Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ταυτόχρονα;

Ναι. Με το λογισμικο που το είχα πάρει μπορουσες να διαλέξεις σε τι δίκτυο θα ήταν κάθε γραμμή χωριστά(2g.3g.4g) και μετά από αναβάθμιση το βάλανε μια επιλογή και για τις 2 γραμμές.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Γεια σας παιδιά,

 

Γρήγορη απορία. Υπάρχει ουσιαστική διαφορά στην καθυστέρηση/προοπτικές για μελλοντική υποστήριξη μεταξύ του 815 και του 818p?Και είναι συχνά εδώ κρούσματα bootloop?

 

Τα έχω βρει με 10 ευρώ διαφορά, θα μου ήταν πολύ χρήσιμο(αλλά όχι απολύτως απαραίτητο) το dual sim αλλά δε θέλω να βγάλουν πιο "τσαπατσούλικα" ή αργά τη rom του dual σε μελλοντική αναβάθμιση και να χάνω features καινούργιων εκδόσεων.

History: Nokia 5210, samsung e720, s.ericsson w810, s.ericsson w705, LG optimus black, LG optimus L9 ii

Current device: LG G4 Dual

Link to comment
Share on other sites

Για "τσαπατσούλικα" δεν ξέρω πάντως μέσες άκρες το ΜΜ βγήκε περίπου την ίδια περίοδο σε 815 και 818. Επιπλέον για το τελευταίο δεν νομίζω να έχουν αναφερθεί προβλήματα bootloop, πιθανώς φοράει ελαφρώς διαφορετική μητρική; Η σημαντικότερη (πρακτικά και η μοναδική) διαφορά 815/818 είναι πως το δίκαρτο δεν υποστηρίζει ασύρματη φόρτιση. Κατά τ' άλλα είναι το ίδιο ακριβώς πράγμα.

 

Από εκεί και πέρα είναι καθαρά θέμα προσωπικής προτίμησης αν θα επιλέξεις τη μία ή τις 2 κάρτες. Εγώ χρησιμοποιώ 2 SIM εδώ και δέκα χρόνια (ακόμα κι όταν δεν τις χρειαζόμουν πραγματικά) και αδυνατώ να αντιληφθώ γιατί κάποιος να θέλει να περιορίζεται σε μία μόνο κάρτα. Υπάρχουν πάμπολλοι λόγοι για να αγοραστεί ένα dual SIM κινητό, ειδικά τώρα πια που ακόμα και τα flagships κυκλοφορούν με υποστήριξη δύο καρτών (παλιότερα ήταν επιεικώς τραγική η κατάσταση στις διαθέσιμες συσκευές, κυρίως στην Ευρώπη).

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

παιδια το κινητο πως παει απο μπαταρια ????????????

 

εχω διαβασει πολλα με battery draining και πισωγυρισμα σε android 5 μετα απο αναβαθμιση σε 6 και παρατηρηση του φαινομενου να αδειαζει γρηγορα η μπαταρια και να ζεσταινεται το κινητο

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα g4 με μισή οθονη μάυρη, κανείς κάτι παρόμοιο έχει δεί?Ξαφνικά εγινε αυτό...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
εχω ενα g4 με μισή οθονη μάυρη, κανείς κάτι παρόμοιο έχει δεί?Ξαφνικά εγινε αυτό...

 

Το dual; Ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε για τι πράγμα μιλάς.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το dual; Ανέβασε κάποια φωτό για να δούμε για τι πράγμα μιλάς.[/quoteΝαι το dual και φαντασου την οθονη στην μεση κομμενη και μαυρη στο οριζοντιο αλλά το τατς να δουλεύει κανονικά...

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον μιλάμε για hardware πρόβλημα αλλά αν μπορείς κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με drain , κομμενες οθονες ...

 

με εχουν πιασει οι τσατιλες μου τωρα που βλεπω να σκανε προβληματα σε κινητα που μου αρεσουν

 

αντε να δουμε που θα καταληξω

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

προβλημα με drain , κομμενες οθονες ...

 

με εχουν πιασει οι τσατιλες μου τωρα που βλεπω να σκανε προβληματα σε κινητα που μου αρεσουν

 

αντε να δουμε που θα καταληξω

 

Σε αυτο θα καταληξεις γιατι δεν υπαρχει καλυτερο δικαρτο σε αυτα τα λεφτα .και εχω δοκιμασει παρα πολλα. Απο καμερα ,οθονη ,ηχο , χρηστικοτητα ,μεγεθος, εχει ραδιοφωνο FM και παιρνει καρτα μνημης σε ξεχωριστη θυρα και οχι στην δευτερη σιμ. . Εγω το εχω τοσους μηνες δεν παρουσιασε το παραμικρο , για δε το παληκαρι με την οθονη ειτε ετυχε ειτε απο πεσιμο εγινε γιατι δεν εχει αναφερθει στα φορουμ κατι παρομοιο ειδικα σε δικαρτο . Για το BATTERY DRAIN επειδη γινεται πολυ λογος αν στηθεί σωστα το κινητο βγαζει δυο μερες ανετα με LOLLIPOP τουλαχιστον το δικο μου με bluetooth ολη την μερα λογω χρησης Samsung Gear 2 , 2 ωρες περιπου καθε μερα χρηση gps λογω Jog Tracker , φυσικα κλησεις , χρηση internet ,email κτλ .

 

http://postimg.org/image/wt1xi2079/

 

http://postimg.org/image/6dwf7rt75/

 

http://postimg.org/image/tha0kf6tp/

Edited by keltonas
Link to comment
Share on other sites

προβλημα με drain , κομμενες οθονες ...

 

με εχουν πιασει οι τσατιλες μου τωρα που βλεπω να σκανε προβληματα σε κινητα που μου αρεσουν

 

αντε να δουμε που θα καταληξω

 

Όλο αυτό γίνεται γιατί ζούμε ξανά τη "χρυσή εποχή" του Note 2 με τα προβληματικά chip που ήταν και ο λόγος που πολλοί δεν πήραν τη συσκευή ή την πουλούσαν όσο ήταν ζεστή.

Στα του G4, δεν υπάρχει λόγος να αγχώνεσαι τόσο και κυρίως το δικάρτο σε αυτή την τιμή είναι μονόδρομος. Το bootloop είναι κυρίως θέμα της Marshmallow μετά από επαναφορά από Google backup και μάλλον είναι ο λόγος που ακόμα και στις 603 παρτίδες της συσκευής, ενώ η Marsh έχει δοθεί τόσο καιρό, είναι εγκατεστημένη η Lollipop. Επίσης, το πρόβλημα με την οθόνη είναι καθαρά θέμα τύχης και μπορεί να συμβεί σε οποιαδήποτε συσκευή, αλλά και πάλι καλύπτεται κανονικά από εγγύηση.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον μιλάμε για hardware πρόβλημα αλλά αν μπορείς κάνε και μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων.

 

Έγινε η επαναφορά εργοστασιακών και το πρόβλημα έμεινε...Είναι θέμα hardware....Παιδιά για σέρβις πάω στην Avarto?

Galaxy Nexus 4.1.2 JB

 

Galaxy Note 4 910F

 

Asus Eee Pad Transformer TF101 with Android 4.0.3

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έγινε η επαναφορά εργοστασιακών και το πρόβλημα έμεινε...Είναι θέμα hardware....Παιδιά για σέρβις πάω στην Avarto?

 

Procordia.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

arvato μην πας για κανενα λογο...

 

απο αυτα που εχω διαβασει εχω τρομαξει

 

σε βγαζουν τρελο και παντα το κινητο με υγρασια :lol:

 

και το "κουστουμι" γαμπριατικο ... 150-200 και πανω ...............

23503.jpg

Ψαχνω ΚΟΜΙΚΣ Disney

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζουν και τα 2 sim slots 4G αν κατάλαβα καλά; δλδ επιλέγω μέσα από μενού απο ποια καρτα sim θα έχω δεδομένα 4G... δεν χρειάζεται να αλλάξω θέση στις sim.. σωστά τα λέω;

 

Στάλθηκε από το GT-I9502 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υποστηρίζουν και τα 2 sim slots 4G αν κατάλαβα καλά; δλδ επιλέγω μέσα από μενού απο ποια καρτα sim θα έχω δεδομένα 4G... δεν χρειάζεται να αλλάξω θέση στις sim.. σωστά τα λέω;

 

Στάλθηκε από το GT-I9502 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς, επιλέγεις την κάρτα που έχει τα δεδομένα και αυτή υποστηρίζει μέχρι 4G.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Όποιος βρει Dual sim LG G4 με Lollipop ΔΕΝ θα έχει ΚΑΝΈΝΑ ΠΡΌΒΛΗΜΑ!!! 10/10 σε όλα. Ούτε Battery drain, ούτε Bootloop.

 

Μέχρι και στην 603 παρτίδα, Lollipop έχει out of the box.

 

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τη Lollipop ROM για ρουμάνικο καθώς και τον τρόπο για downgrade;

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξέρει κανείς που μπορώ να βρω τη Lollipop ROM για ρουμάνικο καθώς και τον τρόπο για downgrade;

 

Νομιζω λιγες σελιδες πισω καποιο παιδι εχει ανεβασει μια rom που λεει οτι ειναι ευρωπαικη και ειναι ιδια για ολη την ευρωπη ανεξαρτητως χωρας προελευσης της συσκευης. Την κατεβασα αλλα φοβαμαι να επιχειρησω το downgrade γιατι δεν ξερω αν χασω την εγγυηση και ποια ειναι η σωστη διαδικασια, αν τα εχει καταφερει καποιος χωρις προβλημα ας μας ενημερωσει.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους ανέβηκε.H818P V10L-EUR-XX KDZ

 

Το βρηκα. Στο xda εχουν καποιες rom που ειναι ηδη rooted αλλα δεν ξερω τι γινεται με την εγγυηση. Τις εχει δοκιμασει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

Νομιζω λιγες σελιδες πισω καποιο παιδι εχει ανεβασει μια rom που λεει οτι ειναι ευρωπαικη και ειναι ιδια για ολη την ευρωπη ανεξαρτητως χωρας προελευσης της συσκευης. Την κατεβασα αλλα φοβαμαι να επιχειρησω το downgrade γιατι δεν ξερω αν χασω την εγγυηση και ποια ειναι η σωστη διαδικασια, αν τα εχει καταφερει καποιος χωρις προβλημα ας μας ενημερωσει.

 

Απ' οσο γνωριζω στα κινητα της LG και το ιδιο ισχυει και με τον knox της Samsung οταν φλασαρεις επισημη ρομ δεν χανεται η εγγυηση . Εγω προσωπικά εκανα downgrade σε Lollipop πολυ ευκολα ακολουθωντας το οδηγο στο λινκ που παραθετω . Η χρηση του LGUP ειναι ευκολη και σχετικα ακινδυνη.

http://androidfunz.com/how-to-downgrade-lg-g4-to-5-1-1-lollipip/

Link to comment
Share on other sites

Το βρηκα. Στο xda εχουν καποιες rom που ειναι ηδη rooted αλλα δεν ξερω τι γινεται με την εγγυηση. Τις εχει δοκιμασει κανεις?

Δεν είναι Rom αλλά το system.img από την στοκ Rom στην οποία έχει ενσωματωθεί το su.

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Επικοινώνησα με την LG μέσω chat και μου είπαν ότι η Procordia μάλλον αναλαμβάνει υποβάθμιση λειτουργικού αλλά είναι διαδικασία εκτός εγγύησης (δεν βγαίνει το κινητό εκτός, απλώς δεν είναι μέσα σε αυτά που προβλέπει η εγγύηση ως μη χρεώσιμα) και ενδέχεται να υπάρξει κάποιο κόστος. Θα πάρω τηλέφωνο τη Δευτέρα κι αν ενδιαφέρεται κανείς, θα το αναφέρω.

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Ρουμανικά δικαρτο το δικό μου. Έκανα downgrade από ΜΜ σε lollipop, με την διαδικασία που περιγράφεται εδώ και με το αρχείο που ανέβασε ο φίλος. Όλα μια χαρά....
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...