Jump to content

Apple iPod classic


akatsim
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομιζω οτι ακομα δεν υπαρχει κατι

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 95
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

επισης εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=91157 μπορεις να ρωτας οτι θελεις σχετικα με το εργαλειο σου

Η υπομονή είναι πικρή,αλλά ο καρπός της είναι γλυκός.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Γειά χαρά.

Δεν έχω Macintosh στο σπίτι μου (ούτε κάπου αλλού).

'Οταν συνδέω το 80άρι i-pod μου σε κάποιο PC... με αφήνει να κάνω format αλλά μόνο σε FAT mode.

 

Τα windows Vista είναι τα μόνα που μου επιτρέπουν να κάνω φορμάτ στο i-pod αλλά και σε φλασάκια σε mode NTFS.

ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟY KANΩ format σε NTFS για να μπορεί να πάρει μεγάλα αρχεία.

 

Να το κάνω το φορμάτ ή υπάρχει περίπτωση να πάει για βρούβες το i-pod;

Link to comment
Share on other sites

Το ipod τι filesystem έχει?Φαντάζομαι ή HFS ή κάτι από τον Mac κόσμο!Μπορείς με το πρόγραμμα MacDrive 7 να δεις τα αρχεία του ή ακόμα και να τα κάνεις format.Αν δεν τα καταφέρεις με αυτό να το κάνεις με το SwissKnife το οποίο είναι δωρεάν.

 

Αλλά πρόσεξε επειδή δεν ξέρω πως ακριβώς λειτουργεί το ipod αν στο δίσκο έχει και κάποια κρίσιμα στοιχεία για την ορθή λειτουργια του όπως πχ κάποιο firmware αν τον "formάρεις" ίσως να μην ξανά ανοίξει ποτέ...

 

Καλύτερα να απαντήσει και κάποιος χρήστης ipod που έχει κάνει την όλη διαδικασία...

Να έχεις φαντασία για να μην πεθάνεις από έκπληξη._
Link to comment
Share on other sites

'Εκανα φορμάτ συνδέοντάς το στο laptop μου που έχει Vista.

Λειτούργησε κανονικά σαν NTFS σκληρός δίσκος.

 

Μόλις το σύνδεσα όμως στο κανονικό μου PC... και άνοιξα το Itunes... μου έβγαλε μήνυμα πως "είδε ένα I-pod και προκειμένου να παίξει σαν Ipod (και όχι σαν ραπτομηχανή) πρέπει να του κάνει Restore.

 

Του έκανε... και αμέσως το I-pod ξαναγύρισε στη γνώριμη κατάσταση FAT!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Ξερει κανεις ρε παιδια,αμα υπαρχει κανενα εξαρτημα για το ipod το οποιο να κανει εγγραφη φωνης???
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδια εχω ipod nano κ ενα απο τα μειωνεκτηματα ολων των ipod νομιζω οτι ειναι η ελλειψη ραδιοφωνου.

ξερω οτι υπαρχει το ipod radio remote control κ σκεφτομαι να το αγορασω.εδω που το βλεπω κανει 52.49 €.

μηπως ξερετε για φθηνοτερο?

λετε να αξιζει τον κοπο κ το χρημα?

κ αν το εχει καποιος ειναι ευχαριστημενος?

:help:

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα πριν καιρό κωδικό κλειδώματος στο i pod και τωρα τον έχω ξεχασει, ξέρει κανείς πως θα τον κανω ένα reset ή οτιδηποτε άλλο για να μπορώ να το κλειδώνω;
Link to comment
Share on other sites

Ίσως με ενα restore?

Iphone 2G / Iphone 3Gs / Iphone 4 / iPhone 5 / Thl W8 / Galaxy S5 / iPhone 5S / iPhone 6 / iPhone 6S Plus / iPhone 8 Plus

iMac 21,5 / MacBook Pro

iPad 2 3G / iPad mini 2 / iPad PRO

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά έβαλα πριν καιρό κωδικό κλειδώματος στο i pod και τωρα τον έχω ξεχασει, ξέρει κανείς πως θα τον κανω ένα reset ή οτιδηποτε άλλο για να μπορώ να το κλειδώνω;

 

Εννοείς κλείδωμα οθόνης; Αν ναι, τότε συνέδεσέ το ipod στον υπολογιστή για να ξεκλειδώσει.

Destiny found.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Θέλω να χρησιμοποίησω IPOD με ένα FM Transmitter γιατι το ΥΑRIS δεν έχει χώρο να βάλεις δικό σου MP3, oύτε καν είσοδο AUX (ήμαρτον, εν έτει 2007!:mad:).

 

Έχει δοκιμάσει κανείς FM Transmitter με IPOD?

Υπάρχουν και ειδικά γιa IPOD που συνδέονται με ειδικό βύσμα με το line out και όχι mini jack από την έξοδο των ακουστικών.

 

Nα τα προτιμήσω, έχει ουσιαστική διαφορά στην ποιότητα; έχουν 50-60€ ενώ με μίνι τζακ μόλις 23!

 

μίνι τζακ: http://www.pixmania.com/gr/gr/349114/art/belkin/transmitter-fm-tunecast-i.html

ΙΡΟD: http://www.pixmania.com/gr/gr/831826/art/belkin/diiouo-fm-tunecast-auto-3.html

 

Γενικά η λύση FM Τransmitter τι λέει από ποιότητα ήχου, το ρίχνει πολύ το IPOD?

 

 

Τhanx!:)

Όποιος γελάει όταν όλα πάνε στραβά, έχει βρει κάποιον να "του τα φορτώσει". :rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Άκουσα ότι υπάρχει κάποιος τρόπος και το iPod διαβάζει ebooks. δοκίμασα να μετατρέψω .pdf σε .txt αλλά άδικα ο κόπος, πέρασα το .pdf στο ipod και δεν το διαβάζει. Για πείτε όσοι ξέρετε πως γίνεται το κόλπο.. Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Υπαρχει τροπος να μεταφερω τα τραγουδια απτο ipod μεσω του itunes κ να τα παω στο library tou itunes????
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

@stimuli, δεν νομίζω να γίνεται.

@andreas1022, μέσω του itunes δε γίνεται. Μέσω άλλων προγραμμάτων, ναι.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Καλησπέρα. Θέλω να κάνω μια ερώτηση.

Δεν έχω καταλάβει αν μπορείς στο ipod να οργανώσεις τα τραγούδια μέσα σε φακέλους.

Γίνεται αυτό??

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...