Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεύτερη φορά εχθές το βράδυ, πάνε δεδομένα μιας εβδομάδας

Και τώρα τι κάνουμε ; κάποια στιγμή θα τα παίξει....δε θα τα παίξει;

 

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δυστυχώς πριν μία ώρα έπεσε σε bootloop της γυναίκας μου. Δοκίμασα το κόλπο με το ψυγείο επανέρχεται για ένα λεπτό και μετά πάλι πέφτει σε bootloop. Αυτά προς ενημέρωση, μεγάλη ξενερα πάντως
AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Γιατί όχι; Δύο φορές σε 1,5 μήνες έπρεπε να κάνω hard reset για να συνέλθει (δικαρτο)

ξενέρωμα πάντως γιατί αν είμουν σε δουλειά και ταξίδι εξωτερικό θα το έτρωγε ο τοίχος

 

Sent from my VIE-L09 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει βάλει κάνεις τη 20G σε δικαρτο;

Την έχει πάρει κανείς; εμένα ρουμανικο και δεν μου βγάζει κάτι

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Και οι δύο είναι 4G αλλά όχι ταυτόχρονα. Αυτό έχω και εγώ και ΔΕΝ ΤΟ ΔΙΝΩ.

που σημαίνει... Ότι κάτσει, κανείς δεν θα εγγυηθει ότι θα σου τύχει ή ότι δεν θα σου τύχει.

Το σίγουρο είναι ότι πιο ολοκληρωμένη συσκευή (πλιν της μπαταρίας) δεν θα βρείς κατ εμε

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

υπάρχει και και το lumia 950 dual (windows phone) μαζί με το lg g4 dual είναι τα μόνα τηλέφωνα που πληρούν τις απαιτήσεις μου, όσο αφορά τα χρήματα αλλά και τα τεχνικά χαρακτηριστικά.

δίχως όμως το lumia 950, να έχει το πρόβλημα που αναφέρεται για τα lg g4,

ήθελα να κάνω την αλλαγή και να δοκιμάσω android, όμως με αυτά που διαβάζω διστάζω.

μάλλον θα περιμένω λίγο καιρό ακόμη.

 

Θα πρόκειται περί αστειου...

 

Στάλθηκε από το LG-H818 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

φίλε δε νομίζω πως είναι αστείο να δώσει κάποιος 300-350 ευρώ και σε ένα χρόνο η και λιγότερο να έχει τέτοια προβλήματα.

άλλωστε ήδη έχουν αναφερθεί πολλά προβληματα.

Όλα είναι πιθανό να το εμφανίσουν (αργά ή γρήγορα). Απο εκεί και πέρα κάνε ότι καταλαβαίνεις. Μέχρι να το εμφανίσει πάντως είναι πάρα πολύ καλό κινητό..

μέχρι να εμφανιστεί γράφεις, είναι δηλαδή σχεδόν σίγουρο πως αργά η γρήγορα θα εμφανιστεί;

Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Από τα κρούσματα που έχουν εμφανιστεί εδώ και σε παγκόσμιο επίπεδο θα έλεγα πως ναι είναι πολύ πιθανόν.Εμένα είναι το μονοκαρτο το έχω πάνω από μισό χρόνο το κινητό είναι εξαιρετικό αλλά δεν ξέρεις ποτέ και πότε θα εμφανίσει το γνωστό θέμα του bootloop...σε πολλούς το εμφανίζει άμεσα σε άλλους μετά από μήνες σε άλλους για τον χ ψ λόγο μπορεί και ποτέ! Το ρίσκο δικό σου...αν είχε τόσα κρούσματα όταν το αγόραζα , σίγουρα δεν θα είχα προβεί στην αγορά του όπως και πολλά άλλα παιδιά να υποθέσω ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απο εμένα πάντως καλύτερα να μην το πάρεις. Αν και αξιόλογο κινητό δεν θα το χαρείς. Επίσης επειδή γίνεται λόγος και για το service της LG κλπ αν χαλάσει το κινητό και πάλι θα έχεις θέμα πότε θα επισκευαστεί. Μπορεί να γίνει άμεσα όμως μπορεί να αργήσει και πάρα πολύ. Για παράδειγμα αυτές τις μέρες έχουν έλλειψη αναταλακτικών και δεν γνωρίζουν πότε θα παραλάνουν νεα, ούτε καν αν θα φθάσουν για τις συσκευές που έχουν ήδη στην αναμονή για επισκευή..(σημερινή ενημέρωση από Procordia)

Για αυτό σου λέω άστο καλύτερα..

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου με τα lg g2 & g3 λογικά θα πάει κατευθείαν σε Ν.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Από την μέχρι τώρα εμπειρία μου με τα lg g2 & g3 λογικά θα πάει κατευθείαν σε Ν.

Πότε περίπου;

Αξίζει η "Ν" ;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα δείξει... Μακάρι να βρεθεί και λύση (χλωμό το βλέπω) με το γνωστό θέμα του bootloop
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

818pdual και μένα έπεσε σε boot loop πάμε για σέρβις σήμερα και θα δούμε τι θα μου πουν procordia
Link to comment
Share on other sites

818pdual και μένα έπεσε σε boot loop πάμε για σέρβις σήμερα και θα δούμε τι θα μου πουν procordia

Με το καλό και μακριά από σένα σου εύχομαι

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

818pdual και μένα έπεσε σε boot loop πάμε για σέρβις σήμερα και θα δούμε τι θα μου πουν procordia

Μια βδομάδα έκλεισε και τίποτα ενημέρωση από procordia.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν είμαι Σερβία με ανοιχτά τα δεδομένα, μου δείχνει το R που σημαίνει Roaming αλλά δεν δείχνει το δίκτυο, 4G 3G H H+ κλπ κλπ https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160912/7249260f1589e713b48c485f361fba33.jpg

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια βδομάδα έκλεισε και τίποτα ενημέρωση από procordia.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν έχουν ανταλλακτικά εγώ το έχω στείλει εδώ και 20 μέρες.

Επίσης δεν έχουν και καμία πληροφόρηση το πότε θα τους τα στείλουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχουν ανταλλακτικά εγώ το έχω στείλει εδώ και 20 μέρες.

Επίσης δεν έχουν και καμία πληροφόρηση το πότε θα τους τα στείλουν

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

Ευχαριστώ αδελφέ δεν παίρνω τηλ ούτε πάω από εκεί γιατί θα παίξουμε φαπες.. Όταν φέρουν και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ αδελφέ δεν παίρνω τηλ ούτε πάω από εκεί γιατί θα παίξουμε φαπες.. Όταν φέρουν και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Απαράδεκτη είναι η LG φίλε μου και όχι η προκορντια τα παιδιά εκεί δεν φταίνε σε τίποτα

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου

AI BE ΣΕ ΛΕΩ!!!
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα ενημέρωση από service παιδιά για το dual δεν έχουν ακόμα πλακέτες μόνο για το μονοκαρτο έχουν έρθει. Πακέτο μου λέει το παλικάρι 2 εβδομάδες και βλέπουμε ποτέ θα φέρουν

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχω το εξης πρόβλημα το τηλεφώνο ακόμα και με τον δικό του φορτιστή ενώ δείχνει οτι φορτίζει πχ το βράδυ είναι 6% το πρωί μολις σηκωθώ είναι στο 3%, με τον μόνο φορτιστή που φορτώνει είναι της γυναίακας μου που έχει ενα samsung galaxy edge6 (που είναι ταχυφορτιστής), αλλα και πάλι χωρις πολυ χρήση πεφτει αρκετά η μπαταρία του.

Μαλλον θελει αλλαγή η μπαταρία του.

Και κατί ακόμα ολα τα lgg4 πεφτουν σε bootloop?

Ευχαριστώ προκαταβολικά

Link to comment
Share on other sites

Σε θέματα φόρτισης των LG, κατά 90% φταίει το καλώδιο φόρτισης. Βάλε το καλώδιο του S6 στο φορτιστή της LG και δες πως θα πάει. Η μπαταρία πέφτει λόγω της 2K, δεν έχει σχέση η φόρτιση ή η μπαταρία.

 

Για το bootloop, μάλλον ναι. Δεν παίζει ρόλο ούτε η χρήση, ούτε η παρτίδα, ανά πάσα στιγμή μπορεί να τύχει.

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Και κατί ακόμα ολα τα lgg4 πεφτουν σε bootloop?

 

Για να το πούμε πιο σωστά... όλα έχουν τις ίδιες πιθανότητες, μονόκαρτα και δίκαρτα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Για να το πούμε πιο σωστά... όλα έχουν τις ίδιες πιθανότητες, μονόκαρτα και δίκαρτα.

Δυστυχώς... αν και σωστός...

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανείς πρόχειρο το πως πάμε πίσω σε lollipop;

 

Sent from my LG-H818 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...