Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

μου βγαζει μηνυμα "coudnt verify update package"

 

Ακριβώς το ίδιο μου έβγαζε. Εγώ είχα official China dev και ηθελα να πάω σε official global dev. Τελικά ξεκλειδωσα τον bootloader και ακολουθησα αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6809607#post6809607

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

θα ήθελα τα φώτα σας βρίσκω το κινητό στο vickmall με Official DEV Global Rom OTA update&Greek Language

Πρακτικά τι ακριβώς αυτό σημαίνει;

Μπορεί να παίρνει updates?

θα έχουν προβλήματα οι κάρτες;

θα "κρατάει" η μπαταρία ;

Είναι μήπως καλύτερη λύση η αγορά από εδώ;

Εάν ναι στην περίπτωση αγοράς από εδώ, υπάρχει κανένα καλό παιδί που να "βοηθήσει";

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

θα ήθελα τα φώτα σας βρίσκω το κινητό στο vickmall με Official DEV Global Rom OTA update&Greek Language

Πρακτικά τι ακριβώς αυτό σημαίνει;

Μπορεί να παίρνει updates?

θα έχουν προβλήματα οι κάρτες;

θα "κρατάει" η μπαταρία ;

Είναι μήπως καλύτερη λύση η αγορά από εδώ;

Εάν ναι στην περίπτωση αγοράς από εδώ, υπάρχει κανένα καλό παιδί που να "βοηθήσει";

Ευχαριστώ

 

Official σημαίνει ότι η συσκευή "φοράει" μαμά rom dev. Η συγκεκριμένη είναι με ελληνικά κατά 60% (αποτι διαβάζω σε κάθε αναβάθμιση αυτό θα αυξάνεται ) και περνάει updates χωρίς να χρειάζεται εσύ να κάνεις κάτι. Η μπαταρία και οι SIM δεν έχουν θέματα αφού η rom είναι εργοστασιακή . Αυτό το πρόβλημα υπήρχε στις διάφορες κινεζοmulti τις οποίες "περναγαν" τα κινεζομαγα προκειμένου να πουλήσουν την συσκευή.

Η άλλη λύση στο λινκ που δίνεις αφενός πληρώνεις καπέλο κοντά στα 60 euro αφετέρου μπορεί να μπλεξεις με τίποτα custom rom και να μπλεξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα νεος κατοχος το παρήγγειλα με official stable απο AliExpress το κινητο αψογο, μεσω updater περασα την official global dev εκανε και αναβάθμιση στην 6.9.9, δουλεύει πολυ καλα και απο οτι βλεπω στης ρυθμίσεις πλειν ολα ειναι Ελληνικα για αυτους που ψάχνουν Ελληνικα σαν γλώσσα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 3 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην την περατε ακομη την νεα ελληνικη dev rom ROM GTV_6.9.8/9,εγω εκανα to λαθος και την περασα αλλα δεν ξεκινησε το κινητο και μπικαρε.

Ισως δεν την δοκιμάσανε τα παιδια και την ανέβασαν γρηγορα ποιος ξερει.

Δεν ξερω τι έφταιξε ,μπορεί να φταει η rom ,η κατι να του κάθισε λαθος,πάντως μπικαρε και το δικο μου... :cool::cool:

 

Η μετάβαση από 5 σε 6 κλείδωσε bootloader, Ξεκλείδωσε τον και κάνε κανα wipe.. Υπάρχει θέμα και δεν φταίει η ρομ.

Link to comment
Share on other sites

Η μετάβαση από 5 σε 6 κλείδωσε bootloader, Ξεκλείδωσε τον και κάνε κανα wipe.. Υπάρχει θέμα και δεν φταίει η ρομ.

δεν μπορώ να καταλάβω δηλαδή με πέρασμα πέρασμα custom rom. κλειδώνεται και ο. bootloader τι κουλά είναι είναι αυτά!!

οπότε κάθε φορά που περνάμε μία. custom πρέπει να τσεκαρουμε συνέχεια αν έχει κλειδώσει??και πως ακριβώς το βλέπουμε αυτό??

όσοι βαλατε android 6 είδατε κάμα βελτίωση κυρίως στην κάμερα και γενικά?

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορώ να καταλάβω δηλαδή με πέρασμα πέρασμα custom rom. κλειδώνεται και ο. bootloader τι κουλά είναι είναι αυτά!!

οπότε κάθε φορά που περνάμε μία. custom πρέπει να τσεκαρουμε συνέχεια αν έχει κλειδώσει??και πως ακριβώς το βλέπουμε αυτό??

όσοι βαλατε android 6 είδατε κάμα βελτίωση κυρίως στην κάμερα και γενικά?

 

Τι λέμε τόσο καιρό; Έλεγχο πάντα...

Κουλό δεν είναι καθόλου αν σκεφτείς γτ κλείδώνουν από τις εταιρίες τα τηλεφωνα...

τεσπα.. προσοχή

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

xiaomi-miui-hellas-6.0_kenzo_V8_GTV-6.9.8.zip

Marshmallow κυκλοφορησε για το redmi note 3 pro???
Link to comment
Share on other sites

Μην ασχολείσαι με τέτοια ψιλολόγια.

Κι εμένα το έχει κάνει.

Κάτι κόλλησε.

Reboot κι όλα οκ.

Ελπίζω να μείνει στο "κάτι κόλλησε" και μη πάμε στο "κάτι κολλάει" ....

 

Μετά σίγουρα δεν θα ασχοληθώ με αυτό το ψιλολοι.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

Θέλω αν μπορείτε να μου απαντήσετε στην παρακάτω ερώτηση

Πηρα το κινητο απο Gearbest και ειχε μεσα δικη του rom τωρα θελω να βαλω την τελευταια global developer .

H ερωτηση μου ειναι η εξης: Η διαδικασια φλασαρισματος με miflash ειναι η κλασικη της xiaomi?

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Εχουμε και λεμε!! 1.Brickara το κινητο με την marshmallow 2.Μπορω να μπω σε fastboot 3.Επειδη δεν εχω καθολου χρονο αυτη τη στιγμη να ασχοληθω με ξεκλειδωμα και χρειαζομαι το τουβλακι μου αμεσα, υπαρχει τροπος να περασω καποια rom (και αγγλικη μου κανει)οσο το δυνα τον συντομοτερα? 3.Δεν εχω διαθεσιμα win64 αυτη τη στιγμη.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημέρα

Θέλω αν μπορείτε να μου απαντήσετε στην παρακάτω ερώτηση

Πηρα το κινητο απο Gearbest και ειχε μεσα δικη του rom τωρα θελω να βαλω την τελευταια global developer .

H ερωτηση μου ειναι η εξης: Η διαδικασια φλασαρισματος με miflash ειναι η κλασικη της xiaomi?

Με αυτο που γραφεις με miflash ειναι η κλασικη της xiaomi δεν το πολυκατάλαβα και πολυ.

Γραψε μας τωρα ποια εχεις να σε βοηθήσουμε,αναλογα απο ποια ρομ εισαι και θες να πας υπαρχουν διαφοροι τροποι και τα αναλογα προγράμματα.

Το πρώτο που πρεπει να γράφετε ειναι τι rom φοράει τωρα το κινητο σας ,δεν γίνεται να μαντέψει κάποιος,αυτο απευθύνεται σε ολους.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχουμε και λεμε!! 1.Brickara το κινητο με την marshmallow 2.Μπορω να μπω σε fastboot 3.Επειδη δεν εχω καθολου χρονο αυτη τη στιγμη να ασχοληθω με ξεκλειδωμα και χρειαζομαι το τουβλακι μου αμεσα, υπαρχει τροπος να περασω καποια rom (και αγγλικη μου κανει)οσο το δυνα τον συντομοτερα? 3.Δεν εχω διαθεσιμα win64 αυτη τη στιγμη.

και εγω το μπικαρα με την ιδια διαδικασια με εσενα για να περασω την νεα marshmallow

Απλα εχει κλειδωσει και πρεπει να ξανα ξεκλειδωσεις τιποτα αλλο ,με το MiFlashUnlock που εχεις στον υπολογιστη σου γυρνα το σε fastboot mode

Ετσι μπαινουμε Volume- και Power Button ταυτόχρονα

Μετα ξεκλειδώσετο και θα επανελθει,κλειστο πρωτα συνεχόμενα πατα το σταθερα Power Button για κλίση εντελως και μετα μπες σε σε fastboot mode :ninja::ninja:

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Με αυτο που γραφεις με miflash ειναι η κλασικη της xiaomi δεν το πολυκατάλαβα και πολυ.

Γραψε μας τωρα ποια εχεις να σε βοηθήσουμε,αναλογα απο ποια ρομ εισαι και θες να πας υπαρχουν διαφοροι τροποι και τα αναλογα προγράμματα.

Το πρώτο που πρεπει να γράφετε ειναι τι rom φοράει τωρα το κινητο σας ,δεν γίνεται να μαντέψει κάποιος,αυτο απευθύνεται σε ολους.:ninja::ninja:

 

Λοιπον οταν λεω κλασικη της xiaomi εννοω αυτη που κατεβαζεις την fastboot rom, μετα βαζεις το miflash, αναβεις το κινητο σε fastbook mode(power+volume down) το συνδεεις στο pc και πατας flash.

Tωρα εχω την global 7.4 stable 7.4.18.0(LHOMIDD) και θελω να βαλω την τελευταια global developer

 

Για να γινω πιο συγκεκριμενος κλασσικη διαδικασια εννοω αυτη που ακολουθουσαμε τοσο καιρο με το mi3.

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό επιλογές οπως 4g only η 4g/3g η 3g only ?

Η μπορεί έστω με κάποιο τρόπο να τις αποκτήσει??

 

Σε κάποια σημεία που βρισκόμαστε έχει αδύνατο σημα και οι επιλογές αυτές στα κινέζικα μας έχουν σώσει.

 

Αν μπορεί κάποιος να βοηθήσει γιατί είμαι στο τσακ να πάρω 2 international b20.

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

βρηκα την παρακάτω συζήτηση.

Γίνεται αυτό στο international b20 η το εχουν κλειδώσει και αυτό?

 

 

Do this:

 

1. On the Dialer, Type *#*#4636#*#* or Go to Settings>About phone>Tap on Internal Memory (4 times)

2. Phone info window will be opened.

3. From there, you'll see Phone information1, Phone information2, Battery Information, Usage Statistics, Wi-Fi information.

4. Select either Phone information1 or Phone information2, depending on which SIM card you're using internet on. (Phone information1 - SIM Card 1, Phone information2 - SIM Card 2)

5. Once you've selected, a new window will open, scroll down and select "set preferred network type" to WCDMA only.

6. 3G Only option is now activated on your phone :)

[P.S. - This falls under experimental features so when you reboot your phone or set it to airplane mode, you'll have to manually redo the entire process again. This experimental features can be found in almost all Chinese OEM's like Xiaomi, OnePlus, HTC, etc. Thanks]

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον οταν λεω κλασικη της xiaomi εννοω αυτη που κατεβαζεις την fastboot rom, μετα βαζεις το miflash, αναβεις το κινητο σε fastbook mode(power+volume down) το συνδεεις στο pc και πατας flash.

Μηπως εχεις ξεκλείδωτο bootloader γιαυτο ρωτας το miflash ,αν εχεις διαβασε πρωτα εδω,

Αν δεν ειναι θα σου απαντησω και δεν χρειαζεται το miflash για να περασεις την dev που γραφεις.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Μηπως εχεις ξεκλείδωτο bootloader γιαυτο ρωτας το miflash ,αν εχεις διαβασε πρωτα εδω,

Αν δεν ειναι θα σου απαντησω και δεν χρειαζεται το miflash για να περασεις την dev που γραφεις.

 

ευχαριστω για την απαντηση σου,

θα μπορουσες να μου πεις καποιο τροπο να δω αν ειναι ξεκλειδωτο το bootloader?

Eπισης καπου διαβασα οτι το bootloader μπορει να ειναι ξεκλειδωτο με unofficial τροπο, αν ισχυει αυτο υπαρχει καποιο προβλημα να περασω official global developer rom μεσω miflash?

το miflash to θελω για καθαρη εγκατασταση

Edited by gdimitris

Τα κινητα μου: Motorola Krzr K1m, Samsung SGH-U600, Nokia 2710, Vodafone joy 845, Samsung gte1182, Zte v889s, Zte Geek v975, Xiaomi mi3, Xiaomi Redmi note 3 pro

Xiaomi σημαινει κεχρι

Link to comment
Share on other sites

Με αυτο που γραφεις με miflash ειναι η κλασικη της xiaomi δεν το πολυκατάλαβα και πολυ.

Γραψε μας τωρα ποια εχεις να σε βοηθήσουμε,αναλογα απο ποια ρομ εισαι και θες να πας υπαρχουν διαφοροι τροποι και τα αναλογα προγράμματα.

Το πρώτο που πρεπει να γράφετε ειναι τι rom φοράει τωρα το κινητο σας ,δεν γίνεται να μαντέψει κάποιος,αυτο απευθύνεται σε ολους.:ninja::ninja:

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

και εγω το μπικαρα με την ιδια διαδικασια με εσενα για να περασω την νεα marshmallow

Απλα εχει κλειδωσει και πρεπει να ξανα ξεκλειδωσεις τιποτα αλλο ,με το MiFlashUnlock που εχεις στον υπολογιστη σου γυρνα το σε fastboot mode

Ετσι μπαινουμε Volume- και Power Button ταυτόχρονα

Μετα ξεκλειδώσετο και θα επανελθει,κλειστο πρωτα συνεχόμενα πατα το σταθερα Power Button για κλίση εντελως και μετα μπες σε σε fastboot mode :ninja::ninja:

 

Φιλε μ εσωσες!!!!!!!!!!!!!!!!! Και ηταν τοσο απλο!

Edited by gama
Link to comment
Share on other sites

Παιδια όπως σας είπα και ποιο πάνω την Δευτερα παραλαμβάνω την international version αυτό που θέλω να ρωτήσω είναι εάν την πρώτη φορά πρέπει να το ανοίξω το τηλέφωνο με την κάρτα Sim μέσα η οχι παίζει κάποιο ρόλο αυτή επιλογή?

 

Οχι δεν παιζει ρολο αλλα αφου θα τρβας βιντεο για να δεις οτι δουλευουν ολα καλαβαλε πρωτα την καρτουλα να μην κανεις διπλο κοπο μετα.

Link to comment
Share on other sites

H διαδικασια με το Miflash θελει οπωςδηποτε 64 win ? θελω να βαλω την official dev εχω την china stable 8 . η official dev ειναι οπως και η 8 η κινεζικη ? η ειναι ακομα στην 7? ο λογος που θελω ν ακανω την αλλαγη ειναι η ληψη φωτογραφιων με το δακτυλικό αποτύπωμα και τα ελληνικα...

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

H διαδικασια με το Miflash θελει οπωςδηποτε 64 win ? θελω να βαλω την official dev εχω την china stable 8 . η official dev ειναι οπως και η 8 η κινεζικη ? η ειναι ακομα στην 7? ο λογος που θελω ν ακανω την αλλαγη ειναι η ληψη φωτογραφιων με το δακτυλικό αποτύπωμα και τα ελληνικα...

Ελληνικά έχει δακτυλικό αποτύπωμα για φωτογραφίες οχι

 

Edit

Έχει και δακτυλικό αποτύπωμα για φωτογραφίες...τώρα δοκιμασα

Edited by gab
Link to comment
Share on other sites

Πέρασα MIUI 8 Global Stable. Φόρτιση στο 100% Τετάρτη, σήμερα Σάββατο (3 μέρες) είναι στο 43%.

Απλά δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Ελληνικά έχει δακτυλικό αποτύπωμα για φωτογραφίες οχι

 

Edit

Έχει και δακτυλικό αποτύπωμα για φωτογραφίες...τώρα δοκιμασα

 

αυτο με το miflash να το κατω με "κανονικα" win και οχι 64? και επισης δεν εχω recovery και στο mi pc suite δεν κανει buclkup. Πως θα παρω ενα για σιγουρια?

Htc One X

Samsung Galaxy S 3

Samsung Galaxy S plus

redmi note 3 pro

redmi note 5 pro

Link to comment
Share on other sites

Έχει το κινητό επιλογές οπως 4g only η 4g/3g η 3g only ?

Η μπορεί έστω με κάποιο τρόπο να τις αποκτήσει??

 

 

Στις ρυθμίσεις έχει να επιλέξεις ανάμεσα σε 2G / 3G / 4G χωρίς να χρειάζεται όλη αυτή η διαδικασία.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...