Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ok, το προβλημα που ειχα λυθηκε και οφειλεται στο γεγονος οτι ειμαι στοκος.

 

Ο driver ηταν ηδη εγκατεστημενος και γι'αυτο δε μου εβγαζε το QHUSB_BULK, αλλα ειχα κατ'ευθειαν το qualcomm HS_USB.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Καλησπερα παιδες.μολις παρηγγειλα κ εγω το κινητο απο την ευρωπαικη αποθηκη του vick.θελω να μου πειτε μονο πως τα παει η καμερα γτ ακουσα κ διαβασα κακα σχολια κ ιδιαιτερως για τις σκοτεινες ληψεις.επειδη με ενδιαφερουν αρκετα οι φωτος σε ενα κινητο κ επειδη διαβασα οτι εχει καλο αισθητηρα samsung , θα ηθελα να ρωτησα εαν καλυτερευει καθολου με καποια ρομ κ εαν υπαρχουν περιθωρια περαιτερω βελτιωσης της.

 

Φίλε δυστυχως ειναι απογοητευση

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα ποτέ miui όταν βλέπεις μια επαφή είτε από το μενού των επαφών ή από τις πρόσφατες κλήσεις πως στέλνουμε μνμ; γιατί δεν το βρήκα. Σε όσα κινητά είχα γινόταν αυτό.
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Επειδή δεν είχα ποτέ miui όταν βλέπεις μια επαφή είτε από το μενού των επαφών ή από τις πρόσφατες κλήσεις πως στέλνουμε μνμ; γιατί δεν το βρήκα. Σε όσα κινητά είχα γινόταν αυτό.

Όταν επιλέξεις την επαφή δίπλα ακριβώς από τον αριθμό υπάρχει το εικονίδιο του μηνύματος. Επέλεξε το και θα σε βγάλει στο μήνυμα.

Link to comment
Share on other sites

Όταν επιλέξεις την επαφή δίπλα ακριβώς από τον αριθμό υπάρχει το εικονίδιο του μηνύματος. Επέλεξε το και θα σε βγάλει στο μήνυμα.

 

Καλά μιλάμε ότι να ναι. Δεν είχα καταλάβει ότι το σύμβολο αυτό ήταν για τα μνματα Ευχαριστώ

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια!! ξερουμε τι ,,,sar,,, εχει head? κ body ? τελικα βγαζει καλες φωτο ? ειναι καθαρες στο zoom την μερα?? κ το βραδι τι λεει ειναι οκ σε φωτο ? βιντεο τι λεει μερα κ νυχτα ειναι καλα? δωστε μας τα ,,,φωτα σας ,,,, :) εσεις που ψαχνετε τοσο πολυ το τηλ... :rolleyes: καντε μια μικρη εστω αναρτηση σε φωτο μερα , νυχτα,, κ βιντεο αν σας ειναι ευκολο,, να δουμε τι πεζει..ειμαι σχεδος ασχετος κ ηταν θα ειναι μεγαλη βοηθεια στο να εχω μια εικονα σωστη,, πριν κανω την αγορα μου κ εγω.. περιμενω την απαντηση σας.. ευχαριστω.. :D
Link to comment
Share on other sites

καλημερα θα ηθελα να ρωτησω για το δακτυλικο ξεκλειδωμα ,εχω κατεβασει δυο τρεις εφαρμογες για το ξεκλειδωμα αλλα μ το εμφανιζει μεσα στην οθονη και οχι απο πισω,πια εφαρμογη να κατεβασω?και πια εφαρμογη προτεινετε για gps?ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο, στα 209.99 http://www.etotalk.com/xiaomi-redmi-note3-pro-332gb-silver_p13577.html

 

Ρώτησε εδώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε δυστυχως ειναι απογοητευση

 

Είσαι υπερβολικός. Οι φωτογραφίες του την ημέρα είναι σε πάρα πολύ καλό επίπεδο.Οι σκοτεινές υπολείπονται αλλά το να λέμε για απογοήτευση είναι υπερβολή. Σε σχέση με το lg g2 που είχα πριν κατά πολύ ανώτερο τόσο μέρα όσο και νύχτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι με την Ελληνική ρομ και μου βγάζει 2 μέρες και λίγο. Με 6 ώρες οθόνη. Το δουλεύω με δύο κάρτες εσείς dante και το άλλο παιδί με μία ή δύο σιμ τόσο πολύ?

 

Ρε παιδιά τί ROM φοράτε; Εγώ με την 7.1.20 σχεδόν ποτέ δε βγάζω 2 μέρες.

 

με μια σιμ το δουλεύει το παλικάρι και έχει ελληνική stable 7.1.18 και έβγαλε 9 ώρες σε 3 μέρες και κάτι ψηλά.δεν έχει και πολλά πράγματα μέσα, φβ, βαιμπερ, βίντεο στο youtube και χαζεύει στο ιντερνετ.

 

η μπαταρία είναι απλά σκυλί, δεν πέφτει με τίποτα.

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Στην τιμή αυτή δεν υπάρχει αντάξιο κινητό και το μέτρο σύγκρισης δεν είναι μόνο ένα, είναι το πόσο γρήγορο είναι αν έχει lag, η αυτονομία, η μνήμη, ο επεξεργαστής, οι δυνατότητες κλπ κλπ κλπ τώρα οποίος θέλει πολύ καλή φωτογραφική η λύση είναι μόνο μια...... dslr τέλεια και παύλα.
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κινητά με φωτογραφική ποιότητας dslr (εντάξει λίγη υπερβολή), αλλά κοστίζουν 2 και 3 φορές πάνω.

 

To φωτο-κινητό lg g4 βέβαια, κοστίζει λίγο πάνω από τα 300 ευρώ πλέον που είναι πολύ καλή τιμή, αλλά δε ξέρω πως τα πάει η μπαταρία του.

 

Το windows phone lumia 950 φωτο-κινητό, ανεβαίνει πάνω από τα 400+ ευρώ.

 

Όταν η έκδοση των 32GB του RN3 PRO πέσει στο 200-ρικο, ναι δεν θα έχει ανταγωνιστή σε αυτήν την τιμή....;)

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θα κανω μια ηλιθια ερωτηση.... :p τεσπα το κινητο το εχω παραγγειλει (1η φορα απο κινα) και ελεγα να δοκιμασω την.φαση και αν μου κρατησει 2 χρονακια gg ολα και εχω ολους τους φιλους μου να μου λενε οτι δεν θα κρατησει και οτι θα μου βγουν προβληματα.... οποτε η ερωτηση ειναι τελικα σαν αξιοπιστια θα μου βγαλεις ας πουμε 2 χρονια ως συσκευη? Ή Θα βγουν θεματα συντομα... σορρυ αν κουρασα απλα με επιρεασαν :p
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν κινητά με φωτογραφική ποιότητας dslr (εντάξει λίγη υπερβολή), αλλά κοστίζουν 2 και 3 φορές πάνω.

 

To φωτο-κινητό lg g4 βέβαια, κοστίζει λίγο πάνω από τα 300 ευρώ πλέον που είναι πολύ καλή τιμή, αλλά δε ξέρω πως τα πάει η μπαταρία του.

 

Το windows phone lumia 950 φωτο-κινητό, ανεβαίνει πάνω από τα 400+ ευρώ.

 

Όταν η έκδοση των 32GB του RN3 PRO πέσει στο 200-ρικο, ναι δεν θα έχει ανταγωνιστή σε αυτήν την τιμή....;)

 

Όντως τώρα στα 206ευρώ (226 δολλάρια στο vickmall) έχει πολλούς ανταγωνιστές.

:)

Link to comment
Share on other sites

@sotinio

Οι φίλοι σου θα το βλέπουν, θα χαζεύουν, δε θα πιστεύουν την τιμή που το αγόρασες και αυτό θα γίνεται για πολύ καιρό ακόμα... ;)

Θα το έχεις μέχρι να το βαρεθείς.

 

@akisjes

Έπεσε κιόλας τόσο κοντά στα 200 ευρώ? :blink:

Αν πέσει κι άλλο λίγο, τότε είναι που δε θα το πλησιάζει άλλη συσκευή ως vfm.

Λίγο το software να πειράξουν και να βελτιωθεί η ποιότητα των νυχτερινών φωτο και....γεια σας!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θα κανω μια ηλιθια ερωτηση.... :p τεσπα το κινητο το εχω παραγγειλει (1η φορα απο κινα) και ελεγα να δοκιμασω την.φαση και αν μου κρατησει 2 χρονακια gg ολα και εχω ολους τους φιλους μου να μου λενε οτι δεν θα κρατησει και οτι θα μου βγουν προβληματα.... οποτε η ερωτηση ειναι τελικα σαν αξιοπιστια θα μου βγαλεις ας πουμε 2 χρονια ως συσκευη? Ή Θα βγουν θεματα συντομα... σορρυ αν κουρασα απλα με επιρεασαν :p

πιστευω οτι μετα απο 2 χρονακια θα εχεις θεματα πολλα πχ να βαλω την καινουρια dev που δινει android 8 ή να μεινω με την stable σε android 7; οι φιλοι σου παλι δεν θα εχουν τετοια θεματα γιατι καμια εταιρεια δεν προσφερει τετοια updates σε mid range συσκευες της....

Τηλέφωνο: SAMSUNG OMNIA->HUAWEI 8800->ZTE V967S-> NUBIA Z5S MINI-> Χiaomi Mi3 16gb White->ZTE GEEK V975>XIAOMI REDMI NOTE 2->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO->XIAOMI REDMI NOTE 3 PRO SE-> POCO F1

Tablet: Pipo M2 Mix->CHUWI HI8->GHUWI HI10

TVBOX:RPI3-> UGOOS AM7

Link to comment
Share on other sites

Μαγκες θα κανω μια ηλιθια ερωτηση.... :p τεσπα το κινητο το εχω παραγγειλει (1η φορα απο κινα) και ελεγα να δοκιμασω την.φαση και αν μου κρατησει 2 χρονακια gg ολα και εχω ολους τους φιλους μου να μου λενε οτι δεν θα κρατησει και οτι θα μου βγουν προβληματα.... οποτε η ερωτηση ειναι τελικα σαν αξιοπιστια θα μου βγαλεις ας πουμε 2 χρονια ως συσκευη? Ή Θα βγουν θεματα συντομα... σορρυ αν κουρασα απλα με επιρεασαν :p

 

Ένα θα σου πω.

Είχα το mi2s της xiaomi,το έχω δώσει στην κόρη μου,και το κινητό ακόμα βάζει κάτω τηλέφωνα σημερινά. Δεν καταλαβαίνουν τίποτα.

Μιλάμε για μοντέλο του 2013. Και το ωραίο της υπόθεσης.. Αναβαθμίζεται ακόμα!!!!:shock:

 

Xiaomi!!! Τηλέφωνα εθισμός:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μιλάμε για μοντέλο του 2013. Και το ωραίο της υπόθεσης.. Αναβαθμίζεται ακόμα!!!!

αντι να ξοδευουν χρονο να αναβαθμιζουν τις αρχαιες εκδοσεις 5.0.2 & 5.1.1 καλο θα ηταν να τον ξοδευουν μπας και περασουν καποια στιγμη στο 6.

αυτο ειναι μεγαλο αρνητικο για τα περισσοτερα Κινεζικα κινητα.

 

iphone 14 pro

 

Link to comment
Share on other sites

δεν ξερω κατα ποσο ειναι αξιοπιστο, στα 209.99 http://www.etotalk.com/xiaomi-redmi-note3-pro-332gb-silver_p13577.html

 

Εχω ξανακουσει για το μαγαζι αλλα...+5 δολλαρια για να σου βαλουν ρομ η +9 δολλαρια για tempered glass και θηκη σιλικονης οταν πχ το minideal αυτα τα εχει μεσα στην τιμη με 205 ευρω.

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-white.html

βεβαια αλλο κουλο το δικο τους ειναι οτι τωρα το εβαλαν αλλη τιμη αναλογα το χρωμα:lol:

Link to comment
Share on other sites

αντι να ξοδευουν χρονο να αναβαθμιζουν τις αρχαιες εκδοσεις 5.0.2 & 5.1.1 καλο θα ηταν να τον ξοδευουν μπας και περασουν καποια στιγμη στο 6.

αυτο ειναι μεγαλο αρνητικο για τα περισσοτερα Κινεζικα κινητα.

 

Γιατί ρε φίλε, υστερεί σε κάτι σε σχέση με την 6;

Link to comment
Share on other sites

Εχω ξανακουσει για το μαγαζι αλλα...+5 δολλαρια για να σου βαλουν ρομ η +9 δολλαρια για tempered glass και θηκη σιλικονης οταν πχ το minideal αυτα τα εχει μεσα στην τιμη με 205 ευρω.

http://www.minideal.net/xiaomi-redmi-note-3-pro-32gb-4000mah-smartphone-white.html

βεβαια αλλο κουλο το δικο τους ειναι οτι τωρα το εβαλαν αλλη τιμη αναλογα το χρωμα:lol:

 

αν θες να ακουσεις καπιον σαν εμενα που καεικα απο αλα μαγαζια ..vicmall με τα μπουνια που λενε και χωριο μου..:lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...