Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Η πιο καθαρή είναι dalvik cache,cache,data,system,internal.

Φτάνουν όμως τα 4 πρώτα...

 

Στο downgrade μου είπες χρειάζονται μόνο 3: dalvik cache,cache και data ;;;

Να κνω κλικ και στο system ή δεν χρειάζεται;;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Στο downgrade μου είπες χρειάζονται μόνο 3: dalvik cache,cache και data ;;;

Να κνω κλικ και στο system ή δεν χρειάζεται;;

 

Όχι μην το κάνεις δεν υπάρχει λόγος.

System να κάνεις μόνο αν πας σε dev αν και πάλι δεν χρειάζεται.

Link to comment
Share on other sites

Off topic αλλά ρε παιδες :p 8 ωρες σε μια μέρα; (με ανοιχτή την οθόνη δηλαδή)

Θα καούν τα μάτια σας :p

Πες το ψέμματα... Χά χα χα αλλά ήταν -, είναι οι πρώτες μέρες... Να μην το χαρούμε λίγο; το προηγούμενο που είχα μου είχε πέσει κάτω και ήμουν 2,χρονια και 3 μήνες με σπασμένη οθόνη....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Πες το ψέμματα... Χά χα χα αλλά ήταν -, είναι οι πρώτες μέρες... Να μην το χαρούμε λίγο; το προηγούμενο που είχα μου είχε πέσει κάτω και ήμουν 2,χρονια και 3 μήνες με σπασμένη οθόνη....

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Στο μοτορολα με shattershield έπρεπε να πας

Edited by dyannisb
Link to comment
Share on other sites

guys, ποσες ωρες sot βγαζει περιπου και με ποια ρομ;

Επειδή είχαμε το ίδιο κινητό, και διάβαζα ότι κι εσύ είχες ταλαιπωρηθεί με μπαταρία όπως εγώ, για να καταλάβεις την σύγκριση τουλάχιστον σε μένα, με ακριβώς ίδια χρήση, και ίδιες εφαρμογές και τα δύο. Παιχνίδια δεν παίζω. Στο RN2 έβγαζα από 3,30-4,30 ώρες στην καλύτερη. Στην μία μέρα πάντα το φόρτιζα,γιατί και 35% μπαταρία να είχα στο τέλος της ημέρας,στην επόμενη δεν θα με έφτανε ούτε μέχρι το μεσημέρι.

Στο RN3 pro με ελληνική dev με κρατάει ακριβώς στο διπλάσιο, περίπου 8-8,30 ώρες οθόνη στις δύο μέρες ολόκληρες, κάποιες φορές και 3 μέρες όταν χρησιμοποιώ πιο πολύ Wifi, όπου φτάνει 7+ ώρες.

Τώρα ανάλογα την χρήση του καθενός, όπως αναφέρθηκε και 13 ώρες οθόνη πέτυχε η Μαρία, ο χρήστης geoanto555 που δεν το χρησιμοποιεί πολύ μέσα στην μέρα μπορεί να βγάλει και 5 μέρες με περίπου 5 ώρες οθόνη. Κανε την μετάβαση,δεν θα το μετανιώσεις στιγμή

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχαμε το ίδιο κινητό,

 

Εγώ παιδια τα έχω και τα 2.. Βασικά είχα το 2 κ το έδωσα στην γυναίκα.

Σε θέμα μπαταρίας είναι μέρα με την νύχτα..

'Όπως είπε ο billys διπλάσιο χρόνο για πλάκα βγάζει.

Link to comment
Share on other sites

Βγάζει διπλάσιο χρόνο σχεδόν από οποιοδήποτε άλλο κινητό μπορώ να πω. Στη χρήση που του κάνω εγώ μου βγάζει σχεδόν 12 ώρες sot, χωρίς παιχνίδια και βαριές εφαρμογές με φωτεινότητα στο 40-50%

Ρομ έχω την official global stable.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κλειδώνει το σήμα μόνο σε 3g και όχι απλά να το προτιμάει;

Από ρύθμιση στο κινητό δεν νομίζω να υπάρχει.

edit: Δες

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Επειδή ούτε εγώ έχω βρει κάτι γιαυτό ρωτάω, στο προηγούμενο κινητό είχε αυτή την επιλογή και μερικές φορές ήταν χρήσιμο.
Link to comment
Share on other sites

Από ρύθμιση στο κινητό δεν νομίζω να υπάρχει.

edit: Δες

 

Επειδή ούτε εγώ έχω βρει κάτι γιαυτό ρωτάω, στο προηγούμενο κινητό είχε αυτή την επιλογή και μερικές φορές ήταν χρήσιμο.

Δοκιμάστε κανένα 3g toggle από το play store.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

τελεια!

κανεις που να ασχολειται με aosp/cm; με ενδιαφερει αυτο το κομματι, αν ειναι πληρως λειτουργικο το τηλεφωνο και διαρκεια μπαταριας![/quote

 

Επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα αυτό και παρακολουθώ τα σχετικά νήματα στο XDA, θα σου συνιστούσα να περιμένεις μέχρι την έκδοση της miui 8 ROM, ώστε όλες οι ρομ που θα αλλάζουμε, είτε official, είτε custom, να έχουν ίδιο bootloader και ίδιο firmware.

Αυτή την στιγμή λόγω ασυμβατότητας μεταξύ marshmallow που ειναι οι cm/aosp και lollipop που είναι οι miui based, κάθε φορά που θα φλάσαρεις κλειδώνει αυτόματα ο bootloader, επειδή πολύ απλά είναι διαφορετικός.

Λίγη υπομονή ακόμη λοιπόν, μέχρι να περάσουμε miui 8. Άσε που πλήρως λειτουργικές δεν είναι ακόμη γιατί ακόμη έχουν bugs, όπως κατανάλωση μπαταρίας σε stand by, sleepy modem issue, πρόβλημα ηχου σε headphone jacks, πρόβλημα συμβατότητας otg κλπ.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει δυνατότητα να κλειδώνει το σήμα μόνο σε 3g και όχι απλά να το προτιμάει;

 

Απενεργοποιησε το 4g από τον παροχο. Σε ποια εταιρία είσαι?

Το 4g πάντως τρώει λιγότερη ενέργεια από 3g

Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ με απορία...

 

Έχει συμβεί σε κάποιον να μην εμφανίζονται οι εικόνες των επαφών κατά τις κλήσεις?

 

Σκαλιζοντας,

χωρίς όμως να καταλάβω πως.

Μου εμφανίζει εικόνα μόνο από μια επαφή.

Πρόοδος δεν λέω, αλλα θα με τρελάνει αυτό το τηλ.

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

τελεια!

κανεις που να ασχολειται με aosp/cm; με ενδιαφερει αυτο το κομματι, αν ειναι πληρως λειτουργικο το τηλεφωνο και διαρκεια μπαταριας![/quote

 

Επειδή με ενδιαφέρει κι εμένα το θέμα αυτό και παρακολουθώ τα σχετικά νήματα στο XDA, θα σου συνιστούσα να περιμένεις μέχρι την έκδοση της miui 8 ROM, ώστε όλες οι ρομ που θα αλλάζουμε, είτε official, είτε custom, να έχουν ίδιο bootloader και ίδιο firmware.

Αυτή την στιγμή λόγω ασυμβατότητας μεταξύ marshmallow που ειναι οι cm/aosp και lollipop που είναι οι miui based, κάθε φορά που θα φλάσαρεις κλειδώνει αυτόματα ο bootloader, επειδή πολύ απλά είναι διαφορετικός.

Λίγη υπομονή ακόμη λοιπόν, μέχρι να περάσουμε miui 8. Άσε που πλήρως λειτουργικές δεν είναι ακόμη γιατί ακόμη έχουν bugs, όπως κατανάλωση μπαταρίας σε stand by, sleepy modem issue, πρόβλημα ηχου σε headphone jacks, πρόβλημα συμβατότητας otg κλπ.

 

Μα η miui 8 για το redmi θα είναι lollipop όχι Marshmallow. Όσο για τις aosp ναι για τα θέματα, αλλά είναι η περίοδος που μέρα με την ημέρα διορθωνονται

Link to comment
Share on other sites

Απενεργοποιησε το 4g από τον παροχο. Σε ποια εταιρία είσαι?

Το 4g πάντως τρώει λιγότερη ενέργεια από 3g

 

Δυστυχώς στην περιοχή που το θέλω παίζει η 800 οπότε 4g άκυρο. Βασικά δεν είναι μεγάλο θέμα απλά αν είχε κάποια επιλογή ενσωματωμένη θα βόλευε.

Πίστευα ότι το 4g τρώει περισσότερη ενέργεια

 

edit: Δες

 

Τέλειο αυτό ακριβώς έψαχνα, απλά δεν μπορώ να δοκιμάσω ότι δουλεύει σίγουρα γτ τώρα έχω ούτως ή άλλως καλό σήμα 3g.

Ευχαριστώ πολύ!

Edited by TypeRS
Link to comment
Share on other sites

Πάλι εδώ με απορία...

Έχει συμβεί σε κάποιον να μην εμφανίζονται οι εικόνες των επαφών κατά τις κλήσεις?

Σκαλιζοντας,

χωρίς όμως να καταλάβω πως.

Μου εμφανίζει εικόνα μόνο από μια επαφή.

Πρόοδος δεν λέω, αλλα θα με τρελάνει αυτό το τηλ.

Aν μπείς στις επαφές, εκεί που βλέπεις όλες τις επαφές βλέπεις τις φωτογραφίες που έχεις βάλει;

Δυστυχώς στην περιοχή που το θέλω παίζει η 800 οπότε 4g άκυρο. Βασικά δεν είναι μεγάλο θέμα απλά αν είχε κάποια επιλογή ενσωματωμένη θα βόλευε.

Πίστευα ότι το 4g τρώει περισσότερη ενέργεια

Δεν γίνεται με αυτό που σου έδωσα;

Link to comment
Share on other sites

Aν μπείς στις επαφές, εκεί που βλέπεις όλες τις επαφές βλέπεις τις φωτογραφίες που έχεις βάλει;

 

Ναι, εμφανίζονται κανονικά

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εμφανίζονται κανονικά

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

 

Βάλε default θέμα και κάνε επανακκίνηση.

Link to comment
Share on other sites

Το default έχω :-)Το άλλαξα Κ έκανα reboot αλλά χωρίς τύχη.

 

Αν έχεις ενεργοποιημένες τις εικόνες μόνο αυτό επηρεάζει..

Τι να πω...δοκίμασε κανα άλλο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις βρήκα και αυτό το οποίο ήταν στο standard. Και αναρωτιόμουν γιατί κάποις φορές δεν έρχονται οι ειδοποιήσεις. Τώρα πρέπει να βάλω ώρες να μην με ενοχλούν; Στο dnd πάω για αυτό ε; επίσης που πάω για να επιλέξω app για τα μηνύματα; έβαλα της Google για 160 χαρακτήρες. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160615/005a10f86101dd3ed70d3f336a28016b.jpg

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις ενεργοποιημένες τις εικόνες μόνο αυτό επηρεάζει..

Τι να πω...δοκίμασε κανα άλλο..:lol:

Από που θα τις ενεργοποιήσω?

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από που θα τις ενεργοποιήσω?

Ενεργές είναι...

Επαφές/ πατάς παρατεταμένα το κάτω αριστερό πλήκτρο/πρώτη επιλογή.

επίσης που πάω για να επιλέξω app για τα μηνύματα; έβαλα της Google για 160 χαρακτήρες.

Ρυθμίσεις / εφαρμογές/ προεπιλογές.

Link to comment
Share on other sites

 

Μα η miui 8 για το redmi θα είναι lollipop όχι Marshmallow. Όσο για τις aosp ναι για τα θέματα, αλλά είναι η περίοδος που μέρα με την ημέρα διορθωνονται

 

Βασικά, από όσο διάβασα, ή miui 8 θα βασίζεται σε marshmallow και για τα redmi, όχι? Ας με διορθώσει κάποιος, αν κάνω λάθος.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...