Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Vodafone σαν κυρια καρτα αλλα γινεται φιλαδελφεια και νεα ιωνια να μην πιανω 4g? Δεν ξερω αν ειναι κανεις σε αυτες τις περιοχες να μου πει αν πιανει...εντωμεταξυ στο σηματακι στης μπαρα του σηματος αν πιασει 4g τι δειχνει? Μαχ H+ εχω πιασει

Έχεις ζητήσει απο τον πάροχο να σου ανοίξει το 4G στη σύνδεσή σου;

Αυτά...
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Έχεις ζητήσει απο τον πάροχο να σου ανοίξει το 4G στη σύνδεσή σου;

Δεν ηξερα καν οτι πρεπει να το κανω αυτο...περνω τηλ στην εξυπηρετηση τωρα :P

Link to comment
Share on other sites

Δεν ηξερα καν οτι πρεπει να το κανω αυτο...περνω τηλ στην εξυπηρετηση τωρα :P

 

To 90% δεν το ξέρει..:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό του φίλου είναι μπρικαρισμένο.

Ο μόνος τρόπος να το γυρίσω σε edl mode είναι μέσω fastboot.

Ότι κ να δοκίμασα γυρίζει για 5 δεύτερα και χάνεται.. άλλαξα θύρα, καλώδια , εβαλά-εβγαλα drivers τίποτα..

Μάλλον θέλει χειρουργείο..

 

Πριν ερθω εδώ ειχα διαβάζει πιθανα θέματα που αφορούν την συσκευή στο ελληνικό forum, ένα ήταν σχετικά με οτι κανείς τωρα,unbrick, αλλά δεν θυμάμαι που ήταν!

Αν έχεις χρόνο ψάξε και κει.

Ειμαι και γω της αποψης πως όλα φτιάχνουν. ;)

Οταν τελειωσεις με το καλό άσε πληροφορίες πως επανήλθε, καλο να υπάρχουν. ..

Link to comment
Share on other sites

To 90% δεν το ξέρει..:lol::lol:

Xaxaxaxa ενταξει πηρα θα το ενεργοποιησουν ..και λεω τοσο γαματο κινητο και να εκανα χαζομαρα και πηρα το κινεζικο δικτυο :P ευχαριατω πολυ παιδια

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό του φίλου είναι μπρικαρισμένο.

Ο μόνος τρόπος να το γυρίσω σε edl mode είναι μέσω fastboot.

Ότι κ να δοκίμασα γυρίζει για 5 δεύτερα και χάνεται.. άλλαξα θύρα, καλώδια , εβαλά-εβγαλα drivers τίποτα..

Μάλλον θέλει χειρουργείο..

 

Μαρία αυτό είναι η εύκολη λύση....:lol:

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν ισχύει για το redmi note 3 pro.. Όλα είναι ίδια.. Ποια εταιρία έχεις;

φαντάζομαι είναι κλειδωμένο και δεν μπορεις να ρίξεις recovery e;. ρωτα τους μοντ απο το xiaomi

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα.

 

εχω το κινητο εδω και ενα μηνα περιπου με τις πιο προσφατες dev rom ελληνικες ανα βδομαδα.

ωστόσο σημερα αποφασισα να ξαναπερασω το .zip αρχειο της ρομ, γιατι μου εκανε κατι περιεργα το τηλεφωνο (κληση αυτοματα σε ανοιχτη ακροαση παντα)

 

ομως δεν ειχα υπολογιστη, αρα δοκιμασα οτι θυμομουν.

μπηκα σε TWRP κ εκανα τα 2 wipe (cache kai dalvik καπως)

 

το θεμα ειναι οτι χαθηκαν ολες μου οι ρυθμισεις δλδ οι εφαρμογες μου κ γενικα το σεραρισμα του κινητου.

 

εκανα κατι λαθος ???

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Πριν ερθω εδώ ειχα διαβάζει πιθανα θέματα που αφορούν την συσκευή στο ελληνικό forum, ένα ήταν σχετικά με οτι κανείς τωρα,unbrick, αλλά δεν θυμάμαι που ήταν!

Αν έχεις χρόνο ψάξε και κει. .

 

Δοκίμασα πολλά αλλά δεν..

Αύριο θα δοκιμάσω άλλες 2 λύσεις, παρόμοιες με αυτές που προσπάθησα.

Βρήκα μια άκρη να φλασάρεις ρομ χωρίς να το γυρίσεις σε ένδειξη edl.. θα δείξει άυριο..

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

παιδια καλησπερα.

 

εχω το κινητο εδω και ενα μηνα περιπου με τις πιο προσφατες dev rom ελληνικες ανα βδομαδα.

ωστόσο σημερα αποφασισα να ξαναπερασω το .zip αρχειο της ρομ, γιατι μου εκανε κατι περιεργα το τηλεφωνο (κληση αυτοματα σε ανοιχτη ακροαση παντα)

 

ομως δεν ειχα υπολογιστη, αρα δοκιμασα οτι θυμομουν.

μπηκα σε TWRP κ εκανα τα 2 wipe (cache kai dalvik καπως)

 

το θεμα ειναι οτι χαθηκαν ολες μου οι ρυθμισεις δλδ οι εφαρμογες μου κ γενικα το σεραρισμα του κινητου.

 

εκανα κατι λαθος ???

Τα έκανες "από έξω" και όχι από το advance γι αυτό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

φαντάζομαι είναι κλειδωμένο και δεν μπορεις να ρίξεις recovery e;. ρωτα τους μοντ απο το xiaomi

Ναι είναι κλειδωμένο..

Μίλησα με κάποιους αλλά προς το παρών δεν...

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και σε αφήνω να κάνεις δουλειά, για να επιμένεις με edl, δεν παίζει το κλείδωμα αλλά γιατι δεν μπαίνει σε fastboot?

Εμείς που είχαμε μάθει με splash tool , που έφτιαχνε το πάντα τώρα οι επιλογές flash σε περιορίζουν!

Link to comment
Share on other sites

Πρώτη φορά από τότε που έμαθα πως κλείνοντας τα τασκς το κινητό κοιμάται κανονικά, και η μπαταρία είναι εξαιρετική. Όλη την μέρα και μου μένει 58% με 4:10 ώρες οθόνη. Χτυπάει χαλαρό 8ωρο. Και επαιξα και ένα μισαωρο monument valley.

 

Sent from my Redmi Note 3

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.παιδια απο που να το παραγγειλω εδω απο Ελλαδα γιατι μαλλον ειναι σε ελλειψη...ευχαριστω
Χαλεπόν Εαυτόν Γνώναι
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.παιδια απο που να το παραγγειλω εδω απο Ελλαδα γιατι μαλλον ειναι σε ελλειψη...ευχαριστω

http://youhou.gr/Xiaomi%20Smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-3PRO32GB(Χρυσό)

αν κ θα περιμενεις απο αυτο... αλλιώς μετα honorbuy eu

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση και σε αφήνω να κάνεις δουλειά, για να επιμένεις με edl, δεν παίζει το κλείδωμα αλλά γιατι δεν μπαίνει σε fastboot?

Εμείς που είχαμε μάθει με splash tool , που έφτιαχνε το πάντα τώρα οι επιλογές flash σε περιορίζουν!

 

Τα rn3pro όταν είναι με κλειδωμένο bootloader και "μπρικαρισμένα" ο μόνος τρόπος να περάσεις λειτουργικό είναι μέσω EDL.

Για να γυρίσεις όμως σε EDL (λόγω μπρικαρισμένου) πρέπει να μπεις μέσω fastboot.

Το συγκεκριμένο μπαίνει σε fastboot κανονικά αλλά γυρίζει σε edl μόνο για 5 δεύτερα...

Υπάρχει κ στα qualcomm το mi pc suite αλλά δουλεύει μόνο σε official κινητά.

Γι αυτό φωνάζουμε μακριά από multi rom.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα την νέα stable 7.5 το μόνο πρόβλημα που διαπιστωσα είναι ότι δε μου κρατάει τις σελίδες στον πλοηγό, πληκτρολογώ μία σελίδα πχ myphone και δε βγάζει τίποτα πρέπει να τι γράφω κα7ε φορά απο την αρχή, δε κρατάει τα δεδομένα ενώ οι ρυθμίσεις είναι σωστές.
Link to comment
Share on other sites

Χθες πέρασα την νέα stable 7.5 το μόνο πρόβλημα που διαπιστωσα είναι ότι δε μου κρατάει τις σελίδες στον πλοηγό, πληκτρολογώ μία σελίδα πχ myphone και δε βγάζει τίποτα πρέπει να τι γράφω κα7ε φορά απο την αρχή, δε κρατάει τα δεδομένα ενώ οι ρυθμίσεις είναι σωστές.

 

Κάνε μία εκκαθάριση δεδομένων του πλοηγού. Σε μένα δουλεύει άψογα..

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που εχω και δεν καταλαβαινω πως λυνεται ειναι με το swift key

οταν μπαινω σε εφαρμογες οπως το viber ενω αρχικα μου ειχε αυτο κατι εκανα το αλλαξα και τωρα μου εμφανιζει ενα αλλο

οταν πηγαινω στα MORE TOOLS και επιλεγω το swift key αλλαζει παλι αλλα οχι μονιμα αλλα για λιγο

τι γινεται και τι κανω για να το εχω μονιμα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που χρησιμοποιώ Fancy Widgets δεν έχω κανένα πρόβλημα.

Πως τη βλέπεις τη rom;

Καλημερα,λεω για το widget καιρου το δικο του οτι δεν το εχει εγκατεστημενο,αυτο που λες το κατεβαζουμε απο store?

Οσο για τη ρομ,τη βλεπω αψογη, 2η μερα βεβαια,ειναι νωρις ακομα,εχει κατι ωραιες βελτιωσουλες στα settings της καμερας,ο ηχος εφτιαξε στην κληση,που ειναι και το σημαντικοτερο πιστευω,και η διαθεσιμη ραμ, οπως ειπωθηκε ειναι λιγο πιο κατω απο την 7,προχωραμε και βλεπουμε

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,λεω για το widget καιρου το δικο του οτι δεν το εχει εγκατεστημενο,αυτο που λες το κατεβαζουμε απο store?

Οσο για τη ρομ,τη βλεπω αψογη, 2η μερα βεβαια,ειναι νωρις ακομα,εχει κατι ωραιες βελτιωσουλες στα settings της καμερας,ο ηχος εφτιαξε στην κληση,που ειναι και το σημαντικοτερο πιστευω,και η διαθεσιμη ραμ, οπως ειπωθηκε ειναι λιγο πιο κατω απο την 7,προχωραμε και βλεπουμε

 

Καλημέρα, ναι το κατεβάζεις από το Play.

Φιλικά.Γιώργος.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέρφια

Παραλαμβανω σήμερα το Xiaomi RedMi 3 Note Pro..

 

Αλλά ας ανακεφαλεωσουμε..

Το κινητό είναι για την γυναίκα μου άρα θα της περάσω ελληνική Stable και θα της το δώσω...

Έχω πάρει και άδεια Unlock

 

Ερωτήσεις

 

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για αρχάριους όπου να περιγράφει όλη την διαδικασία από την αρχή μέχρι το τέλος??

 

Δηλαδή

απο China official σε Developer

Unlock

Από developer σε ελληνική Stable

 

Αν είναι εύκολο να είναι βήμα βήμα αλλά και να εξηγεί πώς περνάμε την καθε ρομ..

 

Ξέρω οτι γίνομαι κουραστικός αλλά είναι για να αποφύγω τα λάθη..

 

1000 ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων

Link to comment
Share on other sites

Ενα προβλημα που εχω και δεν καταλαβαινω πως λυνεται ειναι με το swift key

οταν μπαινω σε εφαρμογες οπως το viber ενω αρχικα μου ειχε αυτο κατι εκανα το αλλαξα και τωρα μου εμφανιζει ενα αλλο

οταν πηγαινω στα MORE TOOLS και επιλεγω το swift key αλλαζει παλι αλλα οχι μονιμα αλλα για λιγο

τι γινεται και τι κανω για να το εχω μονιμα

 

Αυτό μου συνέβαινε σε redmi note 2, προφανώς και εδώ. Πήγαινε και κλείδωσε την εφαρμογή σου όπως σου δείχνω στην φωτο. Νομίζω δεν θα έχεις πρόβλημα μετά.

http://cdn.webcazine.com/wp-content/uploads/2015/05/miui6_remove_lock_on_an_app_20150512.jpg?86e5bc

zaf_4 σημαίνει ΖΑΦΕΙΡΑ!

Xiaomi Pocophone F1

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε με το r flash..

aaa.png

Αν δεν τα καταφέρεις κατέβασε την σε fastboot ρομ και πέρνα την με miflash μέσω fastboot.

 

Ακόμη 800άρα μόνο με τα κιάλια..

 

Κανω αυτο που λες με shift+R.Flash μεσα απο MiPCsuite και επιλεγω την global που εχω κατεβασει στο PC και μου βγαζει το εξης μηνυμα

 

ROM package signature cannot be verified

 

Εχω κλειδωμενο bootloader εαν παιζει καποιο ρολο !!!!

 

Για να βαλω την global μονο MiFlash δουλευει ?

Link to comment
Share on other sites

και να την αφηνω ετσι απο πισω χωρις να παταω το χ απο κατω(στην ουσια να τρεχει backround?)

 

Και μια δευτερη ερωτηση

αν κανω το ιδιο με ενα παιχνιδι που παιζω και το κλειδωσω θα ακουγονται κανονικα οι ειδοποιησεις και θα μου κραταει κωδικο και username στο παιχνιδθι οταν ξαναμπαινω?

γιατι τωρα καθε φορα που μπαινω πρεπει να τα πληκτρολογω εκ νεου

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν αδέρφια

Παραλαμβανω σήμερα το Xiaomi RedMi 3 Note Pro..

 

Αλλά ας ανακεφαλεωσουμε..

Το κινητό είναι για την γυναίκα μου άρα θα της περάσω ελληνική Stable και θα της το δώσω...

Έχω πάρει και άδεια Unlock

 

Ερωτήσεις

 

Υπάρχει κάποιος εύκολος οδηγός για αρχάριους όπου να περιγράφει όλη την διαδικασία από την αρχή μέχρι το τέλος??

 

Δηλαδή

απο China official σε Developer

Unlock

Από developer σε ελληνική Stable

 

Αν είναι εύκολο να είναι βήμα βήμα αλλά και να εξηγεί πώς περνάμε την καθε ρομ..

 

Ξέρω οτι γίνομαι κουραστικός αλλά είναι για να αποφύγω τα λάθη..

 

1000 ευχαριστώ παιδιά εκ των προτέρων

 

Από china official σε developer την περνάς μέσω updater..

Τα υπόλοιπα είναι στην πρώτη σελίδα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα. μ ηρθε το κινητο. πηγα να το ξεκλειδωσω. κατεβασα το προγραμμα. εβαλα το κωδικο. αλλα οταν συνδεω το κινητο με volume up και το κλεισημο μαυριζει η οθονη και λεει να συνδεσω με καλωδιο το κανω αλλα τπτ. windows 7 εχω.
Link to comment
Share on other sites

Κανω αυτο που λες με shift+R.Flash μεσα απο MiPCsuite και επιλεγω την global που εχω κατεβασει στο PC και μου βγαζει το εξης μηνυμα

 

ROM package signature cannot be verified

 

Εχω κλειδωμενο bootloader εαν παιζει καποιο ρολο !!!!

 

Για να βαλω την global μονο MiFlash δουλευει ?

 

Αν δεν περνάει τον 'έλεγχο" η λύση είναι miflash.

Διάβασε τον οδηγό unofficial to official

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

καλημερα. μ ηρθε το κινητο. πηγα να το ξεκλειδωσω. κατεβασα το προγραμμα. εβαλα το κωδικο. αλλα οταν συνδεω το κινητο με volume up και το κλεισημο μαυριζει η οθονη και λεει να συνδεσω με καλωδιο το κανω αλλα τπτ. windows 7 εχω.

 

volume - (κάτω) & power

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...