Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160909/98eb00decb1a84e4f35d79a6ff4040e8.jpg

Αυτή :) όχι δεν έχω ξεκλειδωσει boot loader. Πρέπει να γίνει για ροοτ; ελληνικά δεν με ενδιαφέρουν. Απλά ροοτ στη ρομ που έχω τώρα γίνεται;;

Έχω την international edition αν παίζει ρόλο.... :rolleyes:

 

GPS δεν έχω τεστάρει ακόμα. Αυτό που είδα όμως τώρα που γύρισα σπίτι (έχω q και f2go) είναι ότι μερικές φορές το σήμα στη f2go που είναι δεύτερη χάνεται και έρχεται ενώ η q στο 4g έχει καλύτερο σήμα και βράχος. Δεν το χάνει. Όλο αυτά βέβαια Κυκλάδες. Αθήνα λογικά θα είναι διαφορετικά...

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Με αυτην δύσκολα θα ξεκλειδώσεις θα πρεπει να κατεβάσεις και να του περασεις την Global dev για να ξεκλειδώσεις μεσω Updater(Αναβάθμιση) .

Αν εχεις την international edition μην βιάζεσαι,δεν ξερουμε τι παίζεται ακομη εκει,περιμενε λιγο,τωρα το πρόσεξα που το εγραψες.

Edited by deni77
Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Αν δεις εδω http://en.miui.com/download-301.html#449 εχει ρομ για το special edition οποτε λογικα αυτη ειναι η ρομ του.

ειναι ρισκο να ξεψειριζεις ετσι ενα τοσο νεο κινητο.....

για να δουμε :)

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα το κινητο απο vickmall με dev rom ota updates και ελληνικη γλωσσα.

Μπορει καποιος να αναλυσει τη διαφορα αυτηςτης rom, με την ελληνικη rom που λετε απο το miui.gr;

Ειναι η ιδια;

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια παρηγγειλα το κινητο απο vickmall με dev rom ota updates και ελληνικη γλωσσα.

Μπορει καποιος να αναλυσει τη διαφορα αυτηςτης rom, με την ελληνικη rom που λετε απο το miui.gr;

Ειναι η ιδια;

Ευχαριστω.

 

Δεν έχει καμία σχέση.. Η μία είναι official και η άλλη custom..

1000 σελίδες αυτό λέμε..Μπες στην 1η να ενημερωθείς.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει καμία σχέση.. Η μία είναι official και η άλλη custom..

1000 σελίδες αυτό λέμε..Μπες στην 1η να ενημερωθείς.

 

Μπηκα αλλα δεν το εχω. Να κρατησω αυτη που παρηγγειλα την official η να βαλω κανα φιλο να περασει την ελληνικη. Τα ελληνικα να μην ειναι ολα μεταφρασμενα δεν με νοιαζει και πολυ.

Τι ειναι καλυτερο για εναν που δεν το εχει;

Link to comment
Share on other sites

Μπηκα αλλα δεν το εχω. Να κρατησω αυτη που παρηγγειλα την official η να βαλω κανα φιλο να περασει την ελληνικη. Τα ελληνικα να μην ειναι ολα μεταφρασμενα δεν με νοιαζει και πολυ.

Τι ειναι καλυτερο για εναν που δεν το εχει;

 

Βάλε κανα φίλο να περάσει Ελληνική.. Να έχεις twrp για τις δύσκολες μέρες..

Link to comment
Share on other sites

Βάλε κανα φίλο να περάσει Ελληνική.. Να έχεις twrp για τις δύσκολες μέρες..

 

Αυτη που θα ρθει θα εχει θεματα; Γραψε δυο πραγματακια για την off dev με updates και ελληνικα. Θα κανω τοτε αυτο που ειπες. Να σαι καλα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη που θα ρθει θα εχει θεματα; Γραψε δυο πραγματακια για την off dev με updates και ελληνικα. Θα κανω τοτε αυτο που ειπες. Να σαι καλα.

 

Μια χαρά θα είναι και αυτή...

Απλά με το twrp έχεις περισσότερες επιλογές.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος φίλος που έχει παραλάβει από το geekbuying.com την international version (εγώ το παραλαμβάνω την δευτερα αλλά με αυτά που διάβασα το έχω μετανιώσει πικρα) να μου απαντήσει εάν τελικά έχει ελληνικά έστω για τα βασικα.Από αγγλικά σκραπας το πήρα μόνο για την 800 μπάντα νομίζοντας ότι θα έχει και ελληνικα.

Μπορούμε να περάσουμε ROM με ελληνικά χωρίς προβληματα, όλα αυτά που λέτε για το πως γίνεται η διαδικασία (αν τελικά γίνεται σε αυτό το τηλέφωνο) μου φαίνεται ποιο δύσκολη από το να κάτσω να μάθω κινέζικα.Μπορω να το δώσω σε κάποιον φίλο από το φόρουμ να μου το φτιάξει.

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι παρήγγειλα και μια θηκη σιλικονης με Τζάμι προστασίας που μάλλον δεν κάνουν καθώς σε διαστάσεις είναι μεγαλύτερο

Την πάτησα!

Link to comment
Share on other sites

το τζαμι κανει, απλα θα αφηνει λιγο μεγαλυτερα κενα πανω κατω (η μονο πανω)... σιγα τα αυγα...

 

η σιλικόνης επισης θα κανει αλλα θα εχει στενη εφαρμογη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος φίλος που έχει παραλάβει από το geekbuying.com την international version (εγώ το παραλαμβάνω την δευτερα αλλά με αυτά που διάβασα το έχω μετανιώσει πικρα) να μου απαντήσει εάν τελικά έχει ελληνικά έστω για τα βασικα.Από αγγλικά σκραπας το πήρα μόνο για την 800 μπάντα νομίζοντας ότι θα έχει και ελληνικα.

Μπορούμε να περάσουμε ROM με ελληνικά χωρίς προβληματα, όλα αυτά που λέτε για το πως γίνεται η διαδικασία (αν τελικά γίνεται σε αυτό το τηλέφωνο) μου φαίνεται ποιο δύσκολη από το να κάτσω να μάθω κινέζικα.Μπορω να το δώσω σε κάποιον φίλο από το φόρουμ να μου το φτιάξει.

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι παρήγγειλα και μια θηκη σιλικονης με Τζάμι προστασίας που μάλλον δεν κάνουν καθώς σε διαστάσεις είναι μεγαλύτερο

Την πάτησα!

Χωρις να σε παρω στον λαιμο μου ελληνικα λογικα δεν έχει.

Το τζαμακι ομως θα κανει οχι τελεια θα καθεται.η θηκη οριακα αν κουμπωσει

Link to comment
Share on other sites

παιδια 99 τα εκατο μπορειτε να βαλετε ελληνικα βαζοντας απλα την official global developer του special edition.

Mε βαση το screenshot του naxiand εχει την rom του special οποτε τα πραγματα ειναι πολυ απλα download την developer του special και με τον updater χωρις κανενα ξεκλειδωμα bootloader περνας ρομ με ελληνικα.

Edited by venividivici
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μπορεί κάποιος φίλος που έχει παραλάβει από το geekbuying.com την international version (εγώ το παραλαμβάνω την δευτερα αλλά με αυτά που διάβασα το έχω μετανιώσει πικρα) να μου απαντήσει εάν τελικά έχει ελληνικά έστω για τα βασικα.Από αγγλικά σκραπας το πήρα μόνο για την 800 μπάντα νομίζοντας ότι θα έχει και ελληνικα.

Μπορούμε να περάσουμε ROM με ελληνικά χωρίς προβληματα, όλα αυτά που λέτε για το πως γίνεται η διαδικασία (αν τελικά γίνεται σε αυτό το τηλέφωνο) μου φαίνεται ποιο δύσκολη από το να κάτσω να μάθω κινέζικα.Μπορω να το δώσω σε κάποιον φίλο από το φόρουμ να μου το φτιάξει.

Ευχαριστώ

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ξέχασα να πω ότι παρήγγειλα και μια θηκη σιλικονης με Τζάμι προστασίας που μάλλον δεν κάνουν καθώς σε διαστάσεις είναι μεγαλύτερο

Την πάτησα!

Ελληνικά δεν έχει όχι... Εμένα δεν με ένοιαζε. Πληκτρολόγιο ελληνικό κανονικά.. Πρώτες εντυπώσεις πάντως πολύ καλές

 

Πάντως είναι περίεργο τώρα που κοιτάω ξανά δεν έχει ούτε γερμανικά ούτε γαλλικά ενώ έχει από τις αποικιες τους :p

το τζαμι κανει, απλα θα αφηνει λιγο μεγαλυτερα κενα πανω κατω (η μονο πανω)... σιγα τα αυγα...

 

η σιλικόνης επισης θα κανει αλλα θα εχει στενη εφαρμογη!

Το τζάμι αφήνει κενό από κάτω για να μπει σωστά το πάνω ηχείο σιλικόνης με στριμωγμα ναι η ipacky μπαίνει η σιλικόνη αλλά το περίγραμμα που είναι σκληρό δεν... Φωτογραφίες ποιο βράδυ η αύριο

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Edited by naxiand
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Φοράω τη 6.8.18 Ελληνική Dev και σήμερα μου κόλλησε το touch του κινητού. Δεν έπιανε τίποτα πάνω στην οθόνη ούτε τα "κουμπιά" κάτω από αυτή.

 

Οπότε αναγκαστικά κράτησα πατημένο το κουμπί power off/on Και έκανε επανεκκίνηση. Ύστερα όλα καλά.

 

Απλά το αναφέρω.

Link to comment
Share on other sites

http://www.eshopspecials.gr

 

προσφορά ημέρας στο eshop το 2/16.

Ακριβό ειναι πολύ.......συν 3 ευρ μεταφορικά που χρεώνουν 192 ευρ,απο κίνα το παίρνεις το μεγαλο με λιγότερα και το ιδιο με αυτο που έβαλαν αυτή που είναι πολύ άσχετη και με τιμολογιακές πολιτικές που εφαρμόζουν το παίρνεις στα 140 ευρ.:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

παιδια 99 τα εκατο μπορειτε να βαλετε ελληνικα βαζοντας απλα την official global developer του special edition.

Mε βαση το screenshot του naxiand εχει την rom του special οποτε τα πραγματα ειναι πολυ απλα download την developer του special και με τον updater χωρις κανενα ξεκλειδωμα bootloader περνας ρομ με ελληνικα.

Είναι ένα ρίσκο όμως..

Όχι ότι θα μπρικαρι, αλλά φαντάζεσαι να χαθεί η 800αρα;; :eek: :eek: :eek:

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα ρίσκο όμως..

Όχι ότι θα μπρικαρι, αλλά φαντάζεσαι να χαθεί η 800αρα;; :eek: :eek: :eek:

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

Γιατι να χαθεί η 800αρα αφου είναι δικη του εκδοσή η rom,αυτό πως το συμπέρανες.:ninja::ninja::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Γιατι να χαθεί η 800αρα αφου είναι δικη του εκδοσή η rom,αυτό πως το συμπέρανες.:ninja::ninja::cool:

 

oλοι πια αναζητουμε την 800αρα.....

και επειδη το ΝΟΤΕ ειναι Αξιολογο τηλεφωνο με μεγα μειον την 800αρα τρομαζουμε αν τη χασουμε...

In the down down of the writing we became robes...
Link to comment
Share on other sites

oλοι πια αναζητουμε την 800αρα.....

και επειδη το ΝΟΤΕ ειναι Αξιολογο τηλεφωνο με μεγα μειον την 800αρα τρομαζουμε αν τη χασουμε...

Οχι και όλοι έμενα δεν με ενδιαφέρει έχω Cosmote εδω και 11 χρόνια,δεν την χάνει ο φίλος όμως που εγραψε με την αναβάθμιση αφου ειναι η εκδοσή για το κινητό του.:cool::cool:

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

http://www.eshopspecials.gr

 

προσφορά ημέρας στο eshop το 2/16.

 

Σιγα την προσφορα.Το μεγαλο ειναι ποιο φθηνο απο εξω.

Link to comment
Share on other sites

Είναι ένα ρίσκο όμως..

Όχι ότι θα μπρικαρι, αλλά φαντάζεσαι να χαθεί η 800αρα;; :eek: :eek: :eek:

 

Sent from my CW-Hi8-super using Tapatalk

 

Πως να χαθει φιλε μου η 800αρα με την δικια του ρομ?

Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Πως να χαθει φιλε μου η 800αρα με την δικια του ρομ?

Εχει κανενας θεμα με τις καρτες sd?Δοκιμασα 4 καρτες 8 16 32 και 64 giga και μονο την 32 samsung βλεπει.Οι αλλες ηταν kingston verbatim και η 64αρα lexar.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...