σε ελληνική dev δεν την κρατάω άλλο τη China, και θα περάσω την τελευταία που δείχνει σταθερότατη.

 

Μόλις γίνει το install είπαμε δεν χρειάζεται να ξανά κάνουμε τα wipes έτσι;

 

Πφ ξανά στήσιμο το κινητό.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω μπερδευτεί εγώ! Μπα Γιώργη θα πάω σε ελληνική dev δεν την κρατάω άλλο τη China, και θα περάσω την τελευταία που δείχνει σταθερότατη.

 

Μόλις γίνει το install είπαμε δεν χρειάζεται να ξανά κάνουμε τα wipes έτσι;

 

Πφ ξανά στήσιμο το κινητό.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Δεν είχες παρει αντιγραφο στι cloud?

Link to comment
Share on other sites

απο που το αγοραζουμε τελικα ??? @#$%@#$$%

 

Vickmall.com

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχω μπερδευτεί εγώ! Μπα Γιώργη θα πάω σε ελληνική dev δεν την κρατάω άλλο τη China, και θα περάσω την τελευταία που δείχνει σταθερότατη.

 

Μόλις γίνει το install είπαμε δεν χρειάζεται να ξανά κάνουμε τα wipes έτσι;

 

Πφ ξανά στήσιμο το κινητό.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Τα κάνει μόνο του..

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά

 

πήρα τη συγκεκριμένη συσκευή πριν μια εβδομάδα και φυσάει!

Σήμερα ξέμεινα από μπαταρία, το έβαλα στον φορτιστή, το άνοιξα, τσέκαρα 2-3 πράγματα στο fb και το άφησα στην άκρη.

Μετά από λίγο πάω να το ξεκλειδώσω, δεν αποκρίνεται και παρατηρώ πως αναβοσβήνει κόκκινο led.

Από εκείνη τη στιγμή όποτε το βάζω στον φορτιστή, απλά μου αναβοσβήνει το led. Καμία ένδειξη ότι φορτίζει και καμία απόκριση από κανένα κουμπί!!

Καμία ιδέα κανείς??

 

EDIT/UPDATE

Καθώς έγραφα το μήνυμα είχα αφήσει κανένα 10λεπτο το κινητό πάνω στον φορτιστή. Τελικά σταμάτησε το led, σταθεροποιήθηκε και φορτίζει κανονικά.

Απ'ότι διάβασα σε κάποια ξένα forum αυτό που συνέβει οφείλεται σε πλήρη αποφόρτιση της μπαταρίας και αν είσαι τυχερός λύνεται με τον τρόπο που-τυχαία-βρήκα. Το αφήνεις πάνω στον φορτιστή και κάποια στιγμή ΙΣΩΣ αποφασίσει να ξεκινήσει φόρτιση. Ίσως όμως και ΟΧΙ!! Είναι φυσιολογικό όμως αυτό? Πρώτη φορά μου συμβαίνει...

 

καλησπέρα σας

έπαθα κι εγώ σχεδόν το ίδιο πριν καμιά εβδομάδα περίπου

άφησα να πάει η μπαταρία στο 1% κάνοντάς τεστ στην διάρκεια της , ενώ ξέρω οτι ειναι θηρίο αφού βγάζει τουλάχιστον τέσσερις ημέρες με νορμάλ χρήση χωρίς gaming , κι ενώ είχα τη δυνατότητα να το φορτίσω

αποτέλεσμα δε αυτού ήταν να πάθω ότι έπαθε και ο φίλος παραπάνω

το έβαλα μία το έβαλα δύο το έβαλα τρεις αλλά δεν έλεγε να ξεκινήσει το φόρτισμα

 

κατόπιν αυτό που σκέφτηκα ήταν να ξεκινήσω την φόρτιση μέσω usb

πράγματι με αυτό τον τρόπο ξεκίνησε να φορτίζει

 

κατόπιν ψάχνοντας στο internet σε διάφορα sites σχετικά με τις μπαταρίες κινητών πληροφορήθηκα ότι είναι λάθος μέγιστο να αφήνουμε το κινητό είτε να ξεφορτιζει ολοκληρωτικά είτε να το αφήνουμε οριακά στο 1 έως 2% ή και 3% χωρίς να ξεκινήσουμε τη φόρτιση

 

οι πληροφορίες επίσης έλεγαν ότι αν η φόρτιση ξεκινάει αμέσως μόλις δούμε ότι πέφτει κάτω από το 30% και φτάνει έως 90 και όχι 100%, η υγεία της μπαταρίας θα έχει μεγαλύτερη χρονική διάρκεια

και επειδή σίγουρα κάτι παραπάνω θα ξέρουν οι αρθρογράφοι μιας και ήταν από έγκριτα sites, προσωπικά αποφάσισα να ακολουθήσω τη συμβουλή τους

Link to comment
Share on other sites

IMG_20160812_152126.jpg μπορώ να το φορτιζω με τον φορτιστή του LG λόγω fast charge ή θα έχω πρόβλημα ;
Link to comment
Share on other sites

Out λέει 1,8a 5v .. Δεν είναι γρήγορο....

Ο φορτιστης της.μανας του ποσα βγαζει και λες 1.8 v 5 a δεν ειναι γρηγορος?

Link to comment
Share on other sites

Ο φορτιστης της.μανας του ποσα βγαζει και λες 1.8 v 5 a δεν ειναι γρηγορος?

 

\....2000mA..../

Μια χαρά είναι ο φορτιστής του lg ... εννοώ ότι δεν είναι πιο γρήγορος από τον στοκ.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την νέα global developers rom. Εδώ και λίγες ώρες. Το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν ότι οι ήχοι γενικότερα μουσική, ήχος κλήσης, συνομιλία είναι πιο δυνατοί χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την νέα global developers rom. Εδώ και λίγες ώρες. Το πρώτο πράγμα που παρατήρησα ήταν ότι οι ήχοι γενικότερα μουσική, ήχος κλήσης, συνομιλία είναι πιο δυνατοί χωρίς να έχω αλλάξει κάτι.

 

Και εγώ την κομματιάζω τώρα για να κάνω την προσθαφαίρεση..:food:

Για να δούμε τι λέει..

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ την κομματιάζω τώρα για να κάνω την προσθαφαίρεση..:food:

Για να δούμε τι λέει..

 

περιμένω και δικές σου εντυπώσεις! :p

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

περιμένω και δικές σου εντυπώσεις! :p

 

Μόλις μπήκε.. Θα την ψάξω λίγο κ θα σου πω.. Προς το παρών πολύ "ήσυχα" λειτουργεί.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μπήκε.. Θα την ψάξω λίγο κ θα σου πω.. Προς το παρών πολύ "ήσυχα" λειτουργεί.

 

Eίδα ότι στην ασφάλεια έχουν αλλάξει το μενού, χρώμα και εμφάνιση. Τώρα το πειράζω να δω. Επειδή έχω ήχο άνοιξε-κλείσε με το δακτυλικό αποτύπωμα, άλλαξε και ο ήχος.

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...