Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Nope, έτσι φαίνεται:

 

http://s16.postimg.org/egcymbl6t/Screenshot_2016_04_10_15_07_04.png

 

(σε Marshmallow)

 

Μπορεί να έχει να κάνει με το είδος του Bluetooth headset, ποιος ξέρει. Σε κάποιους εμφανίζει επιλογές profile, σε άλλους το connection access. Τα ίδια που λένε και εδώ.

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Επιστροφή σε lolipop από ΜΜ.

Παρόλο που μετά την εγκατάσταση της ΜΜ έκανα και hard reset το batery drain ήταν απλά απίστευτο.

Επιστροφή στην 5.1 και όλα μια χαρά. Μαλιστα σε 5.1 είναι και πιο smooth.

Link to comment
Share on other sites

Nope, έτσι φαίνεται:

 

http://s16.postimg.org/egcymbl6t/Screenshot_2016_04_10_15_07_04.png

 

(σε Marshmallow)

 

Μπορεί να έχει να κάνει με το είδος του Bluetooth headset, ποιος ξέρει. Σε κάποιους εμφανίζει επιλογές profile, σε άλλους το connection access. Τα ίδια που λένε και εδώ.

 

εγω εχω την 5,1 λολιποπ

Link to comment
Share on other sites

Επιστροφή σε lolipop από ΜΜ.

Παρόλο που μετά την εγκατάσταση της ΜΜ έκανα και hard reset το batery drain ήταν απλά απίστευτο.

Επιστροφή στην 5.1 και όλα μια χαρά. Μαλιστα σε 5.1 είναι και πιο smooth.

Έπειτα από κλήση, σου βρίσκει εύκολα δεδομένα;

Θυμάμαι στην 5.1 να μην βρίσκει δεδομένα και να πρέπει να απενεργοποιήσω και να ενεργοποιηθεί ξανά

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έπειτα από κλήση, σου βρίσκει εύκολα δεδομένα;

Θυμάμαι στην 5.1 να μην βρίσκει δεδομένα και να πρέπει να απενεργοποιήσω και να ενεργοποιηθεί ξανά

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Μια χαρά τα βρίσκει. Τι να πω για την ΜΜ? Τα χειρότερα! Η μπαταρια έφευγε με το καλαμάκι και το κινητό ήταν μόνιμα ζεστό.

Εντωμεταξύ διαβάζω τα ίδια και στo τοπικ του v10.....

Link to comment
Share on other sites

Και εδω μια απο τα ιδια. Το κινητο ηταν περιεργα ζεστό συνεχεια. Ρουφουσε την μπαταρια και δεν κρατουσε καθολου.

 

Τώρα με 5.1 το κινητο ειναι πιο "άνετο"

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Edited by jote
Link to comment
Share on other sites

ΤΟ ιδιο πρόβλημα και σε εμενα..το τηλ εβγαζε από της 8 το πρωι μεχρι της 2 το βραδυ ,με νορμαλ χρηση αλλά με το wifi και τα δεδομενα συνεχεια ανοιχτα ,και στο τελος της μερας η μπαταρια ειχε φτασει γυρω στο 30%.....όλα αυτά μεχρι προχτες

πριν το βαλω λοιπον για φορτιση ειπα να το αδειασω εντελως...οποτε εβαλα την οθονη σε μεγιστη φωτεινοτητα ,ανοιξα και ένα προγραμμα πλοιγησης και το αφησα να φτασει στο 4%.μετα το εβαλα για φορτηση μεχρι το πρωι...δλδ γυρω στις 6 ωρες

το πρωι το εβγαλα από την φορτηση ,του μια επανεκινηση και όλα αλλαξαν...δλδ σχεδόν οι ωρες που εβγαζα διπλασιαστηκαν ,με την ιδια χρηση φυσικα.

αυτή τη στιγμη που γραφω το τηλ είναι με usage on battery 14.50h

estimate time remaining 20h

 

screen 27% time on 1h.10min

voice calls 20% 40min

sms καμια 40αρια

και αρκετο viber

 

δεν ξερω εάν αυτά τα νουμερα σας λενε κατι και ποσο μεγαλη είναι η διαφορα στην lollipop καθως εγω εδώ και 10 μερες περιπου που εχω το τηλ είμαι με ΜΜ ,αλλά από προχθες όπως ειπα και πριν για εμενα η διαφορα είναι σχεδόν διπλασιες ωρες αυτονομιας

εάν καποιος είναι ακομα σε ΜΜ και δεν το εχει δοκιμασει ,ας κανει μια πληρη αποφωρτιση και μετα μια καλη 6ωρη ή 8ωρη φωρτιση μηπως και σταθει τυχερος όπως εγω....τουλάχιστον μεχρι τωρα :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς το MM δεν είναι έτοιμο για το κινητο μας. Εγώ έμεινα με Lollipop και δεν αναβάθμιζω με τιποτα.
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, κατοχος κι εγω μια εβδομαδα του G4 dual. Γενικα ευχαριστημενος εκτος απο την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα αλλα οπως διαβαζω εδω ισως φταιει η ΜΜ που εβαλα απο την αρχη (μπορει να επιχειρησω να γυρισω στην LL).

Πηρα αυτο με το μαυρο δερμα και Θα ηθελα να ρωτησω αν εσας μεσα στη συσκευασια ειχε και δευτερο καπακι γιατι εμενα δεν ειχε και σε επικοινωνια με το καταστημα μου ειπαν οτι δεν εχουν ολες οι συσκευασιες δευτερο καπακι (το πλαστικο). Ξερετε αν ισχυει αυτο?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, κατοχος κι εγω μια εβδομαδα του G4 dual. Γενικα ευχαριστημενος εκτος απο την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα αλλα οπως διαβαζω εδω ισως φταιει η ΜΜ που εβαλα απο την αρχη (μπορει να επιχειρησω να γυρισω στην LL).

Πηρα αυτο με το μαυρο δερμα και Θα ηθελα να ρωτησω αν εσας μεσα στη συσκευασια ειχε και δευτερο καπακι γιατι εμενα δεν ειχε και σε επικοινωνια με το καταστημα μου ειπαν οτι δεν εχουν ολες οι συσκευασιες δευτερο καπακι (το πλαστικο). Ξερετε αν ισχυει αυτο?

 

τα G4 dual των skroutz καταστημάτων δεν έχουν, "το περιτυλιγμα είναι κενό".

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια, κατοχος κι εγω μια εβδομαδα του G4 dual. Γενικα ευχαριστημενος εκτος απο την μπαταρια που τελειωνει πολυ γρηγορα αλλα οπως διαβαζω εδω ισως φταιει η ΜΜ που εβαλα απο την αρχη (μπορει να επιχειρησω να γυρισω στην LL).

Πηρα αυτο με το μαυρο δερμα και Θα ηθελα να ρωτησω αν εσας μεσα στη συσκευασια ειχε και δευτερο καπακι γιατι εμενα δεν ειχε και σε επικοινωνια με το καταστημα μου ειπαν οτι δεν εχουν ολες οι συσκευασιες δευτερο καπακι (το πλαστικο). Ξερετε αν ισχυει αυτο?

Dual SIM ίσον ένα καπάκι , αυτό που φοράει μόνο

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
τα G4 dual των skroutz καταστημάτων δεν έχουν, "το περιτυλιγμα είναι κενό".

 

Για να μη γίνει παρεξήγηση... όχι μόνο των skroutz καταστημάτων. Έτσι τα βγάζει η LG όλα τα δίκαρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να μη γίνει παρεξήγηση... όχι μόνο των skroutz καταστημάτων. Έτσι τα βγάζει η LG όλα τα δίκαρτα.

Σωστή αναφορά

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ρωτησα γιατί σε όλα τα unboxing που είδα στο YouTube είχαν και δεύτερο καπάκι μέσα. Μήπως ξέρετε ποσό κοστίζει το δεύτερο (αυθεντικό της LG) και που μπορώ να το αγοράσω, γιατί μερικές θήκες δεν ειναι συμβατές με το δερμάτινο;
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
γιατί μερικές θήκες δεν ειναι συμβατές με το δερμάτινο;

 

Γιατί είναι ελάχιστα πιο χοντρό από το πλαστικό και κάποιες θήκες είναι φτιαγμένες οριακά για το πλαστικό.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει κατι περιεργο με την εναλλαγη των καρτων και την ταχυτητα στο internet.

Εχω 2συνδεσεις cosmote. Η επαγγελματικη στη θεση 1 και η προσωπική στη θεση 2. Εχω ενεργη τη καρτα στο 1. Συνδεομαι μεσω tethering. Η συνδεση πεταει.

Στη συνεχεια κανω ενεργη για data την καρτα της θεσης 2. Ειμαι στον ιδιο ακριβως χωρο, συνδεομαι με το ιδιο ipad με την 2η καρτα, αλλα τωρα το internet σερνεται. Για να ειμαιμδικαιος με το συστημα, οταν ειχαμενεργοποιημενα τα data στην 2, ειχα τις κλησεις στην 1 και αντιστροφα...

Τι συμβαινει; Διαφορετικες δυνατοτητες εχουν τα 2 slots;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Link to comment
Share on other sites

Εάν αλλάξεις θέση στις σιμ, γίνεται πάλι το ίδιο ; εννοώ να βάλεις την επαγγελματική στην θέση που έχεις τώρα την προσωπική και το αντίθετο
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις. Ρωτησα γιατί σε όλα τα unboxing που είδα στο YouTube είχαν και δεύτερο καπάκι μέσα. Μήπως ξέρετε ποσό κοστίζει το δεύτερο (αυθεντικό της LG) και που μπορώ να το αγοράσω, γιατί μερικές θήκες δεν ειναι συμβατές με το δερμάτινο;

 

Στο ebay τα αυθεντικά δερμάτινα covers έχουν κανα 40άρι (και βάλε). Τα περισσότερα σκρουτζομάγαζα πουλάνε το κινητό χωρίς δεύτερο καπάκι (αυτό έγινε και με το δικό μου). Ελάχιστο το κακό, αφού ούτως ή άλλως οι εναλλαγές καπακιών έχουν νόημα αν δεν βάλεις καθόλου θήκη (έγκλημα) ή έστω προτιμήσεις διαφανή θήκη. Στις δε καλές θήκες που δεν μπαινοβγαίνουν εύκολα (UAG κλπ), μάλλον δεν είναι καλή ιδέα να αλλάζεις κάθε τρεις και λίγο καπάκι.

Edited by zeppos
Link to comment
Share on other sites

Συμβαινει κατι περιεργο με την εναλλαγη των καρτων και την ταχυτητα στο internet.

Εχω 2συνδεσεις cosmote. Η επαγγελματικη στη θεση 1 και η προσωπική στη θεση 2. Εχω ενεργη τη καρτα στο 1. Συνδεομαι μεσω tethering. Η συνδεση πεταει.

Στη συνεχεια κανω ενεργη για data την καρτα της θεσης 2. Ειμαι στον ιδιο ακριβως χωρο, συνδεομαι με το ιδιο ipad με την 2η καρτα, αλλα τωρα το internet σερνεται. Για να ειμαιμδικαιος με το συστημα, οταν ειχαμενεργοποιημενα τα data στην 2, ειχα τις κλησεις στην 1 και αντιστροφα...

Τι συμβαινει; Διαφορετικες δυνατοτητες εχουν τα 2 slots;

 

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk HD

Μήπως στην πρώτη κάρτα έχεις ενεργοποιημένο το 4g και στην δεύτερη 2g και ανοίγοντας δεδομένα στη δεύτερη το αφήνεις σε 2g?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην πρώτη κάρτα έχεις ενεργοποιημένο το 4g και στην δεύτερη 2g και ανοίγοντας δεδομένα στη δεύτερη το αφήνεις σε 2g?

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

 

Σωστός!!!

και κάπως έτσι κατάλαβα ότι ούτε το LG4 έχει τη δυνατότητα για 4G data και στα 2 slots. Μπορείς να έχεις 4g μόνο στη μια. Αν θές internet απο την άλλη, πας στην πρώτη τη βάζεις 3g και μετά αλλάζεις τη δεύτερη σε 4g.

Τελικά, υπάρχει ένα δίκαρτο που να έχει data 4g ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΚΑΡΤΕΣ; (και φυσικά δεν μιλάω για ταυτόχρονα....)

Link to comment
Share on other sites

Σωστός!!!

και κάπως έτσι κατάλαβα ότι ούτε το LG4 έχει τη δυνατότητα για 4G data και στα 2 slots. Μπορείς να έχεις 4g μόνο στη μια. Αν θές internet απο την άλλη, πας στην πρώτη τη βάζεις 3g και μετά αλλάζεις τη δεύτερη σε 4g.

Τελικά, υπάρχει ένα δίκαρτο που να έχει data 4g ΚΑΙ ΣΤΙΣ 2 ΚΑΡΤΕΣ; (και φυσικά δεν μιλάω για ταυτόχρονα....)

Το Letv x800 που είχα προηγούμενο είχε και στις 2 4g

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η σιωπή είναι χρυσός :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...