Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

@gogosmama Δεν καταλαβαίνω 100% τι ψάχνεις αλλά αυτό που μπορείς να τσεκάρεις αν σε βολέψει είναι να σύρεις το δάχτυλό σου από δεξιά στα αριστερά στο σημείο που είναι τα κουμπιά και να μπει στο κινητό στη χρήση με το ένα χέρι οπότε με το ένα χέρι θα μπορείς εύκολα να περιηγηθείς παντού! :)

Thanks για την απάντηση, αλλά όταν είμαι πχ στο αμάξι και θέλω να βρώ μια επαφή, η αναζήτηση είναι τέρμα ψηλά και είναι δύσκολο με το ένα χέρι να βρεις την επαφή που θές. Η λύση που μου είπες πάλι δεν βολεύει γιατί γίνεται πολύ μικρή η οθόνη και δυσκολεύει πάλι και στην αναζήτηση, αλλά και στο γράψιμο. Θέλω αν γίνεται να προγραμματίσω και να δίνω εντολή μέσω ενός εκ των κουμπιών και να βγαίνει η αναζήτηση επαφών.

HUAWEI HONOR 6, XIAOMI REDME NOTE 3 PRO
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Σήμερα πέρασα κι εγω την gtv 7.2.1.0 https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12354-Flash-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CE%BB%CE%BB%CE%B7%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-ROM-%CF%83%CF%84%CE%BF-RedMi-Note-3-PRO/?pageNo=1

Οι πρώτες εντυπώσεις είναι άριστες πλήρως μεταφρασμένη χωρίς καμμια κινεζιά , τα παιδιά κάνουν εξαιρετική δουλειά .

Link to comment
Share on other sites

Όχι όμως από stable σε developer και ανάποδα καθώς εκεί χρειάζεται factory reset.

factory reset απο που;

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

Επειδή έχουν περάσει πάνω από 10 μέρες που έκανα apply για unlock μπήκα σήμερα στο forum και ζήτησα request για ξεκλείδωμα τουbootloader δίνοντας το users. Το request έγινε submitted. Μπορεί να μου εξηγήσει κάποιος τι σημαίνει αυτό και αν σύντομα θα λάβω το πολυπόθητο Sms;

 

Στάλθηκε από το SGP621 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

παιδια περασα την dev περιμενοντας τωρα 10 μερες για unlock.εγκατεστησα το play store αλλα μου κανει νουμερα.παω πχ να εγκαταστησω το viber κ μου λεει οτι δεν ειναι συμβατο με την συσκευη μου.τι παιζει???εκανα απεγκατασταση κ παλι εγκατασταση το play store αλλα κ παλι τπτ.απο την dev πως ξαναγυρναμε στην offficial??? Edited by kiasfosotos
Link to comment
Share on other sites

Μόνο στο viber έχεις θέμα ή γενικά δεν μπορείς να εγκαταστήσειε καμία εφαρμογή από το play store.?

Αν έχεις πρόβλημα μόνο με το viber, τότε από τον παρακάτω οδηγό κάνε clear cache ότι ξεκινάει με "google".

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6640621#post6640621

Διαφορετικά ξεκίνα από την αρχή τον παραπάνω οδηγό... ;)

Edited by demakhs
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά παρέλαβα πριν λίγες μέρες. Δίπλα από την έκδοση της MIUI γράφει beta. Να φανταστώ ότι το κινητό μου έχει την developer έκδοση;

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παράγγειλα την έκδοση 2GB RAM 16GB ROM . Multi-language Rom. Τώρα τι κάνω ? Το κινητό προορίζεται για δώρο για την γυναίκα μου. Το αφήνω έτσι ή το ξεκλειδώνω? Αυτή η έκδοση που πήρα αξίζει ή έκανα χαζομάρα?
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παράγγειλα την έκδοση 2GB RAM 16GB ROM . Multi-language Rom. Τώρα τι κάνω ? Το κινητό προορίζεται για δώρο για την γυναίκα μου. Το αφήνω έτσι ή το ξεκλειδώνω? Αυτή η έκδοση που πήρα αξίζει ή έκανα χαζομάρα?

 

αφού το παράγγειλες τώρα είναι αργά. έπρεπε να δώσεις κάτι παραπάνω και να πάρεις την έκδοση με τα 3 ραμ

 

καλό είναι να ξεκλειδώσεις και να περάσεις την ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Παράγγειλα την έκδοση 2GB RAM 16GB ROM . Multi-language Rom. Τώρα τι κάνω ? Το κινητό προορίζεται για δώρο για την γυναίκα μου. Το αφήνω έτσι ή το ξεκλειδώνω? Αυτή η έκδοση που πήρα αξίζει ή έκανα χαζομάρα?

 

Πολλοί παραπονιούνται για τις Multi-language Roms.

Και από μένα κάνε αίτηση από τώρα για ξεκλείδωμα bootloader και πέρνα με "προσοχή"

Ελληνική.

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί παραπονιούνται για τις Multi-language Roms.

Και από μένα κάνε αίτηση από τώρα για ξεκλείδωμα bootloader και πέρνα με "προσοχή"

Ελληνική.

Μόλις έκανα αίτηση. Η έκδοση με τα 2GB RAM / 16GB ROM δεν είναι οκ? Το έχει κάποιος να μου πει εντυπώσεις?

Όταν λες με προσοχή τι εννοείς ?

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η εκδοση με τα 2,δεν εχει θεμα.

Αν ξερει αγγλικα η γυναικα σου,περνα της τη global και αστο ετσι,μια χαρα ειναι το κινητο.

Στο μελλον αρκετα πιθανο να μπουν και ελληνικα εκει με update.

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρα ειναι και η εκδοση με τα 2,δεν εχει θεμα.

Αν ξερει αγγλικα η γυναικα σου,περνα της τη global και αστο ετσι,μια χαρα ειναι το κινητο.

Στο μελλον αρκετα πιθανο να μπουν και ελληνικα εκει με update.

:):):) Αν έχει την global μπορώ τουλάχιστον να τις βάλω πληκτρολόγιο που να έχει ελληνικά? Για να βάλω την global είναι πιο ευκολη διαδικασία από το να βάλω την ελληνική?

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες με προσοχή τι εννοείς ?

 

Με προσοχή να μην το τεντώσεις και δεν ανοίγει.:p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

:):):) Για να βάλω την global είναι πιο ευκολη διαδικασία από το να βάλω την ελληνική?

 

Ναι ουσιαστικά είναι αρκετά πιο εύκολο.

Πληκτρολόγιο Ελληνικο βάζεις σε οποιαδήποτε ρομ θέλεις.

Link to comment
Share on other sites

Με προσοχή να μην το τεντώσεις και δεν ανοίγει.:p:p

 

----- προσθήκη μηνύματος 53 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ναι ουσιαστικά είναι αρκετά πιο εύκολο.

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:... Θα μου πεις όμως τι εννοείς ? Τι να προσέξω????

Link to comment
Share on other sites

Εχω και εγω την εκδοση με τα 2GB RAM / 16GB ROM . Το ειχα παρει με multi και περασα την ελληνικη προσφατα . Μια χαρα ευχαριστημενη ειμαι :lol:
Link to comment
Share on other sites

Pavlik

Αν δεν το πλησιάσεις με προσοχή και δεν του δώσεις το χέρι να σε μυρίσει, μπορεί να σε.... δαγκώσει!! :rotfl: :rotfl:

Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:... Θα μου πεις όμως τι εννοείς ? Τι να προσέξω????

Καταρχήν να διαβάσεις καλά τον οδηγό πριν ξεκινήσεις.

Να ακολουθήσεις κατά γραμμα το τι γράφει και φυσικά.. να βεβαιωθείς ότι έχεις σωστούς drivers στον υπολογιστή σου.

Στα λέω αυτά γτ κάποιο μέλος ενός άλλου φόρουμ το brickare και έπρεπε να το ανοιξει για να το "σώσει".(δεν θυμάμαι αν πήγαινε απο multi βέβαια)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν να διαβάσεις καλά τον οδηγό πριν ξεκινήσεις.

Να ακολουθήσεις κατά γραμμα το τι γράφει και φυσικά.. να βεβαιωθείς ότι έχεις σωστούς drivers στον υπολογιστή σου.

Στα λέω αυτά γτ κάποιο μέλος ενός άλλου φόρουμ το brickare και έπρεπε να το ανοιξει για να το "σώσει".(δεν θυμάμαι αν πήγαινε απο multi βέβαια)

Πειραχτήρια.... Αν βάλω global θα μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο? Αν το μπρικάρω τι γίνεται ?

Link to comment
Share on other sites

Πειραχτήρια.... Αν βάλω global θα μπορώ να βάλω ελληνικό πληκτρολόγιο? Αν το μπρικάρω τι γίνεται ?

 

:lol::lol:

Ελληνικο πληκτρολόγιο θα εχεις κανονικά.

Αναλογα το μπρικάρισμα.. Αν μιλαμε για soft brick είναι εύκολο..

Το "hard" είναι το δύσκολο και θέλει αρκετές γνώσεις η την "μαμα" του στην Κινα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πιθανοτητα να το μπρικαρεις,μην αγχωνεσαι καν.

Απλα προσοχη στους οδηγους,τιποτα αλλο.

Ναι ελληνικο πληκτρολογιο περνας ευκολα.

Βαζεις ενα google keyboard απο Play store και τελος.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπαρχει πιθανοτητα να το μπρικαρεις,μην αγχωνεσαι καν.

Απλα προσοχη στους οδηγους,τιποτα αλλο.

Ναι ελληνικο πληκτρολογιο περνας ευκολα.

Βαζεις ενα google keyboard απο Play store και τελος.

 

Αν δεν πας με σωστά βήματα πάντα υπαρχει η πιθανότητα να το μπρικάρεις όπως και ο φίλος εδώ https://xiaomi-miui.gr/community/index.php/Thread/12169-%CE%93%CE%B5%CE%BD%CE%B9%CE%BA%CE%AE-%CE%BA%CE%BF%CF%85%CE%B2%CE%AD%CE%BD%CF%84%CE%B1-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF-Redmi-Note-3-Pro/?postID=122572#post122572

Πραγματικά μπράβο του που το επανέφερε.

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κανείς νάνο σιμ με αντάπτορα για micro στην πρώτη θέση;

OnePlus 8T KB2000 12/256 Global

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...