Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

flasharisa το κινητο ανοιξε ολα καλα διαλεξα english united kingdom μετα ομως στο choose your locate τη χωρα να ωαλο αφου δεν εχει ελλαδα?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

flasharisa το κινητο ανοιξε ολα καλα διαλεξα english united kingdom μετα ομως στο choose your locate τη χωρα να ωαλο αφου δεν εχει ελλαδα?

 

Δε παίζει ρόλο, βάλε Ισπανία

Link to comment
Share on other sites

Δε παίζει ρόλο, βάλε Ισπανία

 

ok εβαλα ινδια μου εβγαλε ενα update καλο φαινεται μεχρι στιγμης παντος

Link to comment
Share on other sites

εκανα τη διαδικασια, εγινε με επιτυχια, και ξεκινωντας το σεταρισμα οπως λετε, μου εχει κολλησει ποση ωρα στο Locale. εβαλα κι εγω ισπανια οπως ο προλαλησας. ειναι φυσιολογικο που αργει τοσο??? Setting locale λεει εδω και ποσα λεπτα.

να κανω restart??? οταν ειχα πρωτοανοιξει το κινητο οταν το αγορασα και επελεξα συρια δεν μου κολλησε

Link to comment
Share on other sites

αργει κανα 5 λεπτο και μετα μπαινει κανονικα αλλιως κατι δεν θα εκανεσ σωστα εγω πηρα και το update και προχωραω με το περασμα τον επαφων
Link to comment
Share on other sites

μωρε μια χαρα τα εκανα αλλα δεν αργησε πενταλεπτο. δεκαλεπτο και βαλε ηταν.

και δεν λεω για τοτε που πρωτοανοιξε το κινητο. που επελεξε τοποθεσια λεω.

στο Locale.

οποτε το εκανα reboot και μετα ανοιξε κανονικα και τωρα κατεβαζει κι εμενα το update.

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.. Δυστυχως εκανα κ επανεκκινηση αλλα τπτ.. Δν μπορω να δω επαφες κ ενω δειχνει οτι εχει κανει συγχρονισμο.. Κανενας αλλος καμια ιδεα;

 

Πρέπει να σβήσεις την cache / data όλων των εφαρμογών που σχετίζονται με Google, και να ξαναπεράσεις τον Google λογαριασμό σου. Θα στρώσει.

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω για την απαντηση.. Δυστυχως εκανα κ επανεκκινηση αλλα τπτ.. Δν μπορω να δω επαφες κ ενω δειχνει οτι εχει κανει συγχρονισμο.. Κανενας αλλος καμια ιδεα;

 

Παιδια σορρυ ααλλα ειναι λιγο επειγων. Χρειαζεται κατι συγκεκριμενο για να κανει συγχρονισμο επαφων; Ενω δειχνει οτι εχει κανειδν φαινονται καθολου οι επαφες.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εκανα και την αναβαθμιση, εκανα και ενα factory reset μετα να καθαρισει και ελπιζω να ειναι ολα καλα.

ετσι φαινεται προς το παρον.

ενα μεγαλο ευχαριστω παιδια και ειδικα στον geoanto555!!!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορρυ ααλλα ειναι λιγο επειγων. Χρειαζεται κατι συγκεκριμενο για να κανει συγχρονισμο επαφων; Ενω δειχνει οτι εχει κανειδν φαινονται καθολου οι επαφες.

 

Έχεις πάει στην προβολή επαφών και έχεις επιλέξει Gmail ή περιμένεις να στις βγάλει μόνο του;;

Πρέπει να επιλέξεις από που (sim/συσκευή /Gmail κτλ) να εμφανίζονται οι επαφές

Link to comment
Share on other sites

λοιπον, εκανα και την αναβαθμιση, εκανα και ενα factory reset μετα να καθαρισει και ελπιζω να ειναι ολα καλα.

ετσι φαινεται προς το παρον.

ενα μεγαλο ευχαριστω παιδια και ειδικα στον geoanto555!!!

 

Όλα καλά θα είναι και έχεις official ρομ με αναβαθμίσεις.....

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ευχαριστω για την απαντηση.. Δυστυχως εκανα κ επανεκκινηση αλλα τπτ.. Δν μπορω να δω επαφες κ ενω δειχνει οτι εχει κανει συγχρονισμο.. Κανενας αλλος καμια ιδεα;

 

Έχει ξανα σημβεί.

Πάρε τις επαφες από το mail πέρνα τες στο κινητο χειροκίνητα.

Κράτα back up εννοείται. Σβήσε τις επαφές από το mail και άφησε το κινητό να συγρονίσει προς το mail.

Στην αρχη καλά είναι να τις σβήσεις από παντού...

Link to comment
Share on other sites

Τελικά για την ώρα το θέμα της μπαταρίας λύθηκε με την νέα dev rom. Το βραδυ πριν κοιμηθώ το φόρτισα, 8,5 ώρες το βραδυ στην μπαταρία και απο 100% πήγε στο 98% :).

Με την προηγούμενη θα ήμουν στο 85%...

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος αλλα χρειαζομαι βοηθεια, εχασα το δικο μου ρεντμι και αυτη τη στιγμη ειναι κλειστο θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινεται να το εντοπισω καπως αν και οταν ανοιχτει απο οπιον το εχει παρει

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θέλω την βοήθεια σας... έχετε κάποια εφαρμογή sms να μου προτείνετε που να επιλέγω από ποιο νούμερο (έχω 2 νούμερα) θα στείλω το sms;

Υπάρχει βέβαια η εφαρμογή του κινητού η οποία είναι πολύ καλή αλλά οι επαφές μου στο gmail δεν έχουν το πρόθεμα +30 και δεν τις αναγνωρίζει. π.χ. μου βγάζει ότι έχω μήνυμα από το +306945123456 ενώ υπάρχει επαφή στο gmail 6945123456.

Υπάρχει βέβαια και η έσχατη λύση να καταχωρήσω το +30 σε όλα τα τηλέφωνα αλλά προσπαθώ να το αποφύγω!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

θέλω την βοήθεια σας... έχετε κάποια εφαρμογή sms να μου προτείνετε που να επιλέγω από ποιο νούμερο (έχω 2 νούμερα) θα στείλω το sms;

Υπάρχει βέβαια η εφαρμογή του κινητού η οποία είναι πολύ καλή αλλά οι επαφές μου στο gmail δεν έχουν το πρόθεμα +30 και δεν τις αναγνωρίζει. π.χ. μου βγάζει ότι έχω μήνυμα από το +306945123456 ενώ υπάρχει επαφή στο gmail 6945123456.

Υπάρχει βέβαια και η έσχατη λύση να καταχωρήσω το +30 σε όλα τα τηλέφωνα αλλά προσπαθώ να το αποφύγω!!

υπαρχει εφαρμογη που το κανει αυτοματα αυτο. (προσθηκη του +30). number fixer η καπως ετσι λεγεται...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

υπαρχει εφαρμογη που το κανει αυτοματα αυτο. (προσθηκη του +30). number fixer η καπως ετσι λεγεται...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.maplekeycompany.apps.numberfixer

 

number fixer και πρόσθεσε το +30 στις επαφές σου... σε 5" θα είσαι έτοιμος

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/4f5fbaa18dc41ddd3716fa6a3f425826.jpg

 

Έχω αυτή την ρομ. Σαν κινητό έχει κάποια bugs σε σχέση με το mi4 που είχα πριν.

Το πιο μεγάλο το έχω εντοπίσει στην κάμερα όταν πάω να βγάλω φώτο. Κολλάει και αργεί για να ξανά βγάλω την επόμενη.

Λέτε να φταιει η ρομ;

να βάλω την ελληνική stable?

Δε με απασχολούν τα ελληνικά αν και είναι ευπρόσδεκτα..

Για dev δε θέλω ακόμα αν και ήμουν συχνός πελάτης στις αναβαθμίσεις του mi4 στις dev κάθε παρασκευή!!!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

καλημερα παιδια δεν ξερω αν ειμαι εκτος θεματος αλλα χρειαζομαι βοηθεια, εχασα το δικο μου ρεντμι και αυτη τη στιγμη ειναι κλειστο θα ηθελα να με βοηθησετε αν γινεται να το εντοπισω καπως αν και οταν ανοιχτει απο οπιον το εχει παρει

ευχαριστω

 

Αν έχεις ενεργοποιημένο το "εύρεση συσκευής" μπορείς να το δεις στο i.mi.com

Πρέπει να το έχεις κάνει ήδη όμως..(να έχεις μπει εκεί μέσα)

Πάνε κόψε την κάρτα σου.. ενεργοποίησε το νούμερο σε άλλη συσκευή και μπες στο site.. ίσως σου ζητήσει επιβεβαίωση.

Link to comment
Share on other sites

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160806/4f5fbaa18dc41ddd3716fa6a3f425826.jpg

 

Έχω αυτή την ρομ. Σαν κινητό έχει κάποια bugs σε σχέση με το mi4 που είχα πριν.

Το πιο μεγάλο το έχω εντοπίσει στην κάμερα όταν πάω να βγάλω φώτο. Κολλάει και αργεί για να ξανά βγάλω την επόμενη.

Λέτε να φταιει η ρομ;

να βάλω την ελληνική stable?

Δε με απασχολούν τα ελληνικά αν και είναι ευπρόσδεκτα..

Για dev δε θέλω ακόμα αν και ήμουν συχνός πελάτης στις αναβαθμίσεις του mi4 στις dev κάθε παρασκευή!!!

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Μηπως έχεις ενεργοποιησει το hdr? Αν ναι είναι λογικό να αργεί γιατί επεξεργαζεται το τελικό αποτέλεσμα!

Link to comment
Share on other sites

λοιπον περασα τα παντα ολα χθες το μονο κακο μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν αλλαζουν σε ελληνικα τα facebook messenger και play store το μενου ενοω καμια ιδεα?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 89 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

λοιπον περασα τα παντα ολα χθες το μονο κακο μεχρι στιγμης ειναι οτι δεν αλλαζουν σε ελληνικα τα facebook messenger και play store το μενου ενοω καμια ιδεα? επισης ειδα τεραστια διαφορα στην αυτονομια της μπαταριας προς το καλητερο

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ψάξε τις τελευταίες 10-20 σελίδες έχω ανεβάσει 2 οδηγούς...

 

Υποστηρίζει Ελληνικά μόνο η Official Global Developer μην μπερδεύεστε...

Λογικά θα μπει στην stable στο μέλλον και όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση..

 

εγω εχω την stable οποτε ακυρο αναμενουμε λοιπον

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζει Ελληνικά μόνο η Official Global Developer μην μπερδεύεστε...

Λογικά θα μπει στην stable στο μέλλον και όταν ολοκληρωθεί η μετάφραση..

 

εγω εχω την stable οποτε ακυρο αναμενουμε λοιπον

 

Οι 2 οδηγοί είναι για την γραμματοσειρά στο facebook .

Η stable λογικά θα αργήσει να πάρει Ελληνικά.

Link to comment
Share on other sites

Οχι η τιμη αναφερεται για το 32gb/3gb ram...

 

Δεν βάζεις και κάνα link τότε;

Δεν παίζει αυτή η τιμή εκτός εάν πρόκειται για ψευτοflashsale "προσφορά" με ανύπαρκτα κομμάτια...

Η καλύτερη τιμή που υπάρχει αυτή την στιγμή είναι στο geekbuying με 167$ μόνο στο ασημί και σε "preorder" που και πάλι δεν είσαι σίγουρος τι θα πληρώσεις και αν θα παραλάβεις τελικά...

 

Οπότε στα 144$ το παίρνεις με κλειστά μάτια.:)

Link to comment
Share on other sites

Οι 2 οδηγοί είναι για την γραμματοσειρά στο facebook .

Η stable λογικά θα αργήσει να πάρει Ελληνικά.

 

ok σε ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...