Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπρεπε να κάνεις ακόμα ένα wipe μετά το φλασάρισμα της ρομ ή και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Συνήθως λύνονται αυτά τα "χαζά"...;)

 

το εκανα κ πριν κ μετα.τεσπα.καθομαι στην stable κ βλεπουμε στο μελλον.παραπονο δεν ειχα απλα ετσι για τον χαβα

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

οι πληροφορίες απο εδώ ειναι τόσες πολλές που στο τέλος μπερδεύεσαι...:(..εγώ τουλάχιστον που δεν έχω εμπειρία στο θέμα. Βάζοντας την global θα μπορέσω μετά να μεταβώ σε china dev απευθείας ή πρέπει να ξαναγυρίσω σε official?? Απο τι καταλαβα η διαδικασια για να περασω μια απο αυτες τις 3 ρομ ειναι αυτη http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html σωστά? Γιατι σε παλιότερα ποστ άλλος φίλος ανεφερε πως πας σε global απλά μεσω updater στο κινητό αφού την έχεις κατεβάσει. Σε απόδοση, μπαταρία κτλ πιστευετε οτι official και global είναι το ίδιο ή υπερισχύει κάποια? Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,μια ερωτηση ισως αχρειαστη!Την αιτηση που κανατε για ξεκλειδωμα,ειναι στα Αγγλικα η στα Κινεζικα?(!!)Γιατι παλαιοτερα για το απλο το νοτε 3,ηταν στα Κινεζικα απ'οσο ξερω!Πριν 2 μερες που εκανα εγω,ηταν στα Αγγλικα (ον/νυμο,τηλ.κλπ) και αμεσως μου εβγαλε ενα παραθυρο για να βαλω τον κωδικο που θα μου στελναν με σμς!Βεβαια ο κωδικος κανει καμια βδομαδα για να ερθει ετσι?Κι αν τα εκανα ολα σωστα!Θελω να πιστευω πως τα εκανα,απο τη στιγμη που προχωρισε στο βημα για τον κωδικο.Ας μου πει καποιος πιο γνωστης παρακαλω.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Βεβαια ο κωδικος κανει καμια βδομαδα για να ερθει ετσι?

 

Σε 11 μερες ηρθε σε μενα. Και ναι στα αγγλικα η ...αιτηση

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ένα bug, σε WiFi που έχουν hotspot δεν λέει με τίποτα να ανοίξει η σελίδα του για το login. Δοκιμασμένο σε ενοικιαζόμενα δωμάτια, αεροδρόμιο ΕΛΒΕΛ, καφέ κλπ. Πρέπει να βάλεις μόνος την IP του login page, ούτε καν αν προσπαθείς να δείς κάτι με browser.

 

Το παρατήρησε κανείς;

 

Μόνο σε εμάς γίνεται;

 

http://en.miui.com/thread-214704-1-1.html

http://en.miui.com/forum.php?mod=viewthread&tid=216338&highlight=wifi%2Bhotspot

Edited by RyDeR
Link to comment
Share on other sites

κομπλε ναι εγινε με την 1η,απλα κανεις ολα τα βηματα. μπηκε η global πλεον.

 

Χωρις κινεζικα, με playstore και gapps

 

ANTUTU 75,825

 

Τι σκορ είχες με την official Chinese?

Link to comment
Share on other sites

Σε 11 μερες ηρθε σε μενα. Και ναι στα αγγλικα η ...αιτηση

 

Thanks...:) για να δουμε...!!Αντε γιατι με τα λιγα Αγγλικα που ξερω,μου βγαινουν τα ματια καθε φορα,αν και τα ψιλοκαταφερνω.Πιο πολυ μου τη δινει που οι περισσοτερες εφαρμογες,πχ.googl mail,κλπ.εχουν Αγγλικο μενου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τι σκορ είχες με την official Chinese?

 

Μικροδιαφορες!!73000 και κατι σε μενα πριν βαλω τη Κινεζικη developer,με την οποια εχω σα κι εσενα!

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ,το νέο μου παιχνιδάκι το παράγγειλα και έρχεται note 3 pro ,μπορεί κάποιος να μου πει που είναι αυτή η αίτηση για ξεκλείδωμα μιας και είναι με original rom?αν και δεν ξερω αν το αλλαξω με την μια αλλα ας το εχω και βλεπουμε ...ευχαριστω πολυ τα παιδια που μου ανοιξαν τα ματια και τελικα καταφερα να κανω την αγορα
Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει στο επίπεδό του και θα σε νικήσει εκ πείρας!!!!
Link to comment
Share on other sites

Είπαμε να γράφουμε και καμμιά υπερβολή αλλά.... έλεος!

Πάρε μια dSLR με 5-6MP και σύγκρινε με οποιοδήποτε κινητό-ναυαρχίδα κυκλοφορεί των 20+MP !!!

Και για όσους μας πρήζουν με ποιά "ποιότητα" τραβάει το κινητό,ρίξτε μια ματιά σ'αυτό το άρθρο.

Αν βαριέστε να το διαβάσετε όλο,απλά δείτε το σχεδιάγραμμα μεγέθους των αισθητήρων.....

Άσε που με 60 ευρώ μέχρι και Nikon αγοράζεις.......

 

Ναι το λουράκι και ισως κι ενα UV φίλτρο για το φακό:lol::lol::lol:

 

Γι αυτά γίνομαι έξαλος, αλλά όταν δεν γνωρίζεις, βλέπεις μια διαφήμιση όπως αυτή του S7 που βγάζει λέει "επαγγελματικές" φωτογραφίες και ακούς τον καθένα, αυτά θα λες. Τέλος πάντων

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Επιβεβαιώνω για το bluetooth, είχα πρόβλημα με την σύνδεση και τώρα με την 6.3.24 όλα καλά.

Με 60 ευρώ εννοούσα για compact Nikon :p

Γιατί ακόμα και με compact τραβάς κλάσεις ανώτερης ποιότητας φωτο!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια!περιμενω να μ ερθει το κινητο!το παραγγειλα με official english/chinece..μολις μου ερθει θα ηθελα να του περασω την global λογω gaps και ενδεχωμενος ελληνικη γλωσσα μετεπειτα!!το ερωτημα μ ειναι πως μπορω να την περασω?με mi pcsuite η με updater??συγνωμη αλλα εχω ψιλοχαθει!!ξερω οτι εχει αναθερθει προηγουμενος αλλα ειμαι καινουργιος σε τετοια διαδικασια!ευχαριστω!
Link to comment
Share on other sites

Έχεις δίκιο, αλλά πιαστήκατε από το μήνυμα αλλά αγνοήσατε την σημαντική λεπτομέρεια.

Την είχα τονίσει την υπερβολή της υπερβολής της σύγκρισης στην παρένθεση, και ας μη φαινόταν το μέγεθός της...;)

 

Άλλο το κινητό των 100, άλλο των 800, το οποίο με τη σειρά του είναι στην ίδια κατηγορία (ίσως) με τη φθηνότερη DSLR.

 

Ας ελπίσουμε λοιπόν να έχει μια αξιοπρεπή κάμερα το pro και από μία πρώτη επαφή, βλέπω ότι η "σύλληψη" της φωτογραφίας είναι ακαριαία....μένει να δούμε την ποιότητά της.

 

Άσχετο: Ψήφο εμπιστοσύνης και δηλώνω εντυπωσιασμένος και εγώ από το tempered της Nillkin!!

Μια διευκρίνιση,όταν λες ίδια κατηγορία τι εννοείς?

Ότι στις φωτο είναι ίδια ποιότητα?

Link to comment
Share on other sites

παιδιά καλησπέρα ,το νέο μου παιχνιδάκι το παράγγειλα και έρχεται note 3 pro ,μπορεί κάποιος να μου πει που είναι αυτή η αίτηση για ξεκλείδωμα μιας και είναι με original rom?αν και δεν ξερω αν το αλλαξω με την μια αλλα ας το εχω και βλεπουμε ...ευχαριστω πολυ τα παιδια που μου ανοιξαν τα ματια και τελικα καταφερα να κανω την αγορα

http://en.miui.com/unlock/

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,εγινε κατι κουφο!Ενω περασα τη τελευταια επισημη Κινεζικη Developer 6.3.24 τη τελευταια τεσπα)η οποια κανει για ξεκλειδωμα,οταν με το καλο παρω τον κωδικο,απο το update του κινητου,απο stable 7.20(επισης τελευταια Αγγλοκινεζικη επισημη),δε μπορω τωρα να κανω το αναποδο!!!Μηπως ξερει κανεις γιατι?Εδω ειναι οι 2 ρομ που αναφερομαι: http://en.miui.com/download-301.html#439 Edited by petran66

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

παιδια καλησπερα

 

παραγγειλα το redmi note 3 pro απο vickmaill πριν 2 βδομαδες περιπου το κινητο θα ερθει απο την ολλανδια εγω μενω αγγλια θα χρειαστει να πληροσω φορο οταν το παραλαβω ?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πρεπει τωρα να εκανα σωστα τη διαδικασια ξεκλειδωματος!Οι προηγουμενη προσπαθεια της Κυριακης που περασε,μαλλον ηταν ακυρη.Αυτη τη φορα,με το που εβαλα τα στοιχεια μου στη σελιδα του unlook που τα ζηταει και εγραψε το μνμ οτι θα στειλει ενα κωδικο με σμς για να το βαλω για να προχωρισει,τον εστειλε σχεδον αμεσως!Μετα με πηγε στο επομενο βημα και μου εγραφε αυτο:"After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone.If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum."(Μετά την έγκριση της αίτησής σας, θα σας στείλουμε μια ειδοποίηση μέσω SMS στο κινητό σας phone.If δεν έχετε οποιαδήποτε πληροφορία μετά από 10 ημέρες, παρακαλούμε να δημοσιεύσετε ένα νήμα στο τμήμα Παράπονα / Συμβουλές της MIUI Παγκόσμιου Φόρουμ.)!Οποτε τι κανω?Να περιμενω κι αλλο κωδικο η μια διευθινση ξεκλειδωματος?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Τι σκορ είχες με την official Chinese?

 

δεν το χα τσεκαρει με κινεζικη, εβαλα την global και δεν αισθανομαι κινεζος τωρα :)

 

η global υποθετω αναβαθμιζεται ota. κανει search updates κανονικα τωρα, απλα δεν εχει καποιο πακετο αναβαθμισης ακομα...

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον,πρεπει τωρα να εκανα σωστα τη διαδικασια ξεκλειδωματος!Οι προηγουμενη προσπαθεια της Κυριακης που περασε,μαλλον ηταν ακυρη.Αυτη τη φορα,με το που εβαλα τα στοιχεια μου στη σελιδα του unlook που τα ζηταει και εγραψε το μνμ οτι θα στειλει ενα κωδικο με σμς για να το βαλω για να προχωρισει,τον εστειλε σχεδον αμεσως!Μετα με πηγε στο επομενο βημα και μου εγραφε αυτο:"After your application is approved, we will send an SMS notification to your cell phone.If you have not got any info after 10 days, please post a thread in Complaints/Advice section of MIUI Global Forum."(Μετά την έγκριση της αίτησής σας, θα σας στείλουμε μια ειδοποίηση μέσω SMS στο κινητό σας phone.If δεν έχετε οποιαδήποτε πληροφορία μετά από 10 ημέρες, παρακαλούμε να δημοσιεύσετε ένα νήμα στο τμήμα Παράπονα / Συμβουλές της MIUI Παγκόσμιου Φόρουμ.)!Οποτε τι κανω?Να περιμενω κι αλλο κωδικο η μια διευθινση ξεκλειδωματος?

 

Περιμένεις ένα λινκ από το οποίο θα κατεβάσεις το πρόγραμμα που θα ξεκλειδώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κ αν ξερει καποιος βοηθαει?ειχα περασμενη την ελληνικη stable.ειπα να περασω την ελληνικη dev 6.3.24.το εκανα μεσω recovery ekana κ το wipe αλλα μολις ξεινησε δεν μου ανοιγει με τιποτα το wifi.ολα τα αλλα οκ.τελικα ξαναγυρισα στην stable.εχει καποιος καποια λυση?

 

Και εγώ είχα τετοιο θέμα όταν από την κινεζική dev πήγα στην ελληνική dev. Το έλυσα βάζοντας την ελληνική dev σε εξωτερική κάρτα και πηγαίνοντας στο twrp κανω advanced wipe και μετά clean install απο την εξωτερική κάρτα. Και όλα καλά.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση κ αν ξερει καποιος βοηθαει?ειχα περασμενη την ελληνικη stable.ειπα να περασω την ελληνικη dev 6.3.24.το εκανα μεσω recovery ekana κ το wipe αλλα μολις ξεινησε δεν μου ανοιγει με τιποτα το wifi.ολα τα αλλα οκ.τελικα ξαναγυρισα στην stable.εχει καποιος καποια λυση?

 

Στις ελληνικες οταν θελουμε να παμε απο dev σε stable αλλα και το αντιθετο πρεπει παντα να γινετε και ενα φουλ wipe (δλδ χανουμε τα παντα απο εφαρμογες κτλ). Αναμεσα σε αλλαγη dev με dev δε χρειαζεται τπτ και πλεον το τελευταιο wipe το κανει και το script που ενσωματωσαν τα παιδια στην ιδια τη ρομ κατα την εγκατασταση.

Link to comment
Share on other sites

ξαφνικά σήμερα μου κάνει επαννεκινήσεις συνέχεια, βάζω pin ανοίγει το τηλ και μετα απο δευτερόλεπτα κλείνει πάλι. Τι να κάνω;
Link to comment
Share on other sites

Στις ελληνικες οταν θελουμε να παμε απο dev σε stable αλλα και το αντιθετο πρεπει παντα να γινετε και ενα φουλ wipe (δλδ χανουμε τα παντα απο εφαρμογες κτλ). Αναμεσα σε αλλαγη dev με dev δε χρειαζεται τπτ και πλεον το τελευταιο wipe το κανει και το script που ενσωματωσαν τα παιδια στην ιδια τη ρομ κατα την εγκατασταση.

To script αυτό κάνει wipe και όταν πας από Αγγλοκινέζικη dev σε Ελληνική dev? Γιατί εμένα δεν μου έκανε και όταν ξεκίνησε η Ελληνική 6.3.24 είχε μέσα οτι εφαρμογή θέλεις και έκανα εγώ wipe

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Περιμένεις ένα λινκ από το οποίο θα κατεβάσεις το πρόγραμμα που θα ξεκλειδώσεις.

Μέσω του κινητού έτσι όπως θα λάβω το μνμ, η μέσω Windows?

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Το script κανει το κλασικο wipe dalvic και cache στο τελος της εγκαταστασης και οχι φουλ wipe. το φουλ wipe (εργοστασιακες ρυθμισεις) το κανουμε εμεις μεσα απο το twrp πριν κανουμε την εγκατασταση της νεας. αν δε το εκανες γιαυτο κρατησες τα παντα. πιθανον να μη χρειαζοταν να το κανεις εσυ γιατι ησουν ηδη σε dev (αν και κινεζικη).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μέσω του κινητού έτσι όπως θα λάβω το μνμ, η μέσω Windows?

 

μεσω windows γινεται η *δουλεια* :p

Link to comment
Share on other sites

Μέσω του κινητού έτσι όπως θα λάβω το μνμ, η μέσω Windows?

 

Ουσιαστικά σου στελνει το λινκ της σελίδας στην οποία μπήκες και έκανες την αίτηση και μετά πατώντας για συνεχεια σου βγαζει κουμπί που καταβάζεις την εφαρμογή

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...