Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάτι καλό κάναν τα παλικάρια στην τελευταία Ελληνική dev και η ποιότητα του σήματος για το mobile Internet είναι εξαιρετική, πιο καλή από οτιδήποτε μέχρι τώρα.

Είδες καμιά διαφορά στην κάμερα ή να πάω στον imx 260;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Είδες καμιά διαφορά στην κάμερα ή να πάω στον imx 260;

 

Τι εννοείς γκουρού μας!!! Θα πάρεις άλλο κινητό και θα μας προδωσεις;;; Χαχαχχαχαχαχαχαχαχ

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς γκουρού μας!!! Θα πάρεις άλλο κινητό και θα μας προδωσεις;;; Χαχαχχαχαχαχαχαχαχ

 

Όχι βέβαια..

θα πάω σε άλλο αισθητήρα.. Είμαι ανάμεσα σε 2 (imx260 vs imx 298) και περιμένω τον demakhs να πάρει θέση.

Link to comment
Share on other sites

Είδες καμιά διαφορά στην κάμερα ή να πάω στον imx 260;

 

Παρατηρώ δύο σημαντικές διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη εκδοση:

1) πιο καλη/καθαρή φωτογραφία (σε ένα χάρτη με κείμενο που έχω απέναντι στο γραφείο μου)

2) Στις πληροφορίες της φωτογραφίας, εκτός από μέγεθος, ημερομηνία, μέγεθος, ανάλυση κ.λ.π γραφει: αισθητήρας Sony Exmor 260.5 , προφανώς καλύτερο αυτού που έχεις φαγωθεί και λιγουρευεσαι του παλιό S7.... :lol: :rotfl: :p

 

Η επιθυμία σου, διαταγή.. Έχω φροντίσει ήδη...

Σε λίγες μέρες, θα περάσω μια βόλτα από τον imx 278, quiz για δυνατούς λυτες: πια είναι η συσκευή, και θα βάλω ένα συγκριτικό με τον Κινέζο μας...;)

Link to comment
Share on other sites

Δε μετρανε και μονο οι σενσορες.

Καλως η κακως η samsung κτλ κανουν πιο καλη δουλεια και στον αλγοριθμο που μετραει και παρα πολυ.

Περισσοτερο απο οσο νομιζουμε.

Το νοτε 3 εχει το υποβαθρο να βγαλει καλες φωτο αλλα πρεπει να γινει δουλεια και στον αλγοριθμο,που δε ξερω εαν θα ασχοληθουν να το κανουν με τοσα κινητα και ποσα καινουργια που παρουσιαζουν.

Εδω δε το κανανε στο Μι5

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια..

θα πάω σε άλλο αισθητήρα.. Είμαι ανάμεσα σε 2 (imx260 vs imx 298) και περιμένω τον demakhs να πάρει θέση.

 

Δηλαδή μπορεί να αλλάξουμε αισθητήρα;;; τώρα ποιο έχει το κινητό από μόνο του;

Δεν καταλαβαίνουμε. Δώστε μας τα φώτα

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παρατηρώ δύο σημαντικές διαφορές σε σχέση με την προηγούμενη εκδοση:

1) πιο καλη/καθαρή φωτογραφία (σε ένα χάρτη με κείμενο που έχω απέναντι στο γραφείο μου)

2) Στις πληροφορίες της φωτογραφίας, εκτός από μέγεθος, ημερομηνία, μέγεθος, ανάλυση κ.λ.π γραφει: αισθητήρας Sony Exmor 260.5 , προφανώς καλύτερο αυτού που έχεις φαγωθεί και λιγουρευεσαι του παλιό S7.... :lol: :rotfl: :p

 

Η επιθυμία σου, διαταγή.. Έχω φροντίσει ήδη...

Σε λίγες μέρες, θα περάσω μια βόλτα από τον imx 278, quiz για δυνατούς λυτες: πια είναι η συσκευή, και θα βάλω ένα συγκριτικό με τον Κινέζο μας...;)

 

Μιλάτε για την νεα dev έκδοση που άλλαξε λογισμικό στον αισθητήρα της κάμερας;

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να αλλάξουμε αισθητήρα;;; τώρα ποιο έχει το κινητό από μόνο του;

 

Μην δίνεις σημασία.. μ@@@ομαστε:X

Τωρα έχουμε τον S5K3P3 της samsung.

Για την dev θα σου πει ο demakhs.. άλλωστε το λατρεύει...:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα,μολις χθες πηρα το κινητο στα χερια μου και εχω μια ερωτηση να κανω.. εχω την official stable Version: V7.3.2.0.LHOCNDD china rom περασμενη στην συσκευη...μπορω μεσω του updater της συσκευης να περασω την global version: V7.3.2.0.LHOMIDD? εχω ακομα κλειδωμενο bootloader αφου μολις χθες εκανα αιτηση ξεκλειδωματος..ευχαριστω...
Link to comment
Share on other sites

Μια καλή διάρκεια μπαταρίας, ας πούμε σε ενεργή οθόνη, οι 7 ώρες είναι καλές ή λίγες; Διάβαζα για 9 και 10 και απορησα μήπως κάτι άλλο τυχαίνει σε μένα. Οχι φυσικά ότι έχω παράπονο με τις 7 ώρες, εδώ στο redmi note 2 με ακριβώς τις ίδιες εφαρμογές και ρυθμίσεις, μαρτυρουσα να δω 4 ώρες sot.

Φοράω την τελευταία dev ελληνική, με δύο φορτίσεις βέβαια μόνο,με αρκετή χρήση ίντερνετ,χωρίς παιχνίδια.

Με ίντερνετ πάντα ανοιχτό, 1 sim+sdcard, κλειστούς συγχρονισμους, Viber, Whatsapp, τα κλασικά δηλαδή.

Link to comment
Share on other sites

Μην δίνεις σημασία.. μ@@@ομαστε:X

Τωρα έχουμε τον S5K3P3 της samsung.

Για την dev θα σου πει ο demakhs.. άλλωστε το λατρεύει...:lol::lol:

 

Δηλαδή με την νεα dev βελτιώνεται η ποιότητα της κάμερας;;;; με την βελτίωση του αλγοριθμου εννοω

Edited by bbtp
Link to comment
Share on other sites

εχω την official stable Version: V7.3.2.0.LHOCNDD china rom περασμενη στην συσκευη...μπορω μεσω του updater της συσκευης να περασω την global ..μολις χθες εκανα αιτηση ξεκλειδωματος..ευχαριστω...

 

Η γνώμη μου είναι να μην βάλεις την global.

Παρατηρήθηκε ότι από αυτή περνάει πιο δύσκολα η dev που θα χρειαστείς για να ξεκλειδώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια καλή διάρκεια μπαταρίας, ας πούμε σε ενεργή οθόνη, οι 7 ώρες είναι καλές ή λίγες; Διάβαζα για 9 και 10 και απορησα μήπως κάτι άλλο τυχαίνει σε μένα.

 

Καταρχήν το σοτ για μένα είναι λάθος μέτρηση..

Για παράδειγμα εμένα μου βγάζει μαξ 5 ώρες σοτ αλλά το φορτίζω κάθε 6-7 μέρες.

Νομίζω με καταλαβαίνεις ...

7 ώρες σοτ για κάθε δευτερη μέρα φορτιση νομίζω είναι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δηλαδή με την νεα dev βελτιώνεται η ποιότητα της κάμερας;

 

Περιμένω τον demakh αλλά μάλλον δεν μπορεί χωρίς τον μεσημεριανό του υπνάκο..

Εγώ δεν πιστεύω ότι θα άλλαξε κάτι στην κάμερα.. ούτε στην 7.3 δεν έχει ουσιαστική διαφορά ...

Link to comment
Share on other sites

Όχι βέβαια..

θα πάω σε άλλο αισθητήρα.. Είμαι ανάμεσα σε 2 (imx260 vs imx 298) και περιμένω τον demakhs να πάρει θέση.

 

Έγραψες και σωστά το όνομα demakhs,χθες εγώ το έγραψα (επίτηδες) λάθος και θύμωσε:O:O:O ,μιλούσε για παραποίηση ονόματος,αν θες μετά κανε άλλη φορά λάθος στο όνομα του...:lol::lol::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Η γνώμη μου είναι να μην βάλεις την global.

Παρατηρήθηκε ότι από αυτή περνάει πιο δύσκολα η dev που θα χρειαστείς για να ξεκλειδώσεις.

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Καταρχήν το σοτ για μένα είναι λάθος μέτρηση..

Για παράδειγμα εμένα μου βγάζει μαξ 5 ώρες σοτ αλλά το φορτίζω κάθε 6-7 μέρες.

Νομίζω με καταλαβαίνεις ...

7 ώρες σοτ για κάθε δευτερη μέρα φορτιση νομίζω είναι καλά.

 

----- προσθήκη μηνύματος 91 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Περιμένω τον demakh αλλά μάλλον δεν μπορεί χωρίς τον μεσημεριανό του υπνάκο..

Εγώ δεν πιστεύω ότι θα άλλαξε κάτι στην κάμερα.. ούτε στην 7.3 δεν έχει ουσιαστική διαφορά ...

 

σ ευχαριστω πολυ...

Link to comment
Share on other sites

Με αυτήν την SnapdragonCamera SnapdragonCamera.zip - 6.7 MB"]SnapdragonCamera.zip - 6.7 MB[/url] εγώ βλέπω λίγο ποιο καθαρό το φακό δεν έβγαλα ακόμη όμως φωτογραφίες να σας πως αν έχει διάφορα,γράφανε ότι έχει κάποια διάφορα προς την ποιότητα της εικόνας προς το καλύτερο στις φωτογραφίες.

Βασικά αυτό για πολλούς που ακούω να διαμαρτύρονται για την κάμερα του Redmi Note 3 Pro που θα μπορούσε μέσω soft να βελτιωθεί σίγουρα αν και δεν παίζει μόνο στην αποτύπωση αυτό σε μια φωτογραφική στιγμή,είναι και πολλά άλλα να μην τα αναλύσω τώρα εδώ,θα τους πρωτινά να αγοράζανε μια DSLR αν θέλουν ποιοτικές φωτογραφίες και δεν υπάρχει κινητό ακόμη μέχρι σήμερα που να τις αφομοιώνει και να φτάνει σε τέτοια επίπεδα,μερικοί τα θέλουν όλα μου φαίνεται , σαν εχθές το άλλο το παιδί που έγραψε το κινητό είναι πένα με άθλια κάμερα.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τα πιο εξυπηρετικα μέλη θέματος, βρίσκονται εδώ...:blink:

Όχι μια, όχι δύο, αλλά τρεις απαντήσεις σε κάθε ερώτημα και δε μπορεί κανένας πλέον να υποστηρίξει πως δεν το κατάλαβε, να παραπονεθεί πως δεν του απαντάνε ή πως δε βρήκε λύση στο πρόβλημα του! :clap:

 

spanaki1, έχεις recovery περασμένο?

Μπορείς με το vol up+power button, με τη συσκευή κλειστή να μπεις στο recovery να κάνεις wipe dalvick-cache?

Ακόμα και ένα factory reset... Πολύ πιθανόν να σου λυθούν τα θέματα σου... ;)

 

Demakhs ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου, αν και αυτά που μου είπες μου φαίνονται κινέζικα! Σχεδόν οι περισσότερες εφαρμογές κλείνουν απότομα για κάποιο λόγο.. Έχω την αγγλοκινεζινη rom και μεγάλη απογοήτευση!

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν το σοτ για μένα είναι λάθος μέτρηση..

Για παράδειγμα εμένα μου βγάζει μαξ 5 ώρες σοτ αλλά το φορτίζω κάθε 6-7 μέρες.

Νομίζω με καταλαβαίνεις ...

7 ώρες σοτ για κάθε δευτερη μέρα φορτιση νομίζω είναι καλά.

 

Το φορτιζεις καθε 6-7 μερες;;; :shock: Με τι χρηση και με τι ρομ;

Χθες διαπιστωσα οτι το vickmall μου εβαλε την Κινεζο dev και οχι την οfficial που ζητησα...τι να πω...

Επισης επειδη βλεπω οτι αρκετοι το λενε και σε μενα κλεινουν 2-3 εφαρμογες και ξεκινησε προσφατα αυτο. Αρα ισως να φταιει η τελευταια αναβαθμιση της dev. Ελπιζω...

Link to comment
Share on other sites

Το φορτιζεις καθε 6-7 μερες;;; :shock: Με τι χρηση και με τι ρομ;

Χθες διαπιστωσα οτι το vickmall μου εβαλε την Κινεζο dev και οχι την οfficial που ζητησα...τι να πω...

Επισης επειδη βλεπω οτι αρκετοι το λενε και σε μενα κλεινουν 2-3 εφαρμογες και ξεκινησε προσφατα αυτο. Αρα ισως να φταιει η τελευταια αναβαθμιση της dev. Ελπιζω...

 

Χρήση κινητού.. κλήσεις, λίγο ιντερνετ κυρίως wifi με Ελληνική stable 7.2.2

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Επειδή πρόκειται να αγοράσει την συσκευή φίλος, η ελληνική Rom είναι και για το 2/16 ή διαφορετική;

 

Στάλθηκε από το SM-G920F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δες μήπως έχει βάλει κάποιο προφίλ για την μπαταρία ή αν έχεις κάποια άλλη εφαρμογή για εξοικονόμηση μπαταρίας.

 

Sent from my Redmi Note 3 Pro using Tapatalk

 

Τιποτα περιεργο δεν εχω περασμενο :/

Ξερει κανεις τπτ?Μπας κ εχει καμια ρυθμιση να κλεινουν μερικα προγραμματα οταν κλειδωνω?

wii controller με nunchuck καινουρια ιδια με nintendo 15ευρω

Ζακετα ζαρα απο 60ευρω 30

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή μπορεί να αλλάξουμε αισθητήρα;;; τώρα ποιο έχει το κινητό από μόνο του;

Δεν καταλαβαίνουμε. Δώστε μας τα φώτα

Έχω πέσει κάτω και χτυπιεμαι....

Μην δίνεις σημασία.. μ@@@ομαστε:X

:blink: :blink: :blink: :innocent:

Με αυτήν την SnapdragonCamera SnapdragonCamera.zip - 6.7 MB"]SnapdragonCamera.zip - 6.7 MB[/url] εγώ βλέπω λίγο ποιο καθαρό το φακό δεν έβγαλα ακόμη όμως φωτογραφίες να σας πως αν έχει διάφορα,γράφανε ότι έχει κάποια διάφορα

Πολύς ντόρος για το τίποτα έγινε για τη συγκεκριμένη εφαρμογή.. μόνο η Xiaomi θα μας σώσει.. :(

Link to comment
Share on other sites

Τιποτα περιεργο δεν εχω περασμενο :/

Ξερει κανεις τπτ?Μπας κ εχει καμια ρυθμιση να κλεινουν μερικα προγραμματα οταν κλειδωνω?

 

πρόγραμμα Κεντρο Ασφαλείας με ένα πράσινο εικονίδιο που έχει μια ασπίδα με ένα σταυρό

 

επίσης εκεί έχει και το ΜΠαταρία , ελέγχεις αν έχει δηλωμένο κάποιο πρόγραμμα εξοικονόμισης ενεέργειας (που κλείνει προγράμματα) και πράττεις αναλόγως (το απενεργοποιείς ή βάζεις να μην κλείνουν τα προγράμματα που θες κλπ

Link to comment
Share on other sites

Demakhs ευχαριστώ πολύ για την βοήθεια σου, αν και αυτά που μου είπες μου φαίνονται κινέζικα! Σχεδόν οι περισσότερες εφαρμογές κλείνουν απότομα για κάποιο λόγο.. Έχω την αγγλοκινεζινη rom και μεγάλη απογοήτευση!

Έκανες καθόλου ενημέρωση απο τότε που το πειρες μέσω Download του κινητού??

Αφού ειναι Official rom οπως γράφεις κάνει κανονικά και παίρνει τις ενημερώσεις ,δοκίμασε να το ενημερώσεις ΑΝ ΔΕΝ λυθεί το πρόβλημα σου κανε αυτο που γράφει ο demakhs τουλάχιστον, ενα factory reset (το γράφω σωστά το όνομά του γιατί ποιος τον ακούει μετά),:lol::lol:και ξανά στήσε το κινητό με τις ρυθμίσεις απο την αρχή.

Προφανώς έχεις πειράξει στο Κέντρο Ασφαλείας και έχεις κάνει αλλαγές στις ρυθμίσεις για τις εφαρμογές,με ενα ενα factory reset θα εισαι οκ.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Σπανάκι (:devil:) , αν σου φαίνονται κινέζικα τα άλλα, κάνε αυτο:

Factory reset: Ρυθμισεις-->πρόσθετες ρυθμισεις-->αντίγραφα και επαναφορα-->επαναφορά εργοστασιακων ρυθμίσεων.

Link to comment
Share on other sites

Α!!! δεν εχεις δοκιμασει ακομα την νεα ελληνικη stable 7.2.5 ....

 

Θα την περνούσα αλλά είναι πολύ κοντά η 7.3.... (ώρες-μέρες)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...