Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

To G3 ΔΕΝ είχε boot loop
Εννοείται ότι είχε, μπορεί να ήταν software bootloop και σε μερικές περιπτώσεις hardware αλλά είχε. Εμένα από το στενό μου κύκλο έχουν πάει 3 για πλακέτα. Ευτυχώς το g5 είναι άλλο τηλέφωνο χωρίς τέτοια θέματα.

 

Send by Xiaomi Mi Max 2

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

To G3 ΔΕΝ είχε boot loop

 

Τρίτη 14/11/2017 έστειλα procordia το g3 της γυναίκας μου και Σάββατο 18/11/2017 μου το έστειλαν πίσω επισκευασμένο γιατί έπεσε σε bootloop. Απλά από ότι φαίνεται δεν άλλαξαν πλακέτα (όπως γράφουν στο δελτίο επισκευής) αλλά μόνο update λογισμικού (σύμφωνα με τα χαρτιά πάντα). Μια χαρά πρόβλημα βγάζουν απλά πολλά προβλήματα βγήκαν με την μπαταρία ή/και φορτιστή εν αντιθέσει με το g4 που πήγαινε κατευθείαν για πλακέτα.

Link to comment
Share on other sites

Τρίτη 14/11/2017 έστειλα procordia το g3 της γυναίκας μου και Σάββατο 18/11/2017 μου το έστειλαν πίσω επισκευασμένο γιατί έπεσε σε bootloop. Απλά από ότι φαίνεται δεν άλλαξαν πλακέτα (όπως γράφουν στο δελτίο επισκευής) αλλά μόνο update λογισμικού (σύμφωνα με τα χαρτιά πάντα). Μια χαρά πρόβλημα βγάζουν απλά πολλά προβλήματα βγήκαν με την μπαταρία ή/και φορτιστή εν αντιθέσει με το g4 που πήγαινε κατευθείαν για πλακέτα.

 

έχω στα χέρια ένα ipad που μετά απο αναβάθμιση κόλλησε. Κατι σαν bootloop.

Τελικά το έκανα format με μια πατέντα και έστρωσε.

Κάτι πρόμοιο είχε και το δικό σου G3 αφού δεν σου αλλάξαν πλακέτα όπως λές.

Όπως λοιπόν δεν λέμε ότι έχει bootloop πρόβλημα το/τα ipads για μια περίπτωση που με restore διορθώνεται

έτσι δεν πρέπει να λέμε και για το G3 σου.

Βοοtloop εξακριβωμένο με ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ είχε το G4 και τα NEXUS 5X.

Μην θεωρείς τα SW bootloops που όλα τα κινητά παθαινουν ίδια με τα ΗW bootloops που είχαν τα G4/nexus.

Γενικά πάντως δεν έχω ακούσει για ΗW bootloop sε G5

Edited by MIB
So this is how liberty dies, with thunderous applause
Link to comment
Share on other sites

έχω στα χέρια ένα ipad που μετά απο αναβάθμιση κόλλησε. Κατι σαν bootloop.

Τελικά το έκανα format με μια πατέντα και έστρωσε.

Κάτι πρόμοιο είχε και το δικό σου G3 αφού δεν σου αλλάξαν πλακέτα όπως λές.

Όπως λοιπόν δεν λέμε ότι έχει bootloop πρόβλημα το/τα ipads για μια περίπτωση που με restore διορθώνεται

έτσι δεν πρέπει να λέμε και για το G3 σου.

Βοοtloop εξακριβωμένο με ΑΛΛΑΓΗ ΠΛΑΚΕΤΑΣ είχε το G4 και τα NEXUS 5X.

Μην θεωρείς τα SW bootloops που όλα τα κινητά παθαινουν ίδια με τα ΗW bootloops που είχαν τα G4/nexus.

Γενικά πάντως δεν έχω ακούσει για ΗW bootloop sε G5

 

Όντως σε g5 δεν έχει ακουστεί κάποιο περιστατικό. Τώρα σε εμένα ναι μεν ανέφεραν ότι έγινε sw update αλλά δεν με κάλεσαν καθόλου να μου πουν τι έχει, μια που το πήραν και μια που το έστειλαν πίσω . Πάντως στο σόι μου, άλλα 2 g3 άλλαξαν πλακέτα γιατί δεν άνοιγε καθόλου το τηλέφωνο.

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κανεις ir με την τελευταια εκδοση;

Nαι ρε παιδιά πείτε γενικά για την 20q έλυσε θέματα είναι καλύτερη σε όλα;

Link to comment
Share on other sites

Nαι ρε παιδιά πείτε γενικά για την 20q έλυσε θέματα είναι καλύτερη σε όλα;

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την q.Σαφως καλυτερη αυτονομια και σε χρηση και σε SOT,καλυτερες φωτο ειδικα τη νυχτα και νομιζω και λιγο πιο ζωηρα χρωματα.Επισης βελτιωθηκε και το tap focus που πριν πατουσες με το δακτυλο να εστιασει καπου και εβγαιναν θολες...IR δεν ειχα ποτε και δεν μπορω να εκφερω γνωμη για το αν διορθωθηκε..Βεβαια το bug της γρηγορης φορτισης εξακολουθει...

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Εγω ir εχω μόνο σε fb οταν το εχω για πολυ ωρα.Και το βλέπω μόνο σε σημεία τέρμα πανω του messenger και στο βελάκι αριστερά. Σε αλλες φάσεις δε το βλέπω. Γενικα πολυ ευχαριστημένος με τη συσκευή. Φωτογραφίες φοβερές,κανένα κόλλημα σε τίποτα.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παντως ειμαι πολυ ευχαριστημενος απο την q.Σαφως καλυτερη αυτονομια και σε χρηση και σε SOT,καλυτερες φωτο ειδικα τη νυχτα και νομιζω και λιγο πιο ζωηρα χρωματα.Επισης βελτιωθηκε και το tap focus που πριν πατουσες με το δακτυλο να εστιασει καπου και εβγαιναν θολες...IR δεν ειχα ποτε και δεν μπορω να εκφερω γνωμη για το αν διορθωθηκε..Βεβαια το bug της γρηγορης φορτισης εξακολουθει...

Εσύ δεν ήσουν με με την k που είχες τρελά προβλήματα και έψαχνες τρόπο να κάνεις υποβάθμιση σε d? Πότε έβαλες την q?

Link to comment
Share on other sites

Εσύ δεν ήσουν με με την k που είχες τρελά προβλήματα και έψαχνες τρόπο να κάνεις υποβάθμιση σε d? Πότε έβαλες την q?

Ναι εγω ειμαι.Γιατι??Προχτες την εβαλα πανω απο την d που ειχα κανει υποβαθμιση απο την k...Δεν καταλαβα το υφος της ερωτησης σου....

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Ναι εγω ειμαι.Γιατι??Προχτες την εβαλα πανω απο την d που ειχα κανει υποβαθμιση απο την k...Δεν καταλαβα το υφος της ερωτησης σου....

Γιατί έλεγες δεν φεύγεις απο την d μετά απο όσα είχες περάσει με την k :p

Link to comment
Share on other sites

Γιατί έλεγες δεν φεύγεις απο την d μετά απο όσα είχες περάσει με την k :p

Να που εφυγα ομως....Και εξηγω οτι μετα μεχρι τωρα δεδομενα δεν εχει καμμια σχεση η k με την q.Η q ειναι ανωτερη.Προσωπικα μιλωντας παντα...

:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό ,

 

εσείς που περάσατε την q πώς είδατε τόοοοσο μεγάλες διαφορές αφού ήτανε μόνο google security updates ;;;

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους τους φιλους, επιβεβαιωνω πως με q, ειδα καλυτερη αυτονομια και καλυτερη ποιοτητα στις φωτογραφιες...προερχομενος απο k.
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι χαζό ,

 

εσείς που περάσατε την q πώς είδατε τόοοοσο μεγάλες διαφορές αφού ήτανε μόνο google security updates ;;;

Καλυτερα να ρωτησεις αυτους που εδωσαν την αναβαθμιση,γιατι εμεις δεν μπορουμε να σου απαντησουμε πανω σ αυτο..Την ιδια απορια εχουμε κι εμεις

Edited by Nick_minos
:innocent:
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα πριν 2 μέρες ενα απντειτ σας δείχνω και φώτο Είναι η Τελευταία αναβάθμισή?37f284bafe523d4e5222370c498339a5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τρελη αυτονομία και φώτο όντως. Τωρα με ir δεν ξερω αν παίζει ρόλο που εχει κρύο αλλά εχω να δω σχεδον 1.5 μηνα

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ πήρα πριν 2 μέρες ενα απντειτ σας δείχνω και φώτο Είναι η Τελευταία αναβάθμισή?37f284bafe523d4e5222370c498339a5.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-H850 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

καλημερα φιλε μου...αυτη ειναι...την εβαλα και γω οπως και αλλα ατομα εδω μεσα...προσωπικη χρηση αλλα οπως και λενε τα παιδια...καλυτερη αυτονομια μπαταριας ειδικα σε αναμονη και καλυτερες φωτος...καμια σχεση με την προηγουμενη version (k) που ειχαμε.

Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για όσους πήραν την V20q. Το επίπεδο ασφαλείας είναι ίδιο με της V20o (01/10/2017);

 

Να υποθέσω δηλαδή ότι οι διαφορές μεταξύ ο και q έχουν να κάνουν με branded και unbranded συσκευές;

 

Πάντως κι εγώ που πέρασα την V20o παρατήρησα βελτιωμένη αυτονομία (πάνω που παρήγγειλα καινούρια μπαταρία :mad:)

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ir κάποια έχουν και μάλλον δεν είναι θέμα λογισμικού κατά βάση. Bootloop δεν είχε το G5 όπως είχαν τα G3 και G4. Ευτυχώς αυτό το πρόβλημα το έλυσε η LG.

Ευχαριστώ.

Αυτά τα "είδωλα" που λέμε, τι ακριβώς είναι;

Αγοράζοντας με λίγα λόγια ένα μεταχειρισμένο G5, πως θα διαπιστώσω αν έχει το εν λόγω πρόβλημα; Που θα πρέπει να εστιάσω;

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ.

Αυτά τα "είδωλα" που λέμε, τι ακριβώς είναι;

Αγοράζοντας με λίγα λόγια ένα μεταχειρισμένο G5, πως θα διαπιστώσω αν έχει το εν λόγω πρόβλημα; Που θα πρέπει να εστιάσω;

 

Δες ένα παράδειγμα:

jRKeLBUPrAWAwNd-800x450-noPad.jpg?1481724038

 

Για να το διαπιστώσεις κατεβάζεις κάποιο screen test app και το βλέπεις στο γκρίζο φόντο κυρίως. Πρόσεξε να είναι full screen το test γιατί το πρόβλημα εμφανίζεται κυρίως στην action bar.

http://mowned.com/sig/don-fedon-kon.jpg
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Για να καταλάβω, η οθόνη στη φώτο είναι σβηστή αλλά εξακολουθούν να φαίνονται τα πλήκτρα πλοήγησης;

Σωστά τα λέω;

 

Στάλθηκε από το MHA-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ.

Για να καταλάβω, η οθόνη στη φώτο είναι σβηστή αλλά εξακολουθούν να φαίνονται τα πλήκτρα πλοήγησης;

Σωστά τα λέω;

Όχι, σβηστή όταν είναι η οθόνη είναι μαύρη και δεν υπάρχει τίποτα. Αναμένη ίσως εμφανίσει κάτι τέτοιο για λίγο αν έχει θέμα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...