Jump to content

Redmi Note 3 Pro


akis44
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

τελικά έχει ραδιόφωνο?

Ναι.και παιζει και χωρις ακουστικα.

δεν με ενοχλει ο σχεδιασμος.. αλλα το θεμα ειναι.. τριζει? καπου το διαβασα και αυτο..

 

ποιος το εχει να μας πει?

 

Εαν το πιεσεις πισω χαμηλα ψιλοτριζει.

Αλλα δε τριζει σε καθημερινη χρηση,καθως εκει δε το πιανεις-πιεζεις.μονο εαν το πιεσεις επιτηδες εκει.ας το δοκιμασει και καποιος αλλος να δει.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 20,2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

μήπως το έχεις δοκιμάσει με bluetooth?

 

Οχι,αλλα να δοκιμασω τι?λογικα θα παιζει και με bluetooth ακουστικα.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..επειδι δεν καταλαβενω κατι..αν μπορειται να μου εξειγιση καπιοσ...?αν το τηλεφονο εχει ελλινικο μενου χρειαζετε ρουτ...?και τι κερδιζει καπιοσ που ρουταρι καινουριο τηλεφονο??και φισικα αν ειναι ευκολο να το κανει καπιος ασχετοσ πχ(ΕΓΩ):(...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια..επειδι δεν καταλαβενω κατι..αν μπορειται να μου εξειγιση καπιοσ...?αν το τηλεφονο εχει ελλινικο μενου χρειαζετε ρουτ...?και τι κερδιζει καπιοσ που ρουταρι καινουριο τηλεφονο??και φισικα αν ειναι ευκολο να το κανει καπιος ασχετοσ πχ(ΕΓΩ):(...ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ

 

Το ρουτ δεν έχει να κάνει με την γλώσσα.. Το συγκεκριμένο τηλ μέχρι τώρα δεν έχει Ελλήνική ρομ , η καλύτερα ρομ στα Ελληνικά.

Το ρουτ εσύ μπορει να το χρειαζεσαι... μπορεί κ όχι.. Για παράδειγμα θέλεις να κάνεις καλιμπράρισμα την μπαταρία... θέλεις ρουτ.

Το να ρουτάρεις ένα τηλέφωνο συνήθως είναι μια πολύ απλή διαδικασία που την κάνει κ ένας "άσχετος" που έχει όρεξη να "μάθει".

Νομίζω είσαι οκ με τις απαντήσεις.

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι δεν τριζει.

 

Δοκιμασες στο σημειο που ανεφερα?

Στη γριλια του ηχειου πισω.πιεσε το...

Αλλα οπως επαναλαμβανω δεν ενοχλει καθως δεν ειναι σε σημειο που το πιανεις.

Στο Κ3 πχ,ετριζε στο πλαι,εκει που το επιανες οποτε καθε φορα που το δουλευες ,ετριζε και ηταν αφανταστα ενοχλητικο.

Σε αυτο πρεπει να κατσεις να το ψαξεις για να το δεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θεμα καμερας πως τα παει γενικα??και με πιο τηλεφωνο θα το συγκρίνατε σε θεμα καμερας?ειχα στην διαθεση μου και το lg g4 ,samsumg s6 !!δεν περιμενω να ειναι φυσικα σε αυτα τα επιπεδα αλλα αναρωτιέμαι πoιος σενσορας της samsung ειναι στα 16mp ειναι ο issocel??
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θεμα καμερας πως τα παει γενικα??και με πιο τηλεφωνο θα το συγκρίνατε σε θεμα καμερας?ειχα στην διαθεση μου και το lg g4 ,samsumg s6 !!δεν περιμενω να ειναι φυσικα σε αυτα τα επιπεδα αλλα αναρωτιέμαι πoιος σενσορας της samsung ειναι στα 16mp ειναι ο issocel??

 

Eγώ είχα το lg g2 .Το redmi note 3 που είχα(το έδωσα για να πάρω το pro) σαφώς ανώτερο και στην φωτό και στο βίντεο από το lg.Tώρα από τι ακουω για το pro είναι καλύτερο από το απλό.Μόλις το πάρω θα σου πω περισσότερα.

Link to comment
Share on other sites

με ανοιχτα δεδομενα ποσες ωρες οθονη βγαζει?
Ενοικιαζομενα δωμάτια και διαμερίσματα στην παραλία των Μυλων Αργολιδος δέκα λεπτά απο το Ναύπλιο σε προσιτές τιμές.
Link to comment
Share on other sites

Photo που έβγαλα όσο το είχα στην κατοχή μου.

 

Αξιοπρεπεστατη νομίζω.

http://s15.postimg.org/ctgzriu17/IMG_20160213_152828_HDR.jpg

Edited by billisdim
Link to comment
Share on other sites

Ψήνομαι να πάρω και εγώ απο Vickmall. Ισχύουν οι 2 εβδομάδες παράδοσης;

 

Απο θήκες, τι έχετε να προτείνετε; Δεν μου αρέσουν οι leather κλπ. Είμαι των κλασσικών (Ringke fusion hybrid π.χ.).

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο θεμα καμερας πως τα παει γενικα??και με πιο τηλεφωνο θα το συγκρίνατε σε θεμα καμερας?ειχα στην διαθεση μου και το lg g4 ,samsumg s6 !!δεν περιμενω να ειναι φυσικα σε αυτα τα επιπεδα αλλα αναρωτιέμαι πoιος σενσορας της samsung ειναι στα 16mp ειναι ο issocel??

 

Ενταξει δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο. Απλώς μια καλή κάμερα. Τις ίδιες φώτο με το redmi 2 της γυναίκας μου θα έλεγα είναι. Την μέρα αρκετά καλές, αλλά το βράδυ.. Δυστυχώς υπάρχει θόρυβος και δεν είναι καθαρές.

Βέβαια μπορεί να βελτιωθεί στην πορεία, με update.

Ειδωμεν.

Edited by studiosakis
Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασες στο σημειο που ανεφερα?

Στη γριλια του ηχειου πισω.πιεσε το...

Αλλα οπως επαναλαμβανω δεν ενοχλει καθως δεν ειναι σε σημειο που το πιανεις.

Στο Κ3 πχ,ετριζε στο πλαι,εκει που το επιανες οποτε καθε φορα που το δουλευες ,ετριζε και ηταν αφανταστα ενοχλητικο.

Σε αυτο πρεπει να κατσεις να το ψαξεις για να το δεις.

 

Ναι το δοκίμασα. Δεν άκουσα κάτι. Και πέρα από αυτό ποιος κάθεται να ζουλαει το κινητό του; από ποιότητα σκίζει. Λυπάμαι που του φοράω θήκη.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει δεν είναι και κάτι ιδιαίτερο. Απλώς μια καλή κάμερα. Τις ίδιες φώτο με το redmi 2 της γυναίκας μου θα έλεγα είναι. Την μέρα αρκετά καλές, αλλά το βράδυ.. Δυστυχώς υπάρχει θόρυβος και δεν είναι καθαρές.

Βέβαια μπορεί να βελτιωθεί στην πορεία, με update.

Ειδωμεν.

 

Σε σχέση με το Honor 6?

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με το Honor 6?

 

Γεια σου ρε Romano's,η προσφορά σου μεγάλη.

Στα ίδια επίπεδα είναι, με το honor να υπερέχει σε ταχύτητα εστίασης και σε νυχτερινή ληψη(με το φίλτρο..ξέρεις εσύ).Επίσης το r n 3pro έχει πιο ζωηρά χρώματα, χωρίς να είναι Υπερκορεσμένα.

Στο βίντεο έχει καλή λήψη άλλα όχι τόσο ομαλή όπως το honor 6.

Πιστεύω θέλει δουλειά το λογισμικο της κάμερας

Link to comment
Share on other sites

Ο αισθητηρας που φοραει ειναι και καινουργιος και ειναι το πρωτο με αυτον.

Αρα θα παιρνει βελτιωση,δε νομιζω να ειναι του κιλου και τα ΜΡ στραγαλια,δεδομενου οτι ειναι samsung isocell καινουργιος.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου ρε Romano's,η προσφορά σου μεγάλη.

Στα ίδια επίπεδα είναι, με το honor να υπερέχει σε ταχύτητα εστίασης και σε νυχτερινή ληψη(με το φίλτρο..ξέρεις εσύ).Επίσης το r n 3pro έχει πιο ζωηρά χρώματα, χωρίς να είναι Υπερκορεσμένα.

Στο βίντεο έχει καλή λήψη άλλα όχι τόσο ομαλή όπως το honor 6.

Πιστεύω θέλει δουλειά το λογισμικο της κάμερας

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια. Πίστευα πως του RN3pro θα είναι λίγο καλύτερη στα σημεία... Όπως και να έχει του Honor 6 η μπαταρία τα έχει φτύσει και ήδη βρήκε σαν συσκευή τον επόμενό του κάτοχο οπότε οδεύω πως RN3pro εκτός αν γίνει κάποια έκπληξη στην MWC.

// 500px | blog | site | LinkedIn

//mobiles//Nokia 3210x2, Siemens A55, Sagem C5-2V, Siemens CX-75, SE K750i, SE W580i, LG GT-505, LG POP, Nokia Xpress Music 5220, LG Optimus One P500, Nokia C1-02, SE Xperia Neo V, LG Nexus 4, Lenovo A820, ZTE Geek V975, Huawei Honor 3C, Huawei Honor 6, Oukitel K4000, Xiaomi Mi Note 3 Pro

Link to comment
Share on other sites

Ναι το δοκίμασα. Δεν άκουσα κάτι. Και πέρα από αυτό ποιος κάθεται να ζουλαει το κινητό του; από ποιότητα σκίζει. Λυπάμαι που του φοράω θήκη.

 

Και εγω του εχω θηκη,γιατι εαν πεσει δεν αλλαζει και το πισω.

Αυτα που ειναι πλαστικα,παιρνεις ενα καπακι οποτε δε σε νοιαζει ιδιαιτερα.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι ετοιμος σχεδον για την αγορα απο vickmal. Καποιες ερωτησεις οποιος γνωριζει κατι...

1.Θα μπορεσω να του περασω αλλη ρομ με ελληνικη γλωσσα που με ενδιαφερουν?

2.Καμερα εντυπωσεις?

3.Gps καλο?

4.ερχετε root?

5.Ποσο σας κρατησε η paypal+τα εξοδα τραπεζης?

Ευχαριστω για τον χρονο σας....

Edited by tsiaras
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μεγάλο μειον του miui είναι ότι δεν είναι συμβατό με το xposed.γι αυτό το λόγο έβαλα cm12.1 Redmi note 2.

 

 

δηλαδή αυτό δεν δουλεύει ? http://en.miui.com/thread-204852-1-1.html

Link to comment
Share on other sites

από την τρίτη που το έκαναν shipping ακόμα δεν βγάζει τίποτα, γιατί έτσι?
1+6 omnirom - smurfkernel - microG - edxposed
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Ειμαι ετοιμος σχεδον για την αγορα απο vickmal. Καποιες ερωτησεις οποιος γνωριζει κατι...

1.Θα μπορεσω να του περασω αλλη ρομ με ελληνικη γλωσσα που με ενδιαφερουν?

2.Καμερα εντυπωσεις?

3.Gps καλο?

4.ερχετε root?

5.Ποσο σας κρατησε η paypal+τα εξοδα τραπεζης?

Ευχαριστω για τον χρονο σας....

1) Καταρχάς ακόμη άλλη rom πέραν της εργοστασιακής ΔΕΝ υπάρχει. Θα υπάρξει βέβαια σύντομα αλλά και πάλι οφείλω να προειδοποιήσω πως η xiaomi έχει πλέον κλειδωμένο τον bootloader που σημαίνει πως πρέπει να δούμε τι και πως. Ξεκλείδωμα bootloader γίνεται βέβαια αλλά παίρνει καιρό...

2) Η κάμερα του σύμφωνα με τα review είναι αντίστοιχη των προηγούμενων redmi note. Έχει λίγο παραπάνω λεπτομέρεια (λόγω των περισσότερων megapixel) αλλά υποφέρει σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Βέβαια ο αισθητήρας είναι καινούργιος (samsung isocell) οπότε πιθανότατα θα βελτιωθεί αρκετά μέσω update.

3) GPS άριστο όπως έχω διαβάσει (κανένας δεν έχει παραπονεθεί καθόλου για το gps).

4) Root δεν έρχεται (κοίτα το 1 γιατί). Ακόμη δεν έχει βρεθεί τρόπος root (σύντομα και αυτό). Εδώ βέβαια να αναφέρω οτι κανονικά ούτε GAPPS (play store κλπ) έχει. Πρέπει να τα περάσεις εσύ (η να ζητήσεις απο το κινεζομάγαζο να το κάνουν αυτοί για σένα). Η official rom επίσης έχει μόνο Αγγλικά/Κινέζικα (πληκτρολόγιο κλπ μην ανησυχείς, βάζεις όποιο θέλεις και με Ελληνικά).

5) Η paypal κρατάει όσο σου βγάζει το μαγαζί. π.χ. 250$ τόσο κρατάει και το paypal. Θέμα όμως υπάρχει αν μετατροπή συναλλάγματος την κάνει το paypal (χρεώνεσαι δολάρια στην κάρτα μα έχεις Ευρώ σαν νόμισμα οπότε πρέπει να γίνει μετατροπή) το οποίο κρατάει υψηλή προμήθεια, γιαυτό στο paypal βάζουμε πάντα μετατροπή συναλλάγματος να γίνεται απο την κάρτα και όχι το paypal. Η σχετική ρύθμιση είναι λίγο "κρυμμένη" (πρέπει να το ψάξεις) αλλά με λίγο google θα το βρεις! Τέλος να αναφέρω ότι λόγω Capital controls πληρωμές μέσω paypal αποτυγχάνουν (συνήθως) εκτός και έχεις άλλο τρόπο φόρτωσης του paypal (send money/top up paypal account/revolut κλπ). Εξαίρεση και εδώ (γιάλλη μια φορά) το vickmall το οποίο δέχεται κανονικά πληρωμές μέσω paypal!!!

 

Εν ολίγοις το κινητό είναι το καλύτερο VFM αυτή τη στιγμή. Δυστυχώς (λόγω του ότι είναι νέο κατα πρώτης αλλά και του κλειδωμένου bootloader κατα δεύτερο λόγο) υπάρχει δυσκολία πειράγματος οπότε συνιστάτε όποιος θέλει όπως και δήποτε Ελληνικά μενού κλπ να περιμένει λίγο ακόμη για να βγουν rom κλπ. Άλλωστε το κινητό μόνο vickmall το έχει stock αλλά με τσιμπημένη τιμή η οποία θα πέσει σύντομα καθώς θα φτάσει και στα υπόλοιπα κινεζομάγαζα.

Βασίλης!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...