Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Kαλύτερα είναι να μετατρέψεις την sd κάρτα σε Nano-Micro (2 σε 1) και να κρατήσεις τη 2η sim που δε χρειάζεσαι κενή για αποθηκευτικό χώρο...τι λες? :lol: :rotfl: :lol:

 

Φίλε μου, με μπέρδεψες λίγο. Έχω μια 64GB sd nano, δεν πρέπει αυτή να πάει στο δεύτερο slot και η sim (που πρέπει να γίνει micro) στο πρώτο?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μαρια που ειναι αυτο εχω την ελληνικη dev?

Εφαρμογή κέντρο ασφάλειας > δικαιώματα > δικαιώματα> προβολή αναδυόμενων παραθύρων

 

Αν δεν λυθεί το θέμα σου, κάνε και αυτά που σου είπε ο kodorevit8ulis:)

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν λυθεί το θέμα σου, κάνε και αυτά που σου είπε ο kodorevit8ulis:)

 

μου σκότωσες το θεσπέσια γραμμένο nickname που έχω τόσα χρόνια :P

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, με μπέρδεψες λίγο. Έχω μια 64GB sd MICRO, δεν πρέπει αυτή να πάει στο δεύτερο slot και η sim (που πρέπει να γίνει micro) στο πρώτο?

 

Ποιόν βρήκες να ακούσεις...

Από τα 2000 σχόλια του πάνω απο το 40 % είναι πειράγματα και .........:X

Όπως τα λες ειναι... η sd στο 2 slot και είσαι κομπλέ..

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, με μπέρδεψες λίγο. Έχω μια 64GB sd nano, δεν πρέπει αυτή να πάει στο δεύτερο slot και η sim (που πρέπει να γίνει micro) στο πρώτο?

Ο demakhs είναι πειραχτηρι, σε πειράζει!

Όπως τα είπες ακριβώς, πράξε :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 60 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

μου σκότωσες το θεσπέσια γραμμένο nickname που έχω τόσα χρόνια :P

Ναι το ξέρω, ήταν αργά όταν το κατάλαβα! :(

Link to comment
Share on other sites

Α μάλιστα, θα ρίξω μία ματιά στο XDA τότε!

Τι λεει το 5x? Θεωρεις ότι άξιζε ή διάφορα στην αυτονομία για το pure Android? Θα με απασχολήσει αυτό το ερώτημα όταν βγει το oneplus 3, (αν έχει αξιοπρεπή μπαταρία βέβαια)

Λίγο off topic, sorry!

 

Προσωπικά εγώ δεν άντεξα την miui. Μου την έδιναν κάποια πράγματα που είχε. Δεν αλλάζω την απλότητα και την αποτελεσματικοτητα του Pure Android για αυτό και πήγα στο 5x και δεν το μετάνιωσα κιόλας. Ναι η μπαταρία ήταν τεράστιο ατού του note, αλλά έχω συνηθίσει τις κακές μπαταρίες (είμαι εξοπλισμένος με powerbank). Δεν θα πρότεινα πάντως σε κάποιον να κάνει το ίδιο, εκτός και αν του αρέσει περισσότερο το Pure.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Είμαι έτοιμος για αγορά RMN3 pro και θα ήθελα βοήθεια στο θέμα της rom.Υπάρχει κάποια που μπορώ να ζητησω να μου εγκαταστήσουν από κινα η να το φτιαξω όταν έρθει εδω?Η συσκευή θα αγοραστεί από minideal.

 

Ευχαριστώ Θανάσης

Link to comment
Share on other sites

πρόγραμμα Κεντρο Ασφαλείας με ένα πράσινο εικονίδιο που έχει μια ασπίδα με ένα σταυρό

 

επίσης εκεί έχει και το ΜΠαταρία , ελέγχεις αν έχει δηλωμένο κάποιο πρόγραμμα εξοικονόμισης ενεέργειας (που κλείνει προγράμματα) και πράττεις αναλόγως (το απενεργοποιείς ή βάζεις να μην κλείνουν τα προγράμματα που θες κλπ

επίσης πάλι εκεί υπάρχει το ΔΙκαιώματα , βάζεις στο αυτόματη έναρξη τα προγράμματα που θες τις ειδοποιήσεις

 

κάνεις αυτά και βλέπεις αν έχεις θέμα ακόμα ή όχι

 

Ευχαριστω πολυ.

SONY EXPERIA NEOV. THL T200. LeTv X900+. Xiaomi Mi Max 3
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα.Είμαι έτοιμος για αγορά RMN3 pro και θα ήθελα βοήθεια στο θέμα της rom.Υπάρχει κάποια που μπορώ να ζητησω να μου εγκαταστήσουν από κινα η να το φτιαξω όταν έρθει εδω?Η συσκευή θα αγοραστεί από minideal.

 

Ευχαριστώ Θανάσης

 

To minideal έχει 2 επιλογές

1.Multi-language Rom&Google play store installed

2.Orignal ROM( english&chinese)

Αν διάβαζες τις προηγούμενες σελίδες θα έβλεπες ότι η χειρότερη ρομ που βάζουν τα κινεζομαγαζα ειναι η multi.

Αν το πάρεις από αλλού και έχει την επιλογή china dev ακόμη καλύτερα.(Αν θέλεις κάποια στιγμή να ξεκλειδώσεις bootloader κ να περάσεις Ελληνική ρομ)

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερα είναι να μετατρέψεις την sd κάρτα σε Nano-Micro (2 σε 1) και να κρατήσεις τη 2η sim που δε χρειάζεσαι κενή για αποθηκευτικό χώρο...τι λες? :lol: :rotfl: :lol:

 

Φίλε μου, με μπέρδεψες λίγο. Έχω μια 64GB sd nano, δεν πρέπει αυτή να πάει στο δεύτερο slot και η sim (που πρέπει να γίνει micro) στο πρώτο?

 

:lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol: :rotfl: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Το vickmall πέρα από τη multi έχει άλλες δυο: την Official Developer Rom (Only Chinese&English) και την Official Global Rom&Google play store(No Greek). Τι διαφορές έχουν;

 

Η μία είναι Κινέζικη developer ρομ ( μπορείς με αυτή να ξεκλειδώσεις bootloader) και η άλλη είναι παγκόσμια stable.

Διαφορές Stable με Developer

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Η μία είναι Κινέζικη developer ρομ ( μπορείς με αυτή να ξεκλειδώσεις bootloader) και η άλλη είναι παγκόσμια stable.

Διαφορές Stable με Developer

 

μπηκα στο αρθρο που ειχε φτιαξει το παλικαρι με τις official ρομς αλλαξα και εβαλα αυτη που μου ειπες οτι δεχεται τον bootloader ρε συ καταπρωτον ειναι γεματι κινεζικα καταδευτερον δεν εχει καν play store τι σκατα μπορω να κανω τωρα ? δεν ξερω καν γιατι την αλλαξα και εβαλα αυτο το πραγμα με τις κινεζιες μεσα τουλαχιστον η αλλη δεν ειχε τιποτα και ας μην ειχε καμερα καλη εδω σαν να βελτιωθηκε λιγο

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

είχα πρόβλημα με την rom του κινητού μου,το αγόρασα από vickmall με Multi-language Rom αλλα είχε πρόβλημα η συγκεκριμένη rom,όταν το έβαζα σε λειτουργία πτήσεις και μετά την απενεργοποιούσα δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσης,μίλησα με vickmall,μου στείλανε οδηγίες πως να βάλω άλλη rom προσπάθησα να περάσω καινούργια rom στο κινητό μου,αλλα κόλλησε σε ένα σημείο και βγάζει το σφάλμα:δεν είναι δυνατή η εύρεση του αρχείο από το σύστημα 0x80070002:excute flash all except storage bat

μετά από αυτό το κινητό δεν ανοίγει κολλάει στο mi logo και δεν ανοίγει μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

Ούτε γαρ άρχειν, ούτε άρχεσθαι εθέλω
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο αρθρο που ειχε φτιαξει το παλικαρι με τις official ρομς αλλαξα και εβαλα αυτη που μου ειπες οτι δεχεται τον bootloader ρε συ καταπρωτον ειναι γεματι κινεζικα καταδευτερον δεν εχει καν play store τι σκατα μπορω να κανω τωρα ? δεν ξερω καν γιατι την αλλαξα και εβαλα αυτο το πραγμα με τις κινεζιες μεσα τουλαχιστον η αλλη δεν ειχε τιποτα και ας μην ειχε καμερα καλη εδω σαν να βελτιωθηκε λιγο

 

Βάλε τις κινέζικες εφαρμογές σε ένα φάκελο να μην τις βλέπεις.

Κ κάνε υπομονή να έρθει το sms

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

μπηκα στο αρθρο που ειχε φτιαξει το παλικαρι με τις official ρομς αλλαξα και εβαλα αυτη που μου ειπες οτι δεχεται τον bootloader ρε συ καταπρωτον ειναι γεματι κινεζικα καταδευτερον δεν εχει καν play store τι σκατα μπορω να κανω τωρα ? δεν ξερω καν γιατι την αλλαξα και εβαλα αυτο το πραγμα με τις κινεζιες μεσα τουλαχιστον η αλλη δεν ειχε τιποτα και ας μην ειχε καμερα καλη εδω σαν να βελτιωθηκε λιγο

 

Αυτή φίλε τη βάζεις για να ξεκλειδώσεις τον bootloader. Αφού ξεκλειδώσεις περνάς την ελληνική. Βάλε προσωρινά playstore μέχρι να έρθει η έγκριση για ξεκλειδωμα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας

είχα πρόβλημα με την rom του κινητού μου,το αγόρασα από vickmall με Multi-language Rom αλλα είχε πρόβλημα η συγκεκριμένη rom,όταν το έβαζα σε λειτουργία πτήσεις και μετά την απενεργοποιούσα δεν μπορούσα να δεχτώ κλήσης,μίλησα με vickmall,μου στείλανε οδηγίες πως να βάλω άλλη rom προσπάθησα να περάσω καινούργια rom στο κινητό μου,αλλα κόλλησε σε ένα σημείο και βγάζει το σφάλμα:δεν είναι δυνατή η εύρεση του αρχείο από το σύστημα 0x80070002:excute flash all except storage bat

μετά από αυτό το κινητό δεν ανοίγει κολλάει στο mi logo και δεν ανοίγει μπορεί κάποιος να βοηθήσει?

 

Ο οδηγός αλλαγής ρομ από multi είναι αυτός δεν ξέρω αν σε βοηθάει..

Link to comment
Share on other sites

sas euxaristw polu alla dn kserw poso tha anteksw me afto to pragma akoma kai sto plhktrologio einai gemato kinezika oute na grapsw den mporw :( thnx gia to play store pantws. egw aithsh ekana otan eixa to palia multy rom twra tha exw kapoio thema pou den exw to idio logismiko ?

h tha erthei kai pali

Link to comment
Share on other sites

sas euxaristw polu alla dn kserw poso tha anteksw me afto to pragma akoma kai sto plhktrologio einai gemato kinezika oute na grapsw den mporw :( thnx gia to play store pantws. egw aithsh ekana otan eixa to palia multy rom twra tha exw kapoio thema pou den exw to idio logismiko ?

h tha erthei kai pali

 

Αν την έκανες σωστά θα έρθει κανονικά.Μπες εκεί που την έκανες και δες τι σου λέει.

Mόλις βάλεις το playstore κατέβασε το "Πληκτρολόγιο Google"

Link to comment
Share on other sites

Αν την έκανες σωστά θα έρθει κανονικά.Μπες εκεί που την έκανες και δες τι σου λέει.

Mόλις βάλεις το playstore κατέβασε το "Πληκτρολόγιο Google"

 

ελεγε νομιζω με πρασινα γραμματα να οτι εγινε επιτυχης η δηλωση και οτι θα μου σταλει sms

http://www.miui.com/unlock/apply.php (den kserw ti sas deixnei esas alal edw to leei ) einai afto h exw kanei lathos ?

Edited by kostis123456
Link to comment
Share on other sites

Ο οδηγός αλλαγής ρομ από multi είναι αυτός δεν ξέρω αν σε βοηθάει..

 

το κινητό μου έχει bootlock οποτε δεν νομίζω να βοηθήσει

σ ευχάριστο πάντως

Ούτε γαρ άρχειν, ούτε άρχεσθαι εθέλω
Link to comment
Share on other sites

το κινητό μου έχει bootlock οποτε δεν νομίζω να βοηθήσει

σ ευχάριστο πάντως

 

Τι οδηγίες ακολούθησες για πες..

Μπαίνεις σε recovery mode;; (κρατά πατημένο το volume+ επάνω και το power και μόλις δεις mi logo τα αφήνεις. Αφού φορτώσει θα βλέπεις το κινητό με ένα καλώδιο στην οθόνη.)

 

Δες και αυτό

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγίες ακολούθησες για πες..

Μπαίνεις σε recovery mode;; (κρατά πατημένο το volume+ επάνω και το power και μόλις δεις mi logo τα αφήνεις. Αφού φορτώσει θα βλέπεις το κινητό με ένα καλώδιο στην οθόνη.)

εβαλα το playstore αλλα δεν με αφηνει να κατεβασω τιποτα πεταει ολη την ωρα error. DF-DLA-15

Link to comment
Share on other sites

Τι οδηγίες ακολούθησες για πες..

Μπαίνεις σε recovery mode;; (κρατά πατημένο το volume+ επάνω και το power και μόλις δεις mi logo τα αφήνεις. Αφού φορτώσει θα βλέπεις το κινητό με ένα καλώδιο στην οθόνη.)

 

Δες και αυτό

ναι μπαίνω σε recovery mode το βλέπω το κινητή στην οθόνη

αυτές της οδηγίες ακολούθησα https://onedrive.live.com/redir?resid=AE91632DEF4BCB6C!2908&authkey=!AJPWurrk3I3CG3A&ithint=file%2cdocx

μου της στείλανε από το vickmall

Ούτε γαρ άρχειν, ούτε άρχεσθαι εθέλω
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...