Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φωτο από την θήκη ipaky από το vickmall που παραγγειλα μαζί με το κινητό

http://i64.tinypic.com/15fnm20.jpg

 

http://i68.tinypic.com/2s13mlj.jpg

 

http://i67.tinypic.com/2eauog0.jpg

 

Μεταλλική είναι η θήκη;

Από σήμα πως πάει; Το επηρεάζει το κινητό;

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Μεταλλική είναι η θήκη;

Από σήμα πως πάει; Το επηρεάζει το κινητό;

 

Οχι πλαστική, και δεν εχω παρατηρήσει καμια διαφορά σε σημα.

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Στην αίτηση,αφού πατήσω unlock,με στέλνει σε κάτι κινέζικα!

Τι κάνω?

Πάω σύμφωνα με τον οδηγό της 1ης σελίδας.

Κάποιος να απαντήσει.....

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος να απαντήσει.....

Κάνε αίτηση για unlock απο εδώ (στα Αγγλικά):

http://en.miui.com/unlock/

 

Για ADB drivers κλπ, κατεβάστε ΑΥΤΟ (απο το forum στο en.miui.com)

 

Για όσους κάνουν αγορα βάλτε μετατροπή συναλλάγματος να κάνει η τράπεζα (όχι το paypal που κρατάει προμήθεια). Το πως ψάξτε το στο google (π.χ. ΕΔΩ)

 

Αυτά για τώρα!

 

ΥΓ: @demakhs παρακολούθησα την ταλαιπωρία σου στο fastcardtech (την έβλεπα συχνά μέσω tapatalk καθώς ήταν παντα στα κορυφαία θέματα). Πως πήγε;

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση.. τι πιστευετε, αυτο η το ulefone power?? εχουμε κανενα συγριτικο βιντεακι η καποια γνωμη?

 

Το ulephone απλα έχει καλητερη μπαταρία σε ολα τα αλλα υστερεί

Link to comment
Share on other sites

Χρειάζεσαι καλύτερη μπαταρία από τις 9 ώρες οθόνης του RN3 PRO, η οποία θα χτυπήσει και 10ωρο με τις εκδόσεις που θα φτιάξουν τα παιδια της miui.gr? :blink:

 

:offtopic: το PayPal έμαθε πολύ καλά πλεον να κάνει τον Κινέζο, στο fct είναι Κινέζοι...οπότε καταλαβαίνεις....:w00t:

Το PayPal πάτησε στο ότι έκανα τμηματικη πληρωμή και δεν καλύπτομαι λέει σε αυτή η περίπτωση :!: :!: εκτεθειμενος στο έλεος του... Βούδα!! :lol:

Ευτυχώς που βρήκα ένα παλικάρι που δεν τον ενδιέφερε η χρήση του GPS και το δωσα...

Link to comment
Share on other sites

έχουμε ένα θέμα, το βάζει ο άλλος να φορτίσει το βράδυ με ανοιχτό το τηλέφωνο, το πρωί του ζητάει να γράψει πιν για την κάρτα, το βάζει αφού απόρησε γιατί του το ζητάει και του πετάει στην κλήση έκτακτης ανάγκης, εννοείται πως το γράφει σωστά.το κλεισε το άνοιξε και πάλι το ίδιο.του το είχε κάνει και όταν έβαλε πρώτη φορά την κάρτα αλλά κάτι πάτησε αυτή στην wind και άνοιξε.

 

να έχει θέμα η κάρτα η το τηλέφωνο?η κάρτα είναι ολοκαίνουρια

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

έχουμε ένα θέμα, το βάζει ο άλλος να φορτίσει το βράδυ με ανοιχτό το τηλέφωνο, το πρωί του ζητάει να γράψει πιν για την κάρτα, το βάζει αφού απόρησε γιατί του το ζητάει και του πετάει στην κλήση έκτακτης ανάγκης, εννοείται πως το γράφει σωστά.το κλεισε το άνοιξε και πάλι το ίδιο.του το είχε κάνει και όταν έβαλε πρώτη φορά την κάρτα αλλά κάτι πάτησε αυτή στην wind και άνοιξε.

 

να έχει θέμα η κάρτα η το τηλέφωνο?η κάρτα είναι ολοκαίνουρια

To τηλέφωνο ήρθε με Ελληνικά (την γνωστή multi που δίνουν πλέον τα κινεζομάγαζα); Μάλλον γιατί αυτό το θέμα με τις sim το είχε η πρώτη stable έκδοση της official rom (πάνω στην οποία φτιάξανε την custom multi) που πλέον έχει διορθωθεί (έχει πάρει 2 updates έκτοτε).

Λύση υπάρχει, βάζει την αξιόπιστη Αγγλοκινέζικη official rom (δεν έχει Ελληνικά). Αν θέλει και Ελληνικά τότε περιμένει νεότερα (κι ας κάνει ως τότε αίτηση για unlock).

 

@Demakhs: Αφού ξεμπέρδεψες όλα καλά (αν και την ταλαιπωρία δεν την ξεχνάς). Παρακολουθούσα το θέμα γιατί είδα τιμές και είπα "είτε βρέθηκε λαβράκι (οπότε θα ψωνισω και εγώ) είτε (το πιθανότερο) θα πέσει φόλα:p".

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

To τηλέφωνο ήρθε με Ελληνικά (την γνωστή multi που δίνουν πλέον τα κινεζομάγαζα); Μάλλον γιατί αυτό το θέμα με τις sim το είχε η πρώτη stable έκδοση της official rom (πάνω στην οποία φτιάξανε την custom multi) που πλέον έχει διορθωθεί (έχει πάρει 2 updates έκτοτε).

Λύση υπάρχει, βάζει την αξιόπιστη Αγγλοκινέζικη official rom (δεν έχει Ελληνικά). Αν θέλει και Ελληνικά τότε περιμένει νεότερα (κι ας κάνει ως τότε αίτηση για unlock).

 

όχι έχει την οφισιαλ που έχει πάρει και update κατευθείαν με το που το άνοιξα.

 

υγ από το δίκτυο ήταν.πήγε στην wind, τους το λέει, κάτι έκανε στον υπολογιστή και μόλις το δοκίμασε ξανά άνοιξε με την μια!

Edited by johny_pl
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

έχουμε ένα θέμα, το βάζει ο άλλος να φορτίσει το βράδυ με ανοιχτό το τηλέφωνο, το πρωί του ζητάει να γράψει πιν για την κάρτα, το βάζει αφού απόρησε γιατί του το ζητάει και του πετάει στην κλήση έκτακτης ανάγκης, εννοείται πως το γράφει σωστά.το κλεισε το άνοιξε και πάλι το ίδιο.του το είχε κάνει και όταν έβαλε πρώτη φορά την κάρτα αλλά κάτι πάτησε αυτή στην wind και άνοιξε.

 

να έχει θέμα η κάρτα η το τηλέφωνο?η κάρτα είναι ολοκαίνουρια

1 σιμ εχει στο τηλέφωνο;

Για το pin είχε βάλει μήπως το τηλέφωνο σε "sleep mode" (έχει τέτοιο profile και π.χ. εγώ το έχω ενεργό και κάθε βράδυ μέχρι το πρωί μπαίνει σε "sleep mode" ενώ μετά γυρνάει -μόνο του- σε default);

Μήπως η κάρτα δεν έχει μπει καλά; Δεν πατάει καλά; Η κάτι άλλο παρεμφερές; Γιατί δεν έχει ακουστεί άλλο τέτοιο πρόβλημα (ούτε καν στο Αγγλικό forum).

 

EDIT: τέλος καλό όλα καλά:D

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα καμερας πως τα παει παιδια?διαβασα οτι το mi 4c βγαζει πιο καλες φωτο...το module της καμερας ειναι sony η samsung?
Xiaomi Mi8 Global 6/128 Xiaomi.eu Dev Rom
Link to comment
Share on other sites

Απο θεμα καμερας πως τα παει παιδια?διαβασα οτι το mi 4c βγαζει πιο καλες φωτο...το module της καμερας ειναι sony η samsung?

 

Όντως μέχρι στιγμής δεν τα πάει όσο καλά όσο μπορεί. Συγκεκριμένα πάσχει στην σωστή ανίχνευση σκηνής (το γνωστό auto) και καίει πολύ φωτεινές σκηνές ή υποφωτίζει άλλες. Περιμένουμε αρκετή βελτίωση μέσω software (ιδίως σε αυτό το κομμάτι). Επίσης παρά το f2.0 διάφραγμα δεν τα πάει καλά σε σκοτεινές σκηνές (επίσης επιδέχεται βελτίωσης μέσω software, μάλλον όμως όχι μεγάλη).

Ο αισθητήρας είναι ο (καινούργιος σχετικά) Samsung Isocell S5K3P3.

Στην υπογραφή μου έχω τις εντυπώσεις μου απο το κινητό, με φωτογραφίες στο τέλος (album) για να δεις.

 

EDIT: (μετά απο πολύ ώρα αλλά για να μην προσθέτω νέο μήνυμα)

Όσον αφορά το τι είδος προστασίας έχει η οθόνη, επειδή έχει ερωτηθεί απο πολλούς, είναι αντάξια του gorilla glass 4. Δείτε εδώ (έχει και video test)!

Edited by Coolgreek
Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε και νέο εργαλείο για ξεκλείδωμα (αναβάθμιση βασικά) αλλά και πάλι δεν προχωράει σε μένα!!

 

http://en.miui.com/thread-200858-1-1.html

 

Πάντως αν δεν βάλουμε dev rom δεν βλέπω φως..Το γράφουν με μεγάλα κόκκινα γράμματα ότι δουλεύει με dev rom!!Οπότε απλά υπομονή!!

Edited by lallasgr
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ για ένα φίλο το 2/16 golden από vickmall (SG Post) σε 13 μέρες. Έκδοση 7.1.9.0.0 global. Τελική τιμή 194,14€ με μετατροπή συναλλάγματος από την τράπεζα (με τη προεπιλεγμένη ρύθμιση του paypal μου το έβγαζε τότε 197€). Επειδή ρωτήθηκε αυτό σε προηγούμενα posts, η ρύθμιση αυτή αλλάζει ως εξής.

 

1. Κάνουμε login στο paypal.com

2. Μετά το login, επισκεπτόμαστε αυτό το link (copy-paste στην address bar του browser):

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

3. Κάνουμε κλικ στο "Conversion options" δίπλα από την καταχώρηση που αντιστοιχεί στην κάρτα μας και τσεκάρουμε το "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

 

Ή αλλιώς κατά τη διάρκεια της πληρωμής πατάμε στο 1,00 EUR = 1,082.. USD -> Conversion rate options -> Your card issuer’s rate

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως έχουμε μεγάλοποιησει λίγο το θέμα του unlock? Εγώ φοράω την official τελευταία και το κινητό φυσάει, ακόμα και το θέμα με τα ελληνικά έχει λύση με το locale more, εννοώ στις εφαρμογές βέβαια ότι στο μενού. Νομίζω ότι δίνεται λάθος εντύπωση σε τυχόν αγοραστές, το κινητό όπως είναι από τη μάνα του δεν έχει κάποιο θέμα...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, μήπως έχουμε μεγάλοποιησει λίγο το θέμα του unlock? Εγώ φοράω την official τελευταία και το κινητό φυσάει, ακόμα και το θέμα με τα ελληνικά έχει λύση με το locale more, εννοώ στις εφαρμογές βέβαια ότι στο μενού. Νομίζω ότι δίνεται λάθος εντύπωση σε τυχόν αγοραστές, το κινητό όπως είναι από τη μάνα του δεν έχει κάποιο θέμα...

 

Δεν έχει πει κανείς ότι το κινητό έχει κάποιο θέμα. Απλά αν μπει η Ελληνική rom ξεμπερδεύει το κινητό με κινέζικες εφαρμογές, έρχεται με προεγκατεστημένα gapps και root και γενικά του δίνει περισσότερο αέρα. Μια χαρά είναι και με τις official απλά με την Ελληνική θα είναι ακόμα καλύτερο!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρέλαβα κι εγώ για ένα φίλο το 2/16 golden από vickmall (SG Post) σε 13 μέρες. Έκδοση 7.1.9.0.0 global. Τελική τιμή 194,14€ με μετατροπή συναλλάγματος από την τράπεζα (με τη προεπιλεγμένη ρύθμιση του paypal μου το έβγαζε τότε 197€). Επειδή ρωτήθηκε αυτό σε προηγούμενα posts, η ρύθμιση αυτή αλλάζει ως εξής.

 

1. Κάνουμε login στο paypal.com

2. Μετά το login, επισκεπτόμαστε αυτό το link (copy-paste στην address bar του browser):

https://www.paypal.com/gr/cgi-bin/webscr?cmd=_profile-merchant-pull-funding&buyer_hub

3. Κάνουμε κλικ στο "Conversion options" δίπλα από την καταχώρηση που αντιστοιχεί στην κάρτα μας και τσεκάρουμε το "Bill me in the currency listed on the seller's invoice."

 

Ή αλλιώς κατά τη διάρκεια της πληρωμής πατάμε στο 1,00 EUR = 1,082.. USD -> Conversion rate options -> Your card issuer’s rate

πατησα εκει που ειπες στο 1,00 EUR= 1,082 USD και πλεον μου εμφανιζει μονο την τιμη σε δολλαρια..ξερεις πως το επαναφερω??

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μια ερώτηση.

Εχω το kingoroot και ενώ μου δείχνει το root checker ότι είναι root το κινητό όταν πάω να τρέξω μια εφαρμογή μου λέει no root. Πως να το κάνω root με ποιο πρόγραμμα?

Link to comment
Share on other sites

πατησα εκει που ειπες στο 1,00 EUR= 1,082 USD και πλεον μου εμφανιζει μονο την τιμη σε δολλαρια..ξερεις πως το επαναφερω??

 

Σωστα στο εμφανιζει σε $. Αφου σε $ θα πληρωσεις και η μετατροπη σε ευρω θα φανει στην τραπεζα σου.

Link to comment
Share on other sites

Σωστα στο εμφανιζει σε $. Αφου σε $ θα πληρωσεις και η μετατροπη σε ευρω θα φανει στην τραπεζα σου.

 

οποτε για να ξερω εγω για το ποσα ευρω θα χρεωθω θα πρεπει να ανατρεξω στις τιμες συναλλαγματος τις τραπεζας μου??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...