Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

.Να σας ρωτησω επειδη εχω 2 sim μια cu και μια what's up τα application my vodafone και what's up τρεχουνε σωστα ανεξαρτητα απο το σε ποια θεση θα εχεις τις καρτες? εννοω αν δεν εχεις ας πουμε την whats up στην 1η θεση δεν τρεχει το app?γιατι το εχω δει σε αλλα κινητα.Ξερει κανεις να μου πει για να δω ποια να παρω nano και ποια micro ?

 

βοηθεια κανεις ??? :(

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

βοηθεια κανεις ??? :(

 

δεν το έχω δει πουθενά να γίνεται διαφορετικά , πιστεύω είναι και θέμα προγράμματος (αν δεν είναι του λειτουργικού) και διαβάζει μόνο αν είναι στην πρώτη sim

 

EDIT----> . θα πρέπει να απενεργοποιήσεις (απο το μενού) την 1η για να δουλέψει το app της 2ης (τουλάχιστον σε μένα το wu app δούλεψε έτσι)

Edited by kodorevi8ulis
Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σημερα παρελαβα το xiaomi redmi note 3 pro 32gb τους ειχα πει να μου βαλουν την official rom και απο οτι μου ειπε ενα παιδι μου βαλαν την global. Το παλικαρι μου προτεινε να βαλω την ελληνικη. Ποια μου προτεινετε εσεις δεν εχω θεμα να ειναι μονο αγγλικα εαν ειναι καλυτερα για το κινητο. Επισης θα χρειαστω εναν οδηγο για το πως θα την περασω και εαν χανω καποια εγγυηση εαν το κανω.
Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα παιδιά!

 

Μήπως γνωρίζει κανείς πως μπορούμε να προσθέσουμε τα Ελληνικά στην πλοήγηση του Gmaps σε Official Global?

Εντόπισα πως δε έχει Ελληνικά ως επιλογή στις γλώσσες το Text to speech engine...

Καμιά ιδέα?

Τώρα θα δούμε αν το δυναμωτικό διάλυμα Redbull με πιπερόριζα έκανε δουλειά...

Edited by USER_1
Link to comment
Share on other sites

μου ειπε ενα παιδι μου βαλαν την global. Το παλικαρι μου προτεινε να βαλω την ελληνικη. Ποια μου προτεινετε εσεις δεν εχω θεμα να ειναι μονο αγγλικα

 

Ποια ρομ ακριβώς φοράει;

Και εγώ θα σου πρότεινα να βάλεις Ελληνική λόγο Ελληνικού φόρουμ-υποστήριξης.

Από την άλλη να ξέρεις και η global μια χαρά ρομ είναι με αναβαθμίσεις κλπ.

Εσύ αποφασίζεις..

Link to comment
Share on other sites

γεια σας παιδια σημερα παρελαβα το xiaomi redmi note 3 pro 32gb τους ειχα πει να μου βαλουν την official rom και απο οτι μου ειπε ενα παιδι μου βαλαν την global. Το παλικαρι μου προτεινε να βαλω την ελληνικη. Ποια μου προτεινετε εσεις δεν εχω θεμα να ειναι μονο αγγλικα εαν ειναι καλυτερα για το κινητο. Επισης θα χρειαστω εναν οδηγο για το πως θα την περασω και εαν χανω καποια εγγυηση εαν το κανω.

Βασικα αν ενδιαφέρεσαι για την ελληνική πρέπει να περάσεις οπωσδήποτε πρώτα dev rom και μετά την ελληνικη με αλλη rom δεν μπορείς ,φυσικά θα πρέπει να έχεις ξεκλειδώσει bootloader και θα χρειαστείς ναι κάποιους οδηγούς,έχεις κάνει αίτηση για να πάρεις το οκ για ξεκλείδωμα???

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μόλις έκανα παραγελλία από Vickmall, αποστολή με NL post. :)

Είπαν ότι θα μου στείλουν σαν δώρο την Ipaky Case.

Σειρά έχει η αίτηση ξεκλειδώματος.

 

Θα καθόμουν να μάζευα όλα τα χρήσιμα post σε ένα δικό μου και θα το έκανα συνέχεια update, αλλά παρατήρησα ότι δεν μπορείς να κάνεις update τα post σου αν περάσουν μερικές μέρες από την δημοσιευση τους, όπως γίνεται σε άλλα forum. Κρίμα. :(

Link to comment
Share on other sites

xristoforos7 να ξέρεις ότι κάποιες multirom γράφουν global. Δες αν έχει ελληνικά γιατί αν έχει δεν είναι global αλλά multirom του μαγαζιού.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παρέλαβα εχθές το κινητό, το είχα ζητήσει με dev Rom, όταν το άνοιξα μπήκε κατευθείαν στα αγγλικά(στις ρυθμίσεις έχει αγγλικά και κινέζικα) ... Η έκδοση που έχει είναι 7.6.5.12 beta και με μια γρήγορη αναζήτηση στο Google είδα ότι είναι η dev Rom, τι λέτε?

 

Επίσης κάτι άλλο στο πίσω μέρος του κινητού (πάνω από το ηχείο και το λογότυπο της xiaomi) υπάρχει κολυμενο ένα χαρτάκι με κάτι κινέζικα. Αυτό δε χρειάζεται πουθενά έτσι? Παντός είναι καλά κολλημένο γιατί προσπάθησα να το βγάλω και όλο το χαρτί μένει στο κινητό...

 

Αυτά, το κινητό φυσάει, οι photos του είναι υπέροχες (δε ξέρω γιατί πολλοι τις βρίσκουν κακές).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους παρέλαβα εχθές το κινητό, το είχα ζητήσει με dev Rom, όταν το άνοιξα μπήκε κατευθείαν στα αγγλικά(στις ρυθμίσεις έχει αγγλικά και κινέζικα) ... Η έκδοση που έχει είναι 7.6.5.12 beta .

 

Καλώς ήρθες στην παρέα ... Το κινητό από την στιγμή που γράφει beta είναι όντως dev..

Το χαρτάκι δεν λέει κ κάτι.. βγάλτο.... με λίγο οινόπνευμα..:angry:

Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε ειδοποιηση σημερα απο ΕΛΤΑ !!! λοιπον ανυπομονω να δω ποια ρομ φοραει.Το ειχα παραγγειλει απο Minideal και ειχα επιλεξει multilanguage rom αφηρημενα, επειτα πριν το στειλουν τους εστειλα μαιλ και τους ειπα οτι θελω official ρομ.Περιμενω να δω ποια ρομ φοραει.Αυτο που θελω ειναι απλα να λειτουργει σωστα το κινητο δεν εχω προβλημα με τα αγγλικα.Πριν μερικες μερες εκανα και αιτηση για unlocking.

 

Ποια ρομ πιστευετε οτι ειναι ιδανικη ανεξαρτητου γλωσσας?(Mε updates ,σωστη λειτουργικοτητα κτλπ)

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ αγάπη και εξαιρετικά ήρεμος σου λέω πως η απάντηση που αναζητάς είναι 6 post πάνω, όχι σελίδες, post, ....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

εχω την MIUI 7 6.5.12 Beta ποια rom ειναι και απο οτι εψαξα εχει μονο αγγλικα και κινεζικα

 

Εχεις την china dev ρομ και .....πας απλά για ξεκλείδωμα bootloader...

Με αυτήν την ρομ μπορείς απευθείας να ξεκλειδώσεις χωρίς να κάνεις τίποτα άλλο..

Μην χάνεις την ευκαιρία....;)

Link to comment
Share on other sites

Με πολύ αγάπη και εξαιρετικά ήρεμος σου λέω πως η απάντηση που αναζητάς είναι 6 post πάνω, όχι σελίδες, post, ....

 

Ναι εχω δει οτι αναφερονται στην ελληνικη τα παιδια , απλα δεν εχω θεμα με την γλωσσα γι αυτο ξανα κανω την ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

Ναι εχω δει οτι αναφερονται στην ελληνικη τα παιδια , απλα δεν εχω θεμα με την γλωσσα γι αυτο ξανα κανω την ερωτηση.

Φανταζομαι ο Σαλονικιός δεν εννοεί αυτό.

Λέει ότι ή επιλέγεις την Ελληνική για την γλώσσα και την Ελληνικη υποστήριξη ή βάζεις global που παίρνει αναβαθμίσεις και δεν έχει κινεζιές..

Link to comment
Share on other sites

Πάντως έχου πέσει πολύ οι χρόνοι αναμονής για ξεκλειδωμα έκανα αίτηση πριν μία βδομάδα και τώρα είμαι με gtv

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Nexus One, Galaxy Nexus , Nexus 4, Nexus 5, Nexus 6, Nexus 5X, Nexus 6p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπορειτε να μου πειτε τις διαφορες note 3 pro και note 3;

και ποιο να επιλεξω ανεξαρτητως διαφορας χρηματων.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπορειτε να μου πειτε τις διαφορες note 3 pro και note 3;

και ποιο να επιλεξω ανεξαρτητως διαφορας χρηματων.

 

note 3 vs note3 pro

Ποιος από εδώ μέσα πιστεύεις θα τολμήσει να πει ότι το note 3 (απλό) είναι καλύτερο..:lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς το έλαβες:)

Όλες οι official παίρνουν updates (οπότε και η global που έχεις). Υπάρχει stable και Developer Global rom (official μιλάμε πάντα). Για διαφορές μεταξύ τους κοίτα στην υπογραφή μου. Για το αν είναι η stable ή η developer θα το δεις απο τις Ρυθμίσεις του τηλεφώνου σου (settings -< about phone -> Miui version, αναγράφει stable ή Dev).

Αν τα Ελληνικά είναι όπως και δήποτε για σένα συνιστάται η Ελληνική. Αν όχι και δεν έχεις πρόβλημα κάτσε με την Global καθώς έτσι θα έχεις και συχνά ΟΤΑ updates αλλά και δεν θα χρειαστεί να πειράξεις το κινητό για να το απολαύσεις.

 

 

Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!

Εχω την stable περασμενη και ειμαι μια χαρα με τα αγγλικα. Σε θεμα επειδωσεων κλπ δεν υπαρχει καμια διαφορα;

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να κανει restore backup απο αλλο android με titanium backup? συγκεκριμενα για το viber.ενω κανω restore data το ανοιγω και για 2 sec φαινονται ολα τα παλια μηνυματα αλλα μετα με πεταει απο την αρχη για ενεργοποιηση viber Κλπ.. καμια ιδεα κανεις ?

 

GTV stable 7.2.5

Link to comment
Share on other sites

εχει καταφερει κανεις να κανει restore backup απο αλλο android με titanium backup? συγκεκριμενα για το viber.ενω κανω restore data το ανοιγω και για 2 sec φαινονται ολα τα παλια μηνυματα αλλα μετα με πεταει απο την αρχη για ενεργοποιηση viber Κλπ.. καμια ιδεα κανεις ?

 

GTV stable 7.2.5

 

To titanium backup δεν συνεργάζεται καλά με τη Miui οπότε απλά μην το χρησιμοποιείτε καθόλου!!

Link to comment
Share on other sites

απο developer se stable κανουμε full wipe το κινητο. δηλαδη wipe data cache dalvik η και wipe system ?.

 

wipe cache , dalvik cache + data = factory reset. (Φτάνει αυτό)

Αν θέλεις ακόμη πιο καθαρή εγκατάσταση πας system / internal κλπ αλλά εκεί εύχομαι να ξέρεις τι κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια μπορειτε να μου πειτε τις διαφορες note 3 pro και note 3;

και ποιο να επιλεξω ανεξαρτητως διαφορας χρηματων.

ευχαριστω

Φυσικά note 3 pro ,δεν είναι ερώτηση κρίσεως αυτήν:D:D:D και μόνο αυτό να επιλέξεις χωρίς να κοιτάς άλλα.:cool::cool::p

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...