Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλουμε εντυπώσεις όσοι βάλανε MM. Λένε για χειρότερη μπαταρία και ότι η συσκευή ανεβάσει θερμοκρασία
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Θέλουμε εντυπώσεις όσοι βάλανε MM. Λένε για χειρότερη μπαταρία και ότι η συσκευή ανεβάσει θερμοκρασία

Εγω θελω να την βαλω και θα σας πω αλλα να κανω την εγκατασταση απο το κεντρο ενημερωσεων του κινητου (κατεβασμα 900mb μεσω wifi) ή θα χω προβλημα με boot-loop?? Αυτο φοβαμαι!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Οχι την V10j ειχε το κινητο οταν το πηρα και εκανα μια αναβαθμιση στην V10l (5.1) ,αυτην εχω τωρα και μου ηρθε σημερα αναβαθμιση για την V20d

Τωρα το τσέκαρα και εγώ και έχω την ίδια αναβάθμιση...την κάνουμε ή θα μειωθεί κι αλλο η μπαταρία ;

ΟΟΟΟΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟ....

Link to comment
Share on other sites

Τωρα το τσέκαρα και εγώ και έχω την ίδια αναβάθμιση...την κάνουμε ή θα μειωθεί κι αλλο η μπαταρία ;

ΟΟΟΟΕΕΕΕΕΟΟΟΟΟ....

Χαχαχ....εγω τρωγομαι να την κανω σαν τρελος!!! Μιας και δεν εχουμε προβλημα για boot-loop στα δικαρτα λεω να την κανουμε....ή να περιμενουμε μια δυο μερες?? Στο xda τι λενε??

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου περασαν δυο μερες με την 20d μπορω να πω οτι δεν ειχα μεχρι στιγμης θεμα υπερθερμανσης και η διαρκεια στην μπαταρια ισως ειναι ελαχιστα καλύτερη .Εκεινο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι δουλευουν πιο ομαλα και γρηγορα. Θα περιμενω να περασουν μερικες μερες για να σιγουρευτω. Επειδη εχω και αλλα κινητα δικαρτα στα χερια μου και εχω δοκιμασει τα περισσότερα της αγορας τελικα το G4 ειναι φοβερο κινητο σε ολους τους τομεις. Αν δε ειχε και λιγο μεγαλυτερη μπαταρια θα ηταν αναμφίβολα πολυ δύσκολο να βρεθει αντιπαλος. Εν αναμονη βεβαια του G5 dual για να δουμε σε τι θα ειναι καλυτερο.
Link to comment
Share on other sites

Η LG έχει κάνει καλή δουλειά με το marshmallow, δεν υπάρχει λόγος να μείνετε πίσω...

Η μπαταρία είναι ο πιο σοβαρός λόγος για να κινηθεί κανείς σε αναβάθμιση ή όχι. Δεν είμαι σε ένα συγκεκριμένο χώρο και καθώς τα ταξίδια βγαίνουν στο πρόγραμμα ανά πεντάλεπτο, είναι κουραστικό να τρέχω με το φορτιστή ή power bank στο χέρι. Ή μέρα θα έπρεπε να βγαίνει άνετα.

Γνώμη μου πάντα...

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η μπαταρία είναι ο πιο σοβαρός λόγος για να κινηθεί κανείς σε αναβάθμιση ή όχι.

 

Δεν διαφωνώ... έχεις κάνει την αναβάθμιση και έχεις δει χειρότερη απόδοση στη μπαταρία;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δεν διαφωνώ... έχεις κάνει την αναβάθμιση και έχεις δει χειρότερη απόδοση στη μπαταρία;

Όχι ακόμα. Μάλλον σήμερα ή αύριο; εσύ;

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας,

 

Υπάρχει το Official 10L firmware (5.1 Lolipop) για Η818P ευρωπαικό ώστε να κάνω restore?

Δύστηχώς έβαλα το 20D και έχω πρόβλημα μετα απο Full encryption της συσκευής (είναι Policy του εταιρικου e-mail μου).

 

Εθχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αφου περασαν δυο μερες με την 20d μπορω να πω οτι δεν ειχα μεχρι στιγμης θεμα υπερθερμανσης και η διαρκεια στην μπαταρια ισως ειναι ελαχιστα καλύτερη .Εκεινο που μου κανει εντύπωση ειναι οτι δουλευουν πιο ομαλα και γρηγορα. Θα περιμενω να περασουν μερικες μερες για να σιγουρευτω. Επειδη εχω και αλλα κινητα δικαρτα στα χερια μου και εχω δοκιμασει τα περισσότερα της αγορας τελικα το G4 ειναι φοβερο κινητο σε ολους τους τομεις. Αν δε ειχε και λιγο μεγαλυτερη μπαταρια θα ηταν αναμφίβολα πολυ δύσκολο να βρεθει αντιπαλος. Εν αναμονη βεβαια του G5 dual για να δουμε σε τι θα ειναι καλυτερο.

Συμφωνω με τον φιλο Keltonas!! Την περασα χτες την εκδοση 20d και ειδα και γω μια βελτιωση στην μπαταρια και οτι ολα δουλευουν αψογα... και λιγο πιο γρηγορα οντως!! Αναγκαστηκα και εκανα hard reset γιατι δεν δουλευαν τα notifications αλλα μικρο το κακο.... τα ξαναπερασα ολα τα προγραμματα που ειχα και ολα ΟΚ!! Απλα θελω να ρωτησω... αξιζει να κανουμε root στην marshmellow?? Και αν κανουμε root χανουμε την εγγυηση ετσι??

EDIT 1: διαδικασια για root:

unlock bootloader

install twrp

flash this rooted kernel (20d): http://forum.xda-developers.com/g4/development/kernel-t3232651

 

EDIT 2: Θεωρω οτι αξιζει το root και ιδιως για τα εξης 3 προγραμματα(μεσω xposed):greenify,amplify,powernap. Η μπαταρια θα κραταει πολυ περισσοτερο μονο και μονο με αυτα τα 3.... φανταστειτε και πολλα αλλα οπως: inteli3g, smart network....

 

Υ.Γ.: Η εκδοση που εχω τωρα ειναι η 20d.... android 6.0 ....θα μας ερθει κι αλλη αναβαθμιση για την εκδοση 6.0.1 που την εχει μονο το LG Nexus 5X ???

Edited by stamdd

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Γενικος κανονας που εγω εφαρμοζω αλλα και προτεινεται απο XDA και αλλους ειναι μετα απο καθε αναβαθμιση και ειδικα απο μεγαλη αλλαγη πχ απο LOLLIPOP σε MARSHMALLOW να γινεται επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων (format) και να καθαριζεται η cache του κινητου για αποφυγη κολληματων και διαφορων προβληματων .Αμεσως μετα το κινητο δουλευει πολυ καλυτερα .

 

http://www.gottabemobile.com/2016/02/17/lg-g4-android-6-0-update-problems-fixes/

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω με τον φιλο Keltonas!! Την περασα χτες την εκδοση 20d και ειδα και γω μια βελτιωση στην μπαταρια και οτι ολα δουλευουν αψογα... και λιγο πιο γρηγορα οντως!! Αναγκαστηκα και εκανα hard reset γιατι δεν δουλευαν τα notifications αλλα μικρο το κακο.... τα ξαναπερασα ολα τα προγραμματα που ειχα και ολα ΟΚ!! Απλα θελω να ρωτησω... αξιζει να κανουμε root στην marshmellow?? Και αν κανουμε root χανουμε την εγγυηση ετσι??

EDIT 1: διαδικασια για root:

unlock bootloader

install twrp

flash this rooted kernel (20d): http://forum.xda-developers.com/g4/development/kernel-t3232651

 

EDIT 2: Θεωρω οτι αξιζει το root και ιδιως για τα εξης 3 προγραμματα(μεσω xposed):greenify,amplify,powernap. Η μπαταρια θα κραταει πολυ περισσοτερο μονο και μονο με αυτα τα 3.... φανταστειτε και πολλα αλλα οπως: inteli3g, smart network....

 

Υ.Γ.: Η εκδοση που εχω τωρα ειναι η 20d.... android 6.0 ....θα μας ερθει κι αλλη αναβαθμιση για την εκδοση 6.0.1 που την εχει μονο το LG Nexus 5X ???

Η διαδικασία που βάζεις είναι για το 815 , όχι το 818

Link to comment
Share on other sites

Γενικος κανονας που εγω εφαρμοζω αλλα και προτεινεται απο XDA και αλλους ειναι μετα απο καθε αναβαθμιση και ειδικα απο μεγαλη αλλαγη πχ απο LOLLIPOP σε MARSHMALLOW να γινεται επαναφορα εργοστασιακων δεδομενων (format) και να καθαριζεται η cache του κινητου για αποφυγη κολληματων και διαφορων προβληματων .Αμεσως μετα το κινητο δουλευει πολυ καλυτερα .

 

http://www.gottabemobile.com/2016/02/17/lg-g4-android-6-0-update-problems-fixes/

 

Back up και restore με το μαμισιο app της LG?? η όλα από την αρχή?? (κωδικούς, ρυθμίσεις, φάκελοι κτλ κτλ)

Edited by john74
Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορείς να επαναφέρετε backup από την εφαρμογή της LG αν και το στήσιμο από την αρχή είναι και το καλύτερο ξεκίνημα...

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Υπαρχει τροπος να δω αν 1 lg g4 dual ειναι root η εχει ξεκλειδωτο bootloader? Ευχαριστω!

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6612698#post6612698

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

V20D και στο δικό μου H818p από χτες. Δεν διαπίστωσα οποιαδήποτε διαφορά σε θερμοκρασίες ή αυτονομία μπαταρίας. Ίσως λίγο πιο smooth λειτουργία, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Δυστυχώς επιμένει η LG στα 6 χτυπήματα στο knock code (και μάλιστα απαραίτητα σε 3 διαφορετικά σημεια) καθιστώντας το λίγο πολύ useless.

Link to comment
Share on other sites

V20D και στο δικό μου H818p από χτες. Δεν διαπίστωσα οποιαδήποτε διαφορά σε θερμοκρασίες ή αυτονομία μπαταρίας. Ίσως λίγο πιο smooth λειτουργία, αλλά μπορεί να είναι και ιδέα μου.

Δυστυχώς επιμένει η LG στα 6 χτυπήματα στο knock code (και μάλιστα απαραίτητα σε 3 διαφορετικά σημεια) καθιστώντας το λίγο πολύ useless.

Προφανώς το V20D είναι πιο βελτιωμενο από το αυτό που βγάζει το δικό μου (V20c)

Greek Android & iOS users (FB group)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Μου ήρθε ειδοποίηση και μένα για να κατεβασω την 20d. Χρειαζεται κάτι ιδιαίτερο να ξέρωή απλώς ακολουθώ τις οδηγίες την κατεβαζω και κανω την εγκατάσταση ; Επίσης προγράμματα και αρχεία που ειναι μέσα θα χαθούν σωστα;
Link to comment
Share on other sites

Κατεβάζω την 20d για να περάσω στην ΜΜ ΟΤΑ. Αλλά κάνει πολύυυυυυυυυυυυυυυυυυ ώρα. Τα ζώα μου αργά. Μπορώ να σταματήσω τα κατέβασμα και να το αρχίσω άλλη στιγμή?
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...