Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μάλιστα. τελικά η γκλομπαλ μπαίνει χωρίς ξεκλείδωμα;; δοκιμασα με fastboot και δεν έγινε. Με recovery δεν έγινε.. Με το update φοβήθηκα να το κάνω
Link to comment
Share on other sites

πρεπει να ξεκλειδώσουμε για να περασουμε την global?

 

Οχι ,δες εδώ http://en.miui.com/a-233.html

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα. τελικά η γκλομπαλ μπαίνει χωρίς ξεκλείδωμα;; δοκιμασα με fastboot και δεν έγινε. Με recovery δεν έγινε.. Με το update φοβήθηκα να το κάνω

 

Στο λέω γτ στο σπίτι δοκίμασα 2 και τίποτα.

Σε άλλο 3εις υπολογιστές είναι οκ.

Η global ναι μπαίνει χωρίς ξεκλείδωμα.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακολούθησα. Όταν μπήκε σε fastboot μου είπε ότι δεν έχω δικαίωμα να φλασαρω γιατι είναι κλειδωμένο. Σε recovery δεν μπαίνει πάλι επειδή είναι κλειδωμένο. Με το update φοβήθηκα να το προσπαθήσω μην κάνει κάνα μπρικ και ψάχνομαι. Αλλά δεν μπορώ ούτε να ξεκλείδωσω γιατί δε μου κάνει login.. Γουρλης !!
Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό ακολούθησα. Όταν μπήκε σε fastboot μου είπε ότι δεν έχω δικαίωμα να φλασαρω γιατι είναι κλειδωμένο. Σε recovery δεν μπαίνει πάλι επειδή είναι κλειδωμένο. Με το update φοβήθηκα να το προσπαθήσω μην κάνει κάνα μπρικ και ψάχνομαι. Αλλά δεν μπορώ ούτε να ξεκλείδωσω γιατί δε μου κάνει login.. Γουρλης !!

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

 

ναι οταν λεω fastboot αυτω εννοουσα.προσπαθησα με το miflash και μου εμφανισε ότι ειναι κλιεδωμενο και δεν εχω διακιωμα να φλασαρω. Θα σκασω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα.

Ασχετο αλλα στη σελιδα για το ξεκλειδωμα τι αιτιολογια βαλατε? :)

 

εγώ έβαλα το όνομα του κινητού ,φυσικά δεν ξέρω αν είναι αυτό το σωστό αλλα το δέχτηκε

Xiaomi Redmi Note 3 Pro

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

ναι οταν λεω fastboot αυτω εννοουσα.προσπαθησα με το miflash και μου εμφανισε ότι ειναι κλιεδωμενο και δεν εχω διακιωμα να φλασαρω. Θα σκασω

 

Η διαδικασία αυτη είναι για κλειδωμένο bootloader. Μηπως κάτι δεν κάνεις σωστά;

Τι να πω... Ας απαντήσει καποιος που το χει κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Η διαδικασία αυτη είναι για κλειδωμένο bootloader. Μηπως κάτι δεν κάνεις σωστά;

Τι να πω... Ας απαντήσει καποιος που το χει κάνει.

 

δε ξέρω όλα κατά γράμμα τα κανα πάντως

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται τα κινεζομάγαζα να παιρνάνε δική τους ρομ, την multi, αφού το κινητό έχει κλειδωμένο bootloader ????
Link to comment
Share on other sites

Με τους drivers είσαι ok; Το pc βλέπει όπως πρέπει το κινητό;

 

το βλεπε κανονικά το κινητο. Οι drivers δεν χρειάζονται μόνο αν είναι μπρικαρισμένο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html απο το Flashing ROM Part.Windows 64-Bit recommended as users are facing issues on 32-Bit and brick thier devices και μετά τα έκανα κατα γράμμα

Link to comment
Share on other sites

Θα ήθελα να ρωτήσω πως γίνεται τα κινεζομάγαζα να παιρνάνε δική τους ρομ, την multi, αφού το κινητό έχει κλειδωμένο bootloader ????

Αν έχεις τη Ρομ σε fastboot μορφή (κατάληξη tar ή tgz) δεν χρειάζεται ξεκλειδωμενος bootloader.

 

Ή ανάγκη για ξεκλειδωμα bootloader δημιουργείται όταν θες να φλασαρεις custom rom (αρχείο zip) οπότε χρειαζεσαι custom recovery, άρα και ξεκλειδωτο bootloader.

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις τη Ρομ σε fastboot μορφή (κατάληξη tar ή tgz) δεν χρειάζεται ξεκλειδωμενος bootloader.

 

Ή ανάγκη για ξεκλειδωμα bootloader δημιουργείται όταν θες να φλασαρεις custom rom (αρχείο zip) οπότε χρειαζεσαι custom recovery, άρα και ξεκλειδωτο bootloader.

 

αυτό που το βλέπεις? όταν κατέβηκε το zip είχε όνομα kenzo_global_images_V7.1.7.0.LHOMICL_20160129.0000.14_5.1_global_f7c162574d

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

οκ tgz ήταν το είδα στη λίστα λήψεων. αλλά και πάλι μου εμφάνισε ότι δεν γίνεται να φλασαρω επειδή είναι κλειδωμένο

Link to comment
Share on other sites

το βλεπε κανονικά το κινητο. Οι drivers δεν χρειάζονται μόνο αν είναι μπρικαρισμένο?

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html απο το Flashing ROM Part.Windows 64-Bit recommended as users are facing issues on 32-Bit and brick thier devices και μετά τα έκανα κατα γράμμα

 

Το κινητό πρέπει να φαίνεται κάπως έτσι στη διαχείριση συσκευών του pc πριν κάνεις το flash... http://en.miui.com/data/attachment/forum/201603/04/154043a9e1u9zcd9usta3a.png.thumb.jpg

 

Αν όχι δοκίμασε τον οδηγό από την αρχή...

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό πρέπει να φαίνεται κάπως έτσι στη διαχείριση συσκευών του pc πριν κάνεις το flash... http://en.miui.com/data/attachment/forum/201603/04/154043a9e1u9zcd9usta3a.png.thumb.jpg

 

Αν όχι δοκίμασε τον οδηγό από την αρχή...

 

δεν φαινεται ετσι. Στις φορητες συσκευες γραφει απλά redmi note 3. τι εννοεις να δω απ την αρχη τον οδηγο?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειναι ευκολο να ενημερωσετε την πρωτη σελιδα με περισσοτερες λεπτομερειες ως προς την συσκευη τα flashing κλπ?

 

Τωρα αναγκαζομαι να ρωτησω αν η Global υποστηριζει Ελληνικα επειδη δεν εχετε ενημερωσει την πρωτη σελιδα..

Link to comment
Share on other sites

δεν φαινεται ετσι. Στις φορητες συσκευες γραφει απλά redmi note 3. τι εννοεις να δω απ την αρχη τον οδηγο?

 

Να κάνεις κατά γράμμα τον οδηγό από την αρχή και ειδικά το κομμάτι που εγκαθιστά τους οδηγούς στο pc.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μετάβαση από redmi note 2 prime?

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Να κάνεις κατά γράμμα τον οδηγό από την αρχή και ειδικά το κομμάτι που εγκαθιστά τους οδηγούς στο pc.

 

QHUSB_BULK δεν φαινεται ποτε ετσι. Μόλις έκανα τα πρωτα 4 βηματα φάνηκε Qualcomm HS-USB χωρίς να κάνω update drivers. πρεπει να κανω upadate drivers ούτως η άλλως?

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αξίζει η μετάβαση από redmi note 2 prime?

 

αν σε καίει ο fingerprint sensor ναι, αλλιώς μια χαρά είναι το 2. κράτα το και το αλλάζεις σε κανένα χρόνο που θα υπάρχουν σημαντικές διαφορές

Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint δεν με ενδιαφέρει καθόλου ούτε η μεταλλική κατασκευή. Μόνο από πλευράς επεξεργαστή και λίγο μπαταρίας αντε είναι που με ενδιαφέρει. Θα δω ουσιαστικές διάφορες?σορρυ για το offtopic.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Το fingerprint δεν με ενδιαφέρει καθόλου ούτε η μεταλλική κατασκευή. Μόνο από πλευράς επεξεργαστή και λίγο μπαταρίας αντε είναι που με ενδιαφέρει. Θα δω ουσιαστικές διάφορες?σορρυ για το offtopic.

 

διαφορές λόγω επεξεργαστή δεν νομίζω ότι θα δεις, αν και ο 650 είναι σημαντικά καλύτερος δεν νομίζω ότι ο χ10 κολλάει κάπου. Η μπαταρία ναι έχει χαώδη διαφορά.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...