Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημερα.. απλα ρωταω γιατι καποιος ανεφερε για μειωση διαρκειας μπαταριας και ενα προβλημα με τις κλησεις... αν εχετε εικονα (δλδ αν απο 7.18 πηγατε σε 7.20) και καταλαβατε καποια διαφορα θα ηθελα οποιος μπορει και του ειναι ευκολο να το πει.. αα.. και κατι αλλο.. εχετε να προτεινετε καποιο καλο player?? αν και η επιλογη των ακουστικων στο player που εχει μεσα τα σπαει

Φίλε την είχα την 7.1.20 (αναβάθμιση απο 7.1.18) και να σου πω την αλήθεια δεν είδα διαφορά:p.

 

Όσο για τα τεστ: παιδιά το κινητό δεν είναι αδιάβροχο (αν ήταν πιστέψτε με θα το λέγανε) ούτε αλεξίσφαιρο. Πολύ ποιοτικό όμως ναι, είναι!

 

Και πίσω στα νέα: έχουμε και νέα (φρέσκια) global. MIUI V7.1.8.0 Global Stable ROM. (Απευθείας link για fastboot, recovery).

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Παιδιά όλα τα βίντεο είναι στημένα.

Βίντεο χωρίς συνεχόμενα καρέ και αλλαγή γωνία λήψης είναι βίντεο μονταρισμένο.

Μην παραμυθιαζεστε.

Δεν λέω μπορεί να έχει κάποια χ αντοχή, αλλά εντάξει είπαμε...

Link to comment
Share on other sites

Περιμενω να δω βιντεο να το παταει τρακτερ. Μεχρι τοτε δεν αλλαζω το Note 3g μου lol Edited by georgis_4
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα τα βίντεο είναι στημένα.

Βίντεο χωρίς συνεχόμενα καρέ και αλλαγή γωνία λήψης είναι βίντεο μονταρισμένο.

Μην παραμυθιαζεστε.

Δεν λέω μπορεί να έχει κάποια χ αντοχή, αλλά εντάξει είπαμε...

 

 

 

Εννοείται ότι είναι καραστημένο. Του κολλητού μου έπεσε από το μπαλκόνι του πρώτου ορόφου έσκασε με την γωνία και ράγισε η μισή οθόνη.Αυτό που του έκανε εντύπωση ήταν ότι το κινητό λειτουργούσε μια χαρά.Μόλις το άνοιξε και εσωτερικά διαπίστωσαν ότι εκτός από την οθόνη είχε ραγίσει και το πλαστικό που είναι σαν μητρική πλακέτα(frame λέγεται).Τελικά τα παρήγγειλε και οθόνη και frame μέσω vickmall σχετικά φθηνά και τώρα το κινητό μια χαρά.Φυσικά μόλις του έδειξα το βίντεο τον έπιασαν τα γέλια.

Link to comment
Share on other sites

 

Εννοείται ότι είναι καραστημένο. Του κολλητού μου έπεσε από το μπαλκόνι του πρώτου ορόφου έσκασε με την γωνία και ράγισε η μισή οθόνη.Αυτό που του έκανε εντύπωση ήταν ότι το κινητό λειτουργούσε μια χαρά.Μόλις το άνοιξε και εσωτερικά διαπίστωσαν ότι εκτός από την οθόνη είχε ραγίσει και το πλαστικό που είναι σαν μητρική πλακέτα(frame λέγεται).Τελικά τα παρήγγειλε και οθόνη και frame μέσω vickmall σχετικά φθηνά και τώρα το κινητό μια χαρά.Φυσικά μόλις του έδειξα το βίντεο τον έπιασαν τα γέλια.

 

καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις? σου επεσε απο 4 μ ύψος και απορείς που ραγισε? αφου δεν ανοιξε στην μεση σαν σαρδελα ευχαριστημενος να εισαι!!! ειναι πως θα πεσουν. Εμενα κινητο παλιοτερα το htc desire μου ειχε πεσει από το 1μ εσακσε με την οθονη απευθειας και ραγισε πολλαπλα. Απλα λογω προστασιας οθονης δεν σκορπισε και η οθονη λειτουγουσε μια χαρα και ακομα δουλευει ....ειναι πως θα πεσει...

Link to comment
Share on other sites

Όσο για τεστ,

. Είπαμε το κινητό είναι το καλύτερο VFM αυτή τη στιγμή (γιαυτό το πήρα και εγώ).

 

Wut? :blink::blink:

Τι λες τωρα,αυτο δε το περιμενα.

Ενταξει δε νομιζω να ειναι αδιαβροχο αλλα απο οτι φαινεται μια αντοχη στο νερο την εχει.

Τουλαχιστον αυτο ειναι το καλο με αυτα που δεν ανοιγει το καπακι,δε μπαινει νερο τοσο ευκολα.

 

 

ΥΓ.Ρε παιδια μου επεσε απο τη τσεπη απο τη μηχανη και το περασε μια νταλικα και μου ραγισε,σιγα το ανθεκτικο που ειναι :lol:

Link to comment
Share on other sites

αφήστε τα βίντεο και βάλτε καλό tempered και θήκη :)

 

Καλα και σε αλλα βιντεο που εχουν δοκιμασει την προστασια της οθονης,εχει καλα αποτελεσματα.

Τωρα την αντοχη δε θελω να τη δοκιμασω.

Οπως και να εχει περιμενω και εγω ενα nillkin tempered και εχω και θηκη.

Αν και τη θηκη θα τη βγαλω σε λιγο καιρο.

Αλλα τουλαχιστον δε παιζω τενις με το κινητο.

Link to comment
Share on other sites

το tempered που στελνει δωρο το vicmall ειναι καλο η πρεπει να παρουμε αλλο;

 

για αυτό είπα καλό :), πάρε κανένα Nillkin ή δεν ξέρω αν υπάρχουν κι άλλα , πλέον , καλά

Link to comment
Share on other sites

Πάντως της nilkin είναι το κάτι άλλο.

Αίσθηση σαν amoled οθόνη αλλά και χωρίς να φαινονται δαχτυλιες.

Link to comment
Share on other sites

ενω το nillkin οχι;;

 

Κατά την άποψη μου το tempered της Nillkin είναι στα κορυφαία tempered από κάθε άποψη. Έχω βάλει στο nexus 5 και στο Oneplus One. Δεν αφήνει δαχτυλιές και η αίσθηση είναι μοναδική.

Παράγγειλα και εγώ σήμερα το 32αρι σε ασήμι από Vickmall. Όσοι κάνατε τη μετάβαση από Oneplus One σε Redmi Note 3 Pro που σας φάνηκε η αλλαγή;

Link to comment
Share on other sites

Καλουτσικο ειναι και του vickmall ,τη δουλεια τη κανει.

Απλα αφηνει δαχτυλιες.

 

Εμένα του Vickmall το δωρεάν μετά από 3 εβδομάδες έχει αρχίσει να ξεκολλάει (ενώ στην αρχή φαινόταν καλά βεντουζωμένο). Δεν ξέρω τι να του κάνω, έχω παραγγείλει ήδη Nillkin αλλά δεν είναι κατάσταση αυτή να ξεκολλάει μόνο του...

Link to comment
Share on other sites

το tempered που στελνει δωρο το vicmall ειναι καλο η πρεπει να παρουμε αλλο;

Χάλια είναι, στις άκρες δεν εφαρμόζει καλά

Link to comment
Share on other sites

Όσοι κάνατε τη μετάβαση από Oneplus One σε Redmi Note 3 Pro που σας φάνηκε η αλλαγή;

 

Το είχα εγώ το opo. Κοίτα τεράστιες διαφορές δεν θα δεις. Ακόμα το opo είναι ένα πάρα πολύ δυνατό κινητό. Εγώ το είχα αλλάξει τότε για να πάω σε Nexus και επειδή μου την είχαν δώσει κάτι bugs της οθόνης. Από το Nexus πέρασα στο note γιατί ήθελα μια αλλαγή και μπορώ να πω ότι δεν απογοητευτηκα καθόλου. Είναι πολύ γρήγορο το note και σίγουρα δεν θα σε απογοητεύσει.

 

Το μόνο αρνητικό αν μπορείς να το πεις έτσι είναι ότι δεν έχεις πολλά περιθώρια για πείραγμα. Εγώ έχω περάσει την ελληνική dev και με το root που έχει είμαι ευχαριστημένος.

Link to comment
Share on other sites

Είμαι με την Multi rom απο το vickmall και θελω να περάσω αλλη . Ποια να περάσω ώστε να μπορώ να ξεκlειδώσω αργότερα όταν μου έρθει το μνμ και τον bootloader ?
Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

Το είχα εγώ το opo. Κοίτα τεράστιες διαφορές δεν θα δεις. Ακόμα το opo είναι ένα πάρα πολύ δυνατό κινητό. Εγώ το είχα αλλάξει τότε για να πάω σε Nexus και επειδή μου την είχαν δώσει κάτι bugs της οθόνης. Από το Nexus πέρασα στο note γιατί ήθελα μια αλλαγή και μπορώ να πω ότι δεν απογοητευτηκα καθόλου. Είναι πολύ γρήγορο το note και σίγουρα δεν θα σε απογοητεύσει.

 

Το μόνο αρνητικό αν μπορείς να το πεις έτσι είναι ότι δεν έχεις πολλά περιθώρια για πείραγμα. Εγώ έχω περάσει την ελληνική dev και με το root που έχει είμαι ευχαριστημένος.

 

Εγώ βασικά για Mi 5 pro πήγαινα αλλά βλέπω να αργεί λιγάκι. Το Oneplus One μου το ζητάει ένα παιδί με καλά λεφτά, οπότε για να μη χάσω το καλό deal είπα να να πάω στο note 3 pro μέχρι να πέσει του Mi5 Pro και βλέπουμε. Πάντως το Oneplus One εδώ και αρκετό καιρό δεν έχει θέματα με την οθόνη. Ελπίζω να με ενθουσιάσει το Redmi Note 3 Pro.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως έπεσε από 20 εκατοστά στη γωνία τζαμένιου τραπεζιού με την πλάτη (χωρίς θήκη) και άφησε ένα μικρό αλλά ανεξίτηλο σημαδάκι, σαν να έσκαψε το αλουμίνιο.

 

Κατά τα άλλα τώρα μου ήρθε ota update 7.2.1 για την official.

Link to comment
Share on other sites

Το δικό μου πάντως έπεσε από 20 εκατοστά στη γωνία τζαμένιου τραπεζιού με την πλάτη (χωρίς θήκη) και άφησε ένα μικρό αλλά ανεξίτηλο σημαδάκι, σαν να έσκαψε το αλουμίνιο.

 

για αυτό θα είμαι πάντα υπερ του πλαστικού. όποιο μεταλικό κινητό και να σου έπεφτε θα σου έκανε σημάδι. είναι πολύ ευαίσθητο υλικό το αλουμίνιο.

 

Εγώ βασικά για Mi 5 pro πήγαινα αλλά βλέπω να αργεί λιγάκι. Το Oneplus One μου το ζητάει ένα παιδί με καλά λεφτά, οπότε για να μη χάσω το καλό deal είπα να να πάω στο note 3 pro μέχρι να πέσει του Mi5 Pro και βλέπουμε. Πάντως το Oneplus One εδώ και αρκετό καιρό δεν έχει θέματα με την οθόνη. Ελπίζω να με ενθουσιάσει το Redmi Note 3 Pro.

 

πως θα την παλέψεις με τόσο μικρή οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Το παρείγγειλα κι εγω εχθες βράδυ σε gold, αλλά απο ευρωπαική αποθήκη (Θεσ/νίκη) γιατί το βιάζομαι. Το μόνο αρνητικό είναι οτι θα το στείλουν με την ελληνική (πατέντα) rom αλλά εχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα την προηγ. εβδομάδα και αναμένω sms....(αν έρθει).
Link to comment
Share on other sites

Το παρείγγειλα κι εγω εχθες βράδυ σε gold, αλλά απο ευρωπαική αποθήκη (Θεσ/νίκη) γιατί το βιάζομαι. Το μόνο αρνητικό είναι οτι θα το στείλουν με την ελληνική (πατέντα) rom αλλά εχω κάνει αίτηση για ξεκλείδωμα την προηγ. εβδομάδα και αναμένω sms....(αν έρθει).

 

Και εγώ έτσι το πήρα με την ελληνική αλλα εχω θεμα με τα δεδομενα...αργεί πολύ να πάει σε 4g. Κάτι πρωτόγνωρο. Το έχει άλλος με multi αυτό το θέμα ? Για να καταλάβετε, Έχω 2 κάρτες σε 2g. Βάζω την 1η σε 4g, και κανει περίπου 45-50 δευτερα για να εμφανίσει το 3g πρώτα και μετά το 4g (το κάνει σταδιακά δηλ). Και μετά ενεργοποιώ τα δεδομένα. Και ξεκινάει απο Ε μετά G / 3G / H / H+ και τ'ελος 4g. Κάνει άλλη τόση ώρα γαύτο. Και λεω ότι μαλλον ειναι θεμα multi. Έχει κανείς κατι παρόμοιο ? Και ποια ρομ να περάσω καλύτερα. Έχω κάνει αίτηση και εγω και περιμένω...αλλά δεν την παλεύω με αυτη τη ρομ λόγω του προαναφερθέντος προβληματος και θέλω να αλλάξω.

Realme X2 pro/Sam Note 9/Mate 20 pro/ Sam s9 plus/Mate 10 pro/Sam s7 edge/ZTE Axon 7/Huawei P9 Plus/Xiaomi Note 3 Pro/Galaxy Note 5/Mate 8/Meizu Pro 5/Nokia 950 XL/Oppo R7 Plus/Meizu MX5/LeTV LE1 X600/Meizu M1 Note/Lenovo K3 Note/Asus ZenFone 2/Jiayu S3 Advanced/Huawei Honor 6 Plus/Huawei P8/Galaxy S6 Edge/Lenovo Vibe Z2 Pro/LG G3/Mate 7/Xperia Z3/Oppo Find 7/Oneplus One/Galaxy Note 3/Galaxy s3/Xperia S
Link to comment
Share on other sites

πως θα την παλέψεις με τόσο μικρή οθόνη?

 

:lol: Πιστεύω θα την παλέψω.

Link to comment
Share on other sites

καλα ρε φιλε πλακα μας κανεις? σου επεσε απο 4 μ ύψος και απορείς που ραγισε? αφου δεν ανοιξε στην μεση σαν σαρδελα ευχαριστημενος να εισαι!!! ειναι πως θα πεσουν. Εμενα κινητο παλιοτερα το htc desire μου ειχε πεσει από το 1μ εσακσε με την οθονη απευθειας και ραγισε πολλαπλα. Απλα λογω προστασιας οθονης δεν σκορπισε και η οθονη λειτουγουσε μια χαρα και ακομα δουλευει ....ειναι πως θα πεσει...

 

 

Καταρχήν δεν μιλάω για το κινητό μου.Δεύτερον έαν κατάλαβες το λέω το γεγονός όχι γιατί απορώ που ράγισε (ίσα ίσα λογικό μου φένεται) απλά αφού έσπασε από τέσσερα μέτρα με tempereted glass φορεμένο δεν μπορεί όλα αυτά που δείχνει το βίντεο να είναι αληθινά .Αυτό θέλω να πω

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...