Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να ρωτήσω κάτι παιδιά? θέλω να δώσω το κινητό. είμαι με την ελληνική dev. έκανα factory reset και μου λέει ότι η συσκευή είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό μου της miui και ότι για να ξεκλειδώσει θέλει τον κωδικό. δεν γίνεται να το αφήσω χωρίς λογαριασμό Miui? ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα κρατήσει 2 μέρες με μέτρια χρήση.

 

Starman7 Υπήρχε ποτέ τηλέφωνο που σε πήγαινε πάνω από 2 μέρες;

Στην τελική φόρτιζε το καμιά ώρα κάθε βράδυ.. δεν είναι κακό.

 

----- προσθήκη μηνύματος 63 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι παιδιά? θέλω να δώσω το κινητό. είμαι με την ελληνική dev. έκανα factory reset και μου λέει ότι η συσκευή είναι συνδεδεμένη με τον λογαριασμό μου της miui και ότι για να ξεκλειδώσει θέλει τον κωδικό. δεν γίνεται να το αφήσω χωρίς λογαριασμό Miui? ξέρει κανείς κάτι?

 

Φυσικαά και γίνεται.. μπες στο λογαριασμό και κάνε διαγραφή..

Πας ρυθμισεις/ λογαριασμός μι /αποσύνδεση , βάζεις τον κωδικό σου / και πατάς διαγραφή απο την συσκευή.

Edited by geoanto555
Link to comment
Share on other sites

 

Φυσικαά και γίνεται.. μπες στο λογαριασμό και κάνε διαγραφή..

 

ωραίος, το βρήκα. πριν κάνω factory reset είχα ξεχάσει να σβήσω τον λογαριασμό και με το που άνοιξε, μάλλον σαν δικλείδα ασφαλείας μου ζητούσε τον λογαριασμό για να ξεκλειδώσει η συσκευή

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε την ειχα πατήσει με το rn2 . Είχα βάλει AICP και είχα ξεχάσει να σβήσω τον Mi λογαριασμό.

Με την AICP δεν είχα ποτέ θέμα..

Όταν γύρισα σε miui είχε φάει κόλλημα και δεν ξεκλείδωνε με τίποτα..

Link to comment
Share on other sites

Κάποτε την ειχα πατήσει με το rn2 . Είχα βάλει AICP και είχα ξεχάσει να σβήσω τον Mi λογαριασμό.

Με την AICP δεν είχα ποτέ θέμα..

Όταν γύρισα σε miui είχε φάει κόλλημα και δεν ξεκλείδωνε με τίποτα..

 

καλό αυτό από τη μια έτσι αν στο κλέψουν και κάνουν factory reset βγαίνει άχρηστο το κινητό. βέβαια τρόμαξα λίγο στην αρχή ότι έχει να κάνει με τον bootloader

Link to comment
Share on other sites

Starman7 Υπήρχε ποτέ τηλέφωνο που σε πήγαινε πάνω από 2 μέρες;

Στην τελική φόρτιζε το καμιά ώρα κάθε βράδυ.. δεν είναι κακό.

 

Φυσικά και δεν υπήρξε...

Αλλά δεν είχα ποτέ και κινητό 4000mha...

 

Εννοείται πως δεν έχω θέμα να το φορτιζω λίγο το βράδυ καμία φορά και συστηνω σε όλους το κινητό 100%. Απλώς κάνουμε μία συζήτηση μήπως βρούμε τρόπους να το κάνουμε ακόμη καλύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Eίναι το μοναδικό κινητό, από αυτά που είχα, που αντί να φορτίζει έστω και αργά όταν το συνδέω στο pc, αυτό ξεφορτίζει! :confused:

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό?

Είναι το γνωστό shell που είχε αναφερθεί παλαιότερα? :blink:

Link to comment
Share on other sites

Eίναι το μοναδικό κινητό, από αυτά που είχα, που αντί να φορτίζει έστω και αργά όταν το συνδέω στο pc, αυτό ξεφορτίζει! :confused:

Είναι το γνωστό shell που είχε αναφερθεί παλαιότερα? :blink:

 

Καταρχην τσέκαρε αν τρέχει το γνωστό shell , αν και νομίζω θα το χες καταλάβει.

Αν το συνδέεις σε usb 2.0 είναι ψιλο λογικό να φορτίζει πολύ αργά και όταν ασχολείσαι με αυτό να ξεφορτίζει.

Εδώ είναι που λέμε που πας βρε κακομοίρη με 500ma max στην θύρα ..

Και το δικό μου κάπως έτσι λειτουργεί...:dizzy:

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω γιατί έχω διαβάσει άπειρα για το κινητό και αυτό είναι που με προβληματίζει λίγο. Εμενα με το ζόρι θα κρατήσει 2 μέρες με μέτρια χρήση.

Συνήθως chrome,viber και σπάνια facebook.

Απλώς έχω πάντα wifi ή 4G ανοικτό.

 

Έχετε κάνει κάποια ρύθμιση στην μπαταρία στα setting της;

Έχετε κατεβάσει καμία εφαρμογή για μπαταρία από google play;

 

Τώρα απενεργοποίησα από όλες τις εφαρμογές τις ειδοποιήσεις (notifications) και το sync ώστε να δω και έτσι.

 

Και εγω εχω μονιμα wifi ανοιχτο.

Καμια ρυθμιση δεν εχω στη μπαταρια ουτε καμια εφαρμογη.

Για βγαλε το fb και ξαναδες.

Link to comment
Share on other sites

στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου φαινεται οτι η οθονη ειναι scratch resistant αλλα ΔΕΝ ειναι gorilla glass ..

οποτε θεωρειτε απαραιτητη την χρηση tempered glass;;;

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-pro-2gb-16gb

 

εχει δοκιμασει καποιος να μας πει διαφορες μεταξυ ελληνικης stable και dev rom ιδίως στην καταναλωση μπαταριας;;

Link to comment
Share on other sites

στα χαρακτηριστικα του τηλεφωνου φαινεται οτι η οθονη ειναι scratch resistant αλλα ΔΕΝ ειναι gorilla glass ..

οποτε θεωρειτε απαραιτητη την χρηση tempered glass;;;

http://www.kimovil.com/el/khoro-agora-xiaomi-redmi-note-3-pro-2gb-16gb

 

εχει δοκιμασει καποιος να μας πει διαφορες μεταξυ ελληνικης stable και dev rom ιδίως στην καταναλωση μπαταριας;;

 

Μου ήρθε φίλε εχτές η Nillkin 9H+ PRO 2.5D και πίστεψέ με είναι απίστευτη, καμία σχέση με τις υπόλοιπες!!!! πιο πολύ πιστεύω το θέμα προστασία είναι ψυχολογικό, αν και έχω δει κινητό που έχει χτυπηθεί στην οθόνη έχει ραίσει το tempered glass και η οθόνη από κάτω μια χαρά.

 

Στις πρώτες official και με μια sim είχα δει το απίστευτο μέχρι τώρα 9 ώρες SOT, μετά από δοκιμές στις ελληνικές dev και τώρα στην stable 7.2.2, γενικά η μπαταρία έχει καλύτερη εικόνα (τώρα με δύο sim και μέτρια χρήση έχω δει και 7 ώρες SOT), η διαχείρηση μνήμης δε πάρα πολύ καλύτερη στην stable.

Στην dev και με ενεργοποιημένο το su έχετε πολύ μεγαλύτερη πιθανότητα να δείτε το shell να σας πίνει την μπαταρία, οι κινήσεις για να το αποτρέψετε είναι: στις πρόσθετες ρυθμίσεις_Επιλογές για προγραμματιστές, ξετικάρετε το:Use NuPlayer(experimental), καθώς και αφού δώσετε ότι δικαιώματα σε όποια εφαρμογή θέλετε από τον SU, μετά μέσα απο τις εφαρμογές απενεργοποιήστε τον.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Eίναι το μοναδικό κινητό, από αυτά που είχα, που αντί να φορτίζει έστω και αργά όταν το συνδέω στο pc, αυτό ξεφορτίζει! :confused:

Γνωρίζει κάποιος κάτι γι αυτό?

Είναι το γνωστό shell που είχε αναφερθεί παλαιότερα? :blink:

 

Πάντως σε μένα φορτίζει μια χαρά από το pc. Έχω αγοράσει βέβαια καλά καλώδια usb. Κάπου το είχα ξαναναφέρει αυτό με τα καλώδια και πέσανε να με φάνε! Μπορεί να είμαι τελείως λάθος με βάση τη θεωρία καλωδίων κλπ αλλά στην πράξη από τότε που αγόρασα καλά και ποιοτικά καλώδια προσωπικά είδα σημαντική διαφορά. :)

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα φορτίζει μια χαρά από το pc. Έχω αγοράσει βέβαια καλά καλώδια usb. Κάπου το είχα ξαναναφέρει αυτό με τα καλώδια και πέσανε να με φάνε! Μπορεί να είμαι τελείως λάθος με βάση τη θεωρία καλωδίων κλπ αλλά στην πράξη από τότε που αγόρασα καλά και ποιοτικά καλώδια προσωπικά είδα σημαντική διαφορά. :)

 

εννοείται ότι ισχύει. τα καλώδια είναι πολύ σημαντικά

 

μερικές καλές μάρκες και φτηνές είναι

 

blitzwolf από banggood και tronsmart από geekbuying. και οι δύο μάρκες είναι δοκιμασμένες από μένα και αξίζουν μέχρι και το τελευταίο ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς εκτός off topic αλλά... Ξέρει κανένας με σιγουριά πως προφέρεται το miui? :p

Εγώ το λέω "μι γιου αϊ"

Edited by NickName98
Link to comment
Share on other sites

Καλημερες και απο εμενα! Μια ερωτηση μπας και εχει τυχει σε κανεναν! Εχω official global stable 7.2.5. Ενω ολα λειτουργουν μια χαρα, χτες πηγα να στειλω ενα μηνυμα και δεν μπορουσα. Ελενξα τις ρυθμισεις και ειναι ολα κομπλε. Ενω δεχομαι κανονικα μηνυμα δεν μπορω να στειλω. Οταν εβαλα τη σιμ απο τη θεση 1 που την ειχα, στη θεση 2 χωρις να πειραξω τιποτα, λειτουργησε κανονικα.. Γνωριζει καποιος που μπορει να οφειλεται αυτο?? Θα δω τις απαντησεις το βραδυ γιατι τωρα παω για δουλεια!

Ευχαριστω μαγκες :happy:

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς εκτός off topic αλλά... Ξέρει κανένας με σιγουριά πως προσφέρεται το miui? :p

Εγώ το λέω "μι γιου αϊ"

ετσι, και στο youtube αν δεις σε όλες τις παρουσιάσεις έτσι το λένε

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ και γω για τα καλώδια usb, παίζουν ρόλο ,απλά στα 500ma max που δίνει το usb 2.0 ίσως να μην έχουν και την τρελή διαφορά.

Εγώ χρησιμοποιώ 2 καλώδια με Φερρίτη που έχω από κάτι tablet.. Φαίνονται πιο "ακριβή" κατασκευή και έχουν καλή απόδοση.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν μπορώ να περάσω με τίποτα china dev,έχω κατεβαση αυτήν την china devmiui_HMNote3Pro_6.5.5_1b6849ffa2_5.1

Οταν το παρέλαβα είχε Multi-language Rom,τωρα εχω περάσει μια stable official rom αυτην Version: V7.2.5.0.LHOCNDA

Ουτε απο το Mi PC Suite, ουτε απο την εφαρμογη updater μεσα απο το κινητό δεν μπορω να την περάσω,απο το Mi PC Suite μου λεει Reading device information failed ή could't flash device.

Απο την εφαρμογη στο κινητό μου λεει Couldn't verify update package.

Την china dev την περασα μεσω Mi PC Suite στο Dowhload της συσκευης και μετα πήγα στο Updater και επελεξα στις 3 τελιτσες επανω το πακετο το βρηκα και μου εβγαλε connect to WLAN network,την εβαλα και χυμα την ρομ στο micro sd και απο εκει τίποτα,

Μηπως πρεπει να κατεβασω αλλη china dev Rom ,τι μπορει να φταει ,θελω να περασω china dev για να προσπαθήσω να ξεκλειδώσω μετα και να βαλω την Ελληνική.

Εχω το οκ και το ξεκλείδωμα,εδώ τι μπορει να κάνω λάθος και δεν μπορώ να την περασω την china dev,μια μικρή βοήθεια.

Υπάρχει αλλος τρόπος εκτος απο αυτους τους 2 να περάσω την china dev??

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

εννοείται ότι ισχύει. τα καλώδια είναι πολύ σημαντικά

 

μερικές καλές μάρκες και φτηνές είναι

 

blitzwolf από banggood και tronsmart από geekbuying. και οι δύο μάρκες είναι δοκιμασμένες από μένα και αξίζουν μέχρι και το τελευταίο ευρώ

με εβαλες σε πειρασμο και αγορασα και εγω απο bangood καλωδιο !

Xiaomi MI9T pro 128Gb

Xiaomi RN3 pro 32Gb

Link to comment
Share on other sites

Εντελώς εκτός off topic αλλά... Ξέρει κανένας με σιγουριά πως προσφέρεται το miui? :p

Εγώ το λέω "μι γιου αϊ"

 

Εγώ απλά το λέω ως "μιούι"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα δεν μπορώ να περάσω με τίποτα china dev

Δοκίμασε να την περάσεις με αυτόν οδηγος

έχει απέυθείας να βάλεις dev

Link to comment
Share on other sites

με εβαλες σε πειρασμο και αγορασα και εγω απο bangood καλωδιο !

 

δεν θα το μετανιώσεις. είναι πολύ καλή μάρκα. έχω πάρει από φορτιστές μέχρι λαμπατερ όλα έχουν βγει πολύ καλά

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να την περάσεις με αυτόν οδηγος

έχει απέυθείας να βάλεις dev

οκ ευχαριστώ για την άμεση σου απάντηση,θα δοκιμάσω.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

με εβαλες σε πειρασμο και αγορασα και εγω απο bangood καλωδιο !

 

Και γω πάντως που πήρα τα παρακάτω καλώδια απλά είναι τέλεια... Η ποιότητα κατασκευής φαίνεται κορυφή και όντως κάνουν πολύ καλή δουλειά:

 

https://www.amazon.co.uk/gp/product/B00QT2BLC4/ref=oh_aui_detailpage_o05_s00?ie=UTF8&psc=1

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...