Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

είμαι προς αναβάθμιση LG G4 H818P - S/N 603 Dual SIM σε v6.0 (Marshmallow)

διότι απρίλιο λήγει η εγγύηση, είμαι σε κάρβουνα αναμμένα για bootloop και ότι προλάβω.

τι εκτιμάτε για ανάλογες περιπτώσεις σε S/N 603 ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Θελω να γυρισω πισω στην 6 οπως ημουν πριν οπως το πηρα απο την procordia νομιζω πως ειχε την 20g σε δικαρτο αν μπορει κανεις να μου πει τα βηματα θα την περασω οπως περασα την 7?Μεσω lg up τι πρεπει να κανω αν εχει καποιος λινκ ας μου στειλει ευχαριστω πολυ....
Link to comment
Share on other sites

Θελω να γυρισω πισω στην 6 οπως ημουν πριν οπως το πηρα απο την procordia νομιζω πως ειχε την 20g σε δικαρτο αν μπορει κανεις να μου πει τα βηματα θα την περασω οπως περασα την 7?Μεσω lg up τι πρεπει να κανω αν εχει καποιος λινκ ας μου στειλει ευχαριστω πολυ....

 

Γιατι θες να γυρισεις φιλε μου;

Link to comment
Share on other sites

Γιατι θες να γυρισεις φιλε μου;

Εχω την εντυπωση πως η μπαταρια φευγει πολυ γρηγορα δεν ξερω παντα ειμαι με 2 μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη αλλα νομιζω πως μου την τρωει πολυ γρηγορα αν κ εκανα factory settings απο μεσα και με hard reset εχουν αλλαχθει πριν απο μια βδομαδα και πλακετα τελευταια και οθονη απο procordia...

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εχω την εντυπωση πως η μπαταρια φευγει πολυ γρηγορα δεν ξερω παντα ειμαι με 2 μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη αλλα νομιζω πως μου την τρωει πολυ γρηγορα αν κ εκανα factory settings απο μεσα και με hard reset εχουν αλλαχθει πριν απο μια βδομαδα και πλακετα τελευταια και οθονη απο procordia...

Στην προηγουμενη αλλαγη πλακετας που ειχα κανει γιατι ειναι η δευτερη αυτη να τονισω πως ειχα παρει και καινουρια μπαταρια απο procordia δηλαδη εχω μια της μανας του και την καινουρια....

Το συνδεω με lg brige και μου βγαζει αυτο να το κανω αναβαθμηση απο εδω?

image.png

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση πως η μπαταρια φευγει πολυ γρηγορα δεν ξερω παντα ειμαι με 2 μπαταριες και εξωτερικο φορτιστη αλλα νομιζω πως μου την τρωει πολυ γρηγορα αν κ εκανα factory settings απο μεσα και με hard reset εχουν αλλαχθει πριν απο μια βδομαδα και πλακετα τελευταια και οθονη απο procordia...

 

----- προσθήκη μηνύματος 83 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στην προηγουμενη αλλαγη πλακετας που ειχα κανει γιατι ειναι η δευτερη αυτη να τονισω πως ειχα παρει και καινουρια μπαταρια απο procordia δηλαδη εχω μια της μανας του και την καινουρια....

Το συνδεω με lg brige και μου βγαζει αυτο να το κανω αναβαθμηση απο εδω?

image.png

Ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια γυρισα παλι στην MM 6 20g να ειστε ολοι καλα..

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ ολους για την βοηθεια γυρισα παλι στην MM 6 20g να ειστε ολοι καλα..

 

Ήσουν με την Nougat, έβαλες στο lg brige και σου έβγαλε ότι υπάρχει αναβάθμιση και σε γύρισε στην 20g?!

Link to comment
Share on other sites

Οχι με το lgup το εκανα περασα την 20p που δινουν στο xda αλλα χωρις να αλλαξω τπτ ddl και τετοια και μετα κατεβασα την 20g και την περασα παλι με lgup εγω εχω το δικαρτο ομως h818p... Οταν ομως περασα την 20a nougat ομως αλλα και η 20p ΜΜ το κινητο μου φενοταν h815 και οχι h818p...Αν και νομιζω πως και ετσι να το κανεις μεσω lg brige παλι θα σου βαλει την 20g... Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Οχι με το lgup το εκανα περασα την 20p που δινουν στο xda αλλα χωρις να αλλαξω τπτ ddl και τετοια και μετα κατεβασα την 20g και την περασα παλι με lgup εγω εχω το δικαρτο ομως h818p... Οταν ομως περασα την 20a nougat ομως αλλα και η 20p ΜΜ το κινητο μου φενοταν h815 και οχι h818p...Αν και νομιζω πως και ετσι να το κανεις μεσω lg brige παλι θα σου βαλει την 20g...

 

Οκ. Σ' ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

παιδιά εγώ δίνω το δικό μου, αν ενδιαφέρεται κανείς ... pm

καλή σας μέρα

Link to comment
Share on other sites

παίδες το δίκαρτο στα 221€ που το έχει το e-shop αξίζει? το μόνο που με ενδιαφέρει σε ενα κινητό είναι η φωτογραφία και οι 2 κάρτες.. σε αυτά τα λεφτά θεωρείται υπάρχει κάτι καλύτερο?
dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

παίδες το δίκαρτο στα 221€ που το έχει το e-shop αξίζει? το μόνο που με ενδιαφέρει σε ενα κινητό είναι η φωτογραφία και οι 2 κάρτες.. σε αυτά τα λεφτά θεωρείται υπάρχει κάτι καλύτερο?

Το ιδιο διλημμα ειχα και γω...

αλλα τα σοβαρα προβληματα του με αποτρεπουν οριστικα..:O

Για το αλλο ερωτημα, προσωπικα καλοβλεπω το Meizu M6 Note (32GB) με καταπληκτικη καμερα και το HUAWEI P SMART λιγο πιο ακριβο..

Edited by iliasleon40
Link to comment
Share on other sites

παίδες το δίκαρτο στα 221€ που το έχει το e-shop αξίζει? το μόνο που με ενδιαφέρει σε ενα κινητό είναι η φωτογραφία και οι 2 κάρτες.. σε αυτά τα λεφτά θεωρείται υπάρχει κάτι καλύτερο?
Στα 221 καινούριο αξίζει... Τέτοια κάμερα και επιδόσεις δεν υπάρχουν σε αυτα τα χρήματα

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

μεγαλο ρισκο παιδια !! πολλα προβληματα σε οθονη πλακετα και κλησεις !αν ειστε τυχεροι δοκιμαστε το κατα τα αλλα ειναι παρα πολυ καλο!υ.γ καμια ναβαθμιση στις τρυπες του αντροιντ
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απεβίωσε και το δικό μου H818p με SN: 606. Κατάφερε να ζήσει 18 ολόκληρους μήνες. Δεν έπαθε bootloop όπως τα περισσότερα αδερφάκια του αλλά κάηκε η emmc. Με διάφορα τεχνάσματα κατάφερα να σώσω τα δεδομένα που είχα μέσα.

Πήρα ήδη το XIAOMI REDMI NOTE 4 4GB/64GB GLOBAL EDITION με την Β20 με 160€ και δεν πρόκειται να ασχοληθώ ποτέ ξανά με την LG.

Link to comment
Share on other sites

Απεβίωσε και το δικό μου H818p με SN: 606. Κατάφερε να ζήσει 18 ολόκληρους μήνες. Δεν έπαθε bootloop όπως τα περισσότερα αδερφάκια του αλλά κάηκε η emmc. Με διάφορα τεχνάσματα κατάφερα να σώσω τα δεδομένα που είχα μέσα.

Πήρα ήδη το XIAOMI REDMI NOTE 4 4GB/64GB GLOBAL EDITION με την Β20 με 160€ και δεν πρόκειται να ασχοληθώ ποτέ ξανά με την LG.

 

Καηκε η emmc ? Τι φαση; Εγγραφες πολλα δεδομενα;

Link to comment
Share on other sites

Καηκε η emmc ? Τι φαση; Εγγραφες πολλα δεδομενα;

 

Όχι, είχα και κάρτα μνήμης για φωτογραφίες κτλ. Το έκανα πολύ light χρήση το κινητό.

Link to comment
Share on other sites

είμαι προς αναβάθμιση LG G4 H818P - S/N 603 Dual SIM σε v6.0 (Marshmallow)

διότι απρίλιο λήγει η εγγύηση, είμαι σε κάρβουνα αναμμένα για bootloop και ότι προλάβω.

τι εκτιμάτε για ανάλογες περιπτώσεις σε S/N 603 ;

 

 

 

παρά 20 ημέρες για λήξη εγγύησης, με "on camera" λίκνισμα "belly dance" της οθόνης &

προσπάθεια update σε android 6.0 με κατάληξη bootloop.

κατόπιν συνεννόησης με LG την επόμενη 13 μαρτίου '18 αποστολή για procordia.

επεστράφη 16 μαρτίου '18 με καινούργια τα IMEI και marsmallow 6.0

μέχρι στιγμής όλα καλά.

Edited by arel

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Για εσάς που έχετε περάσει την 7, που είναι οι ρυθμίσεις για την ανάλυση του βίντεο; δεν τις βρίσκω πουθενά

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

πατας καμερα icon --> settings (το εικονιδιο με τη ροδελα) --> 16:9--> στο βιντεο εχει επιλογη UHD (Ultra HD/4K), FHD, HD
Ευχαριστώ αλλά βλέπω μόνο FHD & HD

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αλλά βλέπω μόνο FHD & HD

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Εμενα παντως εχει και τις 3 επιλογες σε Νουγκατ

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παντως εχει και τις 3 επιλογες σε Νουγκατ
Ποιο αρχείο κατέβασες για nougat; για dual sim;

 

Sent from my LG-H815 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...