Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια

ειμαι μεταξυ του note 2 pro και του redmi 3

 

πιο πιθανο να εχετε απαντησει ηδη και να σας ζαλιζω αλλα σας παρακαλω δεν βρηκα την απαντηση

Λενε οτι για το redmi 3 δεν υποστηριζει 4G σε wind

 

τι ισχυει για το redmi note 3 pro?

 

http://willmyphonework.net/

 

εδώ θα βρεις ότι θέλεις για όλα τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Να επανέρθω λίγο στο πρόβλημα του Tethering.

Και εμένα ενώ βλέπουν το κινητό δεν μπορούν να συνδεθούν. Έκανα τις οδηγίες παρακάτω και ευχαριστώ τον φίλο που τις έγραψε,

 

"Καταρχήν πρέπει να έχεις περάσει τους drivers του κινητού στον υπολογιστή σου για να το βλέπει.

Ενεργοποιείς to usb debugging ( Settings -- About Phone --> Πατάς 7 φορές στο "MIUI version" και θα δεις Enable Developer Options. Μετά πας Settings - Additional Settings - Developer Options --> USB debugging )

Κατεβάζουμε το adb.zip, πχ από εδώ το αποσυμπιέζουμε και τα αρχεία που έχει μέσα τα βάζουμε χύμα στο C:

Ανοίγουμε το Command Prompt (cmd.exe) και πηγαίνουμε στο C: ή εκεί που έχουμε τα αρχεία από το adb που είπαμε πριν.

Πληκτρολογούμε: adb devices για να δούμε ότι βλέπει το κινητό μας και στην συνέχεια την εντολή : settings put global tether_dun_required 0

όπως περιγράφεται εδώ και είσαι έτοιμος."

 

 

Αλλά όταν τις κάνω μου βγάζει το εξής μήνυμα

 

C:\Users\name>adb devices

List of devices attached

eb905766 offline

 

C:\Users\name>settings put global tether_dun_required 0

'settings' is not recognized as an internal or external command,

operable program or batch file.

 

Στην αρχή από ότι καταλαβαίνω βλέπει το τηλέφωνο αλλά μετα τίποτα.

Μετά το adb devices και αφού δει το κινητό σου πρέπει να πατήσεις adb shell και μετά την εντολή settings.........

 

Και μην πολύ λες εδώ μέσα ότι κάτι δεν δουλεύει στο κινητό σου γιατί κάποιοι παρεξηγούνται......

Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

ειμαι μεταξυ του note 2 pro και του redmi 3

 

πιο πιθανο να εχετε απαντησει ηδη και να σας ζαλιζω αλλα σας παρακαλω δεν βρηκα την απαντηση

Λενε οτι για το redmi 3 δεν υποστηριζει 4G σε wind

 

τι ισχυει για το redmi note 3 pro?

 

Αν διαθέτεις 215€ και θες μεγάλη οθόνη και δυνατά specs πας στο Redmi Note 3 Pro. Αν τώρα θες να δώσεις μέχρι 130€ πας στο Redmi 3 (το έχω πάρει για τη γυναίκα μου - πολύ καλή συσκευή). Για περισσότερα ρωτάς στα αντίστοιχα thread γιατί είμαστε off topic.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια

ειμαι μεταξυ του note 2 pro και του redmi 3

 

πιο πιθανο να εχετε απαντησει ηδη και να σας ζαλιζω αλλα σας παρακαλω δεν βρηκα την απαντηση

Λενε οτι για το redmi 3 δεν υποστηριζει 4G σε wind

 

τι ισχυει για το redmi note 3 pro?

 

εύκολη απάντηση = έχεις wind ; αν ναι και καίγεσαι για το 4g μην πάρεις κανένα από αυτά γιατί δεν έχουν την 800αρα μπάντα

 

http://willmyphonework.net/

 

εδώ θα βρεις ότι θέλεις για όλα τα κινητά

 

πολύ γενικό και φυσικά όχι 100% ακριβές

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και το ξεκλείδωσα την πέμπτη με την πρώτη προσπάθεια χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό ή να αλλάξω κάτι.η ελληνική σπέρνει, 3.25 λεπτά οθόνη στο 59% και σε 24h
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

εύκολη απάντηση = έχεις wind ; αν ναι και καίγεσαι για το 4g μην πάρεις κανένα από αυτά γιατί δεν έχουν την 800αρα μπάντα

 

 

 

πολύ γενικό και φυσικά όχι 100% ακριβές

Βρε φίλε η wind παίζει στην 800 μόνο στην περιφέρεια, Αθήνα εγώ με το honor 6 και redmi note 3 pro μια χαρά έχω 4g

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε η wind παίζει στην 800 μόνο στην περιφέρεια, Αθήνα εγώ με το honor 6 και redmi note 3 pro μια χαρά έχω 4g

 

πρώτα από όλα το μια χαρά έχω 4g Θα πρέπει να γίνεται σε σύγκριση με συσκευή που έχει την 800αρα (για να δεις που δεν έχεις εσύ ενώ έχει ο άλλος)

 

δεύτερον προφανώς αυτή η γενική ερώτηση "θα έχω 4g" δεν μπορεί να απαντηθεί με ναι η όχι , θα πρέπει να ξέρουμε που είσαι , που θες να "κυκλοφορείς" κλπ οπότε γενικά απαντάω και συνήθως η απάντηση ήταν (οκ τώρα δε το έγραψα) αν θες το 100% του 4g που δίνει η wind δεν πας σε αυτά τα κινητά

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκέφτομαι να το παραγγείλω και επειδή είμαι αρχάριος για πείτε μου ,ζητάω original rom για να ξεκλειδώσω και να περάσω την ελληνική ?

Samsung galaxy s21+

Link to comment
Share on other sites

Βρε φίλε η wind παίζει στην 800 μόνο στην περιφέρεια, Αθήνα εγώ με το honor 6 και redmi note 3 pro μια χαρά έχω 4g

 

Και εγώ Θεσ/νίκη 4g κανονικά!

Link to comment
Share on other sites

Πας στην εφαρμογή downloads. Πράσινο εικονίδιο με βελάκι προς τα κάτω. Μπαίνει μέσα και πατάς πάνω δεξιά στις τρεις τελιτσες. Μετά settings και στο download size επιλεγεις unlimited.

 

Να' σαι καλά φίλε μου.Το δοκίμασα και δούλεψε, Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

πρώτα από όλα το μια χαρά έχω 4g Θα πρέπει να γίνεται σε σύγκριση με συσκευή που έχει την 800αρα (για να δεις που δεν έχεις εσύ ενώ έχει ο άλλος)

 

δεύτερον προφανώς αυτή η γενική ερώτηση "θα έχω 4g" δεν μπορεί να απαντηθεί με ναι η όχι , θα πρέπει να ξέρουμε που είσαι , που θες να "κυκλοφορείς" κλπ οπότε γενικά απαντάω και συνήθως η απάντηση ήταν (οκ τώρα δε το έγραψα) αν θες το 100% του 4g που δίνει η wind δεν πας σε αυτά τα κινητά

Στις μεγάλες πόλης όπως Αθήνα και Θεσσαλονίκη η wind δεν χρησιμοποιεί 800, αυτή η μπάντα είναι για να καλύπτει μεγάλες αποστάσεις, οπότε στην Αθήνα ότι κινητό να έχεις δίπλα στο redmi note 3 pro τα ίδια θα πιάνουν.

Με το honor είχα σχεδόν παντού στην Αθήνα 4g.

Using Tapatalk
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σκέφτομαι να το παραγγείλω και επειδή είμαι αρχάριος για πείτε μου ,ζητάω original rom για να ξεκλειδώσω και να περάσω την ελληνική ?

Ναι με original rom πρεπει να το παραγγείλεις για να περάσεις την ελληνική,εγώ με αυτήν το παρήγγειλα,έχει ξανά απαντηθεί νωρίτερα αυτήν η ίδια ερώτηση σε μερικά προηγούμενα post.

Xiaomi Redmi Note 3 Pro,:I am man :rocket:Rom by Gkalen
Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μόλις μία εβδομάδα το free tempered του vickmall ράγισε στην άκρη χωρίς ποτέ να έχει πέσει το κινητό, κουφό? Ποιο μου προτείνετε να πάρω? Ακούω καλά λόγια για το nilkin όμως δεν είναι μάλλον 2.5d . Βλέπω ότι στο vickmall έχει και δυο άλλα (ένα το ονομάζει original) που είναι 2.5 d.

Τι γνώμη έχετε?

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μόλις μία εβδομάδα το free tempered του vickmall ράγισε στην άκρη χωρίς ποτέ να έχει πέσει το κινητό, κουφό? Ποιο μου προτείνετε να πάρω? Ακούω καλά λόγια για το nilkin όμως δεν είναι μάλλον 2.5d . Βλέπω ότι στο vickmall έχει και δυο άλλα (ένα το ονομάζει original) που είναι 2.5 d.

Τι γνώμη έχετε?

 

http://www.ebay.com/itm/151906264552?_trksid=p2057872.m2749.l2649&var=451092776481&ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω απο multi σε global ή official αλλα δεν μπορω. ακολουθω αυτον τον οδηγό http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

αλλα ετσι οπως τα γραφει δεν μπορω να βρω ποιο βημα 1ο και ποιο 2ο .Ειναι λιγο μπαχαλο ή εγω μπερδευομαι. Μπορει καποιος να μου πει τι βηματα ακολουθω απο τον οδηγό ? Τα adb πως τα περναμε ? Στην διαχείριση συσκευων του pc λεει android kai interface adb με θαυμαστικα οπότε δεν τα εχει αναγνωρίσει.pls help

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Στις μεγάλες πόλης όπως Αθήνα και Θεσσαλονίκη η wind δεν χρησιμοποιεί 800, αυτή η μπάντα είναι για να καλύπτει μεγάλες αποστάσεις, οπότε στην Αθήνα ότι κινητό να έχεις δίπλα στο redmi note 3 pro τα ίδια θα πιάνουν.

Με το honor είχα σχεδόν παντού στην Αθήνα 4g.

 

ρε κι εγώ μαζί σου , εγώ δεν ενεργοποιώ καν το 3g γιατί δεν είναι καλύτερα τα πράγματα

απλά σου λέω πρέπει πρώτα να ρωτάμε (διαδικασία) αυτόν που κάνει την ερώτηση (π.χ. που μένει) κ.ο.κ.

Link to comment
Share on other sites

κατάφερα και το ξεκλείδωσα την πέμπτη με την πρώτη προσπάθεια χωρίς να κάνω κάτι διαφορετικό ή να αλλάξω κάτι.η ελληνική σπέρνει, 3.25 λεπτά οθόνη στο 59% και σε 24h

 

Άντε επιτέλους... Όντως πολύ καλή η Ελληνική stable.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά μετά από μόλις μία εβδομάδα το free tempered του vickmall ράγισε στην άκρη χωρίς ποτέ να έχει πέσει το κινητό, κουφό? Ποιο μου προτείνετε να πάρω? Ακούω καλά λόγια για το nilkin όμως δεν είναι μάλλον 2.5d . Βλέπω ότι στο vickmall έχει και δυο άλλα (ένα το ονομάζει original) που είναι 2.5 d.

Τι γνώμη έχετε?

 

Μαρία Nillkin και από εμένα. Εγγύηση.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.. παιδια ξερω ειναι οφ τοπικ αλλα σε συγκριση με το xiaomi mi note pro τι εχετε να πειτε?? το χει πιασει καποιος στα χερια του?
Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πάω απο multi σε global ή official αλλα δεν μπορω. ακολουθω αυτον τον οδηγό http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

αλλα ετσι οπως τα γραφει δεν μπορω να βρω ποιο βημα 1ο και ποιο 2ο .Ειναι λιγο μπαχαλο ή εγω μπερδευομαι. Μπορει καποιος να μου πει τι βηματα ακολουθω απο τον οδηγό ? Τα adb πως τα περναμε ? Στην διαχείριση συσκευων του pc λεει android kai interface adb με θαυμαστικα οπότε δεν τα εχει αναγνωρίσει.pls help

 

Βάλε το mi pc suite καθώς και αυτό https://drive.google.com/file/d/0Bz493TLgspTxalV6ZHd6XzJ5Yzg/view?pref=2&pli=1

για να βλέπει το pc την συ συσκευή σου.Σιγουρεψου ότι έχει 64 bit windows.Τα βήματα είναι όπως τα λέει volume down μαζί με power για να μπεις σε bootmode και μετά με το adb.Εάν κάτι δεν καταλαβαίνεις μην ξεκινάς.Ψάξε στο youtube για κανένα video προκειμένου να είσαι σίγουρος στο τί κάνεις. Καλημέρα

Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε και το δικο μου με official eng/chinese

Θελω να περασω global πριν σεταρω οτιδηποτε.

 

Ακολουθω τον οδηγο απο εδω:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

Λεει:

Now Phone is Connected as ADB. Check Device Manager for Below:-

Στο device manager δεν μου βλεπει τη συσκευη οπως στη φωτογραφια του οδηγου αλλα ως:

other devices>Android (με θαυμαστικο πανω στο icon)

 

Δοκιμασα να συνεχισω αλλα μετα απο το adb ενω η συσκευη μπαινει σε download mode (αναβοσβηνει κοκκινο led), στο device manager δε βγαζει το QHUSB_BULK για να συνεχισω.

 

Οποτε εκανα reboot το κινητο.

 

Καμια ιδεα..; Δοκιμασα update driver software>automatic για το προηγουμενο βημα αλλα δε μου βρισκουν τιποτα τα windows.

Edited by keraynopoylos
Link to comment
Share on other sites

Μολις εφτασε και το δικο μου με official eng/chinese

Θελω να περασω global πριν σεταρω οτιδηποτε.

 

Ακολουθω τον οδηγο απο εδω:

http://en.miui.com/thread-235865-1-1.html

 

Λεει:

Now Phone is Connected as ADB. Check Device Manager for Below:-

Στο device manager δεν μου βλεπει τη συσκευη οπως στη φωτογραφια του οδηγου αλλα ως:

other devices>Android (με θαυμαστικο πανω στο icon)

 

Δοκιμασα να συνεχισω αλλα μετα απο το adb ενω η συσκευη μπαινει σε download mode (αναβοσβηνει κοκκινο led), στο device manager δε βγαζει το QHUSB_BULK για να συνεχισω.

 

Οποτε εκανα reboot το κινητο.

 

Καμια ιδεα..; Δοκιμασα update driver software>automatic για το προηγουμενο βημα αλλα δε μου βρισκουν τιποτα τα windows.

 

βάλε το mipcsuite

1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

[update]

Περασα το miui pc suite και πλεον στο device manager το βλεπει ως Android phone>Xiaomi Composite MDB Interface

Οχι ομως και ως Android composite ADB interface, οπως στη φωτο του οδηγου.

 

Στη συνχεια οπως και πριν μπαινω σε download mode αλλα δε βλεπει τη συσκευη ως QHUSB_BULK για να συνεχισω.

 

Μπορει καποιος να βοηθησει;

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...