Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μια ερώτηση για τα μεταφορικά από Κίνα.

 

Υπάρχει περίπτωση να φάμε τελωνείο σε περίπτωση απλής αποστολής ή να επιλέξω την Ολλανδία ως ενδιάμεσο σταθμό?

 

Για το Vickmall μιλάμε.

 

Εγώ πάντως πρόσφατα που πήρα κάτι από το Vickmall διάλεξα τo NL Post μιας και διάβασα διάφορα για την SG Post τελευταία, αν και φαίνεται πως δεν έχει πρόβλημα πλέον.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

καλημερα σε ολους, μια ερωτηση την google camera απο που την περναμε; υπαρχει στο playstore;

 

Ναι. Η με το apk

http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εκανα μια εκκαθαριση ιστορικου κτλ στον firefox και λυθηκε το θεμα, μου εβγαλε κανονικα την αιτηση και την εκανα. Αυτο ειναι το δευτερο account που φτιαχνω, στο πρωτο ειχα κανει αιτηση αλλα δεν μου ηρθε καποιο μηνημα (cosmote). βεβαια στη σελιδα δεν μου βγαζει πλεον την αιτηση αλλα το εργαλειο ξεκλειδωματος. Να φανταστω εχει εγγριθει η αιτηση ετσι?

Εάν σε αφήνει να κατεβάσεις είσαι οκ. Έχει εγκριθεί.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

 

Η τελευταία έκδοση της google camera είναι η 3.2.045 ;

 

Ποιον φορτιστή αυτοκίνητου χρησιμοποιείτε και με ποιο USB cable για να φορτίζει γρήγορα;

Link to comment
Share on other sites

Η τελευταία έκδοση της google camera είναι η 3.2.045 ;

 

Ποιον φορτιστή αυτοκίνητου χρησιμοποιείτε και με ποιο USB cable για να φορτίζει γρήγορα;

Δεν υπάρχει το φορτίζει γρήγορα. Δεν έχει δυνατότητα fast charging. Ποιο καλώδιο φορτίζει κανονικά θες να πεις. Οποιοδήποτε καλής ποιότητας και όχι της σειράς. Αν και αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να ξέρεις. Μπορεί και με φθηνιαρικο να κάνεις δουλειά.

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Το δικαίωμα ξεκλειδωματος έχει όριο 30 μέρες όπως διάβασα πιο πάνω? μετά απο αυτό το διάστημα αν δεν το ξεκλειδωσεις τι γίνεται? ξανακάνεις αίτηση?

Σχετικά με το ξεκλείδωμα το ανοίγεις και περνάς την ελληνική με ότι αυτό συνεπάγεται.

 

Τι χάνεις οταν ξεκλειδωσεις ? τα updates πλέον τα περνάς χειροκίνητα? σε περίπτωση απώλειας δεδομένων κλεψίματα κωδικών κλπ δεν μπορείς να απευθυνθείς στην xiaomi σωστά?

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επίσης αν το κινητό δουλευει απρόσκοπτα και δεν σε ενοχλούν τα αγγλικά υπάρχει κάτι που κερδίζεις ουσιαστικό περνώντας την ελληνική?

 

Καλή ερώτηση και εγω το είχα ρωτήσει δεν νομίζω να είχα πάρει απάντηση, ας βοηθήσει κάποιος.

 

Θα σου απαντήσω σε ολα αυτά που ρωτας,απλά μερικοι ομως που μπαίνουν εδω δεν διαβάζουν τίποτα απο τις προηγούμενες σελίδες γιατι προφανώς βαριούνται,κάνουν τα ιδια ερωτήματα :devil::chair::chair: που εχουν ξανα απαντηθεί τοσες φορές και αυτο καταντάει λίγο κουραστικό να ρωτάμε μόνο τα ιδια,αυτο για όλους τους νέους κατόχους της συσκευής.

Ναι αυτο έγραψα νωρίτερα έχεις δικαίωμα με εναν λογαριασμό να ξεκλειδώσεις σε ενα μηνά μια συσκευή,δεν ξανακάνεις αίτηση εσυ μπορείς με τον ιδιο λογαριασμό να ξεκλειδώσεις μετα απο 3 μήνες,μπορει να έχεις παρει το οκ για ξεκλείδωμα δηλ και να ξεκλειδώσεις το κινητό σου μετα απο 2 μήνες.

Δεν χάνεις κατι οταν ξεκλειδώσεις οταν ομως περάσεις μετα την ελλληνικη χάνεις τα πάντα,αν βγει νεα αναβάθμιση πχ έχεις τώρα περάσει μια ελληνικη stable είτε dev,ας πούμε stable,απο stable σε νεα αναβάθμιση ελληνικη stable δεν χάνεις τίποτα,αν όμως γυρίσεις απο ελληνική stable σε ελληνική del τα χάνεις όλα.

Οχι αν χάσεις τα δεδομένα σου τι σχέση εχει η xiaomi με το κινητό σου.

Αν λειτουργεί σε αυτο που ρωτας απρόσκοπτα και αναβαθμίζεται κανονικά το τηλ δεν είναι απαραιτήτω να περάσεις την ελληνική.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πριν λιγο προσπαθησα να βαλω xposed στο κινητο μου αλλα κατι πηγε στραβα με τις χαζομαρες και το κινητο brickare ηθελα να ρωτησω αν βαλω την πρωτη ελληνικη ρομ οπως οταν ξεκλειδωνουμε τον bootloader την 7.1.18 μεσω TWRP και SD θα εχει θεμα ?

η γινεται κανονικα?

Link to comment
Share on other sites

Εχει δοκιμασει κανενας αυτο το kernel; Εχει kcal support για την οθόνη και antutu πανω απο 80.000. http://en.miui.com/thread-290952-1-1.html
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα πριν λιγο προσπαθησα να βαλω xposed στο κινητο μου αλλα κατι πηγε στραβα με τις χαζομαρες και το κινητο brickare ηθελα να ρωτησω αν βαλω την πρωτη ελληνικη ρομ οπως οταν ξεκλειδωνουμε τον bootloader την 7.1.18 μεσω TWRP και SD θα εχει θεμα ?

η γινεται κανονικα?

Τώρα τι rom φορούσε το κινητο σου,λίγο μπερδεμένα τα γράφεις και δεν καταλαβα σχεδον τίποτα τι ρωτας ακριβώς.

Για να βάλεις την ελληνική rom πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει ,να περάσεις μετα TWRP και τελος την ελληνική.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει το φορτίζει γρήγορα. Δεν έχει δυνατότητα fast charging. Ποιο καλώδιο φορτίζει κανονικά θες να πεις. Οποιοδήποτε καλής ποιότητας και όχι της σειράς. Αν και αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να ξέρεις. Μπορεί και με φθηνιαρικο να κάνεις δουλειά.

 

Εγώ δεν το έχω παραλάβει ακόμα

Αλλά στην πρώτη σελίδα λέει «- Fast battery charging»

Δεν ξέρω εάν ισχύει

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν το έχω παραλάβει ακόμα

Αλλά στην πρώτη σελίδα λέει «- Fast battery charging»

Δεν ξέρω εάν ισχύει

 

Δεν υπάρχει το φορτίζει γρήγορα. Δεν έχει δυνατότητα fast charging. Ποιο καλώδιο φορτίζει κανονικά θες να πεις. Οποιοδήποτε καλής ποιότητας και όχι της σειράς. Αν και αν δεν δοκιμάσεις δεν μπορείς να ξέρεις. Μπορεί και με φθηνιαρικο να κάνεις δουλειά.

 

Θέλω να βρω καλώδιο και φορτιστή αυτοκίνητου αξιόπιστο;;;

Δηλαδή να δίνει 5V και 2Α πραγματικό..... Μετρημένο με προγράμματα τύπου Ampere

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gombosdev.ampere&hl=el

Τι θα μου προτείνετε;

Link to comment
Share on other sites

Τώρα τι rom φορούσε το κινητο σου,λίγο μπερδεμένα τα γράφεις και δεν καταλαβα σχεδον τίποτα τι ρωτας ακριβώς.

Για να βάλεις την ελληνική rom πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει ,να περάσεις μετα TWRP και τελος την ελληνική.

 

Εντάξει το εφτιαξα λοιπόν να σου εξηγήσω για να καταλάβεις τι ήθελα..Ρωτησα πριν που είχε brickarei το κιν τι μπορώ να κάνω για να το ξεμπρικαρω και επειδή το κινητό δεν ανοίγει ώστε να βάλω μέσα στην μνήμη μία οποιαδήποτε ελληνική ρομ ώστε να την φλασαρω και να ξεμπρικαρει Ρωτησα αν μπορώ να βάλω την ρομ στην sd και να κάνω το flash μέσο της SD..πριν είχα ελληνική ρομ την 7.2.2.0 και αυτό που είπα και σε μπερδεψα είναι ότι "μπορώ να βάλω την αρχική ρομ που κατεβαζουμε όπως όταν πάμε από μία κινέζικη στην ελληνική την 7.1.18 δηλαδή ? " αυτή ήταν η ερώτηση αν μπορω να χρησιμοποιήσει την ρομ που έβαλα όταν πήγα για πρώτη φορά σε ελληνικό λογισμικό !

Να σημειωθεί ότι δουλευα για πολλές μέρες την 7.2.2.0 αλλά η κάμερα της 7.1.18 είναι μακράν καλύτερη παιδιά !

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι οκ, μη το πειραζεις και μην το ψαχνεις!

 

Υπαρχεί θέμα με τις ενημερώσεις; Μπορεί να δέχεται κανονικά αναβαθμίσεις;

Link to comment
Share on other sites

παιδια arm64 δεν έχουμε στο κινητό ; Για να κατεβάσετε το σωστό apk για την Google camera. Επίσης θερμόμετρο χωρου έχει ή συσκευή;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

παιδια arm64 δεν έχουμε στο κινητό ; Για να κατεβάσετε το σωστό apk για την Google camera. Επίσης θερμόμετρο χωρου έχει ή συσκευή;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Τώρα αλήθεια ζητάς θερμόμετρο χώρου; :(

:thanks:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά σκέφτομαι να το παραγγείλω τώρα που έπεσε και στα 185 ευρώ.

 

Απλά θέλω να μου πει κάποιος σε ποια έκδοση λογισμικού να το ζητήσω για να είναι πιο εύκολη μετά η μετάβαση μου σε κάποια ελληνική ρομ. Εκτός και αν η Global ή Multilanguage είναι κομπλέ.

 

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Παιδιά σκέφτομαι να το παραγγείλω τώρα που έπεσε και στα 185 ευρώ.

 

Απλά θέλω να μου πει κάποιος σε ποια έκδοση λογισμικού να το ζητήσω για να είναι πιο εύκολη μετά η μετάβαση μου σε κάποια ελληνική ρομ. Εκτός και αν η Global ή Multilanguage είναι κομπλέ.

 

Sent from my MI PAD 2 using Tapatalk

 

Για την πιο εύκολη μετάβαση την ελληνική ρομ, θέλεις την official developer.

Αν δεν σε νοιαζουν τα ελληνικά, διαλέγεις official global και δεν ξανά ασχολείσαι.

Multi ρομ, επ' ουδενί.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Υπαρχεί θέμα με τις ενημερώσεις; Μπορεί να δέχεται κανονικά αναβαθμίσεις;

 

Αν αναφέρεσαι στην multi ROM με ελληνικά που βάζουν τα κινεζομαγαζα μόνα τους, είναι μία κάκιστη ρομ με πάρα πολλά προβλήματα. Και όχι, δεν δέχεται αναβαθμίσεις..

Link to comment
Share on other sites

Google camera

Καλή ερώτηση και εγω το είχα ρωτήσει δεν νομίζω να είχα πάρει απάντηση, ας βοηθήσει κάποιος.

Η τελευταία έκδοση της google camera είναι η 3.2.045 ;

google camera

Η τελευταία έκδοση για το κινητό μας είναι αυτή

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει στο store. Απο εδω η τελευταια εκδοση http://www.apkmirror.com/apk/google-inc/camera/camera-3-2-045-release/

 

Κανει αυτη η εκδοση για το νοτε3;

Εχω την 2.7(αν θυμαμαι καλα που ειναι για ανδροιντ 4.4+.)

 

 

 

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μετά απο +6000 μηνύματα και ενώ έχει αναφερθεί δεκάδες φορές ότι βάλε την google camera για να δεις βελτίωση επιτέλους μπήκε το λινκ που την κατεβάζει παρότι η εφαρμογή δεν ήταν στο play store ώστε να την βρει κάποιος εύκολα. Όλα αυτα σχετικά με την χρηστικότητα του νήματος στο οποιο έχουμε γράψει γύρω στα 500 μηνύματα για το αν το παραγγείλουμε με sg ή nl!

Link to comment
Share on other sites

google camera

Η τελευταία έκδοση για το κινητό μας είναι αυτή

Ευχαριστούμε!!

Και πως ενεργοποιείς την λειτουργία για να τραβήξει φώτο με τον αισθητήρα δαχτυλίκων αποτυπωματων;

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Edited by astrah

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

google camera

Η τελευταία έκδοση για το κινητό μας είναι αυτή

 

Προσπαθώ να το κατεβάσω από το λινκ αλλά δεν..parse error λέει

Edited by THANKIN
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά... Δίκιο έχετε που παραπονιέστε αλλά μία απλή αναζήτηση είναι.

 

google camera THANKIN εδώ..

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην multi ROM με ελληνικά που βάζουν τα κινεζομαγαζα μόνα τους, είναι μία κάκιστη ρομ με πάρα πολλά προβλήματα. Και όχι, δεν δέχεται αναβαθμίσεις..

 

Μάλιστα. δεν το γνώριζα αυτό. Κ τώρα δε γίνεται να περάσεις official dev κ μετα ελληνική;

Edited by partsa_klos22
Link to comment
Share on other sites

Και πως ενεργοποιείς την λειτουργία για να τραβήξει φώτο με τον αισθητήρα δαχτυλίκων αποτυπωματων;

Δεν νομίζω να χρειάζεται κάτι να κάνεις.. Απλά να έχεις ρομ σχετικά καινούρια και να το υποστηρίζει.

Κ τώρα δε γίνεται να περάσεις official dev κ μετα ελληνική;

Όλα γίνονται..

Link to comment
Share on other sites

Αν αναφέρεσαι στην multi ROM με ελληνικά που βάζουν τα κινεζομαγαζα μόνα τους, είναι μία κάκιστη ρομ με πάρα πολλά προβλήματα. Και όχι, δεν δέχεται αναβαθμίσεις..

 

Μάλιστα. δεν το γνώριζα αυτό. Κ τώρα δε γίνεται να περάσεις official dev κ μετα ελληνική;

 

Φυσικά και γίνεται. Θα στο συνιστούσα ανεπιφύλακτα. Απλά η διαδικασία είναι λίγο μεγαλύτερη από το αν ήσουν εξαρχής με την dev.

Για οδηγούς δες την υπογραφή του geoanto. Υπάρχουν όλα τα links εκεί.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...