Jump to content

LG G5


athanaso77
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμένα δεν μου λείπει πάντως η οθόνη. Να φανταστείς είχα z ultra, redmi note 2 prime, g4, v10.

Μια χαρά είναι το μέγεθος της οθόνης. Η εργονομία μετράει περισσότερο.

Και σου μιλάει μεγάλος λάτρης των μεγάλων οθονών.. :)

 

Υ. Γ έκλεισα από την ασφάλεια αυτά τα 2 και είδα μεγάλη διαφορά στην κατανάλωση. Είμαι 92% και ήδη έχω 1 μισή ώρα οθόνης σας με την δικιά μου χρήση. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/ac31d02d2694f60054b83e4f6d0f9832.jpg

Sent from my awesome titan LG G5

Ευχαριστώ πολύ φίλος για τις πληροφορίες!

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Samsung Galaxy Note 20 Ultra + Huawei gt2

 

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 5,5χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το κινητό live και στο χέρι είναι εξαιρετικο και μάλιστα εμφανισιακά περισσότερο του γούστου μου από το σ7 edge που έχω. Εκεί που κόλλησα και δεν το επέλεξα τελικά είναι καθαρά για θέμα οθόνης όχι μεγέθους που όπως ανέφερε και ο τζονυ είναι πολύ λειτουργικό και εύχρηστο αλλά για την ποιότητα της τόσο σε φωτεινότητα όσο και σε κοντράστ και χρωματικα κάπου στο ντεμι να λέμε...το λευκό απλά τραγικό...όλα όσα είδα και έχω δει ήταν έτσι και επειδή την είχα πατήσει μια φορά με το g3 δεν πήρα ξανά το ρίσκο...τελικώς κατέληξα με το edge s7 όπου η οθόνη είναι χάρμα οφθαλμών ότι καλύτερο έχω δει ποτέ μου και μια μπαταρία που μου βγάζει μέσο όρο πάνω από 8μισή ώρες. Επειδή είχα και g2 k g3 k g4 ...το s7 edge έχει ακριβώς την αίσθηση του g2 ,ενός σύγχρονου g2 για την ακρίβεια ,με όλες τις παροχές-προσθετα από τις τότε ελλείψεις του g2 .Δηλαδή και sd card και αδιαβροχοποιηση και καλύτερη μπαταρία σε πολύ κόμπακτ διαστάσεις και μια εξαιρετική κάμερα.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως δεν το έχω μετανιώσει ούτε λεπτό που το έδωσα το v10 και ήμουν σε μεγάλο δίλημμα άμα το δωσω η όχι.

Το s7 edge ωραίο κινητό αλλά όχι για τα γούστα μου ειδικά οθόνη που έχει τόσο υπερκορεσμενα χρώματα κτλ

 

Sent from my awesome titan LG G5

Edited by johnnyman25

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην παρέα :) Τάκη έφυγες για G5....για την ακρίβεια έπρεπε ήδη να το έχεις πάρει :lol::lol:

 

@konakis συμφωνώ για τα χρώματα, στο 5αρι είναι κάπως άτονα.

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα μου ήρθε και το δερμάτινο μαύρο skin. Απλά απίστευτο. Φωτός το βράδυ :)

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Ορίστε και οι φωτός. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/31b97a4044ce473146c999d839046328.jpghttps://uploads.tapatalk-cdn.com/20160915/25a0fc672bfba54a65252bb8e2565426.jpg

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα και πάλι,

 

Η ιστορία συνεχίζεται,

 

Αρχίσαμε με το light bleed που ήταν feature, μετά τα κολλημένα pixels, το πάω procordia μένω 10 μέρες χωρίς κινητό, μου λένε είναι έτοιμο και βλέπω ότι στο τέλος της οθόνης έχει μια άσπρη κουκίδα που βγαίνει το φως.

 

http://i67.tinypic.com/200bd50.jpg

 

Το ξαναπάω μου λένε δοκιμάσαμε 5 οθόνες και όλες έχουν κάτι πρόβλημα και να τους το ξαναπάω απο Δευτέρα που θα έχουν καινούργια παραλαβή.

 

Τι να πώ έχουν και αυτοί τα δίκια τους που δεν κάνουν ποια quality control οι εταιρίες αλλα τι φταίω και εγώ να έχω παει 6 φορές στην procordia...

nokia 3210 - nokia 3310 - nokia 3410 - nokia 3650 - nokia ngage - nokia 7610 - nokia n80 - lg ks20(windows mobile 6.1) - iPhone 3GS - iPhone 4S - LG G2 - LG G5 - Oneplus 7 Pro(8/256 GM1910)
Link to comment
Share on other sites

Όλα τα g5 έχουν κάποια διάχυση δυστυχώς. Εμένα έχει ελάχιστο στην πάνω δεξιά γωνία αλλά δεν με ενοχλεί καθόλου

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Στο g3 μου το λευκό ήταν όπως στην χλωρινη κλινεξ. Το έστειλα τότε το σύγκρινε ο τεχνικός και με τα πρώτα display του 2014 και μου λέει στο τηλέφωνο που με είχαν καλέσει τότε για χρήση Doa από το κατάστημα που το αγόρασα ή αλλαγή οθόνης. Πήρα την απόφαση μιας και το είχα δουλέψει μια δυο μέρες το κινητό και ήταν σε όλα του άψογο πλην της ισορροπίας του λευκού της οθόνης να προχωρήσουμε τελικά σε αντικατάσταση της οθόνης. Και οι τρεις που είχαν τότε στοκ ήταν χειρότερες από την δική μου την εργοστασιακή όταν με ξαναπηραν τηλέφωνο...εκεί να δεις τα νεύρα μου ....και το DOA έχασα και με το μάπα σεταπ του εργοστασιακου display έμεινα....μην την ψάχνεις φίλε μου και καλή διάθεση να υπάρχει από το τμήμα σέρβις αν τα ανταλλακτικά είναι σαν τα αυγά της Λαμπρης δεν έχει νόημα....LG εγγύηση λέμε....
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Σημερα παρελαβα και το γυαλι της nillkin.Δεν πιανει μεχρι επανω αλλα εφαρμοζει υπερτελεια και εχει και 2 ζελατινες και για την πισω καμερα!!ολα καλα!!Επισης ηρθε και μια nillkin nature θηκη σε γκρι χρωμα πολυ καλη και αυτη!! :)

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχοντας κλείσει 1,5 χρόνο με G Flex2 σκέφτομαι να πάω σε G5. Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες θα ήθελα σε γενικές γραμμές να ρωτήσω αν έχει εμφανίσει κατασκευαστικά προβλήματα ή οτιδήποτε άλλο αρνητικό. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το g5 μεταχειρισμένο και μου ζητάει το email της συσκευής.... Μίλησα με το παιδι που το είχε μου έδωσε τα στοιχεία του και μπήκα κανονικά Τώρα πως κάνω διαγραφή του άλλου χρήστη και να αποθηκεύσει το δικό μου email ....
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Πρώτα κανε μια εργοστασιακή επαναφορά μέσα από τις ρυθμίσεις

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το g5 μεταχειρισμένο και μου ζητάει το email της συσκευής.... Μίλησα με το παιδι που το είχε μου έδωσε τα στοιχεία του και μπήκα κανονικά Τώρα πως κάνω διαγραφή του άλλου χρήστη και να αποθηκεύσει το δικό μου email ....

 

Απο που βάζεις τέτοιο security στα LG ?!

Στην Samsung ξέρω οτι το είχε...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αγόρασα το g5 μεταχειρισμένο και μου ζητάει το email της συσκευής.... Μίλησα με το παιδι που το είχε μου έδωσε τα στοιχεία του και μπήκα κανονικά Τώρα πως κάνω διαγραφή του άλλου χρήστη και να αποθηκεύσει το δικό μου email ....

Από όσο ξέρω, δεν υπάρχει email συσκευής. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά βάλε το δικό σου λογαριασμό Gmail.

Link to comment
Share on other sites

Από όσο ξέρω, δεν υπάρχει email συσκευής. Κάνε επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και μετά βάλε το δικό σου λογαριασμό Gmail.

Το έχω κάνει και δεν το δέχεται δέχεται μόνο το μειλ του παιδιού και μονο μ εκείνο ανοίγει....

Έκανε διαγραφή συσκευής απο το Google και πάλι δεν μπορώ να μπω με το δικό μου μειλ

 

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160916/75af9be4018d9d4ecc3efc39d7fcf240.jpg

 

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει και δεν το δέχεται δέχεται μόνο το μειλ του παιδιού και μονο μ εκείνο ανοίγει....

Έκανε διαγραφή συσκευής απο το Google και πάλι δεν μπορώ να μπω με το δικό μου μειλ

 

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις. Μετά Χρήστες. Πάτα προσθήκη χρήστη. Βάλε τον δικό σου λογαριασμό. Κάνε μία περιήγηση σαν χρήστης πλέον να δεις αν είναι όλα ΟΚ.

 

Μετά πάλι από το Χρήστες να διαγράψεις τον λογαριασμό του παιδιού που το πήρες. Λογικά θα μείνει μόνο ο δικός σου λογαριασμός.

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε το εξής:

 

Πήγαινε στις Ρυθμίσεις. Μετά Χρήστες. Πάτα προσθήκη χρήστη. Βάλε τον δικό σου λογαριασμό. Κάνε μία περιήγηση σαν χρήστης πλέον να δεις αν είναι όλα ΟΚ.

 

Μετά πάλι από το Χρήστες να διαγράψεις τον λογαριασμό του παιδιού που το πήρες. Λογικά θα μείνει μόνο ο δικός σου λογαριασμός.

Το έχω κάνει δεν μου δίνει πρόσβαση να διαγράψω τον λογαριασμό

Τον βλέπει σαν κάτοχο

 

Μήπως είναι θέμα Google και λειτουργικού κι όχι τής συσκευής?

 

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχω κάνει δεν μου δίνει πρόσβαση να διαγράψω τον λογαριασμό

Τον βλέπει σαν κάτοχο

 

Μήπως είναι θέμα Google και λειτουργικού κι όχι τής συσκευής?

 

Στάλθηκε από το LG-D722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

ναι, είναι θέμα google, διαγραψε το λογαριασμό του προηγουμένου μέσα απο την συσκευή και βάλε το δικό σου, μετά κάνεις επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα! Έχει κανείς ιδέα πόσο κοστίζει η αντικατάσταση του τζαμιού της κάμερας απο procordia; αν όχι μήπως έχεις κανεις εμπειρία απο άλλη lg συσκευή;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παίδες.

Μια γρήγορη ερώτηση ....έχω αγοράσει το G5 και προσπαθώ να βρώ να περάσω τις κάμερες μέσα στο πρόγραμμα sygic. Το πρόβλημα είναι οτι μέσα στο τηλέφωνο δεν εμφανίζει πλέον τους φακέλλους των εγκατεστημένων εφαρμογών για να μπορέσεις κανείς να τροποποιήσει ότι θέλει.

Στο προηγούμενο μου τηλέφωνό , LG G3, έκανες ότι ήθελες.

Εαν γνωρίζει κανείς κάτι παρακαλώ ας ενημερώσει.

 

Ευχαριστω

Γιώργος.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλη την παρέα. Έχοντας κλείσει 1,5 χρόνο με G Flex2 σκέφτομαι να πάω σε G5. Επειδή δεν μπορώ να διαβάσω όλες τις σελίδες θα ήθελα σε γενικές γραμμές να ρωτήσω αν έχει εμφανίσει κατασκευαστικά προβλήματα ή οτιδήποτε άλλο αρνητικό. Ευχαριστώ.

 

Καλημέρα και εγώ από flex 2 έρχομαι αλλά πρόβλημα δεν αντιμετώπισα. Κάποια παιδιά ανέφεραν πρόβλημα στην οθόνη αλλά σίγουρα πολύ λιγότερα κρούσματα από τα flex. Αναφορικά με το καπάκι είναι στιβαρό, άμα όμως το ανοιγοκλείνεις κάθε μέρα μπορεί να εμφανίσει χαλάρωση αλλά δεν υπάρχει λόγος να το πειράζεις εκτός εάν πάρεις και τα lg friends

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημερα παρελαβα και το γυαλι της nillkin.Δεν πιανει μεχρι επανω αλλα εφαρμοζει υπερτελεια και εχει και 2 ζελατινες και για την πισω καμερα!!ολα καλα!!Επισης ηρθε και μια nillkin nature θηκη σε γκρι χρωμα πολυ καλη και αυτη!! :)

 

Καλημέρα, θα μπορούσες να μου πεις από που τα πήρες; έχω μια απλή μεμβράνη και θέλω να βάλω τζάμι για περισσότερη ασφάλεια.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Από εδώ το πήρα φίλε μου.Σε 4 μέρες ήταν σπίτι μου. :)

 

http://m.ebay.co.uk/itm/Nillkin-Amazing-H-PRO-Tempered-Glass-Screen-Protector-for-LG-G5-Clear-/182128185630?nav=SEARCH

 

Sent from my awesome titan LG G5

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...