Jump to content

[Επίσημο] LG G4 Dual [H818P/N]


ParafronGR
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πριν προχωρησω και γω σε αγορά....

1.in call sound?

2.LED αναπαντητης?

3.σε σύγκριση με το nexus 5 πόσο smooth είναι?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 891
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Σε ευχαριστώ για την απάντησή σου. Θα ηθελα να μου πεις αν πιανει καλα το car holder που προμηθευτηκες γιατι σκέφτομαι και εγω να παρω το ιδιο απο ελλαδα 30€. Επισης αν βρεις κατι αξιολογο για φορτιστη αυτοκινητου με δυνατοτητα ταυτοχρονης χρησης bluetooth gps ιντερνετ χάρτες, θα με ενδιεφερε και εμενα. Εχω το black leather.

 

Οσον αφορα τις εφαρμογες στο παρασκηνιο το προβλημα μου ειναι η μπαταρια και οχι η ram. Ευχαριστω.

 

Το Kenu πιάνει πάρα πολύ καλά, ούτε το ίδιο κουνιέται, ούτε το κινητό. Όμως θέλει αρκετή προσοχή κατά το βάλε-βγάλε γιατί πάνω στη βιασύνη άνετα μπορεί να σπάσει το πλαστικό του αεραγωγού (έτσι την πάτησε φίλος μου). Εξαρτάται και από το ίδιο το αυτοκίνητο βέβαια.

 

Α, επίσης θα σου πρότεινα να πάρεις εξαρχής το Kenu Airframe+ και όχι το απλό Airframe. Αν θυμάμαι καλά το πρώτο είναι για κινητά μέχρι 6 ίντσες ενώ το δεύτερο έως 5. Το θέμα όμως είναι και τα μικρότερα κινητά χωράνε μια χαρά στο Airframe+, πχ. κατάφερα να εγκαταστήσω το ίδιο καλά το Z5 compact (4,6") αλλά και το G4 (5,5"). Με λίγα λόγια το plus θα σου φανεί χρήσιμο στο μέλλον ό,τι μέγεθος συσκευής και να έχεις (σε λογικά πλαίσια, μην πας πχ. και βάλεις κινητό 3"), οπότε αξίζει η αγορά του και δεν πειράζει που είναι ελαφρώς ακριβότερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πριν προχωρησω και γω σε αγορά....

1.in call sound?

2.LED αναπαντητης?

3.σε σύγκριση με το nexus 5 πόσο smooth είναι?

Ευχαριστώ

 

1. Μέχρι στιγμής δεν έχω μιλήσει πάρα πολύ, πάντως είναι μακράν το τηλέφωνο με τον καθαρότερο ήχο κλήσης που έχω ακούσει ποτέ (χωρίς να έχω πολλά μέτρα σύγκρισης είναι η η αλήθεια). Τις πρώτες φορές που μίλησα, πραγματικά σκάλωνα και γύριζα ενστικτωδώς να κοιτάξω το ηχείο αφού η φωνή του συνομιλητή ακουγόταν απίστευτα καθαρά.

 

2. Έχει.

 

3. Προσωπικά δεν έχω ιδέα, αλλά φαντάζομαι ότι όποιον (ευχαριστημένο) κάτοχο Nexus και να ρωτήσεις, θα σου πει ότι είναι το smooth-ότερο κινητό στο άπαν σύμπαν και δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο, ανεξαρτήτου τιμής. Ούτε οι Apple fans δεν κάνουν έτσι. Το 5Χ το έψαξα αρκετά πριν προβώ σε αγορά, αλλά τελικά διάβασα αρκετές αρνητικές κριτικές και αξιολογήσεις που με έκαναν να στραφώ αλλού ακόμα και αν η τιμή του έχει υποχωρήσει αρκετά. Μάλλον όμως θα πρέπει να απαντήσει κάποιος που τα έχει δουλέψει και τα δύο.

Edited by athanaso77
Συνεχόμενα μηνύματα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Δυο ερώτησεις θα ηθελα να κανω.

Πως παραμετροποιουμε τις επαφες για να καλουν παντα απο μια συγκεκριμενη σιμ και οχι αυτή που έχουμε επιλεγμένη,

και δευτερο υπάρχει τροπος να εμφανιζεται στην οθονη οταν ειναι κλειδωμενη το ρολοι (Αυτό που εμφανιζεται στην φόρτιση ή καποιο παρομοιο)με καποιο κλικ η θα πρέπει να το ξεκλειδωνω παντα;

Κατι ακομη που παρατηρω, οταν μπαινω σε καποια εφαρμογη και βγαινω πατωντας το πισω (τριγωνο) αυτή συνεχιζει να τρεχει στο παρασκηνιο μπορω να κανω κατι για αυτο;

 

Για το πρωτο με τις επαφες λεγετε ''εξικονομιση κλησεων'' η καπως ετσι....θα μπεις σε μια μια επαφη στην επεξεργασια θα ενεργοποιησεις την εξικονομιση και αμεσως θα σου δωσει την επιλογη με πια σιμ θα καλει παντα ανεξερετος την standar επιλογη που εχεις κανει....

Ισως και απο τις ρυθμισεις των σιμ το ενεργοποιεις και βαζεις μαζικα τις επαφες ψαχτο λιγο...εγω παντως το εκανα παντα απο τις εκαστοτε επαφες....

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Α, επίσης θα σου πρότεινα να πάρεις εξαρχής το Kenu Airframe+ και όχι το απλό Airframe. Αν θυμάμαι καλά το πρώτο είναι για κινητά μέχρι 6 ίντσες ενώ το δεύτερο έως 5. Το θέμα όμως είναι και τα μικρότερα κινητά χωράνε μια χαρά στο Airframe+, πχ. κατάφερα να εγκαταστήσω το ίδιο καλά το Z5 compact (4,6") αλλά και το G4 (5,5"). Με λίγα λόγια το plus θα σου φανεί χρήσιμο στο μέλλον ό,τι μέγεθος συσκευής και να έχεις (σε λογικά πλαίσια, μην πας πχ. και βάλεις κινητό 3"), οπότε αξίζει η αγορά του και δεν πειράζει που είναι ελαφρώς ακριβότερο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

1. Μέχρι στιγμής δεν έχω μιλήσει πάρα πολύ, πάντως είναι μακράν το τηλέφωνο με τον καθαρότερο ήχο κλήσης που έχω ακούσει ποτέ (χωρίς να έχω πολλά μέτρα σύγκρισης είναι η η αλήθεια). Τις πρώτες φορές που μίλησα, πραγματικά σκάλωνα και γύριζα ενστικτωδώς να κοιτάξω το ηχείο αφού η φωνή του συνομιλητή ακουγόταν απίστευτα καθαρά.

 

2. Έχει.

 

3. Προσωπικά δεν έχω ιδέα, αλλά φαντάζομαι ότι όποιον (ευχαριστημένο) κάτοχο Nexus και να ρωτήσεις, θα σου πει ότι είναι το smooth-ότερο κινητό στο άπαν σύμπαν και δεν συγκρίνεται με κανένα άλλο, ανεξαρτήτου τιμής. Ούτε οι Apple fans δεν κάνουν έτσι. Το 5Χ το έψαξα αρκετά πριν προβώ σε αγορά, αλλά τελικά διάβασα αρκετές αρνητικές κριτικές και αξιολογήσεις που με έκαναν να στραφώ αλλού ακόμα και αν η τιμή του έχει υποχωρήσει αρκετά. Μάλλον όμως θα πρέπει να απαντήσει κάποιος που τα έχει δουλέψει και τα δύο.

Ευχαριστώ το παλιό nexus 5 εχω αυτή τη στιγμή και ψαχνομαι για δικαρτο...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εχει παρατηρησει καποιος αποτομη αυξηση της θερμοκρασιας; μετα απο φόρτωση το αισθανθηκα να ειναι ζεστο, το καταλαβαινα ακομη και στην τσεπη του παντελονιου.

Κατεβασα το cputemp και το αποτέλεσμα ηταν το εξης. https://uploads.tapatalk-cdn.com/20160403/89829ea9d69f8371991c45c424f9d639.jpg

 

Χρειαζεται να ανησυχω;

Lg g4 dual s/n 601

Link to comment
Share on other sites

Η θερμοκρασία που δίνεις δεν είναι ιδιαίτερα υψηλή, εξαρτάται τη χρήση βέβαια...

Ποια θερμοκρασια θεωρειται υψηλη; Το ειχα αφησει να φορτισει στην ακρη, και μολις πηγε στο 100% και το εβγαλα είχε αυτη την θερμοκρασια.

Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με την μπαταρια εχουμε ενα θεμα αλλα γυρισα σε lollipop και ειναι καλυτερα,τουλαχιστον οσο αφορα την χρηση με wifi.Παντως βλεπω πολλες διακυμανσεις στο σημα ειδικα με την wind με συνεπεια να χανω καποιες κλησεις.
Link to comment
Share on other sites

Και εμενα η δευτερη καρτα wind ειναι αλλα εχω την προσφορα με τα 1500 και κανω σε περιπτωση μη σηματος εκτροπη στην αλλη καρτα την frog.
Link to comment
Share on other sites

Ενταξει με την μπαταρια εχουμε ενα θεμα αλλα γυρισα σε lollipop και ειναι καλυτερα,τουλαχιστον οσο αφορα την χρηση με wifi.Παντως βλεπω πολλες διακυμανσεις στο σημα ειδικα με την wind με συνεπεια να χανω καποιες κλησεις.

 

στη wind που χάθηκαν οι κλήσεις η ρύθμιση ηταν 2G η 3G ;

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

οι skroutz.gr πωλητές εμπορεύονται το LG G4 Dual H818P και το H818 χωρίς τελικό "Ν" η είναι κάποιο τρίτο μοντέλο ;

Και του δικου μου οταν το αγορασα ελεγε H818 και τελικα οταν ηρθε που το παρατηρησα ηταν το H818P.

Edited by toutsos12
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι... H818 σκέτο δεν υπάρχει.

 

@athanaso77

 

υπάρχει περίπτωση η πιθανότητα να παραλάβεις "H818Ν" (δηλαδή όχι ευρωπαϊκή έκδοση) εφόσον ο πωλητής δεν αναφέρει τη λεπτομέρεια στην ανάρτηση του.

lumia 950XL DUAL - LG G4 DUAL

jazzgroove.org

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους αν εχει καποιος την 20d στοκ για Η818P καποιο λινκ να την κατεβασω και να την περασω με lgup θα ημουν ευγνωμων αν το ποσταρει κατεβηκα σε 5.1 αλλα θελω να εχω και την ΜΜ ευχαριστω εκ των προτερων...

Επειδη ειδα εδω και καιρο πως κανεις δεν ενδιαφερθηκε για το ποστ μου αυτο μετα απο πολυ ψαξιμο σας παραθετω την V20d-EUR-XX kzd αρχειο για καποιον καποιους που θα θελουν να την περασουν μεσω του lg up...Ευχαριστω...Ειναι η Πορτογαλλικη αλλα πιστευω κανει για ολα τα ευρωπαικα...

http://forum.xda-developers.com/g4/general/lg-g4-dual-sim-models-h818p-h818n-t3115759/page315#post66204518

Edited by stef31nos
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Είμαι νέος στην παρέα, αφού πριν από πέντε μέρες έγινα κάτοχος ενός lg g4 dual...

Του έχω κάνει αναβάθμιση σε MM όμως τα δύο προβλήματα που μου παρουσιάζει τα παρατήρησα και για μία ημέρα στην LP...

1) Κάνει μόνο του restart σε άκυρες στιγμές (ανοίγοντας δε μου ζητάει κωδικούς για τις SIM).

2) Σε πολλές εφαρμογές κυρίως της GOOGLE με πετάει έξω (όχι πάντα) στα καλά καθούμενα με π.χ."Unfortunately google maps stop working".

Αν έχετε κάποια συμβουλή θα με βοηθούσε.

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά γειά σας. Είμαι νέος στην παρέα, αφού πριν από πέντε μέρες έγινα κάτοχος ενός lg g4 dual...

Του έχω κάνει αναβάθμιση σε MM όμως τα δύο προβλήματα που μου παρουσιάζει τα παρατήρησα και για μία ημέρα στην LP...

1) Κάνει μόνο του restart σε άκυρες στιγμές (ανοίγοντας δε μου ζητάει κωδικούς για τις SIM).

2) Σε πολλές εφαρμογές κυρίως της GOOGLE με πετάει έξω (όχι πάντα) στα καλά καθούμενα με π.χ."Unfortunately google maps stop working".

Αν έχετε κάποια συμβουλή θα με βοηθούσε.

Ευχαριστώ!

 

φιλε μου κανε ένα hard reset και ξεκινα από την αρχη το στησιμο...και εγω μια βδομαδα το εχω και με το που το πηρα μου εβγαλε update MM . είναι με κωδικο ROM δλδ ρουμανια.

μετα τα updates to εφτιαξα από την αρχη και δεν μου εχει κανει μεχρι τωρα τιποτα από τα παραπανω που αναφέρεις

ειδικα το δευτερο πρόβλημα σου ,μου θυμιζει πολύ εφαρμογες οι οποιες "δεν κάθονται καλα" μετα από αλλαγες στην ROM

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα το κινητο ολα καλα αλλα δε μπορω να βρω πως διαλεγω πχ να κανει μια κληση απο την σιμ2 η να στειλω ενα μηνυμα? Κανω κατι λαθος η απλα δε γινεται?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα το κινητο ολα καλα αλλα δε μπορω να βρω πως διαλεγω πχ να κανει μια κληση απο την σιμ2 η να στειλω ενα μηνυμα? Κανω κατι λαθος η απλα δε γινεται?

Πρώτα διαλέγεις την σιμ και μετά κληση

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μολις πηρα το κινητο ολα καλα αλλα δε μπορω να βρω πως διαλεγω πχ να κανει μια κληση απο την σιμ2 η να στειλω ενα μηνυμα? Κανω κατι λαθος η απλα δε γινεται?

διαλεγεις την σιμ απο την οποια θες να καλεσεις με το εικονιδιο κατω δεξια (δειχνει εναλλαγη σιμ). Η επιλεγμενη σιμ μετα αν παρατηρησεις βρισκεται μεσα σε τετραγωνακι στο πανω μερος της οθονης

Edited by matzos
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...